Jump to content

Ίλια Ίβιτς


George_D
 Share

Recommended Posts

Θα φέρεις κανονικό προπονητή σαν να ήταν καλοκαίρι ούτε λύση ανάγκης ούτε τίποτα 

Και Γενάρη θα φέρεις παιχταράδες 

Αλλιώς συγνώμη λυμπε 

Link to comment
Share on other sites

Respect για τον Ηλία τον Ιβιτς, που αποδείχτηκε ότι ο λόγος που αργούσε ήταν για να φέρει πραγματικά καλό προπονητή. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Respect για τον Ηλία τον Ιβιτς, που αποδείχτηκε ότι ο λόγος που αργούσε ήταν για να φέρει πραγματικά καλό προπονητή. 

Κατσε να τον φερει...

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Respect για τον Ηλία τον Ιβιτς, που αποδείχτηκε ότι ο λόγος που αργούσε ήταν για να φέρει πραγματικά καλό προπονητή. 

Μην βιάζεσαι πρώτον. Δεύτερον τη δουλειά του κάνει, ούτε εμένα μου λέει κανένας ρισπεκτ στις 4 που φεύγω από το γραφείο έχοντας κάνει την δουλειά μου σωστά. Αν κάνει κάτι πέρα του αναμενόμενου ή σε βάθος χρόνου να έχει μόνο επιτυχίες, να πιστωθεί τα ρισπεκτ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, SpiRos said:

Μην βιάζεσαι πρώτον. Δεύτερον τι δουλειά του κάνει, ούτε εμένα μου λέει κανένας ρισπεκτ στις 4 που φεύγω από το γραφείο έχοντας κάνει την δουλειά μου σωστά. Αν κάνει κάτι πέρα του αναμενόμενου ή σε βάθος χρόνου να έχει μόνο επιτυχίες, να πιστωθεί τα ρισπεκτ.

Πρώτον, εγω του δίνω το respect,δεν είπα να του το δώσουμε όλοι. 

Δεύτερον, ειναι και επειδή, κάπου γράφτηκαν υπερβολικά πράγματα για την υποτιθέμενη "καθυστέρηση", λες και ήταν εύκολο να βρει σοβαρό ξένο προπονητή που να θέλει να έρθει στην ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει. Μόνο τρεις μήνες καθυστέρησε.

Πάντως φαίνεται ότι το πέρασμα από το Τορίνο δημιούργησε επαφές που του φάνηκαν χρήσιμες.

Εμένα ο προπονητής δεν με τρέλανε. Μακάρι να κάνει πράγματα και να με εκθέσει ανεπανόρθωτα.

Θέλω να δω και τους παίχτες που θα φέρει. Τους δύο όπως είπε χθες ο μεγάλος ΜΑΛΑΚΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ο Νικος Λυμπερόπουλος με μεγαλύτερη άνεση έφερε τον άπειρο και πετυχημένο μόνο στην Ρίο Άβε Καρντόσο.

Ο Ίλια Ίβιτς έφερε έναν όχι έμπειρο πρώτο προπονητή αλλά πρωταθλητή και τριταθλητή αντίστοιχα της Ρωσίας, γνωστό κεντρικό αμυντικό και με επιτελικές θέσεις σε μεγάλους συλλόγους είτε ως τεχνικός είτε ως βοηθός προπονητή.

Και μάλιστα έχοντας κληρονομιά τις 120 χιλιάδες ευρώ αποζημίωση στον Χιμένεθ και την αποζημίωση στον Καρντόσο(δύσκολα κάτω απο 300 χιλιάδες ευρώ).Παραλίγο δε να έφερνε τον Σλούτκι.

Μελισσανίδη είχε ο ένας, Μελισσανίδη και ο άλλος. Καρντόσο έφερε ο ένας, Καρέρα ο άλλος με το μόνο κοινό το αρχικό γράμμα των ονομάτων τους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αργησανε να αποφασισουν οτι πρεπει να παρουμε προπονητη αλλα οταν αποφασιστηκε σε λιγοτερο απο 10 μερες υπηρξαν επαφες με προπονητες κανονικους και επισης υπηρχε σοβαρη εναλλακτικη.Για τα λεφτα που δινουμε (γενικα οχι μονο σε προπονητη) δεν τα λες και λιγα αυτα.

