Jump to content

Μεταγραφές - Αποχωρήσεις: Ιανουάριος 2020


George_D
 Share

Recommended Posts

51 minutes ago, nikos said:

Νέα επίσημη πρόταση της Σπαλ για τον Μάρκο Λιβάγια κατατέθηκε πριν λίγο! Οι Ιταλοί ανέβηκαν από τα 3,5 εκ. στα 4 και με καλύτερο διακανονισμό, αλλά ΚΑΙ η δεύτερη προσφορά απορρίφθηκε από τον Δημήτρη Μελισσανίδη. Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ, με προσωπική του απόφαση, αρνήθηκε τα χρήματα που προσέφερε η Σπαλ και ουσιαστικά είπε οριστικά «ΟΧΙ» στην πώληση του Κροάτη παικταρά. Κρατώντας τον Μάρκο στην ΑΕΚ παρά το μπαράζ προτάσεων από την ομάδα της Serie A.

Έφερε Αραούχο, αρνήθηκε να δώσει Λιβάγια και Ολιβέιρα, ψάχνουν και για εξτρέμ ακόμα...Θα κόλλησε κορονοιό από την Κίνα ο Μελισσανίδης και από τις παρενέργειες δε λογαριάζει το χρήμα, δεν εξηγείται αλλιώς η όλη συμπεριφορά του...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς έχουμε τεχνικο διευθυντη. Διευθυντη το τονιζω, που σημαινει πως εχει ουσιαστικη ευθυνη των αποφασεων και φερεται αναλογα.

Εχουμε προπονητη ο οποιος ειναι σοβαρος και λεει το αυτονοητο, πως θελει μεσα σε ολα τα αλλα να βελτιωνει τους παιχτες. 

Γινονται κινησεις στο θεμα των μεταγραφων η εστω δανεικων με option ( προσωπικα κανενα θεμα με αυτο )

Υπαρχει διαχειριση του ροστερ και στο κομματι των δανεικων - αποχωρησεων .

Ερχονται προτασεις για τους παιχτες.

Το οτι απορριπτονται ειναι περιεργο, δεν ξερω πως να το αξιολογησω, ειδικα του Νελσονα

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Παράξενα πραγματα από τον Μητσαρα παντως.

-Παιρνει τεχνικό διευθυντή που γνωρίζει παίκτες κι εκτός Λεκανοπεδίου Αττικης

-Λέει όχι σε προτάσεις υπαρκτες

-μαζεύει 3 μεγαλα συμβόλαια στην επιθεση

-αρχίζει και αυξάνει τους δανεικούς 


Το λες και μεγάλη βελτιωση 

Αν το καλοκαιρι συνεχισει στο ιδιο μοτιβο οσον αφορα αυτο που λες για την επιθεση,

και δεν το θεωρησει "ανωμαλια" να δινουμε 2.5εκ μισθους σε 3 παικτες,

λογικα παμε για την τελευταια του χρονια στην ΑΕΚ.

Δεν ξερω κατι, απλα αν ανεβασει τα εξοδα ετσι ξαφνικα,

η λογικη μου λεει οτι θελει να εχει καλο προιον για βιτρινα.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι τι μπαλα θελουν να παιξουν καρερα κ ιβιτς. Το ποδοσφαιρικο πλανο δλδ. Βασει αυτου του πλανου καποιοι παικτες κουμπωνουν και καπιοι οχι. 

Για μενα ουδεις αναντικαταστατος σε ενα συγχρονο ποδοσφαιρικο κλαμπ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nedved21 said:

Αν το καλοκαιρι συνεχισει στο ιδιο μοτιβο οσον αφορα αυτο που λες για την επιθεση,

και δεν το θεωρησει "ανωμαλια" να δινουμε 2.5εκ μισθους σε 3 παικτες,

λογικα παμε για την τελευταια του χρονια στην ΑΕΚ.

Δεν ξερω κατι, απλα αν ανεβασει τα εξοδα ετσι ξαφνικα,

η λογικη μου λεει οτι θελει να εχει καλο προιον για βιτρινα.

