Jump to content

16η Αγωνιστικη: Θύελλα Δ. Ραφήνας - ΑΕΚ 22/02/14, 14:00


George_D
 Share

Recommended Posts

Γι αυτο προσοχη τι ψηφιζουμε στις επομενες εκλογες. Φιλε ΑΕΚτζη κανε την καρδια σου πετρα και ριξε τΟν ψηφο σου στον μεγαλο Αντωνη Σαμαρα

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Μουγκα στη στρουγκα ολα τα κιτρινομαυρα μπλογκ/site,απο το μεσημερι κιχ,δεν εχουν γραψει τιποτε,oυτε ενα μπινελικι για το θαι αθηναι ,αλλα τι να γραψουν..

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο προσοχη τι ψηφιζουμε στις επομενες εκλογες. Φιλε ΑΕΚτζη κανε την καρδια σου πετρα και ριξε τΟν ψηφο σου στον μεγαλο Αντωνη Σαμαρα

 

ΈΤΣΙ!ΑΝ ΘΕΣ ΑΕΚΤΖΗ ΑΝΆΠΤΥΞΗ ΞΈΡΕΙΣ ΕΣΥ...

Link to comment
Share on other sites

στο 60 εφυγα και λιγο με πειραζει η ηττα. αυτο που με χαλαει ειναι το χειροκροτημα που εισπρατει απλοχερα απο τον κοσμο ο μελ καθε φορα που εμφανιζεται στο γηπεδο .

Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτεροι ενδεκαδατοι που εχουμε ειναι παιχτες με εμπειρια α και β εθνικης. Δεν δεχομαι να χανουν απο τετοιες ομαδες ακομα κι αν ειχαμε τον πιο ασχετο προπονητη ή ηταν προεδρος ο τροχανας. Το παιχνιδι το υποτιμησαν ειναι ξεκαθαρο

Link to comment
Share on other sites

στο 60 εφυγα και λιγο με πειραζει η ηττα. αυτο που με χαλαει ειναι το χειροκροτημα που εισπρατει απλοχερα απο τον κοσμο ο μελ καθε φορα που εμφανιζεται στο γηπεδο .

 

Εδώ κάποιοι λατρεύουν και θέλουν τον Μπάγεβιτς που πλέον δεν έχει να προσφέρει ΕΝΤΕΛΏΣ ΤΊΠΟΤΑ αυτο δε παραξενεύει εσένα;

Link to comment
Share on other sites

αυτος εχει κριθει και αποτελει καρικατουρα του μικροκοσμου μας πλεον. και σημερα ακουστηκε συνθηματακι κατα του και σε διαβεβαιω πως δεν υπαρχει καμια αντιδραση απο την αλλη πλευρα .

προς το παρον και μεχρι να δω εργα θα προτιμουσα η σταση του κοσμου μας προς τον μελ να ειναι μια σταση ''βουβη''... αλλα εγω ειμαι απο αλλο χωριο και δυστυχως ειμαι απλα μια μοναδα .

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Σε αλλη περιπτωση,θα ειχαμε ανακοινωση απο πειρατες ονειρου,οριτζιναλ και σια,θα φυγετε με ταξι,επισκεψεις εξω απο τα σπατα κλπ. Να μπει η ΜΠΟΛΝΤΟΖΑ μπας και ξεχασουμε..

 

Απο εκει και περα εγω το λεω ξεκαθαρα οτι θελω να φυγει ο Δελλας ΕΧΘΕΣ γιατι δεν κανει να προπονει οχι την ΑΕΚ στην Γ αλλα ουτε την Πετρομαγουλα στην Ω τοπικου !

 

Εεε,ο Αναστασιαδης τοσο καιρο καθοτανε ως ανεργος προπονητης,αν τον επαιρνε ο Μελισσανιδης ενα τηλεφωνο λες να ρωταγε παλι τον πνευματικο του,οταν στην αγια σοφια αρενα θα εχει και εκκλησακι απο εξω? Προτιμησαν το Δελλα που απλα παρακολουθησε καποια σεμιναρια να χαμε να λεγαμε.

