Jump to content

Κραϊόβα-ΑΕΚ (Γ' Προκρ. γύρος Europa League-1ος αγ.): 08/08, 19:15, CosmoteSport 1


parakmiakos
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

28 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάο
      0
    • Βέρντε
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Ζεραλδες
      1
    • Κλωναρίδης
      0
    • Λιβάγια
      27
    • Ολιβέιρα
      0
    • Κρστισίτς
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρντόσο

    • Καλό
      3
    • Μέτριο
      14
    • Κακό
      5
    • Φυσιολογικό
      6
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη

    • Μπάρκας
      0
    • Χουλτ
      2
    • Παουλίνιο
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σιμάο
      3
    • Βέρντε
      11
    • Μάνταλος
      2
    • Ζεράλδες
      3
    • Κλωναρίδης
      7
    • Λιβάγια
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Κρστισίτς
      0


Recommended Posts

Τρεξιμο 90'  (θυμηθειτε περσι)

Επαγγελματικο ευρωπαίκο διπλο (δεν το εχουμε ως ΑΕΚ)

Η ομαδα εχει οντως αδυναμιες αλλα εμενα μου αρεσει αυτο που παει να βγαλει στο χορτο. Σαφως και θελει χρονο αλλα ας ειμαστε και λιγο υπομονετικοι.

Παιχτης σαν τον σοβαρο Μαρκο Λιβαγια δεν υπαρχει στην Ελλαδα και αφηστε τους αλλους να λενε για Βαλμπουεναδες και Μπισεσβαρ.

Ο Καρντοσο σε 1,5 μηνα εχει δουλεψει πολυ (απλα σκεφτειτε τι παρελαβε).

Link to comment
Share on other sites

O Λιβαγια έστω και με αυτό το μυαλό είναι ότι πιο ποιοτικό έχουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Λιβάγια

Μέτριο 

Βέρντε γιατί έμεινε στον αγωνιστικό χώρο περισσότερο από Κλωναριδη κ δεν έδειξε τίποτα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα ήταν σιγουρα προβληματική και ο αντίπαλος αδύναμος και χωρίς κόσμο.

Απο την άλλη πήρες ακριβώς σκορ που οφειλες να πάρεις και δικαιολογίες υπάρχουν (1ο επίσημο ματς, κακός αγωνιστικός χώρος, ζέστη και υγρασία).

Λιβαγια κορυφαιος, θετικοί και οι Παουλίνιο, Βρανιες. 

Ζεραλδες, Μάνταλος με πολλά λάθη, Σιμαο, Σιμοες μετριοι. Σβάρνας στην φάση στο τέλος έδειξε ότι δεν είναι για πολλά. Μπάρκας πολύ  επιπόλαιος αλλά καλος κάτω από τα δοκάρια εκεί που χρειαστηκε.

Κακος ο Βερντε (ελπίζω ανέτοιμος), κάκιστος ο Κλωναριδης. Ολιβέιρα δεν γίνεται να κριθεί αλλά μου βγάζει σε λίγο ατσούμπαλο ως τώρα.

Καρντοσο παρ´το αλλιώς λίγο σε μερικά πραγματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και εχω κανει και προβλεψη για πρωταθληματικη χρονια(στην χειροτερη 2η οριακη θεση,)

κανω και προβλεψη οτι οι 3 καλυτεροι παικτες σου φετος θα ειναι Ζεραλδες, Λιβαγια, Σιμοες με αυτη την σειρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Και μιας και εχω κανει και προβλεψη για πρωταθληματικη χρονια(στην χειροτερη 2η οριακη θεση,)

 

Σκληρο τρολινγκ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nedved21 said:

Και μιας και εχω κανει και προβλεψη για πρωταθληματικη χρονια(στην χειροτερη 2η οριακη θεση,)

κανω και προβλεψη οτι οι 3 καλυτεροι παικτες σου φετος θα ειναι Ζεραλδες, Λιβαγια, Σιμοες με αυτη την σειρα.