Το οτι θελει να πουλησει ειναι δεδομενο.

Και ηλικιακα αν το δει κανεις δεν νομιζω οτι μπορει για πολλα χρονια να κανει τον προεδρα.

Παντως, επειδη εχει δρομολογηθει οριστικα το γηπεδικο και οσωνουπω θα κλειδωσει και το ποτε θα μπουμε, ε δεν μπορεις να μπεις χωρις ομαδα.

Οσο και να θελει να πιστευει πως με κωστενολου γιακουμακη και σια μπορεις να κανεις ομαδα, ε καποια στιγμη καταλαβαινεις πως δεν θα κανεις ομαδα.

Σαφως και το αγωνιστικο παιζει ρολο καθως και η αξια των περουσιακων σου στοιχειων.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πραγματικά να διαβάζω την θετική απόχρωση των πραγμάτων. Ιδίως από μια ηλικία και μετά το έχουμε ανάγκη κιόλΑ, έχουμε μπουχτίσει έτσι κι αλλιώς με προβλήματα στην πραγματική μας ζωή καθημερινά. 

Από εκεί και πέρα προσωπικά δεν έχω μεγάλες ελπίδες οπότε κάθε επιτυχία, μου είναι δώρο. Δεν πιστεύω δλδ ότι ξαφνικά θα πάνε όλα καλά στον πλανήτη Α.Ε.Κ. Είχα πει, ότι θα ορθοποδήσει η ομάδα, θα ξαναπάρει πρωτάθλημα κάποια στιγμή στα κοντά, αλλά στην ουσία δεν θα αλλάξει κάτι, δεν θα κάνουμε το βήμα παραπάνω, απλά κύκλους όπως σε όλη μας την ιστορία. Κάπου εδώ βρισκόμαστε και τώρα (ιδανικά).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@SpiRos τη ειχaμε αναγκη αυτη την "εφημερη χαρα" με την ελευση του Αραουχο. Παιρνουμε εναν παικτη που "περιπου" ξερουμε τι θα δωσει. Ειναι ειδωλο οπως και να το κανουμε για μικρα παιδια και για μεγαλυτερα θα τολμουσα να πω. Δειχνει και ο Τiγρης οτι νιωθει εστω και λιγο . Αυτον τον Τiγρη θελουμε που θα αποφασιζει να φερει το παικταρα και οχι να μετραει τα σεντσια αν του βγαινει η μεταγραφη. Σιγουρα ειμαστε ομαδα κυκλοθυμικη και τρωγομαστε με τα ρουχα μας . Αλλα αυτο που ζουμε με την ελευση του Αραουχο το χρειαζοταν ο οργανισμος μπας και βγει απο το τελμα. Θα δειξει αν θα συνεχισουμε ετσι ή θα γυρισουμε σε εποχες μεταπρωταθληματος με Ζουζουνια και τυπους work work work 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το SDNA  «σκαλίζοντας» την υπόθεση επικοινώνησε με τον εκπρόσωπο του 26χρονου ποδοσφαιριστή, με το ερώτημα προς τον agent, Βιτσέντζο Καβαλιέρε να΄ναι ένα και συγκεκριμένο: κατά πόσον ισχύει πως πράγματι η Σπαλ κατέθεσε πρόταση 4 εκατομμυρίων για τον Λιβάγια και ο παίκτης ζήτησε να συνεχίσει στην Ένωση - όπως κυκλοφόρησε - χωρίς να συγκινείται σε αυτό το τάιμινγκ απ΄την προοπτική της αποχώρησης από τα Σπάτα για λογαριασμό της ιταλικής ομάδας.

«Ρωτήστε τον πρόεδρο της ΑΕΚ» ήταν η λακωνική απάντηση του Ιταλού μάνατζερ, αρνούμενος να προβεί στο οποιοδήποτε σχόλιο επί της (μεταγραφικής) ουσίας.

