Jump to content

ΑΕΚ -μποακ μπινε μιζερε πουτανας γιε (Τελικος Κυπελλου): 11/05, 20:30, CosmoteSport 1


CHⓇIS
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Bukowski said:

@mobster21 συμφωνώ ότι καφριλίκι υπάρχει παντού.

Όμως οι πιθανότητες αν πάω ΟΑΚΑ να είμαι δίπλα σε τύπο που θα κουβαλάει στιλέτο ή θα πετάξει μολότοφ σε αντιπάλους είναι απείρως περισσότερες από τις αντίστοιχες αν πάω στο Johan Cruijff ArenA ή στο Anfield.

Δεν είμαι πολύ σίγουρος για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bukowski said:

Πουθενά στον κόσμο δεν καταπολέμησε η αστυνομία την βία. Εάν έχεις κάποιο παράδειγμα εύκαιρο θα χαρώ να το ακούσω.

 Ένα καλό βήμα ώστε να καταπολεμηθεί η βία είναι η πολιτεία (lol) βάλει κωλοδάχτυλο στις ΠΑΕ (rolf). Ας πούμε αν δεν λειτουργούν κάμερες, αν δεν έχει ανά πάσα στιγμή διαθέσιμα τα στοιχεία όσων κάθονται στα γήπεδα της, απλά δεν θα παίρνει αδειοδότηση ή θα ξεκινά με μείον. Ότι ισχύει και με την αδειοδότηση για τα οικονομικά στοιχεία. Ζούμε για την στιγμή που ο ΣΥΡΙΖΑ θα βάλει προκαταβολικά δάχτυλο στον Σαββίδη και η ΝΔ στον Μαρινάκη.

 Η άλλη λύση είναι οι ΠΑΕ επιλέξουν πως θέλουν κοινό συγκεκριμένης κουλτούρας και άρα και οικονομικής τάξης. Τέρμα οι υπέροχοι λαοί, τα φλεγόμενα πέταλα και οι βραδιές ποίησης. Ποπκόρν, κόκα κόλα, iphones, διαγωνισμοί για καλύτερη selfie φωτογραφία στο τέλος των αγώνων και πάει λέγοντας.

 Διαλέγουμε και παίρνουμε.

Δεν είπα ότι υπήρχαν περιπτώσεις στο εξωτερικό όπου μόνη της αστυνομία καταπολέμησε τη βία. Αλλά δεν νομίζω (και το χω δει και με τα μάτια μου σε κάποιες περιπτώσεις) ότι σε πολλές χώρες της Ευρώπης οι τσέοι ρίχνουν συνεχώς λάδι στη φωτιά, γιατί... έτσι. Ούτε ότι με την παραμικρή αφορμή τα κάνουν πουτάνα όλα.

Από εκεί και πέρα στο Ελλάντα καμία απ' τις 2 λύσεις που προτείνεις δεν θα εφαρμοστούν και το ξέρουμε όλοι μας. Ακόμα και έτσι όμως μια χαρά μπορείς να διοργανώσεις έναν τελικό με κόσμο αν σε νοιάζει λίγο το ρημάδι το άθλημα. Υπάρχει κάποιος να παραθέσει ένα επιχειρήμα που δεν στήθηκε η κλήρωση, ώστε να βγει ζευγάρι ΑΕΚ-ΠΑΟΚ στα ημιτελικά και να χουμε τώρα το κεφάλι μας ήσυχο; Ή έστω, ένας λόγος που δεν διεξάγονται διπλοί τελικοί ας πούμε; Αλλά όχι, το να χουμε τελικό Μελισσανίδη-Σαββίδη, ώστε να μετρηθεί σε ματς που καίει το αναστημά τους είναι μάλλον πιο σημαντικό απ' το ίδιο το ποδόσφαιρο.

