Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

Για τους δανεικους χωρις οψιον να πω το οτι φορεσε την φανελα μας ο Μπρουνο Αλβες δεν μας χαλασε.

Το ιδιο ισχυει και για δανεικους με μεγαλη οψιον που δεν ενεργοποιειται οπως ο Παουλο Ασουνσαο.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε ο Αραουχο μας χαλασε, ουτε ο Πονσε.

Λεμε ομως οτι το φτου κι απο την αρχη και ομαδα μιας χρησης δεν ειναι και πολυ νορμαλ κατασταση. Ουτε οικονομικα εξελισσεσαι ετσι, ουτε χτιζεις και καθε χρονο ψαχνεις καινουργιο κορμο με κινδυνο να γινεις μπορντελο οπως περισυ (ειδικα με Λυμπε).

Link to comment
Share on other sites

Και τελικα ολα ξεκινανε και τελειωνουν στο εσοδα-εξοδα που σκεφτηκε ο τιγραρος, μια απιστευτη ιδεα που κανεις δεν ειχε σκεφτει πριν απο αυτον.

Πρεπει τελικα να συμβουλευτηκε μεγαλα οικονομικα μυαλα πριν μας φερει αυτη την πραγματικα σπανια ιδεα στην ΑΕΚ. Γιατι κι ο ιδιος παλιοτερα πιστευε σε επενδυσεις. Αλλα ρωτησε μετα κι εμαθε ποιο ειναι το σωστο.

Και οι μαλακες οι αλλοι παγκοσμιως πανε και βαζουν λεφτα σε ομαδες. Οι μαλακες.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Και τελικα ολα ξεκινανε και τελειωνουν στο εσοδα-εξοδα που σκεφτηκε ο τιγραρος, μια απιστευτη ιδεα που κανεις δεν ειχε σκεφτει πριν απο αυτον.

Πρεπει τελικα να συμβουλευτηκε μεγαλα οικονομικα μυαλα πριν μας φερει αυτη την πραγματικα σπανια ιδεα στην ΑΕΚ. Γιατι κι ο ιδιος παλιοτερα πιστευε σε επενδυσεις. Αλλα ρωτησε κι αυτος κι εμαθε.

Και οι μαλακες οι αλλοι παγκοσμιως πανε και βαζουν λεφτα σε ομαδες. Οι μαλακες.

καλα εδώ που φτάσαμε μακάρι να εφάρμοζε έστω κατά το ήμισυ , το έσοδα-έξοδα.. ούτε αυτό

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Ο Τίγρης είναι ο μόνος παγκοσμίως που πιστεύει ότι για να αυξήσεις τα έξοδα θα πρέπει να αυξήσεις τα έσοδα πιο πριν χωρίς να κάνεις τίποτα απολύτως για να φτιάξεις το προιον που πουλάς, μιας και για να το κάνεις αυτό θα πρέπει να αυξήσεις τα έξοδα σου (φαύλος κύκλος). Τα έχει πει αυτά και θα τα ξαναπει.

Kαι παρότι πιστεύει αυτό το απίστευτο η μοίρα το έφερε έτσι κι έγινε, και τι έκανε ο μπαγάσας; Κράτησε τα έσοδα για τον εαυτό του, και μείωσε τα έξοδα, μιας κι ό,τι πίστευε του βγήκε και σου λέει, ε θα ξαναγίνει πού θα πάει. Ε για να ξαναγίνει κάτι τέτοιο, θα πρέπει να κάνει ό,τι έκανε το φιλαράκι του ο Κόκκαλης, αλλιώς 95% η ομάδα θα είναι όπως ήταν πέρυσι. Τώρα αν πιστεύει ότι μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο με μόνο όπλο ένα γήπεδο και τίποτα άλλο, ε τότε είναι για το τρελοκομείο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα για κουτο δεν τον εχω.

 

Απλα πλεον εγκλωβιστηκε και σπρωχνει τον χρονο.

