Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

Και μην πει κανεις ότι διχασμός θα υπήρχε έτσι κι αλλιώς γιατί όχι, δεν θα υπήρχε.

Επισης φάνηκε σε ολα τα γκάλοπ ποια ήταν η συντριπτική πλειοψηφία, άρα δεν μιλάμε καν για διχασμό.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Και μην πει κανεις ότι διχασμός θα υπήρχε έτσι κι αλλιώς γιατί όχι, δεν θα υπήρχε.

Επισης φάνηκε σε ολα τα γκάλοπ ποια ήταν η συντριπτική πλειοψηφία, άρα δεν μιλάμε καν για διχασμό.

Τα περί διχασμού είναι ένας εύσχημος τρόπος να πουν οι ΑΡΔ στο 70% του κόσμου που ήθελε ενσταση να το βουλώσει δια της δημιουργίας ενόχων. Σε περίπτωση δε που χαθεί το Κύπελλο η μόνιμη επωδός θα ναι "Η ΑΕΚ που αποπροσανατολιστηκε και δεν κατέβηκε ενωμένη στον τελικό κάτι που πέρασε αναπόφευκτα και στο ποδοσφαιρικό τμημα".

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bukowski said:

Τα περί διχασμού είναι ένας εύσχημος τρόπος να πουν οι ΑΡΔ στο 70% του κόσμου που ήθελε ενσταση να το βουλώσει δια της δημιουργίας ενόχων. Σε περίπτωση δε που χαθεί το Κύπελλο η μόνιμη επωδός θα ναι "Η ΑΕΚ που αποπροσανατολιστηκε και δεν κατέβηκε ενωμένη στον τελικό κάτι που πέρασε αναπόφευκτα και στο ποδοσφαιρικό τμημα".

Στην συγκεκριμενη περιπτωση αυτο δεν μπορει ισχυσει ουτε μια στο εκατομμυριο.Σε αγωνες κεκλεισμενων ειδικα.Ισα ισα ο κοσμος στο μεγαλυτερο ποσοστο φοβοταν οτι αυτη η αποφαση θα διχασει/απογοητευσει/αποπροσανατολισει πρωτιστως το ποδοσφαιρικο τμημα και δευτερευοντως τους οπαδους.Επισης για οσους κανουν συγκριση με επιστροφη Μπαγιεβιτς και αντιδρασεις/εσωστρεφεια υπαρχουν ελαχιστες ομοιοτητες και ενα σωρο διαφορες.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Man Of Faith said:

Στην συγκεκριμενη περιπτωση αυτο δεν μπορει ισχυσει ουτε μια στο εκατομμυριο.Σε αγωνες κεκλεισμενων ειδικα.Ισα ισα ο κοσμος στο μεγαλυτερο ποσοστο φοβοταν οτι αυτη η αποφαση θα διχασει/απογοητευσει/αποπροσανατολισει πρωτιστως το ποδοσφαιρικο τμημα και δευτερευοντως τους οπαδους.Επισης για οσους κανουν συγκριση με επιστροφη Μπαγιεβιτς και αντιδρασεις/εσωστρεφεια υπαρχουν ελαχιστες ομοιοτητες και ενα σωρο διαφορες.

Ναι ενώ όλα τα άλλα που μας λένε ισχυουν.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Bukowski said:

Πάντως την προηγούμενη φορά που ένα άλλο λαμογιο, ψηλό με πούρο, που σήμερα κάνει τον νεκρό (όχι σε κάτι καδους), επέλεξε να διχάσει τον κόσμο της ΑΕΚ, δεν ήταν επειδη δεν το είχε υπολογίσει άλλα επειδή σκόπευε να το εκμεταλλευτει αυτον ακριβώς τον διχασμό ώστε να σηκωσει όλο το ταμειο φευγοντας. Το αναφέρω για καθαρά ιστορικούς λογους αυτο.