Εγώ ξέρω ότι πριν μια 15ετία περίπου κόπηκαν οι μετακινήσεις στα ντέρμπι γιατί ''ήταν επικίνδυνο''. Μετά σιγά σιγά κόπηκαν όλα τα εκτός και θεωρείται θαύμα να υπάρχει επίσημη μετακίνηση φιλοξενούμενων σε οποιοδήποτε ματς ακόμη και αν παίζεις απέναντι σε κατσικοχώρι με 100 οπαδούς. Τώρα μας κόβουν τους τελικούς. Ε αμφιβάλλει κανείς ότι με τη φόρα που έχουν πάρει σε 5-10 χρόνια θα αρχίσουν να κόβουν κόσμο και από τα εντός έδρας ματς; Ναι, η συμπεριφορά μερίδας των οπαδών μας τα τελευταία χρόνια είναι τραγική, αλλά ποδόσφαιρο χωρίς κόσμο είναι ποδόσφαιρο χωρίς ουσία. Στην τελική αν μας κόψουν και το γήπεδο υπάρχει κανένας άλλος λόγος να ασχολούμαστε με αυτό το μπουρδέλο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Δεν είμαι πολύ σίγουρος για αυτό.

Ο τύπος που θα πετάξει μολότοφ στο γήπεδο του Άγιαξ ή της Λίβερπουλ υπάρχει περίπτωση να καθίσει ξανά δίπλα μου σε αγώνα;

Γιατί ο τύπος που πέταξε μολότοφ στο ΟΑΚΑ θα καθίσει σίγουρα (εκτός αν τον μαζέψανε - λέμε και καμιά μαλακία να περνάει η ώρα).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ο τύπος που θα πετάξει μολότοφ στο γήπεδο του Άγιαξ ή της Λίβερπουλ υπάρχει περίπτωση να καθίσει ξανά δίπλα μου σε αγώνα;

Γιατί ο τύπος που πέταξε μολότοφ στο ΟΑΚΑ θα καθίσει σίγουρα (εκτός αν τον μαζέψανε - λέμε και καμιά μαλακία να περνάει η ώρα).

Εδώ θα συμφωνήσω.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AlexKR21 said:

Δεν είπα ότι υπήρχαν περιπτώσεις στο εξωτερικό όπου μόνη της αστυνομία καταπολέμησε τη βία. Αλλά δεν νομίζω (και το χω δει και με τα μάτια μου σε κάποιες περιπτώσεις) ότι σε πολλές χώρες της Ευρώπης οι τσέοι ρίχνουν συνεχώς λάδι στη φωτιά, γιατί... έτσι. Ούτε ότι με την παραμικρή αφορμή τα κάνουν πουτάνα όλα.

Από εκεί και πέρα στο Ελλάντα καμία απ' τις 2 λύσεις που προτείνεις δεν θα εφαρμοστούν και το ξέρουμε όλοι μας. Ακόμα και έτσι όμως μια χαρά μπορείς να διοργανώσεις έναν τελικό με κόσμο αν σε νοιάζει λίγο το ρημάδι το άθλημα. Υπάρχει κάποιος να παραθέσει ένα επιχειρήμα που δεν στήθηκε η κλήρωση, ώστε να βγει ζευγάρι ΑΕΚ-ΠΑΟΚ στα ημιτελικά και να χουμε τώρα το κεφάλι μας ήσυχο; Ή έστω, ένας λόγος που δεν διεξάγονται διπλοί τελικοί ας πούμε; Αλλά όχι το να χουμε τελικό Μελισσανίδη-Σαββίδη, ώστε να μετρηθεί σε ματς που καίει το αναστημά τους είναι μάλλον πιο σημαντικό απ' το ίδιο το ποδόσφαιρο.