Αρχικα πρεπει να πιστευε οτι σε 3 χρονια θα εχει τελειωσει το γηπεδο (με δανεια κλπ) και θα εβρισκε ενδιαφερομενο για το ολο πακετο.

Link to comment
Share on other sites

Σε αλλα νεα σημερα ειναι μερα διαπραγματευσεων, δλδ Λυμπε+τιγρης.

Ατσαλωθειτε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Καλα για κουτο δεν τον εχω.

Εγώ ναι. Ποδοσφαιρικά μιλώντας. Το ότι είναι πετυχημένος επιχειρηματίας σε κάτι, δεν σημαίνει ότι μπορεί να τσουλήσει πετυχημένα και μια ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nedved21 said:

Τι διαφορα εχει ακριβως να παρεις δανεικο παικτη,

απο το να παρεις παικτη με 1 χρονο συμβολαιο πχ;

Απο την μερια του οπαδου δηλαδη.

Το θέμα είναι πως και ρήτρες λογικές να βάζεις, αν παίρνεις 4-5 δανεικούς με οψιόν για του χρόνου το ποσό που μαζεύεται είναι 10+ μύρια για να τους κρατήσεις, εφόσον σου βγουν. Τον έχεις τον δικό μας να τα σκάει τόσο χοντρά; Εγώ πάντως όχι. Επομένως του χρόνου θα μαστε πάλι στο ράβε-ξύλωνε...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα πει μακαρι να παρουμε και τους τρεις.Για να μας βγει σιγουρα ο ενας δηλαδη,και αν ειμαστε τυχεροι 2.Ετσι οπως παει μονο με Ζεραλδες μας κοβω.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, SpiRos said:

Εγώ ναι. Ποδοσφαιρικά μιλώντας. Το ότι είναι πετυχημένος επιχειρηματίας σε κάτι, δεν σημαίνει ότι μπορεί να τσουλήσει πετυχημένα και μια ΠΑΕ.

Ποδοσφαιρικα ναι, ειναι και (τουλαχιστον) ασχετος πλεον. 

Αλλα μιλαμε συγκεκριμενα για το οικονομικο κομματι της ΠΑΕ.

Αν το εκανε απο αποψη το εσοδα-εξοδα (και ουτε καν δλδ), οταν ηταν στην απ´ εξω δεν θα ελεγε το αντιθετο περι γενναιων επενδυσεων και τα ρεστα. Αρα πουλαει τρελα απο το 2013 σε αυτο το κομματι.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Geologos said:

Ο Λιβάγια αμα έχει καλούς παίκτες και καλό κλίμα γύρω του θα παίξει μπαλιτσα κατα διαστήματα.

Ο Μανταλος θα μπει εκει πίσω απο το λιβάγια γιατί κοβρίνοβιτς δεν φέρνουμε με τιποτα. Αλλά αμα φερουμε καναν mc ψηλέα κατι γινεται και πάλι.

 

Γενικα αν δεν πουλησεις Πετρο/Μπακα/Μαρκο δεν παιρνεις κατι αλλο εκει. Ειναι κοντρα σε καθε λογικη και δεν ειναι προτεραιοτητα στα κενα που εχεις να καλυψεις. 

Εμενα ο Λιβαγια κορυφη δεν μου κανει. SS τον θελω με καποιον πολυ κινητικο φορ μπροστα του.

11 hours ago, nikos said:

κοιταξτε να δειτε, αν και ειπα οτι δεν ασχολουμαι πριν υπογραψουν, μπηκα στο τρυπακι χθες να ριξω μια ματια.

προσωπικα ΚΑΘΕ χρονο μια πρωτη κριτικη στις μεταγραφες την κανω βασει των στοιχειων που εχω. βιογραφικο, βιντεο, transfermarkt, FIFA, και καρτελες FM (αν τις βαλει καποιος εδω μεσα)

ενα απο αυτα λοιπον ειναι και το FIFA. λιγοτερο εγκυρο απο το FM συμφωνα με τους γνωστες, αλλα αρκετα εγκυρο σε γενικες γραμμες.

