Jump to content

Recommended Posts

Ο Καρέρα μια χαρά ζόρικος είναι (χειρότερος από τον Πογιέτ, μην κρίνετε τώρα που χε 3 παιχνίδια σε 10 μέρες μόλις ήρθε και φυσικά δεν μπορούσε να ξεκινήσει τα γαμίδια) και θα φανεί αυτό μετά την άδεια που έδωσε. Τα υπόλοιπα στο γήπεδο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Θα το φτάσει αυτό και θα θέλω πολύ να δω τι θα κατεβάσει στι τουμπα.

Αλλα για να ελπίζεις σε κατι του χρονου η εστω να εχεις πιθανοτητες, χρειαζεται ριζικη ανανεωση στο ροστερ και να μεινει ο ιδιος προπονητης

Για να ελπίζεις σε κάτι για του χρόνου οφείλεις να αποκτήσεις ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ μια refuse to lose νοοτροπία και σοβαρή αμυντική τακτική, ώστε με δύο σοβαρές προσθήκες φέτος τον Γενάρη και 3 το καλοκαίρι παράλληλα με σοβαρή προετοιμασία να είσαι έτοιμος για του χρόνου.

Θυμίζω πως επί Χιμένεθ τον Γενάρη που ήρθε είχαμε αποκτήσει Βράνιες και Αραούχο (2 παίχτες) και το καλοκαίρι Λόπεζ,Τσόσιτς και Κονέ. Μιλάμε δηλαδή για σύνολο 5 παίχτες που σε διαφορετικές περιόδους κατά την διάρκεια της σεζόν (από το ματς με την Μπρίζ μέχρι την κατάκτηση του Πρωταθλήματος) έβαλαν όχι λιθαράκι αλλά κοτρόνες ο καθένας τους (μαζί με τον Λάζαρο που είχαμε).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αφου καναμε υπομονη 3+ μηνες για Κωστενογλου,

μεχρι το τελος της σεζον πρεπει να ειναι αυτονοητο οτι θα γινει υπομονη για Καρερα.

Δεν υπαρχει κανενας λογος να γινεται κριτικη στον προπονητη αυτη την στιγμη,

ειδικα απο την στιγμη που δεν εγινε η παραμικρη κριτικη στον Κωστενογλου στο γηπεδο και στα ΜΜΕ.

 

Τιποτα το ιδιαιτερο δεν ειναι, και δεν νομιζω οτι κανεις τον παρουσιασε και σαν κατι τετοιο.

Επι Κωστενογλου η ανικανοτητα του προπονητη ηταν πιο σοβαρη απο την μετριοτητα του ροστερ.

Αυτη την στιγμη δεν νομιζω οτι οι ικανοτητες του Καρερα ειναι πιο σοβαρο προβλημα,

απο την ανικανοτητα του Μπακακη, του Οικονομου, του Σιμοες, του Μανταλου κλπ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

 όμως η ουσία παραμένει πως οι αριθμοί με τους οποίους θα συγκρίνεται ο Καρέρα (ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ) είναι οι 1,6 βαθμοί/ματς και 1,2 γκολ κατά/ματς.

Δεν θελω να γινω εντασιακος αλλα

qrfTgJv.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν θελω να γινω εντασιακος αλλα

qrfTgJv.jpg

Βάλε και τα επόμενα :D

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Βάλε και τα επόμενα :D

Ημουν δικαιος δεν εβαλα ουτε τα προηγουμενα,το τεραστιο διπλο στην Τουρκια δηλαδη,αποκλειστικα εργο πατερ και προσευχης.

Link to comment
Share on other sites

Ο καρερα υπηρετει το πλανο οταν δε μπορεις να κερδισεις τουλαχιστον δε χανεις.

Δυστυχως αν κατι στραβωσει οπως χθες που τραυματιστηκε ο πρωτος σου σκορερ, δεν εχεις λυσεις για να παρεις ματς. Πλην του λιβαγια που εβγαλε 2 σουτ αλλα δε του κανε η μπαλα τη χαρη

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Το Α και το Ω της ΑΕΚ ειναι να μην παιζει ο Μανταλος. Προσωπικα οποιος προπονητης τον βαζει μεσα δεν σεβεται τον εαυτο του και δεν θα πρεπει να θεωρειται καν προπονητης. Του εκατσε του Μανολο και σηκωσε πρωταθλημα. Τον εβαζε μεσα κι εχασε 3 σερι κυπελλα.