Εχεις ενα δικιο εδω αλλα οι παλιοτεροι γνωριζαμε με μαθηματικη ακριβεια τι θα κανει ο ψηλος με το πουρο, τον ειχαμε ζησει δυο φορες στο μπασκετ.Βεβαια και χωρις επ ουδενι να τον αθωωνω, μην παρεξηγηθω, στο εναμισι χρονο που εμεινε η ομαδα εκανε πρωταθλητισμο και πηρε και ενα τιτλο στο καπακι μετα απο την απογοητευση στον τελικο του πρωταθληματος.Γενικα τα πραγματα δεν ειναι ασπρο μαυρο υπαρχει και πολυ γκριζο αναμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να ρωτήσω το άλλο; Αυτό που λένε κάτι τυποι σαν τον Κετσετζογλου ότι δήθεν θα φανεί σε βάθος χρόνου αν έκανε καλά, τι σημαινει; 

Βαζω οτιδηποτε μπορώ να σκεφτώ:

Ότι σε βάθος χρονου

α) θα μας πει «ευχαριστώ» ο μπαοκ ή/και αλλες ομαδες ή έστω θα το βουλώσει ο μπαοκ απέναντι μας

β) θα φτιάξουμε το ποδόσφαιρο 

γ) αργότερα αν χρειαστεί θα μας χαριστεί κάποιος άλλος οπότε θα πατσίσουμε και τότε θα πούμε «καλά έκανε τότε»

δ) ηθικά οι αντίπαλοι θα θυμούνται όλοι αυτό που έγινε και δεν θα προτάσσουν άλλα πραγματα όταν τους βολευει 

ε) η πλειοψηφία του κόσμου θα φουσκώνει από περηφάνια οσο θα το θυμάται αυτό (την ίδια ώρα που μιλάμε καθαρα για απόφαση του ... ««ιδιοκτήτη»»  και όχι της πλειοψηφίας του οργανισμού) 

στ) η ΑΕΚ θα κερδίσει περισσότερα αγωνιστικά ή/και οικονομικά 

ζ) η ΑΕΚ σε όλη την ιστορία της δεν έχει κάνει ποτέ καμια ένσταση ή οτιδηποτε άλλο εκτός γηπεδου, άρα δεν γινόταν να παραβεί τις αρχες της και σε βάθος χρόνου θα το θυμηθούμε αυτο

Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο πραγμα, αν θέλετε βοηθηστε

 

υγ. για να μην παρεξηγηθώ δεν μιλάω μονο για τον Κετσετζογλου, ούτε για το «βάθος χρόνου». Μιλάω και για το 20-30% που δεν ήθελε ένσταση. Οκ δικαίωμα τους και υπάρχει το επιχειρημα «δεν θέλω να κερδίζω έτσι, στα χαρτια» αλλά το επιχειρημα αυτό θεωρω ότι αν δεν συνοδεύεται με έναν από τους λογους που μπόρεσα να σκεφτώ (προσθέστε κι εσείς ,ξαναλέω, αν δεν σκέφτηκα κάτι) το βρίσκω επιχειρημα άνευ νοήματος.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτά τα "σε βάθος χρόνου", μου κάνουν περισσότερο για προφάσεις εν αμαρτίαις και διάθεση να σπρώξουμε άρον άρον τον χρόνο μπας και ξεχαστεί ή ξεφουσκώσει το ζήτημα. Γιατι κατά τα άλλα η μόνη εξήγηση στο παραπάνω, είναι πως δίνω κώλο φετος ώστε "σε βάθος χρόνου" να 'μαι γαμιάς...

Προσωπικά την βρίσκω περίεργο αυτή τη λογική και κάπως κωλομπαρίστικη, βέβαια εγώ δεν είμαι και μάγκας από Νίκαια και δεν τα πιάνω ίσως αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Μπορεί να εννοεί ότι ίσως χρειαστεί να θυσιαστουμε στον βωμό της ποδοσφαιρικής κάθαρσης για να αλλάξουν οι κανονισμοί και να επεμβαίνει αυταπαγγελτα η διοργανώτρια αρχή ,όπως είναι το νέο αφήγημα.δηλαδη ότι έπρεπε να υπάρχει κανονισμός που να ενεργοποιεί ,αυτόματα,την ποινή χωρίς να χρειάζεται η παρέμβαση ομάδας.

Εμείς όμως,καθότι διαφορετικοί ,πρέπει να το παίξουμε Γκάντι και όχι να πορευτούμε με τους υπάρχοντες κανονισμούς.γιατι  δεν γίναμε ΑΕΚ για τα φράγκα του Τσάμπιονς λιγκ

Link to comment
Share on other sites

@nikos πως ειναι τοσο σιγουροι οτι σε βαθος χρονου δεν θα μας γυρισει μπουμερανγκ αυτη η αποφαση;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω για σίγουρο αυτο.