ε, το συγκεκριμενο παιγνιο εχει πολυ καλα ratings και στους 4, ακομα και στον Παουλινιο(!)

Παουλινιο 74, Ζεραλντες 76, Μαρτινς 76, Κροβινοβιτς 78

Καταρχην οι παικτες δεν εχουν κλεισει (ειδικα ο Κροβινοβιτς πολυ δυσκολα) και ουτε θελω να το παιζω χορηγος θετικης ενεργειας, αλλα ας τους δουμε πρωτα πριν τους βγαλουμε αχρηστους, στην τελικη μονο ο Παουλινιο φαινεται ψιλο-σκαρτος (βασει βιντεο).

Δεδομενα θα κλεισεις 2 καλους παικτες. Δυο "καλοι" εφυγαν, δυο "καλοι" θα ερθουν. Το αν θα βγει Μπογε ή Πονσε ο καθε Ζεραλδες ειναι αλλο καπελο.

Και δεν το εβγαλα αχρηστο το παιδι - μην παρεξηγηθω - αλλα δεν θεωρω οτι θα λυσει το προβλημα ο δανεισμος του Ζεραλδες.

11 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ένας παίκτης που δεν βρήκε χώρο στην ΑΕΚ της Πορτογαλίας, μπορεί να βρει θέση στην Σπόρτιγκ της Ελλάδος. Ανώτερο είναι το πορτογαλικό πρωτάθλημα από το ελληνικό. Άλλωστε αν είχε βρει θέση στην Σπόρτιγκ, σιγά μην έκλεινε σε μας. 

Ραγιε και στην Αιντραχτ γιατι; Σπορτινγκ Β, Μορεϊρενσε και Ριο Αβε γραφει το βιογραφικο. Και οτι τον ξερει ο καινουριος προπονητης, τον οποιο ξαφνικα για καποιο λογο εχουμε αναγαγει σε μεγαλη μπαλαδοφατσα. 

Εγω δεν εχω κατι με το παιδι, καλυτερο απο το μ.ο. των ποδοσφαιριστων της ΑΕΚ ειναι, αλλα δεν ειναι και για λουτρα αισιοδοξιας.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, The Magician said:

Γενικα αν δεν πουλησεις Πετρο/Μπακα/Μαρκο δεν παιρνεις κατι αλλο εκει. Ειναι κοντρα σε καθε λογικη και δεν ειναι προτεραιοτητα στα κενα που εχεις να καλυψεις. 

Εμενα ο Λιβαγια κορυφη δεν μου κανει. SS τον θελω με καποιον πολυ κινητικο φορ μπροστα του.

Δεδομενα θα κλεισεις 2 καλους παικτες. Δυο "καλοι" εφυγαν, δυο "καλοι" θα ερθουν. Το αν θα βγει Μπογε ή Πονσε ο καθε Ζεραλδες ειναι αλλο καπελο.

Και δεν το εβγαλα αχρηστο το παιδι - μην παρεξηγηθω - αλλα δεν θεωρω οτι θα λυσει το προβλημα ο δανεισμος του Ζεραλδες.

Ραγιε και στην Αιντραχτ γιατι; Σπορτινγκ Β, Μορεϊρενσε και Ριο Αβε γραφει το βιογραφικο. Και οτι τον ξερει ο καινουριος προπονητης, τον οποιο ξαφνικα για καποιο λογο εχουμε αναγαγει σε μεγαλη μπαλαδοφατσα. 

Εγω δεν εχω κατι με το παιδι, καλυτερο απο το μ.ο. των ποδοσφαιριστων της ΑΕΚ ειναι, αλλα δεν ειναι και για λουτρα αισιοδοξιας.

7η στην μπουντεσλιγα βγήκε η αιντραχτ οπότε ισχύει ότι και για Σπόρτιγκ. Αν είχε πιάσει δεν θα ερχόταν ποτέ στην ΑΕΚ. 