To tsetseno siteσυνεχιζει τον πουστικο πολεμο στην ΑΕΚ . Εκτος του οτι εχει αξαφανισει τα αρθρα της ΑΕΚ τριτο υπογειο τωρα προσπαθει να βγαλει ακυρη την ειδηση οτι ηθελε να μεινει ο Λιβαγια....... Ευχομαι κλεισιμο συντομα 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, SpiRos said:

Μου αρέσει πραγματικά να διαβάζω την θετική απόχρωση των πραγμάτων. Ιδίως από μια ηλικία και μετά το έχουμε ανάγκη κιόλΑ, έχουμε μπουχτίσει έτσι κι αλλιώς με προβλήματα στην πραγματική μας ζωή καθημερινά. 

Από εκεί και πέρα προσωπικά δεν έχω μεγάλες ελπίδες οπότε κάθε επιτυχία, μου είναι δώρο. Δεν πιστεύω δλδ ότι ξαφνικά θα πάνε όλα καλά στον πλανήτη Α.Ε.Κ. Είχα πει, ότι θα ορθοποδήσει η ομάδα, θα ξαναπάρει πρωτάθλημα κάποια στιγμή στα κοντά, αλλά στην ουσία δεν θα αλλάξει κάτι, δεν θα κάνουμε το βήμα παραπάνω, απλά κύκλους όπως σε όλη μας την ιστορία. Κάπου εδώ βρισκόμαστε και τώρα (ιδανικά).

Ενταξει συνηθως καπως ετσι ειναι η μπαλα ομως... μια πανυγηριζεις εσυ μια οι αλλες ομαδες .το επομενο επιπεδο και ρεαλιστικο για την ΑΕΚ πρεπει να ναι η μονιμη παρουσια σε ομιλους.φετος ετυχε με την αδυναμη τραμζοσπορ αλλα αποκλειστικελογω καρντισο με κωστενογλου θα περναγε που λογικα θα μας εβαζε στους δυνατους του χρονου ...

Και απο οταν μπει στην αγια σοφια πρεπει να κοιταξει παραπερα οπως προκριση σε 16 η 8 europa η προκριση ( πολυ δυσκολο)  σε ομιλο τσλ...

Γενικα η ΑΕΚ εχει πραγματα και να κυνηγησει και να βελτιωθει

Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτοι εχουν να δουν παιχτη σαν τον Λιβαγια απο εποχες Κουδα. Στα καλυτερα τους χρονια και τετοιο παιχτη δεν εχουν ενω εμεις σε σκατοχρονιες σαν την περσινη και την φετινη εχουμε. Παρεμπιπτόντως συνομιλικος του Πελκα ο Μαρκο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vargas21 said:

Το SDNA  «σκαλίζοντας» την υπόθεση επικοινώνησε με τον εκπρόσωπο του 26χρονου ποδοσφαιριστή, με το ερώτημα προς τον agent, Βιτσέντζο Καβαλιέρε να΄ναι ένα και συγκεκριμένο: κατά πόσον ισχύει πως πράγματι η Σπαλ κατέθεσε πρόταση 4 εκατομμυρίων για τον Λιβάγια και ο παίκτης ζήτησε να συνεχίσει στην Ένωση - όπως κυκλοφόρησε - χωρίς να συγκινείται σε αυτό το τάιμινγκ απ΄την προοπτική της αποχώρησης από τα Σπάτα για λογαριασμό της ιταλικής ομάδας.

«Ρωτήστε τον πρόεδρο της ΑΕΚ» ήταν η λακωνική απάντηση του Ιταλού μάνατζερ, αρνούμενος να προβεί στο οποιοδήποτε σχόλιο επί της (μεταγραφικής) ουσίας.

