Jump to content

Μεταγραφές - Αποχωρήσεις: Ιανουάριος 2020


George_D
 Share

Recommended Posts

14 minutes ago, SpiRos said:

@Vargas21

Καλά κάνουμε και χαιρόμαστε, κι εγώ χαίρομαι. Η συνέχεια... δεν είναι μόνο τα ζουζούνια και τα build up. Αυτά είναι χθεσινά. Έχουμε Γ, έχουμε σχεδόν χρεοκοπία το 2004, έχουμε Ντέμη και έχουμε νικολαΐδη, έχουμε μπινέ (du$an), έχουμε Ζήτα, έχουμε τον κόσμο που γουστάρει κατά βάση φάση με Κωστένογλου και Αραβίδη, προσωπικές ματαιοδοξίες (συμπεριλαμβανομένου εμένα) πάνω από το καλό της ομάδας, έχουμε γήπεδο, δεν έχουμε γήπεδο, έχουμε λεφτά δεν έχουμε λεφτά, θα στηρίξω δεν θα στηρίξω και πάει λέγοντας η ιστορία της ομάδας που θυμάμαι σχεδόν 35 χρόνια, από τα 5 μου που έχω τις πρώτες αναμνήσεις με Θεωμά. 

Τεσπα, στο πρώτο γκολ του Τσίνο θα έχουμε όλοι το ίδιο χαμόγελο στο πρόσωπο. Όπως είπα δεν ελπίζω σε τίποτα, οπότε κάθε χαρά ευπρόσδεκτη. 

Εγώ αυτή την ανωμαλία στην ΑΕΚ την αντιλαμβάνομαι από το 2002 και μετά που γύρισε ο μπινες. Μέχρι τότε υπήρχαν και κακές χρονιές, αλλά οκ. Η πραγματικά κακή φάση στην ΑΕΚ ήταν όταν ξεκίνησε να υπάρχει διχασμός, αποχή από το γήπεδο, αλλά και σκέψεις στους οπαδους για το αν αξίζει να στηρίξουν την ομάδα.

Σίγουρα από το 1992 που θυμάμαι να είμαι ΑΕΚ μέχρι το 2002 δεν έπαιζαν τέτοια ζητήματα, ενώ έτσι όπως ξέρω την ιστορία καταλαβαίνω ότι δεν έπαιζαν και πιο πρίν.

Αυτά τα νέα κόλπα που μας έκαναν να νιώθουμε κατά καιρούς ξένοι απέναντι στην ομάδα ξεκίνησαν το 2002. Εγώ πίστεψα ή ήλπιζα ότι το 2013 αυτά θα τελειώσουν, δυστυχώς όμως αυτά τα χρόνια ένιωσα πράγματι την ΑΕΚ να με απωθεί σε κάποιες περιπτώσεις. Όχι βέβαια γιατί έχανε, αλλά για γνωστούς λόγους που έχουμε πει τόσες φορές.

Σε κάθε περίπτωση επόμενος σταθμός που με κάνει να ελπίζω ότι η σχέση μας με την ομάδα θα γίνει πιο νορμάλ, είναι το γήπεδο. Να δούμε με ποιον τρόπο θα τα σκατωσουμε και εκεί

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Μιλας τωρα σε ατομο που χει ψυχωση με την Ευρωπη και δεν υποτιμω ποτε και τιποτα. Ουτε ματς, ουτε βαθμο.

Αλλα οπως και να χει με στεναχωρει που στο νεο γηπεδο δεν θα παιζουμε ουτε στα επιπεδα του ΟΥΕΦΑ. Ηθελα να το συνδυασουμε με περισσοτερα "μεγαλεια"

Εμενα δεν με στεναχωρει. Αντικειμενικα πλεον εκει ειναι το επιπεδο μας. Μακαρι να σηκωσουμε το EL2 στο νεο γηπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Μιλας τωρα σε ατομο που χει ψυχωση με την Ευρωπη και δεν υποτιμω ποτε και τιποτα. Ουτε ματς, ουτε βαθμο.

Αλλα οπως και να χει με στεναχωρει που στο νεο γηπεδο δεν θα παιζουμε ουτε στα επιπεδα του ΟΥΕΦΑ. Ηθελα να το συνδυασουμε με περισσοτερα "μεγαλεια"

Δεν πειράζει, θα παίζουμε στο επίπεδο του Κυπελλούχων. ;) Δεν θα με χάλαγε για αρχή να πάμε δύο φορές σερί στους προημιτελικούς. ;)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Εγώ αυτή την ανωμαλία στην ΑΕΚ την αντιλαμβάνομαι από το 2002 και μετά που γύρισε ο μπινες. Μέχρι τότε υπήρχαν και κακές χρονιές, αλλά οκ. Η πραγματικά κακή φάση στην ΑΕΚ ήταν όταν ξεκίνησε να υπάρχει διχασμός, αποχή από το γήπεδο, αλλά και σκέψεις στους οπαδους για το αν αξίζει να στηρίξουν την ομάδα.

