Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

Guest Tasos

Καταλαβαίνετε βέβαια ότι με κροβινοβιτς / ζεραλδες / κριστισιτς έχουμε την πιο παραγωγική 3αδα του πρωταθλήματος και σε αξία την καλύτερη. 

 

Το ερώτημα είναι ποιος θα κόβει, αν θα κόβει και το θα απογίνουν τα αλλά 3 παλικάρια που ξεμένουν .... αντρες, Κώστας, σάμπα jr

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Προς το παρων εχουμε μονο Παουλινιο με τα μισα λεφτα του Γκαλο. Μην συζηταμε λες και φεραμε Ζεραλδες και Κρομυδι πως λεγεται επειδη απλα το''παλευει'' η ΑΕΚ οπως αλλους 12.432 παιχτες τοσδα χρονια δηθεν..και ψαχνουμε τους επομενους. Ας ερθουν πρωτα και μετα βλεπουμε τους επομενους. Παντα η ΑΕΚ εφρνε πολυ γρηγορα τους 100δες( χιλιαδες ). Τους αλλους περιμεναμε μεχρι 31 Αυγουστου...

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Η 3αδα αυτή αν έρθει, μιας κι ο large κ. Δημήτρης δεν καλύπτει ούτε καν το 100% των συμβολαίων τους θα είναι δανεική κι αγύριστη μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
1 hour ago, Hades said:

Λιβαγια false nine με 20 γκολ. Θα δούμε ωραία πραγματάκια από την ΑΕΚ του Καρντοσο 

Αν παίξει ο Λιβάγια false nine παίζει και να φύγει νεκρός από το γήπεδο από το 1ο φιλικό. 

Link to comment
Share on other sites

Και ο Ζεραλδες και ο Κροβινοβιτς είναι κυρίως 10αρια. Δεν κολλάει να φέρουμε και τους 2

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
25 minutes ago, George_D said:

Και ο Ζεραλδες και ο Κροβινοβιτς είναι κυρίως 10αρια. Δεν κολλάει να φέρουμε και τους 2

Ο κυβερνητικος εκπροσωποσ πάντως ειπε και χθες και σήμερα ότι πάνε και για τους 2!

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, George_D said:

Και ο Ζεραλδες και ο Κροβινοβιτς είναι κυρίως 10αρια. Δεν κολλάει να φέρουμε και τους 2

Απ' το λίγο που τα παρακολούθησα ο Κροβίνοβιτς υπολογίζεται για κεντρικός χαφ και ο Ζεράλδες για την 3αδα πίσω απ' τον φορ

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν ήμουν Σαββίδης θα έπαιρνα και τους τρεις στον παοκ για σπάσιμο και θα τους έδινα δανεικούς στον Ατρόμητο.

Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω ξαναγραψει, μεχρι να κλεισει παικτης δεν ασχολουμαι.

 

Παντως προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος με τον τροπο που λειτουργει στα μεταγραφικα ο Καρντοσο, στην μπουρδελοΠΑΕ που ηρθε να δουλεψει.

Γενικα υπαρχουν 3 περιπτωσεις προπονητων για την ΑΕΚ

1) Προπονητης που εχει ενα καποιο ονομα και σεβεται τον εαυτο του. Ο προπονητης αυτος τρωει ενα ψαρακι στο κοτερο του τιγρη (τα εξοδα δικα του) και μετα την πρωτη κουβεντα φευγει τρεχοντας για αεροδρομιο. Ακομα πιο συντομα, η ιστορια τελειωνει τηλεφωνικως χωρις καν να ερθει.

2) Γιες μαν. Ο,τι πει η ΠΑΕ, ο τιγρης και ο Λυμπε. Δλδ Δελλας, Τιμουρ, Μοραις, Μαρινος, ακομα και Χιμενεθ. Τελικα και βαζουν πλατη στον μεγαλο και απολυονται ως εξιλαστηρια θυματα.

3) Τυπος Καρντοσο. Ξερω πού ηρθα και ποσα λεφτα περιπου εχετε, ξερω οτι εισαστε μπορντελο, ξερω οτι δεν υπαρχει σοβαρος τεχνικος διευθυντης, θελω να παλεψω ομως και γινομαι εγω και τεχνικος διευθυντης, εστω με μπατζετ φακες, εστω κυριως με παικτες απο την χωρα μου.

 

Ε, αφου το 1) δεν γινεται, προτιμω το 3) απο το 2).

Link to comment
Share on other sites

Τσατάλης

 

•Αν δει κάποιος τον Μαρτίνς, καταλαβαίνει πολύ καλά το προφίλ που αναζητείται. 

•Ικανότητα στην δημιουργία, στο ένας με έναν, στο να συγκλίνει προς τα μέσα, αρκούντως γρήγορος, καλός στα τελειώματα. 

•Ο

Καρντόσο ξεκαθάρισε στους ανθρώπους της ομάδας, πως δεν θέλει να προσθέσει ακραίους που να χρειάζονται και να ψάχνουν τον ανοιχτό χώρο. 