Γενικα θεωρω ότι είναι απόφαση που ΔΕΝ θα κάνει κακό μονο φετος αλλά θα συνεχίσει να κάνει κακό και αργότερα και δεν μιλάω μονο για το ότι δεν θα έχουμε μαντήλι να κλάψουμε του χρονου.

Ας είναι καλά ο γκευ φρεντλυ ο προεδρας.

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που στην χώρα μας οι άνθρωποι που εμπλέκονται με το ποδόσφαιρο έχουν ένα συγκεκριμένο ηθικό κώδικα και ένα παρελθόν που μοιάζει σε πολλά, δεν γίνεται να υπάρχουν βάσιμες ελπίδες ότι στην Ελλάδα ο αγώνας θα κερδίζεται ΜΟΝΟ στο γήπεδο και ΟΛΑ τα υπόλοιπα δεν θα μπορούν να ελεγχθούν ή να επηρεαστούν.

Ο καθένας μας έχει διαβάσει, έχει ακούσει και γνωρίζει αρκετά για τους δυνατούς παίχτες. Και για αυτούς που είναι τώρα στο προσκήνιο και για αυτούς που ήταν. Το παιχνίδι είναι βρώμικο.

Εμείς αποφασίσαμε για κάποιους λόγους να παίξουμε προχθές ΚΑΘΑΡΑ. Όπως ΕΠΡΕΠΕ να κάνει κάθε κλάμπ. Όπως ΕΠΡΕΠΕ να ζητά κάθε οπαδός. Έχουμε αρρωστήσει από το άρρωστο κλίμα και θέλουμε να απαντάμε άρρωστα. 

Ήμουν ξεκάθαρος ότι ΕΠΡΕΠΕ να πατήσεις στον λαιμό τον αντίπαλο και να τον τελειώσεις. Άρρωστο? Δεν ξέρω.  Αυτό ήθελα μέσα μου.

Έβρισα. Ξενέρωσα. Αηδίασα κάποια στιγμή. Αλλά περνάνε οι μέρες και καταλαβαίνω ότι έτσι είναι η ΑΕΚ. Μια ομάδα που δεν θα καταλάβουν ποτέ. Μπορεί κι εμείς να μην την καταλάβουμε τελικά ποτέ. 

Να χτίσουμε το γήπεδο και να χτίσουμε μαζί και μια ομάδα που δεν θα χρειάζεται τους βαθμούς της ένστασης για να βγει ΔΕΥΤΕΡΗ. 

Να φτιάξουμε το σπίτι μας και να φτιάξουμε το ποδόσφαιρο που ΠΡΕΠΕΙ να παίζει το κλαμπ για να ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΕΙ. 

Θέλει προσεκτικές κινήσεις και θέλει και χρήματα για να γίνει. Κρατάω μέσα μου την κίνηση αυτή ως ένα λάθος και προχωράω το μυαλό μου μπροστά.

Αν δεν υπάρξει φέτος σοβαρή ενίσχυση θα είναι σαν να κάναμε μια τρύπα στο νερό. Η ομάδα εκτός από δηλώσεις άφεσης αμαρτιών ΠΡΕΠΕΙ να ενισχυθεί ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ.

Και επειδή αρκετά έχουμε αρρωστήσει με αυτά που συμβαίνουν γύρω μας - ποδοσφαιρικά και μη - θα προσπαθήσω να απέχω από την ειρωνία και τις εκφράσεις εσωστρέφειας.

Αντιλαμβάνομαι την κατάσταση και είμαι κι εγώ πολύ θυμωμένος.

Αλλά κάπου να το κλείσουμε το θέμα και να δούμε μπροστά. Και μπροστά μας έχουμε ΤΕΛΙΚΟ.

FORZA AEK

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μα ποια εσωστρέφεια; Κάποτε είχαμε προδότη προπονητή, τώρα έχουμε προδότη πρόεδρο. 

Στη θητεία του, ένα πρωτάθλημα κι ένα κύπελλο η ΑΕΚ, ένα πρωτάθλημα και τρία κύπελλα ο παοκ.

Ένα γήπεδο, ένα άγαλμα μπαγιεβιτς, μια πεσαδα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον μπορείτε να σταματήσετε τα teasers για τα μητρογλου ΦΚ αφου δεν εχετε σκοπο να πειτε τι ειναι?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
8 minutes ago, Geologos said:

τουλαχιστον μπορείτε να σταματήσετε τα teasers για τα μητρογλου ΦΚ αφου δεν εχετε σκοπο να πειτε τι ειναι?