Analyze this..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stavros 9-11 said:

 

Στο μεταξύ είμαστε χαλαρά η χειρότερη ομάδα απ' όσες ελληνικές έχουν παίξει μέχρι σήμερα. Δεν υπάρχει τίποτε απολύτως θετικό.

Μας ξεπερασε ο ΑΡΗΣ,απεναντι σε καλυτερο αντιπαλο απο την Κραιοβα βεβαια.Και παιζει και ο Ατρομητος στις 10 με τη Λεγκια.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nedved21 said:

Και μιας και εχω κανει και προβλεψη για πρωταθληματικη χρονια(στην χειροτερη 2η οριακη θεση,)

κανω και προβλεψη οτι οι 3 καλυτεροι παικτες σου φετος θα ειναι Ζεραλδες, Λιβαγια, Σιμοες με αυτη την σειρα.

+ ο επιπλέον εξτρεμ που πρέπει να φερουμε

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Περιμενα περισσοτερα απο Βερντε και Σιμαο. Χουλτ κακη εμφανιση. 1ο παιχνιδι της σαιζον παιδια ας περιμενουμε. Δειχνουν διαθεση ολοι να βγαλουν καλα πραγματα στο χορταρι.

Ο μια ζωη αρης μολις χαιρετησε την διοργανωση 3-0 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Σκληρο τρολινγκ

ε καποιοι δεν θαυμαζουν τους πρωην αστερες της Βασλουι και τους μελοντικους αστερες της Αλ Χιλαλ,

αλλα δεν ονομαζουν αυτον τον θαυμασμο τρολινγκ.

Βεβαια ειναι τρολινγκ το να θεωρεις οτι η ΑΕΚ θα παρει πρωταθλημα.

7 minutes ago, Nestoridis21 said:

Analyze this..

Ο Ζεραλδες εχει κατα την γνωμη μου την καλυτερη πασα στην ομαδα,

και ειναι με διαφορα ο καλυτερος οργανωτης,

απο την στιγμη που θα παιζεις επιθετικο ποδοσφαιρο στην Ελλαδα θα εχει καθοριστικο ρολο,

και ειναι και για τον ιδιο πολλη σημαντικη χρονια για την πορεια που θα παρει η καριερα του.

Για Λιβαγια και Σιμοες ειναι ιδιοι οι λογοι που πιστευω οτι θα παιξουν καλα φετος,

και οι 2 προερχονται απο πολυ κακες χρονιες,

και τους 2 τους βλεπω φουλ γυμνασμενους και αποφασισμενους να αποδειξουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, George_D said:

+ ο επιπλέον εξτρεμ που πρέπει να φερουμε

Καρταμπια?

Link to comment
Share on other sites

Όταν οι αντίπαλοι θα έχουν καλούς πλαϊνούς θα έχουμε πρόβλημα 

Νοστράδαμος 21

Link to comment
Share on other sites

Adh  με το που το γυρισαν στον αρης κ δν εβλεπες την ομαδα βαλαμε 2 γκολ. Ψαξου... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vargas21 said:

Καρταμπια?

Ένας που να είναι γρήγορος και να έχει το 1 με 1

 

Link to comment
Share on other sites

ο ζεραλδες εμένα δεν μου αρέσει άλλα γενικα δεν μου αρέσουν οι παίκτες που μανταλίζουν . τα λάθη τους στο κέντρο συνήθως κοστίζουν και μπροστά είναι πολλή εφέ αλλα ουσία μηδέν . 

Ο Σβάρνας όντως ήταν αξιοπρεπέστατος όσο είχε στη κατηγορία τους παίκτες άλλα το γουρούνι που μπήκε στο τέλος φάνηκε ότι δεν το έχει γιατί είναι σε διαφορετική κατηγορία κιλών . 

Μου άρεσε το πώς βγάζαμε την μπάλα απο την άμυνα στη πρώτη φάση , δεν μου άρεσε η δεύτερη φάση στο κέντρο και ειδικά χωρίς το μάρκο που αναγκάζεται να φεύγει απο την επίθεση η κατάσταση ήταν δράμα . Θέλει δουλειά πολλή ακόμα άλλα καλό είναι που ξεκινήσαμε απο την άμυνα . work work work . 