 

Απο την αλλη διαρρεει ο τσιωλης απο τη πλευρα του ψυθιριστα οτι θα κλεισει στην ΑΕΚ απο το καλοκαιρι κλπ,ενας προπονητης ο οποιος αν εξαιρεσεις την καλη παρουσια που ειχε με τον αστερα τριπολης,τον διωξανε απο τον ρουλη κακην κακως,με τον ΠΑΣ ειχε να κανει νικη 7-8 παιχνιδια και μολις εφυγε κερδισανε.

Edited by Saxon21
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθειτε πολλοι να πιστευετε στην δυναμη του κοσμου.

 

Ετσι νομιζα κι εγω παλιοτερα.

 

Οτι αν κραξουμε τον Ντεμη θα αναλαβει ο τιγραρος.

Οτι αν κραξουμε τους Παππαδες θα ερθουν καλυτερες μερες.

Οτι αν βγουμε στους δρομους θα μας αναλαβει με καποιον τροπο καποιος και θα μας σωσει.

Οτι ακομα και να μην εμφανιστει κανεις, θα παμε μπροστα μονοι μας με λαικες βασεις ή με Θωμαδες Μαυρους κλπ.

 

Π-Ι-Π-Ε-Σ κυριοι.

 

Δεν υπαρχουμε, δεν μας ρωταει κανεις, ειμαστε ανημποροι γενικα.

 

Οχι, δεν διωξαμε τον Ντεμη (σορρυ αν το χαλαω σε μερικους), ο Ντεμης εφυγε οταν τα εσπασε με τους Παππαδες.

Οχι, δεν διωξαμε τους Νοτιο-Παππαδες, αυτοι σταματησαν να χρηματοδοτουν την στιγμη που οι ιδιοι εκριναν οτι δεν πηγαινε αλλο.

Οι μεγαλυτεροι ισως φλωροι που εχουν αναλαβει την ΑΕΚ, μας εγραψαν στους ορχεις τους και δεν το ειχαν σε τιποτα να αφησουν την ΑΕΚ να διαλυθει χωρις να φοβηθουν κανεναν.

Ουτε φυσικα ειχαν φοβηθει παλιοτερα να φερουν τον Ντουσαν. Ουτε ο Μακης φοβηθηκε να τον φερει, ουτε φυσικα ο τιγρης.

Οχι, δεν ψησαμε τον τιγρη να αναλαβει.

Οποτε ηθελε ανελαβε με τον τροπο που ηθελε, δλδ με "ζερο" οπως ειχε δηλωσει οτι ηθελε.

 

 

 

Κουλαρετε λοιπον.

 

Δεν μετραμε, δεν ειμαστε για πολλα, δεν μας ρωταει κανεις, δεν.

 

 

Ειχαμε δυο δρομους το προηγουμενο καλοκαιρι.

Α) συνεχιζουμε στην σαπιλα με Αγγελιδηδες ή Δημητρελους ή Χατζηχρηστους

Β) συνεχιζουμε στην γ´ με Μελισσανιδη.

 

Οι λιγοι που εχουν μια (πολυ) μικρη συμμετοχη σε οσα συμβαινουν διαλεξαν οτι θελουν να στηριξουν το Β). Και να μην το διαλεγαν, πιθανως να μην αλλαζε και τιποτα παλι, αλλα και παλι μιλαμε για αυτους τους λιγους. (Αντε, αυτοι ας συζητησουν σε ενα φορουμ για το τι κανουν και το τι πρεπει να κανουν. Αν και αυτοι ακομα, λιγο ρολο παιζουν).

 

Και προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι πολυ καλα εκαναν. Για την προοπτικη του μελλοντος και για το γηπεδο, για την ελπιδα τελος παντων. Μιλαω για αυτους τους λιγους ξαναλεω. Εγω δεν διαλεξα τιποτα, ουτε και με ρωτησε κανεις. Οπως δεν ρωτησε και το 99,9% των οπαδων της ΑΕΚ.

