Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

Guest tony_montana
  On 7/7/2018 at 5:23 PM, Rayo Vallecano 21 said:

Ποια ειναι η στοχευση του Μελισσανιδη τελικά;;

ωραια,για να γραψουμε και κατι σοβαρο,η αποψη μου ειναι (προσωπικη αποψη εκφραζω ,βασει αυτων που διαβαζω στα ρεπορταζ και ακουω απο το ραδιοφωνο) οτι,ο προεδρος δεν εχει στις προτεραιοτητες του την προοδο του ποδοσφαιρικου τμηματος σοβαρα,με καποιο πλανο και στοχευση,αλλα η διαχειριση του χωρις ριακο..η προτεραιοτητα του ειναι το γηπεδικο το οποιο σε συνδιασμο ισως και με το προπονητικο ,ισως στο μελλον να το εκμεταλλευτει σαν πακετο.γι αυτο,συνεχιζω το σκεπτικο μου,εχει αφησει την διαχειροση του τμηματος σε δευτερη μοιρα,σε φιλους-κολλητους,παντως οχι σε ατομα που θα τρεχαν το τμημα πιο σοβαρα.αδυνατω να σκεφτω οτι την προχειροτητα ,την ελλειψη προγραμματισμου και τηνναδυναμια επιτευχης στοχων ,θα τηννανεχοταν και στις επιχειρησεις του .

επειδη δουλευω πολλα χρονια σε εταιρειες στο εμπορικο τμημα,δηλαδη σε τομεα οπου υπαρχει προγραμματισμος -στοχοποιηση -απολογισμος αρα κατεπεκταση αποδοση ευθυνων η επιβραβευση,ετσι το βλεπω.

αν κανω λαθος,εδω ειμαστε ,να το δουμε,

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει πλεον, τι δεν εχετε καταλαβει ? 

Η ιστορια με τους αμερικανους τον εχει τελειωσει επαγγελματικα και αυτο βγαινει προς τα εξω. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos

Επειδή από το Σάββατο το βράδυ, και όχι με το αποτέλεσμα αλλά με το θέαμα, έχω χαλάσει το ΣΚ μου...θα σας πω μόνο το εξής:

Μελισσανίδης ΔΕΝ υπάρχει...ο άνθρωπος χέστηκε για την ομάδα...το deal με το γήπεδο ήθελε να κάνει, να πάρει μια ομάδα τζάμπα να φτιάξει ένα γήπεδο με 10εκ από την τσέπη του (κι αν) και να την πουλήσει 100.

Κάποτε...εκείνη την αποφράδα μέρα που πέφταμε και ήμουν στην 9 και 40 χρονών τότε έκλαιγα....μου έλεγε ο δίπλα ότι θα την πάρει ο Μελισσανίδης και όταν του έλεγα ότι το λαμόγιο αν αγαπούσε την ομάδα δεν θα την άφηνε να πέσει, μόνο στα χέρια που δεν είχαμε πιαστεί.

Από τότε, έχω βαρεθεί να βλέπω Γ' και Β' Εθνική με την υπομονή του "ερχόμαστε" και "ήρθαμε" και πλέον, μετά τη φετινή χρονιά και τις μαγκιές του ... κατοστάρικου και των τζάμπα παικτών, έχω την ίδια απογοήτευση με την χρονιά που πέσαμε.

Ξέρω ότι δεν συγκρίνεται...αλλά βαρέθηκα να τρώω φάπες 20 χρόνια από τον γαύρο και τώρα άλλα 3 από τον Ρώσο. Και μην μου πείτε για την περσινή χρονιά που μας λέγανε "κλέφτες" και "χάρτινους" και αντί να μπούμε να τους δώσουμε την γλώσσα τους στα χέρια - να ρίξουμε 3 μπαλάκια να μην μιλάνε - μπήκανε όλοι αδιάφοροι και άδειοι.

 

Link to comment
Share on other sites

Μαθαίνω πως είσαι κάπως σφιγμένος από προχτές. Υπομονή 7 μερούλες έμειναν να κλείσει η κωλάθρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest Tasos
22 hours ago, Nestoridis21 said:

Εχουν οικονομικη επιφανεια, αυτο δεν αμφισβητειται, οχι ομως αυτην του ιδιοκτητη της easyjet. Ενας απο τους Χατζηιωαννου (οχι ο Πολυς), νομιζω εχει κ το 10% της Totenham. Ο εγγονος ερχεται κ σε επισκεψεις σε club της ΑΕΚ στην Κυπρο. Μακαρι καποτε αυτη η οικογενεια να μπει ενεργα στην ΠΑΕ.

