Jump to content

Bem-vindo Miguel Cardoso


George_D
 Share

Recommended Posts

Τα έγραψα από day1.

Σοβαρός προπονητης και ποδόσφαιρο Γκουαρντιόλα με μπατζετ μικρότερο πχ του Άγιαξ δεν συμβαδίζουν. Ποσο μάλλον με φακές.

Αρα μιλάμε για τσαρλατάνο πριν καν έρθει. 

 

Τοτε η απάντηση ήταν ότι είναι νωρίς. 

Το ίδιο και στα φιλικά που φάγαμε την πρώτη κρυάδα με τον Μπάρκα, τον Σιμαο και τον Σιμοες να προσπαθούν να παίξουν τριγωνάκια μέσα στην περιοχή σου προσφέροντας στιγμές γελιου. Και τοτε νωρίς ήταν.

Μονο μην το συνεχισουμε ότι είναι νωρις και σκάσει καμια εφτάρα.

Επισης αυτό που είδαμε στο 2ο ημίχρονο, με τέτοιον αντίπαλο να μην μπορεις να παίξεις ούτε άμυνα ούτε επίθεση και ταυτόχρονα όλοι να σέρνονται, παίζει να μην έχει ξαναγίνει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο ελαφρυντικο που μπορω να του δωσω ειναι να τον αρχισε ο αλλος στα "ναι τσαμπιονι μου,οποιον θελουμε τον φερνουμε,δουλεψε αυτο που θες και εγω ειμαι εδω" κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε πει ξανά κ ξανά ...

Δεν έπρεπε να διώξει σε καμία περίπτωση Χιμένεθ. Ήταν ΕΓΚΛΗΜΑ για χίλιους λόγους, χωρίς δεύτερη κουβέντα και «μα» και «μου».
Από εκεί και πέρα, αφού την έκανε τη μαλακία, έπρεπε σαφέστατα να πάει σε μια πιο safe επιλογή ... προπονητής ηλικίας 2 ετών με δυο διωξίματα ανα τετράμηνο το δεύτερο χρόνο σε δυο σοβαρές ομάδες που κόντεψε να υποβιβάσει ... σοβαρολογούμε τώρα; Κατώτερος του Μοράις που εκείνος ήταν τόσα χρόνια δίπλα κ σε κάποιον Μουρίνιο ...

 Η ΑΕΚ είναι μεγάλο καράβι, χρειαζόταν προπονητή ΕΓΝΩΣΜΕΝΗΣ αξίας (όσο το δυνατόν) και όχι Πείραμα ..
Χίλιες φορές να έφερνε Μιλόγεβιτς π.χ... κατώτερος του Μανόλο κι αυτός μεν, αλλά ΟΧΙ πείραμα ... αλλά βλέπεις, ήταν πολλά τα λεφτά και πήγαμε σε ό,τι φθηνότερο υπήρχε μπροστά μας ... α ναι, πήραμε και τη θετική γνώμη του Σάντος !... αλλά άμα έβρισκες τόσο εύκολα προπονητές... εξαρχής ΗΞΕΡΕΣ ότι ο Καρντόζο δεν έχει πάνω από 10% πιθανότητες να σου βγει, κ τώρα απλά κυνηγάς ένα θαύμα ... και αν δε σου βγει, τρεχάτε ποδαράκια μου...
Σε κάθε περίπτωση, αν τελικά τα σκατώσει ο Καρντόζο δε θα φταίει ΚΑΝΕΝΑΣ Καρντόζο .. αλλά αυτός που τον έφερε, που τον τελευταίο 1,5 χρόνο έχει πάθει μαλάκυνση κ νομίζει ότι μπορεί να κοροϊδεύει τον κόσμο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φανταζεστε να παει σε καμια Σιτι ο Καρντοσο σε 5 χρονια και να βγαινει ο κεφτες να μας την λεει που δεν του δωσαμε χρονο να μας κανει ομαδα πρεμιερ λιγκ;

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Φανταζεστε να παει σε καμια Σιτι ο Καρντοσο σε 5 χρονια και να βγαινει ο κεφτες να μας την λεει που δεν του δωσαμε χρονο να μας κανει ομαδα πρεμιερ λιγκ;

Μέχρι τότε θα χει αρχίσει η δυναστεία του Κλοπ με την Λίβερπουλ, θα μας κλάσει ο κεφτές

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ σοβαρή ομάδα τώρα.