Ο Ιταλος μεχρι στιγμης δεν σεβεται τον εαυτο του. Και προπονητης που δεν κανει αλλαγη ενω το ματς ειναι 0-0 νομιζω απλα δεν κανει για ομαδα σαν την ΑΕΚ.
Γνωμη μου και μακαρι να βγω λαθος. Αν τελειωσει τον Μανταλο εγω κανω τρελη κωλοτουμπα παντως.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fadrhonc21 said:

. Και προπονητης που δεν κανει αλλαγη ενω το ματς ειναι 0-0 νομιζω απλα δεν κανει για ομαδα σαν την ΑΕΚ.
 

Αυτό δεν το καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
20 minutes ago, SpiRos said:

Αυτό δεν το καταλαβαίνω.

Εγω μεγαλωσα με την ΑΕΚ να θελει να κερδιζει κι οχι να παιζει για το Χ ειδικα με ομαδες τυπου Λαμια. Και με Ξανθη τα ιδια θα ειχαμε αν δεν τρωγανε την κοκκινη.
Δεν μου αρεσουν καθολου οι προπονητες με τετοια νοοτροπια, που δεν αλλαζουν το στυλ τους ειτε κοουτσαρουν μεγαλη ομαδα ειτε μικρη, ειτε παιζουν με μεγαλο αντιπαλο ειτε με μικρο. Τα ιδια εκανε ο Μαρινος στην αναποδη ομως ολοι μπροστα κι ο,τι κατσει. Αυτος κανει το ακριβως αντιθετο

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έτσι μεγάλωσα, αλλά η ΑΕΚ πλέον δεν έχει καμία σχέση με την ομάδα που γνώρισα τότε. Ούτε αγωνιστικά ούτε σε νοοτροπία ούτε στην ιστορία στο πρόσφατο παρελθόν το οποίο τώρα περιλαμβάνει μετριότητα, Γ εθνική και λειτουργία ερασιτεχνική. Οπότε step by step. Χωρίς βάσεις δεν χτίζεται τίποτα μόνιμο. Και δεν θα χτιστεί φυσικά, αλλά άλλη κουβέντα αυτό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που δεν θελουμε να καταλαβουμε ειναι οτι ο καθε προπονητης ειναι υπαλληλος.Αν του πει ο τιγρης οτι πρεπει να αξιοποιηθει στο μεγιστο(θελουμε δηλαδη να βελτιωσουν τα στατιστικα τους) ο Μανταλος η ο Λιβαγια ο Γαλανοπουλος η ο οποιοσδηποτε,αυτο θα γινεται.

Ειχε κανει μια δηλωση παλια ο Χιμενεθ οταν τον ρωτησαν ποιους 11 σκεφτεται να ξεκινησει.Το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ειναι βασικος  ο Μανταλος ειχε πει.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Εγω μεγαλωσα με την ΑΕΚ να θελει να κερδιζει κι οχι να παιζει για το Χ ειδικα με ομαδες τυπου Λαμια. Και με Ξανθη τα ιδια θα ειχαμε αν δεν τρωγανε την κοκκινη.
Δεν μου αρεσουν καθολου οι προπονητες με τετοια νοοτροπια, που δεν αλλαζουν το στυλ τους ειτε κοουτσαρουν μεγαλη ομαδα ειτε μικρη, ειτε παιζουν με μεγαλο αντιπαλο ειτε με μικρο. Τα ιδια εκανε ο Μαρινος στην αναποδη ομως ολοι μπροστα κι ο,τι κατσει. Αυτος κανει το ακριβως αντιθετο

Ευχολόγια. Το υλικό της ΑΕΚ σήμερα που μιλάμε δεν δικαιολογεί απαίτηση νίκης σε οποιοδήποτε εκτός έδρας ματς. Φέτος νομίζω ότι έχεις το χειρότερο ρόστερ των τελευταίων χρόνων