Σίγουρα από το 1992 που θυμάμαι να είμαι ΑΕΚ μέχρι το 2002 δεν έπαιζαν τέτοια ζητήματα, ενώ έτσι όπως ξέρω την ιστορία καταλαβαίνω ότι δεν έπαιζαν και πιο πρίν.

Αυτά τα νέα κόλπα που μας έκαναν να νιώθουμε κατά καιρούς ξένοι απέναντι στην ομάδα ξεκίνησαν το 2002. Εγώ πίστεψα ή ήλπιζα ότι το 2013 αυτά θα τελειώσουν, δυστυχώς όμως αυτά τα χρόνια ένιωσα πράγματι την ΑΕΚ να με απωθεί σε κάποιες περιπτώσεις. Όχι βέβαια γιατί έχανε, αλλά για γνωστούς λόγους που έχουμε πει τόσες φορές.

Σε κάθε περίπτωση επόμενος σταθμός που με κάνει να ελπίζω ότι η σχέση μας με την ομάδα θα γίνει πιο νορμάλ, είναι το γήπεδο

Πιθανο εκτος του μπαγεβιτς να φταιει το γκρεμισμα του γηπεδο που ουσιαστικα συνεπεσαν. Ηταν απανωτα τα χτυπηματα.

Ο χρονος θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Δεν πειράζει, θα παίζουμε στο επίπεδο του Κυπελλούχων. ;) Δεν θα με χάλαγε για αρχή να πάμε δύο φορές σερί στους προημιτελικούς. ;)

Κυπελλουχων; Τι ειναι αυτο, τρωγεται; ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Κυπελλουχων; Τι ειναι αυτο, τρωγεται; ?

Άι από 'δω χάμω νεογνό. ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρόβλημα δεν το βλέπω από μπινε και μετά, αλλά από 2004 που άρχισαν βαρυα μνημόνια+ΟΑΚΑ σερι χρονια.

Απο τα μνημόνια μαλιστα δεν ξαναβγηκαμε ποτέ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Εγώ το πρόβλημα δεν το βλέπω από μπινε και μετά, αλλά από 2004 που άρχισαν βαρυα μνημόνια+ΟΑΚΑ σερι χρονια.

Απο τα μνημόνια μαλιστα δεν ξαναβγηκαμε ποτέ.

Μεχρι και γω νιωθω σα να μιλαμε για διαφορετικο οργανισμο απο το 2004 και μετα που ουσιαστικα εχω δει τη Φιλαδελφεια μονο απο βιντεακια, τι να λεμε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Α και για την ιστορια στους 16 του UEL2, δηλαδη την φαση μετα τους ομιλους θα παιζουν οι 8 πρωτοι των ομιλων και οι 8 που θα προκυπτουν απο τα νοκ αουτ των 8 δευτερων κοντρα τους 8 τριτους των ομιλων του EL. Οποτε μια χαρα παιχνιδια θα εχεις απλα θα πρεπει να φτασεις Φλεβαρη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Α και για την ιστορια στους 16 του UEL2, δηλαδη την φαση μετα τους ομιλους θα παιζουν οι 8 πρωτοι των ομιλων και οι 8 που θα προκυπτουν απο τα νοκ αουτ των 8 δευτερων κοντρα τους 8 τριτους των ομιλων του EL. Οποτε μια χαρα παιχνιδια θα εχεις απλα θα πρεπει να φτασεις Φλεβαρη.

Θα συνεχιζουν και οι 3οι του Γιουροπα τωρα; 

Μαλακιες....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Θα συνεχιζουν και οι 3οι του Γιουροπα τωρα; 

Μαλακιες....

Ε ας παμε να το παρουμε..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Μεχρι και γω νιωθω σα να μιλαμε για διαφορετικο οργανισμο απο το 2004 και μετα που ουσιαστικα εχω δει τη Φιλαδελφεια μονο απο βιντεακια, τι να λεμε τωρα

Ριζούπολη να πας του χρόνου, διαφορα θα δεις. Εδώ 2-3 φορές έπαιξες και οι παίκτες ήθελαν να ξαναπαιξουν. 
Χιλιοειπωμενη κουβέντα εδώ μέσα και ο καθενας με την γνώμη του. Εγώ ιδανικά του χρόνου θα έπαιζα Ελλάδα Ριζούπολη και ΟΑΚΑ Ευρώπη. Προσωπικό γούστο. Να κανεις και προθέρμανση για Αγια Σοφια.