To tsetseno siteσυνεχιζει τον πουστικο πολεμο στην ΑΕΚ . Εκτος του οτι εχει αξαφανισει τα αρθρα της ΑΕΚ τριτο υπογειο τωρα προσπαθει να βγαλει ακυρη την ειδηση οτι ηθελε να μεινει ο Λιβαγια....... Ευχομαι κλεισιμο συντομα 

Εχουν αρχισει πολεμο στον λιβαγια αυτοι. Τους ποναει

Link to comment
Share on other sites

@Vargas21

Καλά κάνουμε και χαιρόμαστε, κι εγώ χαίρομαι. Η συνέχεια... δεν είναι μόνο τα ζουζούνια και τα build up. Αυτά είναι χθεσινά. Έχουμε Γ, έχουμε σχεδόν χρεοκοπία το 2004, έχουμε Ντέμη και έχουμε νικολαΐδη, έχουμε μπινέ (du$an), έχουμε Ζήτα, έχουμε τον κόσμο που γουστάρει κατά βάση φάση με Κωστένογλου και Αραβίδη, προσωπικές ματαιοδοξίες (συμπεριλαμβανομένου εμένα) πάνω από το καλό της ομάδας, έχουμε γήπεδο, δεν έχουμε γήπεδο, έχουμε λεφτά δεν έχουμε λεφτά, θα στηρίξω δεν θα στηρίξω και πάει λέγοντας η ιστορία της ομάδας που θυμάμαι σχεδόν 35 χρόνια, από τα 5 μου που έχω τις πρώτες αναμνήσεις με Θεωμά. 

Τεσπα, στο πρώτο γκολ του Τσίνο θα έχουμε όλοι το ίδιο χαμόγελο στο πρόσωπο. Όπως είπα δεν ελπίζω σε τίποτα, οπότε κάθε χαρά ευπρόσδεκτη. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Καλά κάνουμε και χαιρόμαστε, κι εγώ χαίρομαι. Η συνέχεια... δεν είναι μόνο τα ζουζούνια και τα build up. Αυτά είναι χθεσινά. Έχουμε Γ, έχουμε σχεδόν χρεοκοπία το 2004, έχουμε Ντέμη και έχουμε νικολαΐδη, έχουμε μπινέ (du$an), έχουμε Ζήτα, έχουμε τον κόσμο που γουστάρει κατά βάση φάση με Κωστένογλου και Αραβίδη, προσωπικές ματαιοδοξίες (συμπεριλαμβανομένου εμένα) πάνω από το καλό της ομάδας, έχουμε γήπεδο, δεν έχουμε γήπεδο, έχουμε λεφτά δεν έχουμε λεφτά, θα στηρίξω δεν θα στηρίξω και πάει λέγοντας η ιστορία της ομάδας που θυμάμαι σχεδόν 35 χρόνια, από τα 5 μου που έχω τις πρώτες αναμνήσεις με Θεωμά. 

Τεσπα, στο πρώτο γκολ του Τσίνο θα έχουμε όλοι το ίδιο χαμόγελο στο πρόσωπο. Όπως είπα δεν ελπίζω σε τίποτα, οπότε κάθε χαρά ευπρόσδεκτη. 

ΑΕΚ μια ατελειωτη λουπα με διαφορετικους πρωταγωνιστες 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goku21 said:

Εχουν αρχισει πολεμο στον λιβαγια αυτοι. Τους ποναει

Αν σκεφτω και το ποστ του βλακα Κολκα θελουν να υπαρχει θεμα στην ΑΕΚ γιατι δεν τους αρεσει που μπαινει σε μια κανονικοτητα με προπονητη και ΤΔ και νορμαλ ποδοσφαιριστες

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θελει να πει ο @SpiRos ειναι οτι καπου βαριεσαι τα ιδια και τα ιδια. Μακαρι καποτε η ΑΕΚ να γινει σοβαρο προϊόν φερνοντας την αλλαγη στο μιζερο ελληνικο ποδοσφαιρο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goku21 said:

Εχουν αρχισει πολεμο στον λιβαγια αυτοι. Τους ποναει

Ο Λιβαγια ειναι ο φυσικος ηγετης της ΑΕΚ απο περσι και ας μαλακιζεται. Μαλιστα αν ανανεωσει το καλοκαιρι θεωρω πως θα ναι και αρχηγος συντομα. Τα βλεπουν αυτα οι Βουλγαροι χαζοι δεν ειναι. Ομαδα τελειωμενη ηλικιακα εχουν αυτοι, καναν Πελκα αρχηγο θα χουν σε 2 χρονια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, goku21 said:

 

Και απο οταν μπει στην αγια σοφια πρεπει να κοιταξει παραπερα οπως προκριση σε 16 η 8 europa η προκριση ( πολυ δυσκολο)  σε ομιλο τσλ...