Συμφωνώ ότι δεν είναι και για να πάμε να στήσουμε φιέστα στο Ελ. Βενιζέλος. 

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ μου αρεσει που αναλυουμε τους 3 παικτες κι ακομα δεν εχει κλεισει ουτε ενας.

Που εχει βαλει ο Κιουφτες 11.26 το πρωι πρωτο θεμα τελικες διαπραγματευσεις για τους 3, με φωτο γελαστου Λυμπε απο κατω (πραγματικα ουτε για χαβαλε να το εκανε) κι εχουμε μεινει ακομα εκει.

Ατσαλωθειτε λεμε. Λογικο ποσοστο 1/3 και φτου κι απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ποτε ερχεται ο πατερας του Ζεραλδες να κανει τις συζητησεις? 35 βαθμους εχει αυριο ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, nikos said:

Εντωμεταξυ μου αρεσει που αναλυουμε τους 3 παικτες κι ακομα δεν εχει κλεισει ουτε ενας.

Που εχει βαλει ο Κιουφτες 11.26 το πρωι πρωτο θεμα τελικες διαπραγματευσεις για τους 3, με φωτο γελαστου Λυμπε απο κατω (πραγματικα ουτε για χαβαλε να το εκανε) κι εχουμε μεινει ακομα εκει.

Ατσαλωθειτε λεμε. Λογικο ποσοστο 1/3 και φτου κι απο την αρχη.

 

7 hours ago, XAMΠOΣ said:

Θα βρουν αλλον παιχταρα αυριο να μας ζαλισουν τα αρχιδια και ετσι θα παει μεχρι 31 Αυγουστου. 2-3 των 100-200κ θα φερουν και θα υπαρχουν και στον αερα 3-4 περιπτωσεις καλων παιχτων που δεν υπαρχει περιπτωση να ερθουν στην ΑΕΚ απλα μονο και μονο για να κρατανε τον κοσμο ζεστο και να το παιζουν οτι χτυπανε παιχταραδες. Ακου Γκιμαραες χαχαχαχα ειμαι σιγουρος ουτε καν ποτε οτι εμαθε ο παιχτης οτι καποια ΑΕΚ απο ελλαδα ενδιαφερθηκε.

Το να παει η ομαδα να κανει μια ερωτηση σε μια αλλη ποσο κανει τι ζητας κτλ αυτοματως εδω μεσα τους βαζουμε σε 11αδες και ονειρευομαστε την ζωη μας με αυτος. Τοσα χρονια τελικα δεν μαθαμε τιποτα.

12/06/2019====> Παουλινιο 100κ τον χρονο ελευθερος απο υποβιβασμενη ομαδα με τα μισα λεφτα του Γκαλο. Αυτα. Τα υπολοιπα ειναι παραμυθια μεχρι αποδειξεως του αντιθετου και δεν μπαινω καν στον κοπο πλεον να δω ουτε βιντεακι καποιου ''στοχου''(χαχαχα lol ) και να χανω τον χρονο μου. Καλυτερα την ιδια ωρα να δω ενα βιντεακι με Raptopoulo best of 2007 η λιγο Λασκο στα παιδια της νυχτας ξερω γω....

Γνωμη μου.

?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

7η στην μπουντεσλιγα βγήκε η αιντραχτ οπότε ισχύει ότι και για Σπόρτιγκ. Αν είχε πιάσει δεν θα ερχόταν ποτέ στην ΑΕΚ. 

Συμφωνώ ότι δεν είναι και για να πάμε να στήσουμε φιέστα στο Ελ. Βενιζέλος. 

Μα δεν ηταν καν "Αλεφ" στην Αιντραχτ το παιδι. Ιουλιο τον πηραν, Δεκεμβριο τον γυρισαν πισω.

10 minutes ago, nikos said:

Εντωμεταξυ μου αρεσει που αναλυουμε τους 3 παικτες κι ακομα δεν εχει κλεισει ουτε ενας.