Πηρε λέει τον προπονητή με τον οποίο ονειρεύεται (ο μυρωδιάς διαχειριστής) να μπει Αγια Σοφια.

Τον έψησε ο κοουτς τον διαχειριστή με το ποδόσφαιρο Μπαρτσα, του έκανε και τον τεχνικό διευθυντή (γιατί τέτοιον δεν έχεις), μάζεψες ένα σωρό δικούς του παίκτες και όπως πας σε λίγο θα φύγει και θα στους αφήσει προίκα. Κι αυτούς και το ποδόσφαιρο Μπαρτσα που ετοιμάζει για να παίξεις σε 2 χρόνια στο νέο γήπεδο.

Μιλάμε για κλαυσιγελο. Πού να τα πεις αυτά και να μην σε πάρουν με τις ντοματες.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Φανταζεστε να παει σε καμια Σιτι ο Καρντοσο σε 5 χρονια και να βγαινει ο κεφτες να μας την λεει που δεν του δωσαμε χρονο να μας κανει ομαδα πρεμιερ λιγκ;

Κοιτα μην μας κανει σουπερλιγκ β και ας παει οπου θελει.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς παίζουμε με Τραμπζο και αν είναι ανέκδοτο ο προπονητής, θα τελειώσει σύντομα, ειδικά αν κάνεις και 1-2 γκέλες εκτός προγράμματος στο πρωτάθλημα 

Κατά τα άλλα δικαίωση ζαστρο που έγραφε ότι η ΑΕΚ κέρδισε ηρεμια και τρελάθηκαν οι δηματοι. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, goku21 said:

Αν του ριξει μπουνια ο  livaja θα φταιει?

Ρε δεν πα να γαμηθεί και ο πουσταράς αυτός που μετά τα περσινά στην Ευρώπη μου χει και άποψη;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, vamos bien said:

Τα έχουμε πει ξανά κ ξανά ...

Δεν έπρεπε να διώξει σε καμία περίπτωση Χιμένεθ. Ήταν ΕΓΚΛΗΜΑ για χίλιους λόγους, χωρίς δεύτερη κουβέντα και «μα» και «μου».
Από εκεί και πέρα, αφού την έκανε τη μαλακία, έπρεπε σαφέστατα να πάει σε μια πιο safe επιλογή ... προπονητής ηλικίας 2 ετών με δυο διωξίματα ανα τετράμηνο το δεύτερο χρόνο σε δυο σοβαρές ομάδες που κόντεψε να υποβιβάσει ... σοβαρολογούμε τώρα; Κατώτερος του Μοράις που εκείνος ήταν τόσα χρόνια δίπλα κ σε κάποιον Μουρίνιο ...

 Η ΑΕΚ είναι μεγάλο καράβι, χρειαζόταν προπονητή ΕΓΝΩΣΜΕΝΗΣ αξίας (όσο το δυνατόν) και όχι Πείραμα ..
Χίλιες φορές να έφερνε Μιλόγεβιτς π.χ... κατώτερος του Μανόλο κι αυτός μεν, αλλά ΟΧΙ πείραμα ... αλλά βλέπεις, ήταν πολλά τα λεφτά και πήγαμε σε ό,τι φθηνότερο υπήρχε μπροστά μας ... α ναι, πήραμε και τη θετική γνώμη του Σάντος !... αλλά άμα έβρισκες τόσο εύκολα προπονητές... εξαρχής ΗΞΕΡΕΣ ότι ο Καρντόζο δεν έχει πάνω από 10% πιθανότητες να σου βγει, κ τώρα απλά κυνηγάς ένα θαύμα ... και αν δε σου βγει, τρεχάτε ποδαράκια μου...
Σε κάθε περίπτωση, αν τελικά τα σκατώσει ο Καρντόζο δε θα φταίει ΚΑΝΕΝΑΣ Καρντόζο .. αλλά αυτός που τον έφερε, που τον τελευταίο 1,5 χρόνο έχει πάθει μαλάκυνση κ νομίζει ότι μπορεί να κοροϊδεύει τον κόσμο.