•Θέλει ακραίους που κυρίως να μπορούν να δημιουργούν αυτούς τους χώρους για τον εαυτό τους ή τους συμπαίκτες τους. Πρώτιστα αυτό. Η διαφορά είναι σαφής. 

•Αν δεν είναι τελικά ο Μαρτίνς, για τον οποίο προσπαθεί τώρα η ΑΕΚ, θα είναι κάποιος άλλος. Πάλι με έμφαση σε αυτά τα χαρακτηριστικά. 

•Κι επειδή κουβέντα γίνεται πολύ, για το αν η ΑΕΚ βάσει αυτού δεν θα είχε λόγο για παράδειγμα να αλλάξει Μάνταλο και Μπακασέτα από τα άκρα, η απάντηση είναι επίσης σαφής. 

•Από την στιγμή που ψάχνει τέτοιες επιλογές επιπέδου ενδεκάδας, σημαίνει πως ο Καρντόσο θεωρεί πως η ομάδα δεν τις έχει τώρα. Ή τουλάχιστον πως δεν τις έχει στον βαθμό που χρειάζεται. 

•Τον Μάνταλο τον εκτιμάει πολύ. Κρατήστε το αυτό. Και είναι αποκλειστικά στο χέρι του παίκτη να επιβεβαιώσει στον προπονητή του, την καλή άποψη που έχει γι αυτόν. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Οπως εχω ξαναγραψει, μεχρι να κλεισει παικτης δεν ασχολουμαι.

 

Παντως προσωπικα ειμαι ευχαριστημενος με τον τροπο που λειτουργει στα μεταγραφικα ο Καρντοσο, στην μπουρδελοΠΑΕ που ηρθε να δουλεψει.

Γενικα υπαρχουν 3 περιπτωσεις προπονητων για την ΑΕΚ

 1) Προπονητης που εχει ενα καποιο ονομα και σεβεται τον εαυτο του. Ο προπονητης αυτος τρωει ενα ψαρακι στο κοτερο του τιγρη (τα εξοδα δικα του) και μετα την πρωτη κουβεντα φευγει τρεχοντας για αεροδρομιο. Ακομα πιο συντομα, η ιστορια τελειωνει τηλεφωνικως χωρις καν να ερθει.

2) Γιες μαν. Ο,τι πει η ΠΑΕ, ο τιγρης και ο Λυμπε. Δλδ Δελλας, Τιμουρ, Μοραις, Μαρινος, ακομα και Χιμενεθ. Τελικα και βαζουν πλατη στον μεγαλο και απολυονται ως εξιλαστηρια θυματα.

3) Τυπος Καρντοσο. Ξερω πού ηρθα και ποσα λεφτα περιπου εχετε, ξερω οτι εισαστε μπορντελο, ξερω οτι δεν υπαρχει σοβαρος τεχνικος διευθυντης, θελω να παλεψω ομως και γινομαι εγω και τεχνικος διευθυντης, εστω με μπατζετ φακες, εστω κυριως με παικτες απο την χωρα μου.

  

Ε, αφου το 1) δεν γινεται, προτιμω το 3) απο το 2).

Ας κρατήσουμε ένα χαμηλό καλάθι για το 3 βέβαια, γιατι και πέρσι ο Μαρίνος έκοβε αβέρτα παίκτες και περίμενε τον Ραντόγια και όλοι ξέρουμε τι πήραμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλα τα εκτιμαει το μανταλο μου θυμίζουν αυτα περι στηριξης σε εναν προπονητη, ο οποίος μετά από δυο μηνες φεύγει....βεβαια αν εκτιμαει το μανταλο ειναι μαλακας.....Εγώ νομίζω ότι ευγενικά προσπαθεί να πει οτι δε μου κάνει το παλτό, γιατί θα του σφυριξαν οτι ειναι η λατρεια του μεγάλου και ο Βαρις των αποδυτηρίων.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα επιτελους ενας κοουτς εντοπισε το... προφανες: πως θες ακραιους με ικανοτητα στο 1vs1 και οχι με ταχυτητα αφου χωροι ΔΕΝ υπαρχουν.

Σχετικα με τον Μανταλο τωρα, τον βλεπω να κανει την αναγκη γιλοτιμια και να γινεται ο CM που ήθελε να τον κανει ο Poyet.

Μακαρι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexKR21 said:

Ας κρατήσουμε ένα χαμηλό καλάθι για το 3 βέβαια, γιατι και πέρσι ο Μαρίνος έκοβε αβέρτα παίκτες και περίμενε τον Ραντόγια και όλοι ξέρουμε τι πήραμε...

Εννοειται. Απλα ετσι βλεπω το πραγμα μεχρι σημερα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

 

Σχετικα με τον Μανταλο τωρα, τον βλεπω να κανει την αναγκη γιλοτιμια και να γινεται ο CM που ήθελε να τον κανει ο Poyet.

Μακαρι.

