Jump to content

ΝΠΣ Βόλος-ΑΕΚ (20η αγ.): 22/01, 17:15, Novasports 3


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

26 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
    • Σιμάνσκι
      5
    • Αλμπάνης
      18
    • Κλωναρίδης
      0
    • Ντέλετιτς
      0
    • Μπότος
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      26
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      2
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      11
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Ντέλετιτς
      13
    • Μπότος
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0


Recommended Posts

Πραγματικά μπράβο στον Καρερα. Εξαιρετική προσεγγιση κ σταδιακή βελτίωση της ομάδας, δοκιμές συστημάτων, προσαρμογές ανάλογα τις ανάγκες, και αξιοποίηση του όλου ροστερ. Και όλα αυτά σε 2 μήνες. Δεν του το είχα και τον αδίκησα. Επίσης είμαι εντυπωσιασμένος από τον Πολωνό. Δεν το είδα όλο το παιχνίδι αλλά μου φάνηκε μια κλάση πάνω από ότι έχουμε δει τα τελευταία χρόνια στην ομάδα στο κέντρο. Και ήταν πρώτο παιχνίδι....

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα ο Αλμπανης επρεπε να μπαινει αντι του Γιακουμακη. 5-6 γκολ θα τα χε βαλει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Να πω για αποψε ότι με έχει μπερδέψει πολύ αυτό το παιδί ο Αλμπάνης.

Καπου είπα ότι μάλλον είναι καλυτερος για αλλαγή, άρα οκ για παγκο. Καπου μετά είπα ότι είναι οκ και για βασικος αρκεί ο αντίπαλος να ειναι πιο ανίσχυρος (τύπου Μανταλινιο φάση). Δεν ξέρω. Παντως πρέπει να παίρνει ευκαιρίες δειχνει πραγματα.

Επισης επιμένω μονιμα ότι εμενα ο Βικτωρ για παγκο μου κάνει. Αρκεί να μην του ζητάμε περισσότερα από όσα μπορεί να δώσει το παιδί. 
Εγω για να φτασω να βρισω κάποιον πρεπει να έχει πάρει άπειρες ευκαιρίες ως βασικος και να συνεχίζει βασικος (πχ Μπακακης), ή/και να είναι παραλογως παραχαϊδεμένος (πχ Μάνταλος) ή να είναι εντελως μπετατζης (πχ Γιακουμακης).

Αλμπάνης κλωναριδης είναι αξιόλογες λύσεις για πάγκο.  Τον Αλμπάνη τον πιστεύω, μπορεί να κάνει ξεπέταγμα αν τον βοηθήσει ένας προπονητής....

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Να πω για αποψε ότι με έχει μπερδέψει πολύ αυτό το παιδί ο Αλμπάνης.

Καπου είπα ότι μάλλον είναι καλυτερος για αλλαγή, άρα οκ για παγκο. Καπου μετά είπα ότι είναι οκ και για βασικος αρκεί ο αντίπαλος να ειναι πιο ανίσχυρος (τύπου Μανταλινιο φάση). Δεν ξέρω. Παντως πρέπει να παίρνει ευκαιρίες δειχνει πραγματα.

Επισης επιμένω μονιμα ότι εμενα ο Βικτωρ για παγκο μου κάνει. Αρκεί να μην του ζητάμε περισσότερα από όσα μπορεί να δώσει το παιδί. 
Εγω για να φτασω να βρισω κάποιον πρεπει να έχει πάρει άπειρες ευκαιρίες ως βασικος και να συνεχίζει βασικος (πχ Μπακακης), ή/και να είναι παραλογως παραχαϊδεμένος (πχ Μάνταλος) ή να είναι εντελως μπετατζης (πχ Γιακουμακης).

Ο Αλμπανης μου θυμιζει τον Κωνσταντινιδη.Πανω κατω ιδια φαση κι εκεινος.Ισως καλυτερος απο τον Αλμπανη αλλα η φαση οπως το περιεγραψες, δεν ηξερες πως να τον χρησιμοποιησεις.Νομιζω υπαρχουν αρκετες ομοιοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά που λέτε/λέμε για Κλωναρίδηδες, Αλμπάνηδες, Σιμάνσκηδες και Γαλανόπουλους συνοψίζονται σε ένα πράγμα. Στον πόλεμο μετράει ο Στρατηγός. Μπορεί να κάνει ακόμα και το γιωτά χρήσιμο στη μάχη. Δόξα σοι ο Θεός γιωτάδες έχουμε πολλούς. Στρατηγό δεν είχαμε. 