Καλά....ας είχαμε τέτοιον παλαβό και θα σου λεγα τι θα έκανε ο Ρώσος και τι θα έκανε ο Πουτσέσκου.

Αλλά τώρα...μέχρι να πεθανει ο Μελισσανίδης...γιατί από τα νεκρά του χέρια θα του πάρουν την ΑΕΚ, θα φάμε πολλά σαπάκια και παλτά. Κι αυτό το λέω, γιατί το πουτανάκι του Ρώσου ονειρεύεται να βγάλει 100 εκ από την πώληση της ΠΑΕ+Γήπεδο και σιγά μη βρεθεί μαλάκας να τα δώσει στο λαμόγιο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tasos said:

Ξέρω ότι δεν συγκρίνεται...αλλά βαρέθηκα να τρώω φάπες 20 χρόνια από τον γαύρο και τώρα άλλα 3 από τον Ρώσο. Και μην μου πείτε για την περσινή χρονιά που μας λέγανε "κλέφτες" και "χάρτινους" και αντί να μπούμε να τους δώσουμε την γλώσσα τους στα χέρια - να ρίξουμε 3 μπαλάκια να μην μιλάνε - μπήκανε όλοι αδιάφοροι και άδειοι.

 

Το οτι μας λενε κλεφτες οι δοξαστες των ρεβολβερ που ξεπουλησανε το ειναι τους για να φτασουνε τον Αρη σε πρωταθληματα,

δεν με ενοχλει καθολου ομως.

Οπου επαιξε φετος το ποακ Ευρωπη, οι ξενοι δημοσιογραφοι το μονο που ειχαν να πουν ηταν,

"ερχεται η ομαδα των ενοπλων ντου στο γηπεδο."

Παντοτινη θα ειναι η ξεφτιλα και παντα θα τους κυνηγαει.

 

Τα τελευταια 3 χρονια που σε εχει "γαμησει" ο Ρωσσος,

τα ματς μεταξυ μας ειναι 5-2-2 εκ των οποιων οι 2 νικες τους και το 1 χ, ειναι με σφαγη.

Μας εχουν κανει τα αρχιδια τσουρεκια οι νοτιομακεδονες δοξαστες των ρεβολβερ,

επειδη ακυρωσε γκολ που ηταν καθαρο οφσαιντ,

και δωσε του βιβλια και δωσε του κραυγες κλπ. κλπ.

Εχθες πηρανε κυπελλο ενω δεν σου εχει δωσει 2 πεναλτι,

στο Χ του Ιανουαριου δεν σου εχει δωσει πεναλτι στο χερι του Σακχοφ,

και στο κυπελλο πριν 2 χρονια το ειχαν παρει με γκολ 3 μετρα οφσαιντ.

 

Να μιλησουμε για Ευρωπη;

Σε λιγοτερο απο 2 χρονια το ποακ,

εχει αποκλειστει απο Καμπαλα, Εστερσουντ(ομαδα 15 χρονων,) Βιντεο Κλαμπ(που θα την απεκλειαν και θα παιζανε Τσ.Λ,) Μπορισοφ.

 

Να μιλησουμε για οπαδικα;

Που φερνανε Σερβους μαχαιροβγαλτες απο το χεσιμο,

και τους ΑΕΚτζηδες που πηγανε στο νοσοκομειο με μαχαιριες τους μπουζουριασανε ως μαχαιροβγαλτες,

ενω οι εισαγομενοι εγκληματιες ανετοι κανανε τη πτηση τους πισω στο Σαραγιεβο;

Ή για περσι που στην Αθηνα ο καθε παοκτζης ειχε απο 5 ΜΑΤατζηδες διπλα του;

 

Ελεος δηλαδη με τα υποθετικα γαμησια της πιο κρατικοδιαιτης ομαδας της ιστοριας,

με τους μεγαλυτερους ψευταραδες/ξεφτιλισμενους οπαδους που κανουνε τσιμπουκια στον Λουκυ Λουκ που στα 55 του αποφασισε να γινει Ελληνας.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και στο βολο δεν πατησανε ποτε 3 μερες γυρναγανε οι αλλοι τιποτα...

