Jump to content

Ίλια Ίβιτς


George_D
 Share

Recommended Posts

Κανενας σοβαρος προπονητης δεν ερχεται με προταση ελε μεχρι το καλοκαιρι και το ξανασυζηταμε. Μονο απελπισμενοι για δουλεια. Αν θελεις προπονητη και οχι μαγους παιρνεις εναν με κλειστο διετες και τον αφηνεις να δουλεψει.Εμεις ψαχνουμε λαμογια 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανε σε αλλους και αλλους κλειστο διετες και πηγε και εκανε στο καρντοσο...

Ειναι να πηδιεσαι απο το παραθυρο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, enck1 said:

Μέχρι τώρα έχουμε μαζέψει αρκετές χυλόπιτες λόγω οικονομικού. Δε γράφτηκε κάπου απ΄οτι είδα αλλά προτάθηκε ο Luis Garcia της Getafe , που φαίνεται καλή περίπτωση αλλά λογικά δε θα ακουμπάμε στο οικονομικό..Τέλος πάντων,

ΑΝΑΚΟΙνΩΣΤε ΠΡΟΠΟΝΤΗ ΡΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΙ

Ο ιβιτς φανταζομαι οταν συμφωνησε να δουλεψει με αυτο το μπατζετ ηξερε και τι μπορει να φερει με αυτα τα λεφτα. Ας μηνσυμφωνουσε και αυτος και ο Λυμπερόπουλος που κραζαμε αυτο το μπατζετ ειχε αρα να του δωσουμε μια ευκαιρια ακομα αν στο μελλον εχουμε πιο μεγαλο μπατζετ....

Link to comment
Share on other sites

Όταν ένας επαγγελματίας αναλαμβάνει μία θέση συμφωνεί ότι  μπορεί να πετύχει κάποια πράγματα με τους τεθειμένους όρους.

Αν οι όροι αλλάξουν προς το δυσμενέστερο τότε οφειλεί να παραιτηθεί.

Αν δεν αλλάξουν οι όροι αλλά τεθεί ως δικαιολογία "με τόσα χρήματα τι να βρω" τότε αποδεικνύει και γιατί δεν θα  έπρεπε να του δοθούν χρήματα και άρα να αποχωρήσει διότι αρχικώς συναίνεσε γνωρίζοντας την κατάσταση.

Επί του προκειμένου, είσαι ο Ίβιτς, έχεις για προπονητή λίγα χρήματα. Μπορείς και πάλι να βρείς κάποιον καλύτερο του Κωστένογλου με διαφορά και ας μη φέρεις π.χ. τον Πογέτ. Εμμένοντας στον Κωστένογλου και με επίκεντρο την ευθύνη των παικτών όπως διαφαίνεται, τότε προκαλείς προβληματισμό παρότι εξακολουθώ να σε πιστεύω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω, απλά ο πιθανος όρος «το μπατζετ θα το καθορίζω εγώ, αναλόγως τα έσοδα της ομάδας», μπορεί να αποδειχτεί μεγάλη  παγίδα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον έχω τον Ίβιτς για κυρίζι. Ξέρει τι γίνεται και ξέρει και τον Μελισσανίδη.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bluesman said:

παρότι εξακολουθώ να σε πιστεύω.

εκτός από την ΕΛΠΙΔΑ που την έχω κι εγώ κάπου στο πίσω μέρος του μυαλού μου, υπάρχει κάτι άλλο - εκτός από το γεγονός ότι έχει αναλάβει Σεπτέμβρη είναι Δεκέμβρης και η ομάδα πάει με Κωστένογλου ακόμα - ΠΡΑΚΤΙΚΟ το οποίο δεν βλέπω πλέον?

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εγω ποτε δεν καταλαβα την αισιοδοξια που ανελαβε ο ιβιτς. Δηλαδη ειχε τοσο καιρο χωρις να ναι σε καποια ομαδα....προσωπικα θα προτιμουσα καποιον αλλον

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως, αν και δε θέλω να είμαι βιαστικός, δεν μπορώ να φανταστώ να πηγαίνω σε κάποια δουλειά και να μην προσφέρω τη δικη μου οπτική στα πράγματα, να φέρω έναν νέο τρόπο. Νομίζω ότι γενικά κάθε εταιρεία που προσλαμβάνει ένα άτομο, για κάποιο λόγο το κάνει, επειδή θεωρεί ότι κάτι θα προσφέρει σε αυτή. Αν σε 4 μήνες δεν προσφέρεις κάτι λίγο και δεν παίρνεις καμία πρωτοβουλία, τι σημαίνει; 

Link to comment
Share on other sites

Και καλά θα κάνεις, αν όλα αυτά γινόντουσαν στο γαυρο θα είχαμε τρελές αντιδράσεις, εμείς έχουμε μικρύνει την ομάδα όσο δεν πάει. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mporat said:

Και καλά θα κάνεις, αν όλα αυτά γινόντουσαν στο γαυρο θα είχαμε τρελές αντιδράσεις, εμείς έχουμε μικρύνει την ομάδα όσο δεν πάει. 

Από το 2004 και μετά, δλδ χρονια τώρα, έπαψαν να υπάρχουν αντίστοιχες απαιτήσεις με τον γαυρο.