 

Ξαναλεω λοιπον κουλαρετε. Δεν εξαρταται τπτ απο μας. Ανυπαρκτοι ειμαστε, δεν καθοριζουμε κατι ιδιαιτερο.

 

Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να γκρινιαξουμε λιγο μπας και ξηλωθει ο Μελ ή μπας και σοβαρευτουν λιγο.

 

Το να φυγει ο Μελ εκτος του οτι προσωπικα το βρισκω εξαιρετικα ηλιθιο ως ιδεα, δεν θα εξαρτηθει απο τον πυρηνο λαο μας. Οπως δεν μπορουμε να επηρεασουμε και σε οποιαδηποτε σοβαρη αποφαση (σωστη ή λανθασμενη) θα θελησει να παρει στο μελλον.

Οποιος θελει του το υπογραφω με χερια και με ποδια.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

το οτι πεσαμε στη Β αρχικα και μετεπειτα στη Γ κατ'επιλογην αποτελει απο μονο του τη μεγιστη ξεφτυλλα που θα μπορουσε να βιωσει ο συλλογος. Το αν θα παιρναμε το πρωταθλημα αηττητοι ή θα καναμε και 1-2 στραβες λιγη σημασια εχει για εμενα προσωπικα. συνιστω ψυχραιμια σε ολους και να μη γραφονται ποστ γεματα υπερβολη και καταστροφολογια. Δεν υπαρχει αυτο το "να φυγει ο Μελ". αντε, να φυγει μαζι σας. να ερθει ποιος ? υπαρχει διαδοχη κατασταση ? Ο Μελ σου εδωσε οραμα, αυτο που ελειπε απο τον ΑΕΚτζη την τελευταια 3ετια. Σε κοροιδευει, τα εννοει δεν το γνωριζω αυτο που ξερω ειναι πως εχεις πια οραμα και προοπτικες. Ελπιζεις. Με Ξενιαδη, Δημητρελο κτλ θα ησουν πολυ-πολυ χειροτερα και με αβεβαιο το μελλον στα σιγουρα. Η ομαδα για τα δεδομενα της κατηγοριας στηθηκε μια χαρα, τον στοχο που ηταν η ανοδος με τα μπουνια τον πετυχε και δε θα βγαλω χολη κατα παντων και ιδιως προς τον Μελ επειδη δεν πηρε το κυπελλο της Γ Εθνικης. σορρυ δηλαδη.... παμε πλεον για το υπολοιπο του πρωταθληματος χαλαρα να τελειωνει και να αρχισουμε (εχουμε αρχισει ηδη) τον προγραμματισμο για τη Β κατηγορια. Εκει, ανεβαινουν περισσοτερο οι απαιτησεις, δημιουργειται αλλη ομαδα, θα δουμε και θα κρινουμε διαφορετικα προσωπα, καταστασεις κτλ. κουλαρετε... καλημερες.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Αυτο με το κυππελο της Γ ρε παιδια το καναμε καραμελα οτι δεν μας ενδιαφερει κτλ ...να ρωτησω και εγω οτι πες οτι δεν ηταν της Γ και ηταν κανονικο αλλα επειδη παιζουμε στην Γ ξεκιναγαμε να παιζουμε με Γ ομαδες στην αρχη οπως παλια δεν θα ηταν ξεφτιλα που αποκλειστηκαμε? Ξεφτιλα ειναι ο θεσμος που αποκλειστηκαμε η οτι αποκλειστηκαμε? Δηλαδη ξεφτιλα ειναι να αποκλειστουμε μονο με ομαδαρες σε υπερδιοργανωσεις η εκει θα λεμε ε οκ ακομα δεν ειμαστε ετοιμοι για κανονικο κυπελλλο ?

