Jump to content

Bem-vindo Miguel Cardoso


George_D
 Share

Recommended Posts

Αν ανέβαζε ο Μανώλης τέτοια φωτό αμέσως θα τον λέγανε λαϊκιστή.

Μπαίνει στο νόημα  ο καράφλας.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
44 minutes ago, CHⓇIS said:

92b5d2aaad7c406045710123e73bd53c_659662.

Στην Ραφηνα? Μυκονο απο τωρα για Σ/Κ?

Καλα οτι διπλα στο ονομα του εχει και την ιδιοτητα του ....μιλαμε για μεγαλο νουμερο Miguelcardoso.coach XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

Link to comment
Share on other sites

Ο Μιγκέλ Καρντόσο έχει αναλάβει το χτίσιμο της νέας ΑΕΚ, με τον Πορτογάλο κόουτς να έχει μια ξεκάθαρη εικόνα για το υλικό της ομάδας. Για τη νέα σεζόν, ο 47χρονος τεχνικός φαίνεται πως δεν έχει στα πλάνα του τον Σέρβο στόπερ. Ο Τσόσιτς είναι πολύ πιθανό να αποτελέσει παρελθόν από την ΑΕΚ, με τον 26χρονο να μην παίρνει μια δεύτερη… ευκαιρία.

 

https://www.enwsi.gr/epikairotita/de-tha-echei-deyteri-eykairia-o-tsosits/

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Quote

Συμβόλαιο μέχρι το 2021 θα έχει πλέον ο Ούρος Τσόσιτς με την ΑΕΚ καθώς ο στόπερ της Ένωσης αποδέχθηκε το +1 που υπήρχε στην συμφωνία του με την Ένωση.

Ο Σέρβος στόπερ είχε συμβόλαιο με την ΑΕΚ μέχρι το καλοκαίρι του 2020 και πλέον, με την ενεργοποίηση του +1 που υπήρχε ως όρος στο συμβόλαιό του, θα παραμείνει παίκτης της ΑΕΚ μέχρι και το 2021.

Κάπως έτσι ολοκληρώνεται η όποια συζήτηση ανάμεσα στις δυο πλευρές για τον χρόνο παραμονής του παίκτη στην ΑΕΚ και μια εκρεμμότητα αναφορικά με το έμψυχο δυναμικό της ΑΕΚ παύει να υφίσταται.

? Τρεξαν να τον ανανεωσουν μην χασουν το κελεπουρι λες και δεν βρουν αλλον να τρωει φακες τοσο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλοκαίρι του 2015 ο Μιλοβάνοβιτς σκεφτόταν σύμφωνα με τα ρεπορτάζ για διάδοχο του Δέλλα στον πάγκο της ΑΕΚ τον Χάβι Γκραθία.

O 45χρονος τότε Ισπανός τεχνικός είχε προπονήσει:

  1. Βιγιαρεάλ (νέους)
  2. Ποντεβέντρα (ένα χρόνο)
  3. Κάδιθ (δύο χρόνια)
  4. Βιγιαρεάλ Β (ένα χρόνο)
  5. Ολυμπιακό Βόλου (δύο μήνες)
  6. Κέρκυρα (ένα χρόνο)
  7. Αλμερία (ένα χρόνο)
  8. Οσασούνα (ένα χρόνο)
  9. Μάλαγα (ένα χρόνο)..

Σήμερα 4 χρόνια μετά είναι υποψήφιος για την Τσέλσι ως διάδοχος του Σάρι..

Φανταστείτε τώρα να μας έφερναν προπονητή σήμερα αυτόν με το μέχρι το 2015 βιογραφικό του..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Καλοκαίρι του 2015 ο Μιλοβάνοβιτς σκεφτόταν σύμφωνα με τα ρεπορτάζ για διάδοχο του Δέλλα στον πάγκο της ΑΕΚ τον Χάβι Γκραθία.

O 45χρονος τότε Ισπανός τεχνικός είχε προπονήσει:

  1. Βιγιαρεάλ (νέους)
  2. Ποντεβέντρα (ένα χρόνο)
  3. Κάδιθ (δύο χρόνια)
  4. Βιγιαρεάλ Β (ένα χρόνο)
  5. Ολυμπιακό Βόλου (δύο μήνες)
  6. Κέρκυρα (ένα χρόνο)
  7. Αλμερία (ένα χρόνο)
  8. Οσασούνα (ένα χρόνο)
  9. Μάλαγα (ένα χρόνο)..