Ξαναλεω παντως είναι και τα μνημόνια, όχι μονο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ε ας παμε να το παρουμε..

Για ΑΕΚ μιλαμε, στανταρ θα το σνομπαρουμε εμεις, με τις 2 ευρωπαικες παρουσιες Φλεβαρη μηνα την τελευταια 15ετια

Link to comment
Share on other sites

Και αυτον καποτε τον ειχαμε φερει προπονητη ρε φιλε και ειχε μαλωσει με τον Μαυρο

ΟΞΩ ΡΕ 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Και αυτον καποτε τον ειχαμε φερει προπονητη ρε φιλε και ειχε μαλωσει με τον Μαυρο

ΟΞΩ ΡΕ 

Συγκεκριμενα τελειωσε τον Μαυρο επειδη δεν ειχε να δωσει κατι αλλο λογω ηλικιας. Και την επομενη σεζον ο Μαυρος βγηκε πρωτος σκορερ μσμε τον... Πανιωνιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μλκιες του Ζητα. Το αστείο είναι ότι τον ήθελε κι ο Θωμάς στην αρχη.

Ζήτα, μεγάλη ιστορία κι αυτος..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

Το γιουροπα ξεχνα το, ομαδα δεν θα βγαζουμε πλεον

Πολυ κριμα στο νεο γηπεδο να μην παιζουμε με μεγαλες ευρωπαικες ομαδες, αλλα οπως στρωσαμε θα κοιμηθουμε

Σωστο. Τοτε πορεια στο el2

Link to comment
Share on other sites

Για μας το el2 μπορει να βγει σε καλο γιατι αν δινουν οι νικες τους ιδιους βαθμους θα χουμε ευκαιρια να ξαμανεβουμε στο ρανκ της ουεφα με πιο ευκολο τροπο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι το καλοκαίρι αν θες να κρατήσεις Αραουχο-Σιμανσκι-Βρανιες θα θες 5,2 μυρια και όσο να είναι ένας ιδρώτας με λούζει. Δυνητικά μια πώληση Ολιβέιρα θα αρκούσε για εξισορροπηση των εξόδων, αλλά με τον οργανισμό ΑΕΚ ποτε δεν ξερεις 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Bukowski said:

Συγκεκριμενα τελειωσε τον Μαυρο επειδη δεν ειχε να δωσει κατι αλλο λογω ηλικιας. Και την επομενη σεζον ο Μαυρος βγηκε πρωτος σκορερ μσμε τον... Πανιωνιο.

Για την ακρίβεια την επόμενη,δηλαδη το 87-88 πρώτος βγήκε ο Νιλσεν με 21 γκολ ενώ ο Θωμάς σημείωσε 16.Ο Θωμάς βγήκε πρώτος σκόρερ την τριτη του χρονια μακριά από μας, το 89-90 με 22 γκολ σε ηλικία 36 ετών πλέον. 

Για την ιστορια με τον Ζ βέβαια, να πούμε ότι ο Θωμάς επί δύο ολόκληρα χρόνια, από το καλοκαίρι του 85 είχε συνεχόμενους τραυματισμους με αποτέλεσμα το 85-86 να έχει σημειώσει ελάχιστα γκολ και το 86-87 ούτε ένα, και στο τέλος τον θεωρούσαν όλοι  τελειωμένο και όχι μόνο ο πρόεδρος της ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Ο πιτσιρικας ο αμυντικος τελικα εκλεισε η οχι; Κατι περιμενανε την φιφα, προλαβανε;

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
3 hours ago, Skepastos said:

Εγώ ξέρω ότι το καλοκαίρι αν θες να κρατήσεις Αραουχο-Σιμανσκι-Βρανιες θα θες 5,2 μυρια και όσο να είναι ένας ιδρώτας με λούζει. Δυνητικά μια πώληση Ολιβέιρα θα αρκούσε για εξισορροπηση των εξόδων, αλλά με τον οργανισμό ΑΕΚ ποτε δεν ξερεις 

Του Αραουχο ειναι υποχρεωτικη η αγορα η οχι; Τα ψιλομασανε. Κι αν ειναι σε ποσο βαθος χρονου τα 3μ; Ο Βρανιες παιζει και να κλεισει και τσαμπα παλι. Ο Πολωνος δεν ξερω αν τα αξιζει τα λεφτα του

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Του Αραουχο ειναι υποχρεωτικη η αγορα η οχι; Τα ψιλομασανε. Κι αν ειναι σε ποσο βαθος χρονου τα 3μ; Ο Βρανιες παιζει και να κλεισει και τσαμπα παλι. Ο Πολωνος δεν ξερω αν τα αξιζει τα λεφτα του

Καπου γράφανε για πεναλτυ μονο 200 χήνες..

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×