Εγώ ξέρω ότι πριν μια 15ετία περίπου κόπηκαν οι μετακινήσεις στα ντέρμπι γιατί ''ήταν επικίνδυνο''. Μετά σιγά σιγά κόπηκαν όλα τα εκτός και θεωρείται θαύμα να υπάρχει επίσημη μετακίνηση φιλοξενούμενων σε οποιοδήποτε ματς ακόμη και αν παίζεις απέναντι σε κατσικοχώρι με 100 οπαδούς. Τώρα μας κόβουν τους τελικούς. Ε αμφιβάλλει κανείς ότι με τη φόρα που έχουν πάρει σε 5-10 χρόνια θα αρχίσουν να κόβουν κόσμο και από τα εντός έδρας ματς; Ναι, η συμπεριφορά μερίδας των οπαδών μας τα τελευταία χρόνια είναι τραγική, αλλά ποδόσφαιρο χωρίς κόσμο είναι ποδόσφαιρο χωρίς ουσία. Στην τελική αν μας κόψουν και το γήπεδο υπάρχει κανένας άλλος λόγος να ασχολούμαστε με αυτό το μπουρδέλο;

Οι ΜΑΤατζήδες παντού τα ίδια μουνόπανα είναι. Υπάρχουν δεκάδες βίντεο και φωτογραφίες να το διαπιστώσει όποιος θέλει. Απλά στο εξωτερικό (συνήθως) η άλλη πλευρά κάνει τον μαλάκα γιατί την ενδιαφέρει πρώτα απ' όλα ο αγώνας ο ποδοσφαιρικός και όχι ο ιδεολογικός.

Στο Ελλάντα μια χαρά θα εφαρμοστεί αργά η γρήγορα πιθανότα η δεύτερη λύση (αν είχαμε κράτος θα εφαρμοζόταν η πρώτη - ας ελπίσουμε να γίνουμε μια μέρα) για τον απλούστατο λόγο πως κάποια στιγμή θα θελήσουν οι ιδιοκτήτες των ομάδων (που δεν θα ναι πάντα "δικά μας παιδιά" αφού ο κόσμος παγκοσμιοποιείται) να μεγιστοποιήσουν τα κέρδη τους οπότε θα αρχίσουν να απευθύνονται σε όλο και πιο γερά πορτοφόλια. Όσοι τώρα θέλουν να μαχαιρωθούν ή να επιδοθούν σε διαγωνισμό μολότοφ θα μπορούν να το κάνουν σε ειδικά διαμορφωμένους χώρους εκτός γηπέδου όμως.

Συμφωνώ πως σε 2-3 χρόνια (τα 5-10 που λες είναι πολλά) θα απαγορεύεται ο κόσμος να πηγαίνει και στα εντός. Αλλά και να μην απαγορεύεται, απλά δεν θα πηγαίνει. Δες την ΑΕΚ πχ. Κόβει οριακά περισσότερα εισιτήρια από τον Άρη. Θέμα χρόνου να αρχίσει να κόβει λιγότερα. Ε κάποια στιγμή όταν μηδενίσει η φάση θα γίνει αυτό που σου έγραψα παραπάνω. Εκτός αν νομίζεις ότι ο Χ, Ψ ξένος ιδιοκτήτης ΠΑΕ θα κάθεται να τα λέει με τον Σουγιά7, τον Μολότοφ21 και τον Μπάφο13 επειδή ξέρω γω θα χει αγωνία μην τον χάσει από... πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21
18 minutes ago, Bukowski said:

Να βάλουμε έναν κόφτη λοιπόν. Ανάλογη με το αποτέλεσμα του κλάσματος "Μπουκαδόροι/Θεατές" να είναι και η τιμωρία.

Φέτος ειδικά έγινε αυτό μέσα στο γήπεδο:

 

Μίλησες για επεισόδια σε αυτά τα δύο ματς, ε επεισόδια δεν έγιναν, τιμωρία δεν έπρεπε να φάμε.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε ας πούμε ο Βασιλειάδης να διαπιστώσει σήμερα πως οι ΠΑΕ είναι ανίκανες να ελέγξουν που δίνουν τα εισιτήρια και συμφωνώ.

Μόνο που η δουλειά του Βασιλειάδη δεν είναι να διαπιστώνει αλλά να νομοθετεί.