Σήμερα 4 χρόνια μετά είναι υποψήφιος για την Τσέλσι ως διάδοχος του Σάρι..

Φανταστείτε τώρα να μας έφερναν προπονητή σήμερα αυτόν με το μέχρι το 2015 βιογραφικό του..

Ποιος θα ειχε προβλημα με προπονητη που ηταν σε Αλμερια, Οσασουνα, Μαλαγα; Εγω παντως οχι. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι χάθηκαν οι προπονητές και θα μαζέψει ο αμπραμοβιτς τον γκραθια. Άσε ρε μπουκο που τα διαβάζεις αυτά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Καλοκαίρι του 2015 ο Μιλοβάνοβιτς σκεφτόταν σύμφωνα με τα ρεπορτάζ για διάδοχο του Δέλλα στον πάγκο της ΑΕΚ τον Χάβι Γκραθία.

O 45χρονος τότε Ισπανός τεχνικός είχε προπονήσει:

  1. Βιγιαρεάλ (νέους)
  2. Ποντεβέντρα (ένα χρόνο)
  3. Κάδιθ (δύο χρόνια)
  4. Βιγιαρεάλ Β (ένα χρόνο)
  5. Ολυμπιακό Βόλου (δύο μήνες)
  6. Κέρκυρα (ένα χρόνο)
  7. Αλμερία (ένα χρόνο)
  8. Οσασούνα (ένα χρόνο)
  9. Μάλαγα (ένα χρόνο)..

Σήμερα 4 χρόνια μετά είναι υποψήφιος για την Τσέλσι ως διάδοχος του Σάρι..

Φανταστείτε τώρα να μας έφερναν προπονητή σήμερα αυτόν με το μέχρι το 2015 βιογραφικό του..

Το πολυ πολυ αντι για τον Πογετ να χαμε πεταξει απ το ξενοδοχειο τον Γκραθια. Το ποιντ σου;

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos

πρόπερσι πριν τον τελικό με τον ΠΑΟΚ πετυχαίνω την αποστολή συο holiday inn. Έχω έναν ξένο στο ξενοδοχείο να τον παραλάβω και κάθομαι δίπλα σε μανολο και δημητριαδη.... πίνουν το καφεδάκι τους και λέω στον χιμενεθ .... coach 3-0 tomorrow. 

Χαμογελάει .... μου λέει I hope... ο άλλος ο χοντρός ούτε μειδίαμα... πιάνω την κουβέντα με τον μανολο μέχρι να έρθει ο δικός μου...

τα αγγλικά του μανολο είναι για τον πεοντα ... του λέω γιατι «I hope coach?” Και γυρνάει και μου λέει κάτι που με προβλημάτισε πολύ και κατάλαβα πολλά πράγματα...

μου λέει ... ο προπονητής μπορεί να θέλει αλλά όλα εξαρτώνται από τους παίκτες ... μια στιγμή ... η ψυχολογία της στιγμης.....ποτέ δεν ξέρεις!!

Τι θέλω να πω... τους προπονητές τελικά τους φτιάχνουν οι παίκτες. Και αυτό πρέπει να ισχύει σε κάθε ομάδα.... από μια μικρή έως την πιο μεγάλη. Και προσέξτε... ο Χιμένεθ ήταν ποδοσφαιριστής σε πολύ υψηλό επίπεδο που σημαίνει ότι ως παίκτης και γνωρίζει και έχει γνωρίσει κάθε καρυδιάς καρύδι. 

Καταληγω.... μετά το περσινό πρωτάθλημα που είχαμε δει μια ομάδα με μέταλλο που έπαιζε μέχρι το 90’ για μένα ήταν ξεκάθαρο ότι το να πάρεις έναν αγώνα και να γινει και ο προπονητής ήρωας εξαρτάται από τη διάθεση των παικτών. Αν αυτοί θέλουν... αν η ψυχολογία τους είναι σωστή... αν είναι στην καυλα τους θα τον πάρουν τον αγώνα. Αν δεν θέλουν... δε πα να κάνει τα πάντα από τον πάγκο ο άλλος ... το παιχνίδι δεν γυρνάει. 

 

Αρα ... είναι θέμα ποσο πιστεύουν οι παίκτες τον προπονητή...ποσό τον σέβονται... ποσό πολύ γουστάρουν να παίξουν γι αυτόν... ανεξάρτητα από την καλή ή την κακή στιγμή που είναι θέμα και τύχης. 