Δύσκολο, αφού απ τα ρεπορτάζ προκύπτει ότι το βασικό δίδυμο στα χαφ θα ναι ο Κριστιτσιτς μαζί με μια μεταγραφή

Για δεκάρι υπολογίζεται φέτος ο Πετράν

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Πρωτα απ ολα επιτελους ενας κοουτς εντοπισε το... προφανες: πως θες ακραιους με ικανοτητα στο 1vs1 και οχι με ταχυτητα αφου χωροι ΔΕΝ υπαρχουν.

Σχετικα με τον Μανταλο τωρα, τον βλεπω να κανει την αναγκη γιλοτιμια και να γινεται ο CM που ήθελε να τον κανει ο Poyet.

Μακαρι.

Βασικά επειδή εχει παίξει 4-3-3 μακάρι Μανταλος και Μπακασετας να καθιερωθούν οχτάρια. Μόνο για εκεί, μπροστά απο τον κόφτη. Αλλιώς στο καλό...

Link to comment
Share on other sites

Alex δεν νομιζω πως στεκει να παιξει ο Μανταλος δεκαρι με βαση αυτους που ακουγονται και με τον Λιβαγια φορ.

Θεωρω πως θα ερθουν οι δυο απο τους τρεις (Μαρτινς και Ζεραλδες) με νορμαλ ρητρες, αφου ο Κροατης ειναι φαση Πονσε δηλ θα θελουν ρητρα καμια 10αρα οι Πορτογαλοι. Οποτε μαλλον θα ψαξουν και εναν τριτο παιχτη δεξια στυλ Μαρτινς δηλαδη με αναποδο ποδι και καλο στη δημιουργια και το 1vs1. Οποτε προσωπικα βλεπω αυτους τους τρεις πισω απο Λιβαγια που θα δημιουργει, Μανταλο-Κρστσιτς στο 8 και Μεταγγραφη + Σιμοες στο 6. Ο χαφ ομως που θα ερθει θα πρεπει να ναι στυλ Ντιοπ σε σωματοδομη.

Οποτε προσωπικα μαλλον αποκλειω Μανταλο δεκαρι εκτος αν εναλλασσεται στον αγωνα με τον Ζεραλδες αλλα χλωμο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Alex δεν νομιζω πως στεκει να παιξει ο Μανταλος δεκαρι με βαση αυτους που ακουγονται και με τον Λιβαγια φορ.

Και από πότε τα πράγματα στην ΑΕΚ εξελίσσονται σύμφωνα με τη λογική; :D

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AlexKR21 said:

Και από πότε τα πράγματα στην ΑΕΚ εξελίσσονται σύμφωνα με τη λογική; :D

Δεν θα εφερνε Ζεραλδες ο αλλος αν σκοπευε να βασιστει στον Μανταλο.

Στην αρχη οι ΑΡΔ μας μας ειπαν πως ερχεται για αριστερος winger, ομως για εκει φενεται πως ερχεται ο Μαρτινς.

Τωρα μας λενε πως ο Ζεραλδες προοριζεται για οκταρι. Ε μαντεψε ποιος θα παιξει στο οκτω.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Δεν θα εφερνε Ζεραλδες ο αλλος αν σκοπευε να βασιστει στον Μανταλο.

Στην αρχη οι ΑΡΔ μας μας ειπαν πως ερχεται για αριστερος winger, ομως για εκει φενεται πως ερχεται ο Μαρτινς.

Τωρα μας λενε πως ο Ζεραλδες προοριζεται για οκταρι. Ε μαντεψε ποιος θα παιξει στο οκτω.

Μακαρι, να ερθουν κ οι δυο κ ο Μανταλος να ειναι αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Bukowski said:

Δεν θα εφερνε Ζεραλδες ο αλλος αν σκοπευε να βασιστει στον Μανταλο.

Στην αρχη οι ΑΡΔ μας μας ειπαν πως ερχεται για αριστερος winger, ομως για εκει φενεται πως ερχεται ο Μαρτινς.

Τωρα μας λενε πως ο Ζεραλδες προοριζεται για οκταρι. Ε μαντεψε ποιος θα παιξει στο οκτω.

Απ οσους ακουγονται παντως, ο πιο ακριβος παικτης ειναι αυτος που θα παιξει διπλα στον Κριστιτσιτς. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Απ οσους ακουγονται παντως, ο πιο ακριβος παικτης ειναι αυτος που θα παιξει διπλα στον Κριστιτσιτς. 

Ποιον λες;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Απ οσους ακουγονται παντως, ο πιο ακριβος παικτης ειναι αυτος που θα παιξει διπλα στον Κριστιτσιτς. 

Ασε τους ρουφιανους να γραφουν τα ονειρα τους,

στα χαφ και στον αξονα εντοπισε το μεγαλυτερο προβλημα ο προπονητης,

για αυτο και προτεινε Ζεραλντες+Κροβινοβιτς που μαζι κοστιζουν πανω απο 1εκ τον χρονο.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ποιον λες;

Κροβινοβιτς. Για διπλα στον Κριστιτσιτς δεν λενε οτι τον θελει ο Καρντοσο;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×