Γαμιέται ο Μιλόγεβιτς και ο Μιλόσεβιτς και όλη η Σερβία και τα Φιλιατρά.

Άμα είναι να φέρεις τέτοιο μαλάκα να πας να φέρεις τον Arruabarrena που πήρε και νταμπλ με Boca και φτιάχνει και σκληρές ομάδες.

Η ΑΕΚ κάποια στιγμή πρέπει να αποφασίσει να φέρει ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ.

Και να σταματήσει ο Μελισσανίδης να σκέφτεται πως "γιατί να φέρω έναν παίχτη που θα μου φάει 1,5m και να μην φέρω 3 παίχτες των 500k;". Ο τύπος έχει κόμπλεξ ξεκάθαρα. Θεωρεί πως θα του φάνε τα λεφτά και πως μέχρι τόσα θα πάρουν.

Link to comment
Share on other sites

Καραφλα με τη μαλακοφατσα δες τι θα κανεις γιατι δεν προλαβαινεις ουτε αγιασμο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ νωρίς να κριθεί ο προπονητής από ένα κακό παιχνίδι. Ο Σάντος με το βαρύ βιογραφικό βέβαια, θα έπρεπε να φύγει μετα την Χιμπέρνιαν με τους Σκώτους να έχουν κάνει άπειρες φάσεις για γκόλ κλπ.

Ο Βαλβέρδε αποκλείστηκε από την Ανόρθωση και μάλιστα μπροστά στα μάτια του ο 19χρονος Μήτρογλου απειθαρχούσε παίρνοντας προωτοβουλία να εκτελέσει εκείνος το τότε χαμένο πέναλτι. Οι παραπάνω είχαν ισχυρό βιογραφικό, το οποίο από την μία δίνει υπομονή από την άλλη τονίζει όμως ότι ακόμα και προπονητές πεπειραμένοι αυγουστιάτικα δεν μπορούν να κουλαντρίσουν εύκολα τα πράγματα.

Το ποδόσφαιρο δεν λειτουργεί επαγωγικά, ότι αφού ο Ιωνικός κέρδισε τον ΠΑΟ και ο ΠΑΟ τον Άγιαξ τότε ο Ιωνικός θα κερδίσει τον Άγιαξ.

Εκεί που κρίνεται ο Καρντόσο σε πρώτη φάση κατά τη γνώμη μου αφορά στο ότι στο θέμα Λιβάγια δεν λειτούργησε όπως έπρεπε και ότι ο Ζεράλδες παίζει 90λεπτα βρέξει χιονίσει. Αυτά τα δύο που μπορεί να δημιουργήσουν τριγμούς στα αποδυτήρια.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι πολυ νωρις αλλα η εικονα χτες ηταν σοκαριστικη.Ειδικα το πρωτο δεκαλεπτο του δευτερου ημιχρονου που δεν μπορουσαμε να περασουμε το κεντρο δεν πρεπει να το χουμε ξαναδει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NIS21 said:

Καραφλα με τη μαλακοφατσα δες τι θα κανεις γιατι δεν προλαβαινεις ουτε αγιασμο.