Εγραψε ο Στυλικε οτι ο Ζεραλδες εκλεισε, αρα θεωρω δεδομενο οτι εκλεισε.

Link to comment
Share on other sites

Κροβι ξεχαστε τον. Τους αλλους 2 τους παλευεις . Θα ακουστουν πολλα ονοματα και στο τελος θα ειμαστε πληρεις. Και μια χαζη πληροφορια ολοκληρη Σαχταρ πηρε τον προπονητη της Γκιμαραες . Εμεις θα στραβωναμε και μονο στο ακουσμα.  Οπως και να το εχουμε στο μυαλο μας οι Πορτογαλοι ειναι ανωτεροι μας στα ποδοσφαιρικα

Link to comment
Share on other sites

Το enwsi.gr επικοινώνησε με τον μάνατζερ του επιθετικού της ΑΕΚ, Βιντσέντσο Καβαλιέρε ο οποίος ήταν ξεκάθαρος όσον αφορά την υπόθεση του Kροάτη. Ο έμπειρος Ιταλός μάνατζερ ρωτήθηκε για τα σενάρια περί μεταγραφής του Μάρκο Λιβάγια, με τον ατζέντη του να είναι απόλυτα σαφής, τονίζοντας πως το μέλλον του Κροάτη killer είναι στην Ελλάδα και την ΑΕΚ! Σε σχετική ερώτηση απάντησε «Το μέλλον του Μάρκο είναι στην ΑΕΚ».

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Vargas21 said:

Κροβι ξεχαστε τον. Τους αλλους 2 τους παλευεις . Θα ακουστουν πολλα ονοματα και στο τελος θα ειμαστε πληρεις. Και μια χαζη πληροφορια ολοκληρη Σαχταρ πηρε τον προπονητη της Γκιμαραες . Εμεις θα στραβωναμε και μονο στο ακουσμα.  Οπως και να το εχουμε στο μυαλο μας οι Πορτογαλοι ειναι ανωτεροι μας στα ποδοσφαιρικα

Απο αυτους τους 3, ο Κροβινοβιτς εχει τον μεγαλυτερο μισθο,

ο οποιος μισθος του ειναι λιγο μικροτερος απο του Μανταλου.

Εφικτος στοχος ειναι/ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Ο Κροβίνοβιτς διάβασα στο Sport24 θέλει και ο ίδιος να έρθει μόνο για έναν χρόνο.

Τελοσπάντων, ο Καρντόσο πρέπει να στηριχθεί αφού αποτέλεσε συνειδητή επιλογή η πρόσληψη του για να παίξει κάτι διαφορετικό. Οι πορτογάλοι ποδοσφαιριστές που ακούγονται μπορεί να μην φαντάζουν παιχταράδες αλλά έχουν καλά στοιχεία και ο προπονητής τους θέλει πολύ.

Να τονίσουμε ότι όσο ήταν ο Μαϊστόροβιτς είτε έκλεινε γρήγορα μία μεταγραφή είτε καθόλου. Δεν έμπλεκε η ΑΕΚ σε ατέρμονες διαδικασίες χάνοντας και πολύτιμο χρόνο. Θέλω να ελπίζω ότι είτε σε θέματα χρημάτων είτε σε ζητήματα επικοινωνίας και συνεννόησης θα αποφευχθούν φαινόμενα Νάρσινγκ, Ραντόγια, Βολκαν, Μπεπε, Κάιπερς, Χούλτ(?), κλπ.

 

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα που είπες Χουλτ...Κοιμηθείτε εκεί στην ΠΑΕ. Περιμέντε και άλλο για να ανανεώσετε τον Χουλτ. Εκεί κοντά Δεκέμβρη θυμηθείτε το και μετά βάλτε τον ψυγείο να παίζουμε με Μπακάκη αριστερό μπακ πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ανανεώσεις με Μελισσανίδη θα είναι θρίλερ όπως συνέβη μέχρι τώρα.