Αν τον νιώθουν... πετυχαίνει ο προπονητής.... αν δεν ... Μουρίνιο ο προπονητής!!

Link to comment
Share on other sites

Καλα @Tasos δεν παιζουμε και σε αλανα βεβαια. Μεγαλο ρολο παιζει και το σχεδιο του κοουτς, οι οδηγιες που δινει στους παικτες, το πως διαβαζει και εξουδετερωνει τον αντιπαλο κτλπ. Οχι μονο αν γουσταρουν να παιξουν η οχι οι παικτες, αφου οπως και να χει κατεβαινουν με ενα συγκεκριμενο σχεδιο στο χορταρι.

 

Απο κει και περα βεβαια οπως λες και συ παιζει ρολο και η τυχη. Εδω σε ολοκληρο τελικο Τσου Λου δινεται πεναλτι στο 20ο δευτερολεπτο, οποτε καταλαβαινεις πως καθε πλανο του προπονητη εκει παει περιπατο. Η και στα της ΑΕΚ, αν δεν ειχε βαλει ο Λαζαρος την οβιδα απ τα 30 μετρα πιθανοτατα ο Μανολο να μας ειχε χαιρετησει.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, AlexKR21 said:

Το πολυ πολυ αντι για τον Πογετ να χαμε πεταξει απ το ξενοδοχειο τον Γκραθια. Το ποιντ σου;

Σκεφτομαι να εφερνε ο Μελισσανιδης πρωην κοουτς του Μπεου η της Κερκυρας τι θα διαβαζαμε

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos

Ναι οκ... απλά μεταφέρω μια αίσθηση που μου δημιουργήθηκε. 

Δες και τον Μουρίνιο στην Μάντσεστερ. Δεν είναι κακός προπονητής... μαλακακος είναι και οι παίκτες δεν γούσταραν να παίζουν. Από τη μια σφαλιάρα στην άλλη. 

Εφυγε ο mr.  Porsche design ήρθε ο σολσκιερ που δεν είχε και καμία προπονητική καριέρα ... απλά ένα καλό παιδί... και οι κόκκινοι κάνανε νίκες σερί. 

Κοιτα... δεν ξέρω ... αυτό που βλεπω είναι τελικά στο θέμα γνώσεων δεν πρέπει να υπάρχουν ΟΙ τρομερές διαφορες μεταξύ προπονητών. Και άντε οι γνώσεις να είναι το 20%.... το άλλο 80% είναι ψυχολογία και διαχείριση. 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Bukowski said:

Σκεφτομαι να εφερνε ο Μελισσανιδης πρωην κοουτς του Μπεου η της Κερκυρας τι θα διαβαζαμε

Τηρουμένων των αναλογιών, πιστεύεις αν υπογράψει στη Τσελσι θα το δεχθούν αμασητο οι οπαδοί; 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ρε μπουκο εδώ ο Αδαμιδης έφερνε καλύτερα ονόματα από αυτά που φέρνει ο Μελ. Ο Μπεος δε θα έφερνε; θυμισου Καβάλα με Μακαρο τι παιχταράδες είχε 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hades said:

Επίσης ρε μπουκο εδώ ο Αδαμιδης έφερνε καλύτερα ονόματα από αυτά που φέρνει ο Μελ. Ο Μπεος δε θα έφερνε; θυμισου Καβάλα με Μακαρο τι παιχταράδες είχε 

αλλη εποχη βεβαια,

γενικοτερα παιζανε περισσοτερα λεφτα στο ποδοσφαιρο τοτε,

και απο τον ΟΠΑΠ και απο καθαρα ιδιωτικες χορηγιες.

Επισης δεν ειχε φτασει 45% ακομα η εφορια,

οι μισθοι και η ανεργια δεν ηταν εκει που ειναι κλπ.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bukowski said:

Καλοκαίρι του 2015 ο Μιλοβάνοβιτς σκεφτόταν σύμφωνα με τα ρεπορτάζ για διάδοχο του Δέλλα στον πάγκο της ΑΕΚ τον Χάβι Γκραθία.

O 45χρονος τότε Ισπανός τεχνικός είχε προπονήσει:

  1. Βιγιαρεάλ (νέους)
  2. Ποντεβέντρα (ένα χρόνο)
  3. Κάδιθ (δύο χρόνια)
  4. Βιγιαρεάλ Β (ένα χρόνο)
  5. Ολυμπιακό Βόλου (δύο μήνες)
  6. Κέρκυρα (ένα χρόνο)
  7. Αλμερία (ένα χρόνο)
  8. Οσασούνα (ένα χρόνο)
  9. Μάλαγα (ένα χρόνο)..