 

Υπήρχαν χρήστες-μελη κμ, που πανηγύριζαν τα γκολ του Μήτρογλου.οχι ,φυσικα,κατά άλλων ομάδων αλλά κατά της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, tony_montana said:

Υπήρχαν χρήστες-μελη κμ, που πανηγύριζαν τα γκολ του Μήτρογλου.οχι ,φυσικα,κατά άλλων ομάδων αλλά κατά της ΑΕΚ.

να ρωτήσω γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
24 minutes ago, Geologos said:

να ρωτήσω γιατί?

Ρώτα αυτούς που ήταν μέλη του φαν κλαμπ Μήτρογλου.εδω είναι ,δεν έχουν χαθεί.

Δεν νομιζω ότι έχουν μετανιώσει και αν έχουν ,δεν το χω πάρει πρέφα.

Και αυτό είναι το σωστό,η διαχρονικότητα  και η σταθερότητα στην άποψη.

Edited by tony_montana
Link to comment
Share on other sites

Παραπληροφόρηση φουλ, εξάλλου ειδικά εκείνη τη χρονιά ο Μήτρογλου δεν θυμάμαι να σκόραρε κατά της ΑΕΚ.

Το MFC δημιουργήθηκε μετα το γκολ του συγκεκριμένου στην ΑΕΛ στο Καραϊσκάκη την ώρα που η ΑΕΚ έπαιζε με τον Εργοτέλη στο ΟΑΚΑ και μέχρι το 90' εκείνων των αγώνων το πρωτάθλημα ερχόταν στην ΑΕΚ, μέχρι να βάλει γκολ ο Μήτρογλου.

Μιλάμε για χρόνια που η διοίκηση της ΑΕΚ ήταν σε πόλεμο με τους οπαδούς της, πολλά μέλη του MFC είχαν δικό τους φάκελο στην ΠΑΕ ΑΕΚ, φακέλους που η ΠΑΕ διαβιβαζε στη ΓΑΔΑ, ζητώντας πληροφορίες για το αν η αστυνομία είχε στοιχεία εναντίον τους ώστε η ίδια η ΠΑΕ να προχωρήσει σε μηνύσεις.

Επομένως αν θέλετε να πείτε την ιστορία, πείτε την ολη, όχι μόνο μια παράγραφο από αυτή. Θα μπορούσα να γράφω μέχρι το βράδυ βασικά

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το MFC δεν είχε δημιουργηθεί στο ΚΜ αλλά στο Γαλατσοφορουμ. Τώρα μη γαμιεστε, αν δεν ξέρετε τι ήταν το Γαλατσοφορουμ, ίσως δεν υπάρχει και λόγος να μάθετε την ιστορία

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Ξέρω τι ήταν το γαλατσοφορουμ,ακόμα έχω μπλουζάκι τους με την κερκίδα στο λυόμενο.

Απλά ,όταν κάποιος σηκώνει το δάκτυλο ,καλό είναι να ξέρει ότι δεν έχουν όλοι μνήμη χρυσόψαρου.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stavros 9-11 said:

Επίσης, το MFC δεν είχε δημιουργηθεί στο ΚΜ αλλά στο Γαλατσοφορουμ. Τώρα μη γαμιεστε, αν δεν ξέρετε τι ήταν το Γαλατσοφορουμ, ίσως δεν υπάρχει και λόγος να μάθετε την ιστορία

constantinupolis forum αγαπη μου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτάθλημα του 2018 ήταν το πιο μαγκικο εβερ. Ενάντια σε όλους, άνδρες, πιθήκους αλλά και πούστρες. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Καλημέρα γατάκι.τι σου έταξε ο Τσετσένος στο τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
1 hour ago, tony_montana said:

Καλημέρα γατάκι.τι σου έταξε ο Τσετσένος στο τηλέφωνο;

Όσο άθλιο κι αν είναι μακάρι να του έταξε και κάτι. Γιατί αν όλο αυτό έγινε χωρίς έστω κάποιο αντάλλαγμα να αρχίσει ο γαύρος να μαζεύει στοιχεία για πολυιδιοκτησία του Σαββίδη σε ότι αφορά την ΑΕΚ και όχι την Ξάνθη.

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×