Η άμυνα φαίνεται οτι εκτείθεται γιατί τα ακραία μπάκ μας είναι πολλή ψηλά άλλα λίγο καλύτερη κατάσταση απο τα φιλικά .

Ευτυχώς που είχε καύλες ο μάρκο και καθαρίσαμε σχεδόν και αυτή τη πρόκριση . Έχει φυσικά άλλο ένα ημίχρονο που πρέπει να είμαστε σοβαρή άλλα το ότι βάλαμε όχι ένα άλλα δύο γκόλ είναι 99% πρόκριση . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nedved21 said:

ε καποιοι δεν θαυμαζουν τους πρωην αστερες της Βασλουι και τους μελοντικους αστερες της Αλ Χιλαλ,

 

Οταν εχεις ως αντιπαλους 2 ομαδες πολυ καλυτερες απο σενα και λες οτι προβλεπεις πρωταθληματικη χρονια μονο ως τρολινγκ μπορω να το εκλαβω.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Vargas21 said:

 

Ο μια ζωη αρης μολις χαιρετησε την διοργανωση 3-0 

το αήττητο του χαριλάου το θέμα είναι να μην χάσουν και φέτος .

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, George_D said:

+ ο επιπλέον εξτρεμ που πρέπει να φερουμε

Εγω μεγαλυτερο προβλημα βλεπω απο τη μεση και πισω παρα μπροστα.Τι να το κανεις το εξτρεμ οταν μυριζει γκολ οποτε γινεται μια λαθος πασα στον αξονα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Οταν εχεις ως αντιπαλους 2 ομαδες πολυ καλυτερες απο σενα και λες οτι προβλεπεις πρωταθληματικη χρονια μονο ως τρολινγκ μπορω να το εκλαβω.

Και η ΑΕΚ περσι τον Αυγουστο φαινοταν καλυτερη της γαβριελας κ τελικα μας αφησαν 15 βαθμους πισω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, tan21 said:

κι εμένα αυτή η τριπλέτα που λές θα μου άρεσε να είναι οι καλύτεροι. Για Σιμόες όμως, πρέπει να φτιαχτεί λίγο η αμυντική λειτουργία, μην παθαινει παλι τα περσινα.

Με τρομάζει αυτό το κομμάτι, έστω κι αν πούμε ότι είναι νωρίς, θα θελα να το βλεπα από τώρα πιο δουλεμένο.

Επίσης οι αυτοματισμοί απ' το κέντρο και μπροστά, όσο βγαίνουν , θα μας χαρίζουν ωραίες στιγμές.

τώρα για πρωταθληματική χρονιά... αν μπετοναριστεί η άμυνα με ή χωρίς προσθήκη, το βλέπουμε.

Οταν βρεθουν Σιμοες-Σιμαο-Ζεραλδες,

θα φανει πολυ καλυτερος και ο Σιμοες.

Ειναι χαοτικη η διαφορα ποιοτητας του Σιμοες-Σιμαο-Ζεραλδες-Κρστσιτς-Γαλανοπουλος που ξεκινας φετος,

με το Σιμοες-Γαλανοπουλος-Αλεφ που ξεκιναγες περσι.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Εγω μεγαλυτερο προβλημα βλεπω απο τη μεση και πισω παρα μπροστα.Τι να το κανεις το εξτρεμ οταν μυριζει γκολ οποτε γινεται μια λαθος πασα στον αξονα.

Σωστος. Χρειαζεται επειγοντως ποιοτικο στοπερ κ ποιοτικο χαφ.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Οταν εχεις ως αντιπαλους 2 ομαδες πολυ καλυτερες απο σενα και λες οτι προβλεπεις πρωταθληματικη χρονια μονο ως τρολινγκ μπορω να το εκλαβω.

Ε οκ, εσυ θεωρεις οτι ειναι καλυτερες.

Εγω πιστευω οτι η ερυθρολευκη τζουλια ειναι στα ιδια,

και το ποακ χειροτερη.

Αρα το δικο σου ειναι τρολινγκ.

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×