 

Ωραια τα ποστ απο πανω ολα και ολο αυτο για μενα βγαζει υγεια και οχι γκρινια και καταστροφολογια. Οπως λεει στο ποστ του ο Νικος δεν πρεπει να φυγει ο Μελ αλλα πρεπει να δεχεται κριτικη και γκρινια και να μην ειναι στο απυροβλητο και φυσικα να διωξει Δελλα για αρχη και βλεπουμε.....

Και συμφωνω οτι δεν μας υπολογιζει κανεις σαν λαο στις αποφασεις αλλα ολοι μονο οταν ειναι να πληρωσουμε κατι μας θυμουντε.....καλημερες και απο μενα παιδια .

Link to comment
Share on other sites

Χαμπε, αυτο που λες για το κυπελλο καταλαβαινεις και εσυ ο ιδιος οτι αλλαζεις τελειως το σεναριο. μιλαμε για το κυπελλο της Γ εθνικης ερασιτεχνικης κατηγοριας. Εσυ μου λες αν δεν ηταν αυτο και ηταν το κανονικο. τηρουμενων των αναλογιων λοιπον, δεν ελειπε στην ΑΕΚ κανενος ειδους τετοιο κυπελλο... της πλακας. Του χρονου που θα συμμετεχουμε στο κανονικο το κυπελλο και αποκλειστουμε απο ομαδα Β Εθνικης, τοτε ναι, αυτη θα ειναι πραγματικη φαπα.

 

οσο για την κριτικη κτλ, εγω θα πω οτι ειπα και στις αρχες που ανελαβε ο Μελ, λιγο μετα την πτωση.... οπαδος ΟΥΓΚ του στυλ "πεταει ο γαιδαρος, ναι πεταει μεγιστε Μελ" τοσα χρονια καναμε κριτικη, ειχαμε διαφορετικες αποψεις, φαγωνομασταν μεταξυ μας και κουραστηκα. πειτε με πελατη, προβατο ναι ειμαι και δε με νοιαζει θελω να δω την ΑΕΚ πρωτη των πρωτων και να γαμαει. δεν θα το παιξω αντιφρονουντας προς το παρον... προβατοποιημενος τιγρικος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φευγει ο Μπαγεβιτς ρε. Πρεπει να φυγει, αλλα δεν φευγει.

 

Θα πρεπει να συζηταμε με αυτο το δεδομενο δυστυχως.

 

Εγραψα παραπανω περι δυναμης κοσμου. Ε, πχ θεωρω οτι ο Δελλας φευγει, ο Μπαγεβιτς δεν φευγει. Μεχρι εκει ειναι η δυναμη του κοσμου και των εφημεριδων στην παρουσα φαση. Να γκρινιαξουμε λιγο να φυγει κανενας Τραι.

 

Εμενα αν ηταν στο χερι μου θα ανεβαζα το μπατζετ να μην ειναι οριακα του χρονου πανω απο τους αλλους και θα εδιωχνα τον πολυνικη.

Αλλα τπτ απο τα δυο δεν ειναι ουτε στο δικο μου χερι ουτε σε κανενος.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ
Εαν δεν φυγει ο Μπάγεβιτς και όλα τα απολιθωμένα μυαλά απο τη διοίκηση και το αγωνιστικό τμήμα, δεν πρόκειται να αλλαξει ποτέ η κατάσταση στην ΑΕΚ. Μην λέμε κάθε φορά τα ίδια. 18 ξένοι και το πολύ 10 Έλληνες το ροστερ, κανονικός τεχνικός διευθυντής, επαγγελματίας διευθυντής, ξένος προπονητής και να ασχολειται ο Μελισσανίδης. Μόνο έτσι θα "επιστρεψει" η ΑΕΚ.