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Δηλαδή χθες μας έφταιγε η νοοτροπία και δεν νικήσαμε; 

Δεν το είδα το ματς, αλλά πιστεύω έγινε ένα κλειστό παιχνίδι, εκτός έδρας ήμασταν, διαβάζω τραυματίστηκε ο Ολιβέιρα, ε η ισοπαλία είναι το λογικό αποτέλεσμα όταν δεν υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά δυναμικότητας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Δεν το είδα το ματς, αλλά πιστεύω έγινε ένα κλειστό παιχνίδι, εκτός έδρας ήμασταν, διαβάζω τραυματίστηκε ο Ολιβέιρα, ε η ισοπαλία είναι το λογικό αποτέλεσμα όταν δεν υπάρχει πολύ μεγάλη διαφορά δυναμικότητας.

Aplos, periektikos... 

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν νομίζω να έμεινε ευχαριστημένος με το Χ ο Ιταλος ή να μην προσπάθησε να νικήσουμε. 

Αν γινόταν το θαύμα και σκόραρε προς το τέλος  ο Γιακουμης, θα μιλάγαμε για "επαγγελματική νίκη". 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Οταν παιζεις με 8 αμυντικογενεις παικτες πως θα βαλεις γκολ; Τα ιδια εκανε κι ο Μανολο σε ορισμενα ματς αλλα ειχε Λαζαρο απο αλλο πλανητη.
 

Το υλικο της ΑΕΚ δεν διαφερει και πολυ απο το υλικο που πηρε πρωταθλημα. Ισα ισα θα ελεγα μετα τους χιαστους τοτε, το υλικο φετος ειναι και πληρεστερο. Η μονη διαφορα ειναι οτι απλα δεν βρηκες ποτε τον αντι Λαζαρο. 

Τωρα επειδη ο Μανταλος πρεπει να παιζει σωνει και καλα εχεις τελειωσει την μιση ομαδα με το ετσι θελω ειναι αλλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Εγραψα μετα τους χιαστους. Ποιος Κονε τωρα ρε συ; Που μπηκε στην ομαδα τον Γεναρη και μετα απο 6 μηνες τα παρατησε; Προφανως κι ο Σερβος ειναι καλυτερος του Κονε.

Αντι Αινταρεβιτς; Ελα ρε συ. Θα σου πω οτι ο Σιμαο ειναι καλυτερος του απο τα οσα ειδαμε. Γκαλο δεν θα βρεις ποτε πλεον. Και το κενο του Αραουχο δεν φαινεται. Δεν βαζεις γκολ γιατι δεν εχεις Λαζαρο, τα ιδια θεματα ειχαμε και με Μανολο, αλλα ειχες τον Λαζαρο να κανει την χρονια της ζωης του.

Φετος εχει και 2-3 εξτρεμ τα οποια δεν τα βαζεις να παιξουν 2-3 σερι ματς γιατι ο Μανταλος θα σκουζει. Εχεις και Ζεραλντες που δεν τον εβαλες ποτε και δεν εχω καταλαβει ακομα (ειμαι σιγουρος ο ασχημος εχει βαλει το χερακι του κι εκει). Οταν παιζεις με Λαμια χωρις κανονικο εξτρεμ και μου βαζεις μπακς στην ιδια πλευρα, ε ενταξει πως θα βαλεις γκολ, ενω εχεις και τον Μανταλο την παπια μεσα; 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Παιξε ενα 4-3-3 κι αν δεν θελει ο Μανταλος να μπει εσωτερικο χαφ διωξτον. Βαλε κανονικα εξτρεμ στα φτερα και παιξε μπαλιτσα και βλεπουμε. Παιζεις με μπαοκ η γαβρο; Παιξε αμυντικα που θες με counter attacks. Κανε adopt συμφωνα με την δυναμικη του αντιπαλου

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Παιξε ενα 4-3-3 κι αν δεν θελει ο Μανταλος να μπει εσωτερικο χαφ διωξτον. Βαλε κανονικα εξτρεμ στα φτερα και παιξε μπαλιτσα και βλεπουμε. Παιζεις με μπαοκ η γαβρο; Παιξε αμυντικα που θες με counter attacks. Κανε adopt συμφωνα με την δυναμικη του αντιπαλου