Και καλα βαρια βιομηχανια και αρχιδια.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, NIS21 said:

Και στο βολο δεν πατησανε ποτε 3 μερες γυρναγανε οι αλλοι τιποτα...

Και καλα βαρια βιομηχανια και αρχιδια.

Γι αυτο στον Βολο φερανε τους Παρτιζανους μπασταρδους..

Link to comment
Share on other sites

Καλά αφού πιάσατε αυτά , το πιο ωραίο είναι οτι πήγαν 5 6 μάγκες μπαουγκ έξω απο το κλαμπ στα εξάρχεια τις πρωινές ώρες να πανηγυρίσουν και να φωνάξουν συνθήματα. Φαντάζεστε όλοι τη συνέχεια έτσι ?

Link to comment
Share on other sites

Στο enwsi.gr έσβησαν το επίμαχο σχόλιο του Μιαούλη για το οποίο από χτες έχει γίνει ένας πανικός στην ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bukowski said:

Στο enwsi.gr έσβησαν το επίμαχο σχόλιο του Μιαούλη για το οποίο από χτες έχει γίνει ένας πανικός στην ΠΑΕ.

O Μιαουλης παντως εγραψε αλλο αρθρο (που δεν το λες και ακριβως στο υφος του σχολίου) και μου φαινεται λιγο δυσκολο να ειναι δικο του αυτο το σχολιο και να λεει και το ονομα του. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rossi said:

O Μιαουλης παντως εγραψε αλλο αρθρο (που δεν το λες και ακριβως στο υφος του σχολίου) και μου φαινεται λιγο δυσκολο να ειναι δικο του αυτο το σχολιο και να λεει και το ονομα του. 

Δικό του σχόλιο ήταν για παραπάνω από έναν λόγους.

1. Πέρασαν τα βρισίδια που έγραψε, όταν τα γράφει κάποιος άλλος μπαίνει "-"

2. Μόνο αυτός είναι τόσο ψωνάρα να νομίζει πως πέρσι με την πένα του εκτροχίασε τον ΠΑΟΚ ώστε να τιμωρηθεί στα ματς με Ολυμπιακό και ΑΕΚ

3. Στο άρθρο του στην τελευταία παράγραφο, γράφει (πιο εκλεπτυσμένα) τα ίδια που έγραψε και στο σχόλιο

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mobster21 said:

Ρε μαλάκες τώρα μεταξύ μας.

Ο παοκ?

1 Πρωτάθλημα και 5 Κύπελλα ο ΠΑΟΚ την τελευταία 20ετία, 1 Πρωτάθλημα και 4 Κύπελλα η ΑΕΚ στο ίδιο διάστημα φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναγράψει. Τα τελευταία 45 χρόνια έχουμε ένα πρωτάθλημα λιγότερο από τον βάζελο. 

Άλλαξε κάτι αυτό στις ισορροπίες ή στο μυαλό των φιλάθλων για το ποιός είναι μεγαλύτερο μέγεθος?

Έτσι λοιπόν δεν αλλάζει και αυτό με τον παοκ.

Θέλει πολύ ακόμα για να μεταβάλει σταθερές.

Έχει κάνει πράγματα πάντως.

Μεταξύ μας όμως. Με τόσο μαρούλι και ο ΟΦΗ θα τα έκανε. Και ο Άρης. Και άλλοι πολλοί.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγος ο Μελισσανίδης . Δε μπορεί να σηκώσει στις πλάτες του την ΑΕΚ που εμείς ονειρευόμαστε . 

Ευχαριστούμε για το γήπεδο από καρδιάς αλλά να πάρει μαζί του Δημητριάδη, Λυμπερόπουλο,Αρκάδη,Παπαδόπουλο και Κωστένογλου και όλοι μαζί να αναλάβουν τον Ιωνικό αφού φαίνεται τελικά να μη μπορεί μακριά απτή μπάλα .

Στο μεταξύ γελάω γιατί τώρα ρίχνει ευθύνη το άμεσο περιβάλλον του στον Λυμπερόπουλο.. περίμενε λέει τελική απάντηση έκθεση Λυμπε από μέσα Απριλίου για όλα τα ανοιχτά ζητήματα Πόνσε,Γκάλο,Αλεφ, ΜΠογε,Μπουζούλασιτς,Πέτερσον,έναν Σενεγαλέζο και δεν έχει ακόμα ετοιμάσει ο Καλαματιανός ΤΔ την έκθεση του για του χρόνου με αποτέλεσμα να χάνεται πολύτιμος χρόνος κλπ

Αν σφίξει ο κλοιός κ άλλο για τον ίδιο αυτό που σας γράφω θα βγει και στον αέρα σύντομα . Όχι πως αξίζει να μείνει δηλαδή στην ΑΕΚ ο Λυμπερόπουλος αλλά καποιος θα πρέπει να την φάει να βγει λάδι ο Μελ.