Έφτιαξε ο κος Βασιλειάδης νομικό πλαίσιο σύμφωνα με το οποίο αν από την νέα σεζόν πριν την έναρξη της, δεν λειτουργούν οι κάμερες στα γήπεδα ο γηπεδούχος θα ξεκινά με ένα -5 και πρόστιμο 200k προκαταβολικά; Να επιτραπούν οι μετακινήσεις; Φυσικά. Αλλά οι ΠΑΕ θα έχουν ηλεκτρονικά λίστα με τα στοιχεία των θεατών που θα βρίσκονται στο γήπεδο (και των δύο ομάδων-πράγμα που απαιτεί συνεργασία τους) και αν συμβεί το παραμικρό θα πέφτει καμπάνα (βαθμολογική και χρηματική) με την βαθμολογική να παύει να ισχύει εάν οι υπεύθυνοι παραδοθούν στις αρχές εντός 2-3 ημερών.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BillR21 said:

Δεν ξέρω ποιος έχει ευθύνη, παε, μπαχαλακηδες, αστυνομία, κυβερνηση ή ο ανάδρομος Ερμής, αλλά αν είναι να σου κόβουν το γήπεδο τελείως (εδώ κ χρόνια έκοψαν τις μετακινήσεις, πλέον κ τους τελικούς) κ να το ζεις απ την τηλεόραση, ας διαλέξουμε μια ομάδα της πρεμιερ καλύτερα, να βλέπουμε κ καλύτερο κ καθαρότερο ποδόσφαιρο. 

Δεν υπάρχει ποδόσφαιρο χωρίς κόσμο. 

Λίβερπουλ να γίνεις Μπιλάκο να πηγαίνουμε μαζί γηπ... θέλω να πω να βλέπουμε μαζί το στριμ.

Link to comment
Share on other sites

Με το μαχαίρι στα δόντια οι παιχταράδες μας, θα μασάνε σίδερα το Σάββατο 

Δε γλιτώνετε τσετσενοι

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Bukowski said:

Οι ΜΑΤατζήδες παντού τα ίδια μουνόπανα είναι. Υπάρχουν δεκάδες βίντεο και φωτογραφίες να το διαπιστώσει όποιος θέλει. Απλά στο εξωτερικό (συνήθως) η άλλη πλευρά κάνει τον μαλάκα γιατί την ενδιαφέρει πρώτα απ' όλα ο αγώνας ο ποδοσφαιρικός και όχι ο ιδεολογικός.

 

Κάνεις μεγάλο λάθος. Και το έχω διαπιστώσει αρκετές φορές προσωπικά από κοντά και όχι από βίντεο. Το έχω ξαναγράψει. Το μεγαλύτερο πρόβλημα των ελλήνων ματατζήδων είναι, το ότι είναι ανεκπαίδευτοι. Μουνιά μπορεί να είναι και οι μεν και οι δε, δεν τους ξέρω να σου πω, γενικά δεν πιστεύω σε φάρες αλλά σε καλούς και κακούς ανθρώπους.
Στην Ελλάδα η κάφρικη και ανεπίτρεπτη συμπεριφορά των μπάτσων είναι αποτέλεσμα του ότι καμιά κυβέρνηση δεν έχει ενδιαφερθεί ποτέ να εκσυγχρονίσει την αστυνομία. Τι να το κάνει άλλωστε, μπάτσοι είναι ουγκ, οι αντίπαλοι ουγκ είναι κι αυτοί, σφαχτείτε να πούμε. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλυτερο προβλημα των ΜΑΤατζηδων διεθνως ειναι πως αναμεσα σε δεκαδες επαγγελματα που μπορουσαν να κανουν αυτοι επελεξαν καποιο που ανοιγει κεφαλια. Ε δεν χρειαζεται να το ψαξουμε και πολυ περισσοτερο για να υποθεσουμε το ποιον τους ως ανθρωπων. Οτι ειναι ανεκπαιδευτοι συμφωνω, ωστοσο και εκπαιδευμενοι να ηταν ο μαλακας παλι θα πετουσε μολοτοφ στους ναζι φιλοεβραιους οπαδους του Αιαντα. Η εκπαιδευση τους απλα θα προστατευε τους υπολοιπους που θα φανε καμια ξψφαλτση, αυτοι που πανε γηπεδο για να καψουν, κλεψουν, σφαξουν, βιασουν θα εξακολουθουσαν να πηγαιναν.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Bukowski said:

Βγήκε ας πούμε ο Βασιλειάδης να διαπιστώσει σήμερα πως οι ΠΑΕ είναι ανίκανες να ελέγξουν που δίνουν τα εισιτήρια και συμφωνώ.

Μόνο που η δουλειά του Βασιλειάδη δεν είναι να διαπιστώνει αλλά να νομοθετεί.

Έφτιαξε ο κος Βασιλειάδης νομικό πλαίσιο σύμφωνα με το οποίο αν από την νέα σεζόν πριν την έναρξη της, δεν λειτουργούν οι κάμερες στα γήπεδα ο γηπεδούχος θα ξεκινά με ένα -5 και πρόστιμο 200k προκαταβολικά; Να επιτραπούν οι μετακινήσεις; Φυσικά. Αλλά οι ΠΑΕ θα έχουν ηλεκτρονικά λίστα με τα στοιχεία των θεατών που θα βρίσκονται στο γήπεδο (και των δύο ομάδων-πράγμα που απαιτεί συνεργασία τους) και αν συμβεί το παραμικρό θα πέφτει καμπάνα (βαθμολογική και χρηματική) με την βαθμολογική να παύει να ισχύει εάν οι υπεύθυνοι παραδοθούν στις αρχές εντός 2-3 ημερών.

 

GDPR disapproves

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Macross said:

 

GDPR disapproves

Sorry αλλα μια χαρα ονομαστικα ειναι τα εισιτηρια

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bukowski said:

Το μεγαλυτερο προβλημα των ΜΑΤατζηδων διεθνως ειναι πως αναμεσα σε δεκαδες επαγγελματα που μπορουσαν να κανουν αυτοι επελεξαν καποιο που ανοιγει κεφαλια.
Ε δεν χρειαζεται να το ψαξουμε και πολυ περισσοτερο για να υποθεσουμε το ποιον τους ως ανθρωπων

Κάνεις και πάλι πολλά λάθη μέσα στην ίδια πρόταση και κρίνεις χωρίς να γνωρίζεις.

1) Πώς είσαι σίγουρος ότι το διάλεξαν; Μπορεί να ζήτησε μετάθεση στα ματ επειδή θα έβγαζε κανά κατοστάρικο παραπάνω να δώσει φαγητό στα 2 παιδιά του. Δηλαδή όλοι όσοι δουλεύουν εκεί είναι στρατόκαυλοι και γουστάρουν να ανοίγουν κεφάλια. Αν το βλέπεις κι εσύ έτσι, πες μου να μην συνεχίζω άδικα. Μου τη δίνει να βάζουμε ρατσιστικά ανθρώπους σε καλούπια και να λέμε μετά, α ρατσιστής.

2) Γνωρίζεις σε χώρες της Ευρώπης κάθε πόσο χρειάζεται να επέμβει ο ματατζής με βία; Σπάνια και ελάχιστες φορές. Γιατί αυτό είναι το όλο ζητούμενο. Ο ματατζής, σε αντίθεση με την Ελλάδα, δεν είναι εκεί για να επέμβει σώνει και καλά, αλλά για την πρόληψη και να κρατήσει υπό έλεγχο την κατάσταση. Ε το ανοίγω κεφάλια ήταν μέθοδος να κρατήσεις τον έλεγχο, την δεκαετία του 70 ξερω 'γω. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε συ Σπυρο σε χωρες με απολυταρικα καθεστωτα που καποιοι επελεξαν να γινουν ας πουμε βασανιστες (και μην μου πεις τωρα ακραιο παραδειγμα γιατι δεν ειναι, υπαρχουν πολλα τετοια καθεστωτα που δουλειες οπως αυτη ειναι νομιμες) ολα καλα επειδη μια δουλεια επρεπε να κανουν και αυτοι να θρεψουν τα παιδια τους; Και αντε να δεχτω πως ολα καλα (δεν το δεχομαι αλλα τελος παντων), αυτη τους η επιλογη δεν εχει να πει κατι για το ποιον τους; Ειλικρινα ρωταω.