Για την ωρα εχουμε δειγμα απο τρια ματς και δεν ειναι οτι καταστραφηκαμε κιολας.Για μετα τις γιορτες ομως εδειξε αγριες διαθεσεις.Πιστευω δεν ειναι δογματικος, το ειπε και ο ιδιος και οπου χρειαστει θα ειναι ευελικτος.Οσον αφορα στη δηλωση του, στο να μην χανει δηλαδη, ειμαι 100% μαζι του.Λιγος ρεαλισμος δεν βλαπττει δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με κάποιους προλαλήσαντες, διαφωνώ με άλλους.

Πογιέτ για τον πούτσο εντελώς έχασε 5 βαθμούς προβάδισμα από τον βάζελο παίζοντας με Λεβαδειακούς και Παναιτωλικούς. Απορώ που κάποιοι τον αναπολούν.Αισχρό ματς απέναντι στην Ξάνθη.Είπαμε και εγώ γουστάρω πρώτα από όλα να κερδίζουμε αλλά αυτό ήταν ξεφτίλα.Να υπάρχει και ένα μέτρο.

Ο Καρέρα έχει πάρει πρωτάθλημα στη Ρωσία, δηλαδή πόσο καλό βιογραφικό θέλουμε? Κούπα Πρέμιερ Λιγκ?

 

Παίκτες για τον πούτσο. Προσωπικά τους περσινούς δεν θέλω να τους βλέπω, με χαλάνε ρε φίλε δεν τους γουστάρω. Πούλο χθες και τελευταίος ο Λιβάγια να κλείσει την πόρτα.Τον βαρέθηκα και αυτόν και ας είναι παικτούρα.

 

Το χθεσινό ματς το είδα χωρίς νεύρα και χωρίς άγχος.Με το που μπήκε ο Γιακουμάκης ήμουν σίγουρος ότι το ματς πάει για καραμπινάτο 0-0. Προσωπικά το πέναλτι στον Αλμπάνη δεν το έδινα σε κανένα πρωτάθλημα του κόσμου πλην της Σούπερλίγδα που με τον Αστέρα σου έδειξε 7 λεπτά καθυστερήσεις την στιγμή που στην Λάρισα με περισσότερες, μόνο 3.Δεν πρέπει τίποτα να αφήνουμε να πέφτει κάτω.

 

Η ΑΕΚ δεν πάει για πρωτάθλημα πέρα από όλα τα άλλα γιατί για να πάρεις το φετινό πρέπει να πάρεις ντέρμπι και αυτή η ομάδα όχι ντέρμπι δεν μπορεί να κερδίσει αλλά ούτε την Λαμία εκτός.Καλές γιορτές συνΑΕΚτζήδες!!

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kostas21 said:

Έλα μωρέ ο ένας έλα μωρέ ο άλλος αλλά εκείνοι πήραν ασημικο. 

Οι σημερινοί έχουν σβέρκο φαπας. 

Καποιοι παικτες οντως λειπουν αλλα αυτο που εχει λειψει κυριως απο το καλοκαιρι του '18 ειναι κανονικος προπονητης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με Πογιέτ είδα και τρεις νίκες σε ντέρμπι στην έδρα μας με Αραβίδη Κολοβέτσιο ενδεκάδα.

Παρόλα αυτά προσωπικά περισσότερο θα τον ήθελα για το ηλεκτροσόκ που θα προκαλούσε παρά για τις προπονητικές του αρετές, τις οποίες ανέλυσα παραπάνω και τις οποίες δεν τις λες και λίγο πλέον.

Και για να ολοκληρώσω την σκέψη μου πιστεύω ότι η ομάδα ήθελε έναν πολύ πιο σκληρό προπονητή αυτή την στιγμή. Να βάλει τα πράγματα στην θέση τους και να αδειάσει το ρόστερ από προβληματικές καταστάσεις χωρίς να χάσει χρόνο.

Υπάρχει μια μεταγραφική περίοδος και ένα ματς στην Τούμπα που θα κρίνουν πολλά και θα καθορίσουν σε μεγάλο βαθμό την φετινή χρονιά. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×