 

Το γιουροπα ξεχνα το, ομαδα δεν θα βγαζουμε πλεον

Πολυ κριμα στο νεο γηπεδο να μην παιζουμε με μεγαλες ευρωπαικες ομαδες, αλλα οπως στρωσαμε θα κοιμηθουμε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Ολοι αυτο θελουμε και αυτο πιστευαμε με τον εγγυητη

Συγγνωμη τωρα αλλα ο Μελισσανιδης δεν ειναι κανας αγνωστος. Τον ξεραμε τι γκρανκασα ηταν. Δεν αλλαζεις το ποδοσφαιρο συντηρώντας το συστημα των Θωμαδων και φερντοντας το υπερ σου. Το ποδοσφαιρο το αλλαζεις κανοντας οτι η ΜανΓιου στην Αγγλια με το μαρκετινγκ ας πουμε και την γιγαντωση εσοδων και μετς ακολουθησε ολος ο πλανητης. Σε καμια 15αρια μηνες μπαινεις στο νεο σου γηπεδο. Μπορει αυτο να σηματοδοτησει μια νεα εποχη που ολοι θα την θαυμασουν και θα την ακολουθησουν; Εγω λεω οχι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Το γιουροπα ξεχνα το, ομαδα δεν θα βγαζουμε πλεον

Πολυ κριμα στο νεο γηπεδο να μην παιζουμε με μεγαλες ευρωπαικες ομαδες, αλλα οπως στρωσαμε θα κοιμηθουμε

Ας φερουν βαθμους οι ελληνικες ομαδες να ανεβουμε ξανα σιγα σιγα. Αμα αρχισουμε τα "ποιο EL2 τωρα;" σε 10 χρονια θα παιζουμε στο "EL3".

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Ολοι αυτο θελουμε και αυτο πιστευαμε με τον εγγυητη

Με τον Μελισσανίδη όσοι πίστευαν σε κάτι, πίστευαν στο ότι θα χώσει φράγκα. Όχι στην τεχνογνωσία του. Εγώ ήλπιζα να βάλει κάποιον σχετικό με το είδος στην ηγεσία της ομάδας κι εκεί να παίξει ρόλο η οικονομική σιγουριά, όχι στο χώσιμο από την τσέπη για παίχτες και τέτοια. Δυστυχώς αποφάσισε να ασχοληθεί αυτός όμως με το αγωνιστικό κομμάτι. Και υπάρχει φυσικά και η ιστορία του γηπέδου, όπου μπορεί να είμαι αγαθός, αλλά πίστευα δεν θα βάλει έσοδα της ομάδας στο γήπεδο, γιατί δεν είχε πει κάτι τέτοιο, παρά μόνο πριν 2 χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ας φερουν βαθμους οι ελληνικες ομαδες να ανεβουμε ξανα σιγα σιγα. Αμα αρχισουμε τα "ποιο EL2 τωρα;" σε 10 χρονια θα παιζουμε στο "EL3".

Σωστό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ας φερουν βαθμους οι ελληνικες ομαδες να ανεβουμε ξανα σιγα σιγα. Αμα αρχισουμε τα "ποιο EL2 τωρα;" σε 10 χρονια θα παιζουμε στο "EL3".

Μιλας τωρα σε ατομο που χει ψυχωση με την Ευρωπη και δεν υποτιμω ποτε και τιποτα. Ουτε ματς, ουτε βαθμο.

Αλλα οπως και να χει με στεναχωρει που στο νεο γηπεδο δεν θα παιζουμε ουτε στα επιπεδα του ΟΥΕΦΑ. Ηθελα να το συνδυασουμε με περισσοτερα "μεγαλεια". Για τσου λου ειδικα μετα τα περσινα δεν μιλαω καν, δεν ανηκουμε εκει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×