Γνωμη μου.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mporat said:

γενικά κάθε εταιρεία που προσλαμβάνει ένα άτομο, για κάποιο λόγο το κάνει, επειδή θεωρεί ότι κάτι θα προσφέρει σε αυτή

Για τον τιγρη μιλαμε τωρα,σιγουρα θεωρησε οτι κατι θα προσφερει σε αυτον.Για την ομαδα βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mporat said:

Και καλά θα κάνεις, αν όλα αυτά γινόντουσαν στο γαυρο θα είχαμε τρελές αντιδράσεις, εμείς έχουμε μικρύνει την ομάδα όσο δεν πάει. 

Τραβηξαμε πολλα ρε συ Μπορατ, εχουμε και την εκκρεμοτητα του γηπεδου και ο περισσοτερος κοσμος λεει το μη χειρον βελτιστον και κανει το σταυρο του που δεν διαβαζει για προσφυγες και δεν ρισκαρει να αντιδρασει.Σε οποιαδηποτε ομαδα συμβουν αυτα που εγιναν σε μας τα ιδια πανω κατω θα εκανε ο κοσμος της, ισως με εξαιρεση στον γαυρο και χωρις και αυτο να ειναι σιγουρο.Επισης δεν εχουμε τον κοσμο του γαυρου που απο μονο του ειναι δυναμη και ξερουν πως οτι και να κανουν οποιον και να διωξουν αργα η γρηγορα θα φροντισει το γκουβερνο να αναλαβει καποιος δυνατος.Δυστυχως δεν ισχυει σε μας το safety in numbers.Ακομα και αυτοι που ειμαστε, ειμαστε σπασμενοι σε δεκαδες κομματια, ο καθενας με την δικη του ΑΕΚ στο μυαλο του, μυλος δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διώχνεις τον προπονητή που σου έφερε πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια για 300χιλ.

Δεν ξέρω ποιά ΑΕΚ έχει ο καθένας στο μυαλό του αλλά εδώ μιλάμε ότι στο τέλος θα χάσουμε και το μυαλό που μας έμεινε

 

3 μήνες έχει πάρει τα κλειδιά ο άλλος και περιμένουμε Δεκέμβρη μήνα να διώξει ο Ερυθρός Αστέρας τον προπονητή του γιατί δεν έχουμε άλλη λύση είτε γιατί δεν έχουμε χρήματα είτε γιατί δεν μπορούμε να αναλάβουμε προσωπικά το κόστος μιας πιθανής νέας αποτυχίας.

Για το πρώτο χρεώνεται ο μεγάλος ΜΑΛΑΚΑΣ.

Για το δεύτερο έχει χρεωθεί ΗΔΗ ο Ίλια.

 

ΤΕΛΕΙΩΝΕΤΕ ΜΑΛΑΚΕΣ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου παίζει ο Αστέρας με το γαμημένο σωματείο του Πειραιά.

Λίγες μέρες έμειναν.

Υπομονή μλκς που νομίζατε ότι θα ήταν εύκολα ποτέ τα πράγματα στον πλανήτη ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Από το 2004 και μετά, δλδ χρονια τώρα, έπαψαν να υπάρχουν αντίστοιχες απαιτήσεις με τον γαυρο.

Γνωμη μου.

 

Δεν βαζεις τυχαια το 2004

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Man Of Faith said:

Δεν βαζεις τυχαια το 2004

Γενικά από το 2004 άλλαξαν πολλά στην ΑΕΚ και σε κόσμο και σε αρδ.

Σε αλλα έχει συμμετοχή η τοτε διοίκηση και σε αλλά όχι. Επισης τοτε μονιμοποιηθηκαμε στο  Νταχαου.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikos said:

Γενικά από το 2004 άλλαξαν πολλά στην ΑΕΚ και σε κόσμο και σε αρδ.

Σε αλλα έχει συμμετοχή η τοτε διοίκηση και σε αλλά όχι. Επισης τοτε μονιμοποιηθηκαμε στο  Νταχαου.

Ισχυει

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, nikos said:

Γενικά από το 2004 άλλαξαν πολλά στην ΑΕΚ και σε κόσμο και σε αρδ.

Σε αλλα έχει συμμετοχή η τοτε διοίκηση και σε αλλά όχι. Επισης τοτε μονιμοποιηθηκαμε στο  Νταχαου.

Η φυσιογνωμία της ΑΕΚ νομίζω ότι άλλαξε με τη φυγή του Μπάγεβιτς. Μετατραπήκαμε σταδιακά σε ένα είδος ΠΑΟΚ, ζούσαμε για τα παιχνίδια με το γάβρο και ας μην παίρναμε τίποτα. Η επιστροφή του έφερε και εμφύλιο οπαδών, ακολούθησε το 2004 και οι εκλογές του 2005, το έγκλημα του Νικολαίδη, που ουσιαστικά πέταξε εκτός Μελισσανίδη και Φιλίππου, χωρίς να έχει κάποια σοβαρή εναλλακτική..Το ΟΑΚΑ δυστυχώς ήταν μονόδρομος, εφόσον και ο Απόλλωνας δεν έδινε τη Ριζούπολη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομιζω ότι στο θέμα απαιτήσεων τελείωσες αργότερα. Επι Μάκη πχ μια χαρα ήσουν.

Τεσπα, λίγη σημασία έχουν ολα αυτά, όπως το βλεπει ο καθένας.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×