 

ΜΝΗΜΟΝΙΟ !!!! ΒΙΒΛΟΣ !!!! ΕΥΑΓΓΕΛΙΟ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι χχχαμπε και Ζαστρο, μονο που αυτο το μνημονιο/βιβλος/ευαγγελιο θα πρεπει να ισχυσει στη super league. ολα αυτα που γραφονται ειναι αδυνατον να γινουν στη Γ και πιθανοτατα και στη Β.... κρατηστε αυτο το ποστ και ξανα-ποσταρετε το σε 1,5 χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Στην β εθνικη πρεπει να εχουμε 6 ελληνες στην ενδεκαδα. Να ξεκιναμε να μιλαμε για του χρονου και βλεπουμε για αργοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το σημαντικο ειναι να ανεβει η ομαδα ξανα στην Α. Πιο σημαντικο από το γηπεδο. Ε με μπαγεβιτς και λογικες σαν αυτες που ισχυουν φετος, φοβαμαι οτι η ομαδα δεν θα ανεβει.

Link to comment
Share on other sites

15 βαθμούς διάφορα θα ανέβει και του χρόνου.

 

αν το θέμα μας ειναι αυτό δεν υπάρχει αμφισβήτηση. το θεμα ειναι να αρχισει το γηπεδο η ανοδος ειναι δεδομενη.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Με 15 βαθμους δεν γινεται να ανεβει διοτι μετα το τελος του πρωταθληματος εχει αλλο ενα μινι πρωταθλημα ...δεν ανεβαινει κανεις με την μια amdd

Oi 2 πρωτοι του μινι πρωταθληματος με την μια και ο τριτος αγωνα με τον τριτο απο το τελος της souper κλικας....!

Δεν ειναι τοσο ευκολο λοιπον και δεν θα εχει ταβερνες του χρονου αλλα κανονικες ομαδες..

 

 

''Στα play off ανόδου θα λάβουν μέρος οι τέσσερις πρώτοι κάθε ομίλου, κάτι που σημαίνει ότι από ένα μίνι πρωτάθλημα 14 αγωνιστικών θα προκύψουν οι τρεις ομάδες που θα ανέβουν στην Superleague .Οι 2 πρωτες απευθειας και η τριτη μετα απο αγωνα μπαραζ με την τριτη ομαδα απο το τελος της Superlegue σε ουδετερο γηπεδο και σε μονο αγωνα.''

Edited by ΧΑΜΠΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Οποιος περιμενει ομαδα και διοικηση που θα γαμει/δερνει για να δειξει οτι "ερχομαστε" η να στειλει "μηνυμα",θα απογοητευτει γρηγορα.Στη β εθνικη και ηττες θα κανεις(εδω εκανες στη Γ),και απο το κυπελο θα αποκλειστεις,γηπεδο εχει ακομα δρομο.

Link to comment
Share on other sites

εχω τοση αισιοδοξια γιατι βλεπω καθε κυριακη Β εθνικη

 

θα μου πεις βρε μαλακα μαζοχας εισαι και βλεπεις Β εθνικη, δεκτον αλλα βλεπω και βλεπω οτι ο νοτιος ομιλος ειναι Γ εθνικη

 

υπαρχει μια ομαδα ο Βολος 3-4 μετριες (ψαχνα, χανια, πανηλειακος, κουγιας) και οι υπολοιπες ειναι επιπεδου γ εθνικης

 

τωρα να καποιος εχει αλλη αποψη ας την καταθεση να την συζητησουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΧΑΜΠΟΣ

Εγω πιστευω οτι ευκολα θα ειμαστε στις 4 ομαδας του ομιλου μας αλλα μετα στο μινι πρωταθλημα των 8 ομαδων καλοκαιριατικα και μετα τοσα ματς θα εχει μεγαλα ζορια.

Με 100 βαθμους μπροστα να βγεις μπορει να μην ανεβεις στο τελος....και νομιζω οτι με την ΑΕΚ στην Β πολλοι προεδροι ξερουν οτι θα βγαλουν φραγγα απο τα εισητηρια περισσοτερα θα χωσουν και περισσοτερα.....εδω εδωσε πριμ 20.000 στην Ραφηνα ο προεδρος για την χθεσινη τους νικη.

Γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να γινει ομαδα 1 κλαση πανω απο ολους και ς ειμαστε στην Β !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×