Επισης αδειαζει το ροστερ σχεδον ανωδυνα απο παικτες που δεν χρειαζομαστε.

Για την ωρα παιρνει σχεδον αριστα ο Ιβιτς (ειδικα αν δεν ευθυνεται αυτος για την τοσο μεγαλη παραμονη του Κωστε) και ελπιζω να καταλαβε την διαφορα με Λυμπε και ο εγγυητης.Δεν ειμασταν εμπαθης με τον Λυμπε οσοι φωναζαμε οτι δεν κανει για την δουλεια.

Ελπιζω να συνεχισει επιτυχημενα με πωλησεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεσει και  πουλησει Γαλανο, Μπαρκα Μανταλο Λιβαγια για να τελειωσουμε το γηπεδο  θα εχει μια προτομη στο νεο γηπεδο απο τον εγγυητη σαν μεγας ευεργετης. 

Ε αν περισσέψει και κατι για ενισχυση θα μιλαμε για επος

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι σε σύγκριση με τον Λυμπερόπουλο μπορεί να αποδεσμεύσει Τσόσιτς και Μοράν δεν μου τον κάνει Θεό στα μάτια μου.

Άργησε πολύ να φέρει προπονητή και ήρθε ένας που έχουμε ολοκληρωμένο δείγμα μόνο από μια ομάδα κι αυτή στην Ρωσία, το πρωτάθλημα της οποίας δεν είναι στα τοπ.

Δεν ήρθε δηλαδή και ο Έκτορ Ραούλ Κούπερ που είχε φέρει ο Άρης πριν μερικά μόλις χρόνια.

Για τα χρήματα που δίνει η ομάδα είναι μια επιλογή με προοπτική. Δεν μπορείς να είσαι όμως σίγουρος για αυτήν. Αξίζει να στηριχθεί και είναι καλό που προέρχεται από μια χώρα με μεγάλη παράδοση στο ποδόσφαιρο. Πάντα απορία το είχα γιατί δεν παίρνουμε Ιταλούς προπονητές και παίχτες μιας και βρισκόμαστε τόσο κοντά γεωγραφικά με χώρα που έχει σηκώσει τέσσερα Μουντιάλ και πάμε τόσο συχνά σε Λατίνους. 

Ελπίζω να πάμε καλά και οι επιφυλάξεις που έχω να είναι αποτέλεσμα της απογοήτευσης που νιώθω τελευταία και μόνο.

Forza AEK!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν αποδειχθεί τσαρλατάνος και επικίνδυνος να ρίξει Β εθνική την ομάδα, πρέπει να στηριχτεί.

Δηλαδή να τον διώξουμε για να φέρουμε τον Δέλλα ή τον Κωστένογλου; 

Κρατήστε έναν προπονητή και κάντε τον να θέλει να μείνει κι αυτός μια φορά. Άιντε γίδια

 

Link to comment
Share on other sites

Το δεδομένο είναι ότι ο Σέρβος τεχνικός διευθυντής θέλει μία ή δύο πωλήσεις στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο, ώστε να προκύψουν έσοδα και να μικρύνει η… τρύπα της φετινής σεζόν με την απώλεια εσόδων από τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό.

Εσοδα εξοδα Τιγρη μαγους ηθελες και total football δεν σου αρεσαν οι προκρισεις στην Ευρωπη 

Με λιγα λογια ειμαστε μεσα φετος 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Vargas21 said:

Το δεδομένο είναι ότι ο Σέρβος τεχνικός διευθυντής θέλει μία ή δύο πωλήσεις στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο, ώστε να προκύψουν έσοδα και να μικρύνει η… τρύπα της φετινής σεζόν με την απώλεια εσόδων από τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό.