Σήμερα 4 χρόνια μετά είναι υποψήφιος για την Τσέλσι ως διάδοχος του Σάρι..

Φανταστείτε τώρα να μας έφερναν προπονητή σήμερα αυτόν με το μέχρι το 2015 βιογραφικό του..

Ουτε στα ονειρα του το βιογραφικο του Γκραθια ο Καρντοσο. 

Πηγες για μαλλι και βγηκες κουρεμενος.

Δεν αμιφισβητει κανενας τον κοουτς ουτε απασχολει κανεναν ο προπονητης. Ενας αναλωσιμος τυπος που θα κριθει απο τα αποτελεσματα.

Εγω στηριζω, μακαρι να τον στηριξει κι αυτος που πρεπει εμπρακτα αν δειξει πραγματα και δεν ειναιι παλαβος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Σκεφτομαι να εφερνε ο Μελισσανιδης πρωην κοουτς του Μπεου η της Κερκυρας τι θα διαβαζαμε

Εδω εφερε του Παναθηναϊκου και ανοιξες 27 τοπικ την ιδια μερα που ουτε με τον πρωην προπονητη της Ζαμπια δεν το εκανες.

Αστο, βρες κατι αλλο για αποψε.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bukowski said:

Σκεφτομαι να εφερνε ο Μελισσανιδης πρωην κοουτς του Μπεου η της Κερκυρας τι θα διαβαζαμε

Δηλαδή δεν έχεις καταλάβει ότι ο προπονητής είναι αναλώσιμος;

Αν είναι καποιος σοβαρός, στην καλύτερη θα αντέξει ένα εξάμηνο και να φύγει σαν απατεώνας και μουνόπανο όπως ο Πογιέτ, στην χειρότερη θα φύγει με το ίδιο αεροπλάνο που ρθε όπως ο Μονταγιέ. Πόσο περισσότερο θα αντέξει κανείς τον ''το μπάτζετ είναι όσο χρειαστεί'', ''θέλω μπαλάρα, τίτλους και ανάδειξη ταλέντων δίνοντάς σου φακές'' και ''οποια μουνόπανα παίκτες δεν ανανεώσατε, δεν ξαναπαίζετε'';

Μιλάμε για ομάδα που θέλει να παίξει ποδόσφαιρο κυριαρχίας με χαφ τον Σιμόες και τον Μάνταλο και μεις συζητάμε για βιογραφικά και το αν κράζουν τον προπονητή στα φόρουμ και τα 365. Με ημερομηνία λήξης είναι και ο συγκεκριμένος, είτε έτσι, είτε αλλιώς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ελα ρε παιδια τι το κουραζετε το θεμα με τον πορτογαλο Ζηση Τσεκο? Αφου δεν θα φορεσει καν μπουφαν ο τυπος. Δεν αρχιζουμε να ψαχνουμε τον επομενο που θα ειναι 100% αιλοινας καλυτερα? Πλεον εχουμε την εμπειρια να βλεπουμε απο την αρχη το πραγμα πως θα παει. Ο τυπος ειναι ανεκδοτο και θα φανει απο τα φιλικα. Εσπασε νομιζω καθε οριο μιζεριας ο Αγετ Ηρακλης και τον εφερε επιτηδες για να μπορει να τον ξεφορτωθει ευκολα χωρις πολλες πολλες απαιτησεις και μεταγραφες.

Γυρολογος χωρις εμπειρια 0 βιογραφικο και πολυ φιγουρα.....μα πολυ φιγουρα λεμε.....σοβαροτης 0 σε βαθμο που θα γινει γραφικος πολυ γρηγορα πιστευω. Οκ εγω τον στηριζω δεν μου εκανε κατι ο κακομοιρης αλλα σορρυ δεν μπορω να τον παρω στα σοβαρα. Ολο αυτο μου κανει κατι σαν φαρσα δεν κανω πλακα. Πιστευω θα γινουμε ρεζιλι με δαυτον.

Γνωμη μου

 

Link to comment
Share on other sites

Ο ποζερας θα αφήσει ιστορία στα Mcarthur στα Σπάτα....εχει στυλάκι εγώ τον πάω. Άμα μάθει και το μπουρναζι νομίζω θα κολλήσει.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
  • George_D unfeatured this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×