Στο αλλο που γραφεις οτι ως λαος εχουμε παιδεια δεκαετιας '70 συμφωνω.

Link to comment
Share on other sites

μαλακια στην ΠΑΕ που δεν προτειναν τελικο στην Τουμπα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

μαλακια στην ΠΑΕ που δεν προτειναν τελικο στην Τουμπα

Ισχυει. Ενας λογος που εχω σπαστει που πηραν πρωταθλημα, ειναι γιατι μου αρεσε να λεω πως τελευταια φορα που ειχε δει φιεστα το μπουρδελο τους ηταν σε πρωταθλημα της ΑΕΚ. Τελικος στην Τουμπα και στεψη ΑΕΚ ως Κυπελλουχου.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bukowski said:

Δηλαδη ρε συ Σπυρο σε χωρες με απολυταρικα καθεστωτα που καποιοι επελεξαν να γινουν ας πουμε βασανιστες (και μην μου πεις τωρα ακραιο παραδειγμα γιατι δεν ειναι, υπαρχουν πολλα τετοια καθεστωτα που δουλειες οπως αυτη ειναι νομιμες) ολα καλα επειδη μια δουλεια επρεπε να κανουν και αυτοι να θρεψουν τα παιδια τους; Και αντε να δεχτω πως ολα καλα (δεν το δεχομαι αλλα τελος παντων), αυτη τους η επιλογη δεν εχει να πει κατι για το ποιον τους; Ειλικρινα ρωταω.

Στο αλλο που γραφεις οτι ως λαος εχουμε παιδεια δεκαετιας '70 συμφωνω.

Δε μιλάω για Βενεζουέλα ρε Μπούκο, για την Ευρώπη μιλάω όπου ζούμε.

εδιτ: το έγραψα και παραπάνω, για χώρες τις Ευρώπης μιλάω κάθε πόσο πρέπει να επέμβουν βίαια. Δεν εξετάζω καν σε τι περιπτώσεις, "δίκαια" ή "άδικα".

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Να τους μαντρωσει ο μανολο και ο τιγρης στο ξενοδοχειο και να βλεπουν συνεχεια τον περυσινο τελικο που ξεφτιλιστηκανε.

Link to comment
Share on other sites

ο,τι και να γινει παντως, να δουνε τί εφταιξε πραγματικα φετος και να προσπαθησουν να το διορθωσουν μετα τον τελικο, οποιοδηποτε κι αν ειναι το αποτελεσμα

ουτε με νικη θα λυθουν ολα, ουτε με ηττα θα καταστραφει η ΑΕΚ

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

εκεί στην ΠΑΕ αντί να ασχοληθούν σοβαρά με το θέμα, βγάζουν non paper για τον αχάριστο λαό της ΑΕΚ που πηγαίνει στο γήπεδο οριακά συχνότερα από τον Άρη.

εθιξες ΜΕΓΑΛΟ θεμα εδω

ο κοσμος ΔΕΝ παει στο γηπεδο

ΔΕΝ πηγε ΟΥΤΕ περυσι που εκανες πρωταθληματικη χρονια

 

 

φταει το ΟΑΚΑ?

φταιει η πεσαδα?

φταινε τα επεισοδια?

φταει το κακο θεαμα?

φταιει οτι ξεχαρμανιασαμε απο το περσινο πρωταθλημα και φετος καναμε διακοπες?