Link to comment
Share on other sites

Eιναι και λιγο αλητεια αυτο με το Λυμπεροπουλο κι εχει πιασει μια χαρα κι εδω μεσα. θα μου πεις καλα παθαινει κι αυτος, αφου δεν εχει την αξιοπρεπεια να παραιτηθει.

 

Οταν τον ειχε παρει πισω κι ακριβως επειδη ηξεραν ολοι οτι ειναι ανεπαρκης, η αρθρογραφια μιλουσε για ΤΔ που βασικα θα ειναι ο ρουφιανος της διοικησης στα αποδυτηρια (κατι στο οποιο υποτιθεται επασχε ο Σουηδος), ενω παραλληλα τις μεταγραφες θα τις εκανε το εμπειρο, τζαμαουα ''τημ Ταιγκερ'' (ετσι ακριβως το εγραφαν). Απο τοτε και για 3 μεταγραφικες περιοδους, εχει γελασει και το παρδαλο κατσικι στα μεταγραφικα. Επειδη ομως οι δημοσιογραφοι της ΑΕΚ ειναι πουλημενα τομαρια και ο κοσμος της ΑΕΚ ενα ματσο ντιντηδες που φοβουνται να πουν κακη κουβεντα για τον πολυχρονεμενο για διαφορους λογους, ξαφνικα οι μεταγραφες που (δεν) κανει η ομαδα  ξαναεγιναν ευθυνη Λυμπεροπουλου.

 

Οταν τον προσελαβαν λοιπον, τον πηραν για να κανει τον παλιατσο στα αποδυτηρια, και τις μεταγραφες θα τις εκαναν οι υπερσυμβουλοι Τιγρη (κι ο ιδιος με το κοφτερο ματι του). Μετα τα απανωτα φιασκα, ξαφνικα υπευθυνος γι'αυτες ειναι ο Λυμπεροπουλος. Ο οποιος φυσικα σαν τυπικος παλαιμαχος ειναι ικανος να δεχθει τα παντα (στην περιπτωση αυτη το ρολο του εξιλαστηριου θυματος) για ενα πιατο τζαμπα φακες.

 

Ειναι ή ηλιθιοτητα ή δειλια να ριχνει κανεις εστω 1% των ευθυνων γιαυτο που γινεται στον παλιατσο των αποδυτηριων κι οχι σ'αυτον που εχει δηλωσει απεριφραστα οτι τις εχει αναλαβει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Θέλω να δω τον κ. Δημήτρη που δεν θα πουλήσει ούτε 5 χιλιάδες διαρκείας φέτος. Από ότι μαθαίνω από γνωστούς, η ΑΕΚ του κ. Δημήτρη έχει τελειώσει. Αποχή από τα πάντα μου λένε. Απέτυχες ξεφτιλισμένε γεράκο. Γήπεδο του χρόνου όπως υποσχέθηκες και δρόμο να μην σε ξαναδούμε ποτέ.

Αποχή από αυτό το μπουρδέλο που μας το παρουσιάζουν σαν ΑΕΚ. Είτε θα βάλεις όλα τα λεφτά του CL στην ΠΑΕ για να φτιάξεις ομάδα όχι μόνο αγωνιστικά αλλά και εξωαγωνιστικά είτε θα φας καλά στο τέλος. Χεστήκαμε για το κοτέτσι σου, να πας να βρεις τα λεφτά από το ΑΙ Ρ Σ που το κατάκλεψες, μπουμπούνα ε μπουμπούνα.

Στο τέλος θα πάρεις ό,τι αξίζεις. Τις έχεις καπουλάρει αρκετές φορές, αλλά το πλήρωμα του χρόνου πλησιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανουμε ενα poll να δουμε ποιος θελουμε να αναλαβει την ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι ευθύνεται πρώτα ο Ένας βέβαια δεν αποκλείει το γεγονός ο νυν ΤΔ να είναι ανεπαρκής για την δουλειά που τον έχουν αυτή την στιγμή και να χρειάζεται το κλαμπ έναν πολύ καλύτερο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×