Εσοδα εξοδα Τιγρη

Η ΑΕΚ μας κινδυνεύει .Η τρύπα μεγαλώνει. Ο οικονομικός στραγγαλισμός της ομάδας μας και αφανισμός της ειναι παλι προ των πυλών μας.

 Αφήστε τις μεταγραφές και βοηθήστε όλοι οικονομικά τον άνθρωπο Μελισσανίδη να κάνει όμορφα Χριστούγεννα . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stylianopoulos said:

Η ΑΕΚ μας κινδυνεύει .Η τρύπα μεγαλώνει. Ο οικονομικός στραγγαλισμός της ομάδας μας και αφανισμός της ειναι παλι προ των πυλών μας.

 Αφήστε τις μεταγραφές και βοηθήστε όλοι οικονομικά τον άνθρωπο Μελισσανίδη να κάνει όμορφα Χριστούγεννα . 

ΝΑ βγαλουμε δισκο Δασκαλε σε ολες τις εκκλησιες... Να σταματησουμε να ζηταμε μεταγραφες . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

ΜΑΛΑΚΑΣ αφού

Κοιτα αν με τα λεφτα του μαγαζιου πληρωνεις τα γουστα λογικο να ειναι μεσα το μαγαζι!!

Link to comment
Share on other sites

Αντι να βαλει 5-6 εκ σε μισθους και μια δυο σιγουρες μεταγραφες το καλοκαιρι του πρωταθληματος,που τωρα θα γεννουσαν και τα κοκορια του,επελεξε πισωγυρισμα στη χρονια της β'εθνικης.Παλι τα ιδια λεμε και συγχυζομαστε,αι σιχτηρ.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δέκα μύρια έχασε η ομάδα φέτος ΜΟΝΟ από την Ευρώπη.

Να βάλουμε μέσα ΟΛΕΣ τις αποζημιώσεις και τα χρήματα που έχει δώσει σε Μοράν, Ζεράλδες, Σιμάο, Οικονόμου κτλ ή θα γίνω γραφικός στο τέλος?

Λίγα δίνεις. Πολλά παίρνεις ΜΑΛΑΚΑ.

ΔΕΝ θα προσαρμοστεί τελικά το 2020 σε εσένα. ΕΣΥ θα προσαρμοστείς.

ΜΑΛΑΚΑ. Χτίσε και μπούλο ρε.

Link to comment
Share on other sites

Ας καταλάβουμε ότι περαν του ότι είναι λίγος (οικονομικά/οργανωτικά) είναι και στ´αρχιδια του για το αγωνιστικο.

Ασχολείται μεν και πολύ μαλιστα, αλλά ως χόμπι ασχολείται με το αγωνιστικό. Αν κάτσει έκατσε, αν όχι, «φτιάχνω γηπεδο».

Link to comment
Share on other sites

Ο Βασίλης Βέργης αναφέρθηκε σε ένα περιστατικό.

Όταν είχε έρθει ο Μοντανιέ, με την ΑΕΚ τότε να έχει Αραβίδη στην επίθεση, Κολοβέτσιο, Άρθο στην άμυνα κλπ. τον ρώτησε δύο φορές ο Μελισσανίδης αν η ΑΕΚ θα πάρει το πρωτάθλημα και δεν έλαβε απάντηση..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluesman said:

Ο Βασίλης Βέργης αναφέρθηκε σε ένα περιστατικό.

Όταν είχε έρθει ο Μοντανιέ, με την ΑΕΚ τότε να έχει Αραβίδη στην επίθεση, Κολοβέτσιο, Άρθο στην άμυνα κλπ. τον ρώτησε δύο φορές ο Μελισσανίδης αν η ΑΕΚ θα πάρει το πρωτάθλημα και δεν έλαβε απάντηση..

Ίσως δεν έχει καλή γαλλική προφορά ο πρόεδρος και δεν κατάλαβε ο Μοντεσκιέ την ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×