φταιει οτι κουραστηκε ο ΑΕΚτζης?

φταιει οτι εκανε μια προσπαθεια με Ντεμη και βαρεθηκε να σωζει την ομαδα μονος του?

φταιει οτι δεν καυλωνει με την ΑΕΚ πλεον?

φταιει οτι δεν βρισκει πλεον γουστα στο να βλεπει την ομαδα? δεν βγαζει η ομαδα συναισθημα πλεον?

τι φταιει? εχει καθησει κανενας να ασχοληθει ΣΟΒΑΡΑ εκει στην ΠΑΕ?

δεν φτανουν τα γηπεδα αγαπητοι...

κατι φαινεται πως υπαρχει πιο βαθυ και δεν εχετε παρει χαμπαρι

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Tι να εφταιξε,οταν παιρνεις πρωταθλημα και δεν ενισχυεις την ομαδα,τον προπονητη,το ροστερ για ριπιτ την επομενη χρονια,αντιθετως τα αποδυναμωνεις ολα,μπορει να ακουγεται γραφικο αλλα εγω το ξαναλεω οτι φετος θεωρω τρυπημα αυτο που εχει γινει απο τον μελισσανιδη,ακομη και να πιστεψω οτι εκανε στην ακρη για να το παρει ο γκιοργκης,ε παραεκανε στην ακρη και πεσαμε στο χαντακι μεσα.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, SpiRos said:

Κάνεις και πάλι πολλά λάθη μέσα στην ίδια πρόταση και κρίνεις χωρίς να γνωρίζεις.

1) Πώς είσαι σίγουρος ότι το διάλεξαν; Μπορεί να ζήτησε μετάθεση στα ματ επειδή θα έβγαζε κανά κατοστάρικο παραπάνω να δώσει φαγητό στα 2 παιδιά του. Δηλαδή όλοι όσοι δουλεύουν εκεί είναι στρατόκαυλοι και γουστάρουν να ανοίγουν κεφάλια. Αν το βλέπεις κι εσύ έτσι, πες μου να μην συνεχίζω άδικα. Μου τη δίνει να βάζουμε ρατσιστικά ανθρώπους σε καλούπια και να λέμε μετά, α ρατσιστής.

2) Γνωρίζεις σε χώρες της Ευρώπης κάθε πόσο χρειάζεται να επέμβει ο ματατζής με βία; Σπάνια και ελάχιστες φορές. Γιατί αυτό είναι το όλο ζητούμενο. Ο ματατζής, σε αντίθεση με την Ελλάδα, δεν είναι εκεί για να επέμβει σώνει και καλά, αλλά για την πρόληψη και να κρατήσει υπό έλεγχο την κατάσταση. Ε το ανοίγω κεφάλια ήταν μέθοδος να κρατήσεις τον έλεγχο, την δεκαετία του 70 ξερω 'γω. 

Δεν γεννήθηκαν στρατοκαυλοι, αλλά επέλεξαν να κάνουν την βρώμικη δουλειά της βίαιης καταστολής. Δεν παίρνω θέση, απλά το αναφέρω. Μια χαρά ανοίγουν κεφάλια τα ματ παντού. Οι ειδικές δυνάμεις της αστυνομίας αυτό τον ρολο έχουν, που είναι της καταστολής.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Δεν γεννήθηκαν στρατοκαυλοι, αλλά επέλεξαν να κάνουν την βρώμικη δουλειά της βίαιης καταστολής. Δεν παίρνω θέση, απλά το αναφέρω. Μια χαρά ανοίγουν κεφάλια τα ματ παντού. Οι ειδικές δυνάμεις της αστυνομίας αυτό τον ρολο έχουν, που είναι της καταστολής.

"Δεν παίρνω θέση, αλλά μια χαρά ανοίγουν κεφάλια παντού". :lol:
Καταστολή δεν σημαίνει άνοιγμα κεφαλιών.
Anyway όπως γουστάρει ο καθένας να νομίζει, πάμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×