Ασκείται κριτική στην ΑΕΚ αλλά και ο Ολυμπιακός που παίζει σε μεγαλύτερα ποσά έχει την ίδια λογική.

Για Σεμέδο

" Το να τον δώσουν με ενοίκιο στην ομάδα του Πειραιά είναι το εύκολο της υπόθεσης. Το δύσκολο είναι να τοποθετηθεί μια νορμάλ οψιόν αγοράς ώστε να αποκτηθούν τα δικαιώματά του το επόμενο καλοκαίρι, μετά από μια καλή σεζόν που εκτιμούν στον Ολυμπιακό ότι θα κάνει. "

Για Φακούντο Φερέιρα

" Για τον Φακούντο Φερέιρα που θέλει ο Πέδρο Μαρτίνς, οι ετήσιες αποδοχές του στη Μπενφίκα ξεπερνούν τα 2,2 εκατομμύρια ευρώ "νετ" το χρόνο. Για να αποκτηθεί θα πρέπει να γίνει υπέρβαση (σ.σ. η πρόταση στον Μπεργκ δεν ξεπερνά το 1,5 εκατομμύριο ως πάγιο, αλλά προβλέπει μπόνους κατάκτησης στόχων), αλλά και να βρεθεί φόρμουλα με την ομάδα του, ώστε μετά από ένα χρόνο δανεισμού να υπάρξει και βατή οψιόν αγοράς. "

Κοινώς, ο Μαρινάκης διατίθεται να καλύψει κάποια υψηλά συμβόλαια αλλά ούτε αυτός σκοπεύει να κάνει αγορές. Τα είχε γράψει και ο Magician για όριο στο 1,5 εκατομμύρια ευρώ για κανα-δυο συμβόλαια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Πόνσε ποσα θα πάρει για να πάει Ρωσία; Γιατι αν δεν ήταν το οικονομικό δεν λες και προηγμένο το ρωσικό πρωτάθλημα 

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
8 hours ago, Vargas21 said:

Ο Πόνσε ποσα θα πάρει για να πάει Ρωσία; Γιατι αν δεν ήταν το οικονομικό δεν λες και προηγμένο το ρωσικό πρωτάθλημα 

Νομίζω πως είναι μόνο το οικονομικό. Αν πήγαινε σε καμιά ΤΣΣΚΑ θα έλεγα ότι είχε κάποιο στόχο π.χ. CL αλλά Σπαρτάκ;

Απλά του τα σκάσανε....και είναι φως φανάρι πως το τάξανε γύρω στο 1.5εκ συμβόλαιο.

Εν τω μεταξύ...ο κλεισμένος Ματέο Γκαρσία κατά τους γαύρους του νότου, πάει σύμφωνα με το sport fm στους γαύρους του βορρά, αφού ο Ιβάν σκάει λέει 3εκ στην Λας Πάλμας και τον αγοράζει.

Ηθικό δίδαγμα: Θες παίκτες; Πληρώνεις;

Δεν θες; Πας με δανεικούς, ό,τι κάτσει κι αν κάτσει και κάνουμε και τον σταυρό μας στους 5 να πιάνει ο ένας.

Στο ενδιάμεσο, ο Λύμπε έχει κλείσει 3 εβδομάδες να .... μιλάει με 3 στόχους, και τους παίρνει με τη σειρά. Είπαμε, έντιμο παιδί, αλλά σε επίπεδο Multi tasking παίρνει μηδέν. Προσωπικά, αν είχα υπάλληλο να θέλει 3 εβδομάδες κουβεντούλα με ... 3 στόχους, να το έχουν μάθει όλοι οι ανταγωνιστές μου και να μην μπορεί να κλείσει ούτε 1...θα τον πέρναγα μια βόλτα από το Λογιστήριο.

Αλλά...τι ξέρω εγώ; Δεν είμαι τόσο καλός επιχειρηματίας όπως ο Μελισσανίδης!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×