DopxiFJWwAIfprh.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bukowski said:

DopxiFJWwAIfprh.jpg

Το μετωπο του ειναι οσο ολο του το σωμα...Στα μπουζουκια θα εκανε μεγαλη καριερα να του σκανε πεντοχιλιαρα.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bukowski said:

Γαμιέται ο Μιλόγεβιτς και ο Μιλόσεβιτς και όλη η Σερβία και τα Φιλιατρά.

Άμα είναι να φέρεις τέτοιο μαλάκα να πας να φέρεις τον Arruabarrena που πήρε και νταμπλ με Boca και φτιάχνει και σκληρές ομάδες.

Η ΑΕΚ κάποια στιγμή πρέπει να αποφασίσει να φέρει ΠΡΟΠΟΝΗΤΑΡΑ.

Και να σταματήσει ο Μελισσανίδης να σκέφτεται πως "γιατί να φέρω έναν παίχτη που θα μου φάει 1,5m και να μην φέρω 3 παίχτες των 500k;". Ο τύπος έχει κόμπλεξ ξεκάθαρα. Θεωρεί πως θα του φάνε τα λεφτά και πως μέχρι τόσα θα πάρουν.

Ο Μιλόγεβιτς είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ για το στυλ ποδοσφαίρου που μπορεί να εξυπηρετήσει η ΑΕΚ. Και στον Ερυθρό Αστέρα κάνει εξαιρετική δουλειά.

Όσο για τον Μελισσανίδη αυτός είναι και δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει στα γεράματα. Προχωράμε με αυτό το δεδομένο λοιπόν και βλέπουμε πως θα τα πάμε όσο καλύτερα μπορούμε.

Link to comment
Share on other sites

πιστευω πως ενδεχομενος αποκλεισμος απο Τουρκους με παρομοια εμφανιση θα οδηγησουν τον προπονητη στην εξοδο

καλως ηρθες Βλαδιμιρ Ιβιτς στην ομαδα που αγαπησες και αγαπηθηκες 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Group therapy στα Σπάτα το πρωί της Παρασκευής

 

Η ΑΕΚ παρουσίασε άθλιο αγωνιστικό πρόσωπο στο χθεσινό ματς με την Κραϊόβα. φάνηκαν προβλήματα και το πρωί της Παρασκευής, στην προπόνηση στα Σπάτα, ο προπονητής είχε μία κουβέντα με τους παίκτες του. Ο Καρντόσο τόνισε, μεταξύ άλλων: «Πρέπει να βρούμε όλοι μαζί τι φταίει. Τι φαίνεται να πηγαίνει στραβά. Εχω δει κάποια πράγματα, εχω κάνει μία ανάλυση του παιχνιδιού, θέλω όμως την δική σας άποψη. Θέλω τη δική σας γνώμη. Θέλω να συζητάμε τα πάντα και να βρίσκουμε μαζί λύσεις σε όλα, γιατί είμαστε μία ομάδα και πρέπει έτσι να λειτουργούμε πάντα. Ως ομάδα». Το λόγο πήραν οι Τσιγκρίνσκι και Μάνταλος, μιλώντας για κάποια αγωνιστικά θέματα. Γενικά, μέσα από μία συζήτηση στα αποδυτήρια ο προπονητής μαζί με τους παίκτες, προσπάθησαν να βρουν τι φταίει και η ομάδα έδειξε το κάκιστο αγωνιστικό της πρόσωπο χθες, ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση. 

Πριν το χτεσινο ολα πηγαιναν καλα,τωρα θα ψαξουν να βρουν τι φταιει

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπρεπε καν να πάρουν προπονητή που θέλει να παίξει τοταλ φουτμπολ με Γαλανοπουλους.

Βεβαια πρέπει να έχεις και μυρωδιά από ποδόσφαιρο για να καταλαβαινεις, πράγμα που εμφανώς δεν ισχύει για Μελισσανιδη και γιες μαν Λυμπεροπουλο.

Ας τον διώξουν τώρα που είναι νωρίς, τουλάχιστον προσπάθησε και κάτι προσφερε ως τεχνικός διευθυντής.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×