Επίσης πιστεύω οτι αδικείται λίγο σήμερα και ο Σάμπα. Οκ δεν έπιασε τα στανταρ του Πολωνού αλλά είναι 19 και δεν συμφωνώ οτι ήταν κακός. Είχε πολύ καλές πάσες (αυτός βγάζει την κάθετη στο γκολ του Αλμπανη που ακυρώνεται), έχει οκ τεχνική και δύναμη αλλά θέλει λίγο δουλειά στα τρεξίματα του - φυσική κατάσταση. Πιστεύω οτι αν τον δουλέψει ο Ιταλός θα δούμε πραγματάκια του χρόνου. Με Σιμόες - Γαλανόπουλο - Σιμάνσκι - Σάμπα - Κρίστισιτς, αμα φέρεις και έναν να καταπίνει παιδιά στο 6 με βασικό χαρακτηριστικό το ύψος θα είμαστε οκ για αρχή και μετά συζητάμε για upgrade. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι που θα φερουμε Μιλογεβιτς και τον Οκτωωρη που θα χουμε κοουτς Γεωργεα και ΤΔ Λυμπε τα ξαναλεμε.

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις προπονητη και ο αταλαντος Βαιος θα γινει χρησιμο γραναζι.  Ο καθε Γεωργεας θα σου κανει παιχνιδι. Εμεις με "μαγους" και ζουζουνιδες πηγαμε και μεις να κανουμε ομαδα. ε δεν γινεται. Αμαν καναμε να δουμε κομπινα σε κορνερ , γκολ απο στημενο. ΚΑΤΙ. Απο που να το πιασεις απο Κετσπαγια Μοραις και το κακο συναπαντημα. 

Ηρθε ενας κανονικος κοουτς και το λενε ολοι οι παικτες πλεον. Και βλεπουμε σημερα ενδεκαδα που αν την ξεραμε ολοι 1Χ θα παιζαμε π&ο  

Δωστε εφοδια στον ανθρωπο να μας κανει να γουσταρουμε Κυριακη Τεταρτη . 

Θα ηθελα να δωσουμε Κριστισιτς και να παρουμε ενα καλυτερο 

Link to comment
Share on other sites

Να μην δωσουμε κανεναν Κρστσιτς, να προσθεσουμε στους ηδη υπαρχοντες εναν σαν τον Καμπιασο που τον εφερε ο Ολυμπιακος στα 33 του και να ηρεμησουμε.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Bukowski said:

Ερχεται ο αλλος ο Καρερα που εχει κατακτησει τα παντα ως παιχτης και ως κοουτς (πρωτος) Σουπερ Καπ Ιταλιας, Πρωταθλημα και Κυπελλο Ρωσιας και αλλαζει 5 συστηματα σε καθε παιχνιδι και ειχες περσι τον Σαχλαμαρινο να παιζει αποκλειστικα και μονο 4-4-2 ειτε με Αγιαξ ειτε με Ατρομητο γιατι ηταν "κοουτς με αποψη".

Που να μουτζωσεις;

Τι μας τον θυμίζεις μωρέ τον ΜΑΛΑΚΑ τον σκατοβάζελο;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Τι μας τον θυμίζεις μωρέ τον ΜΑΛΑΚΑ τον σκατοβάζελο;

Την πουστια εκεινη την καλοκαιρινή δεν θα την ξεχασω ποτε. Προδοσια κανονικη.

Λιγες βδομαδες πριν ειχες κερδισει 3-0 τον Βαζελο, πηγαινες για πρωταθλημα και ο Λυμπε πηγε τον Σαχλαμαρινο στο μπουθ για τα... περεταίρω. Μετα ο Σαχλαμαρινοα εκραζε στη συνέντευξη τυπου για την αποβολη. 

Και διαβαζες εδω μεσα απο μερικους ποσο τρομερη κινηση ηταν ο Σαχλαμαρινος και ποσο αναβαθμιση και σου ανεβαινε το αιμα στο κεφαλι.

Link to comment
Share on other sites

ο Κλωναρίδης έχει προσόντα αλλά έχει και ψυχολογικά. 

Πρόχειρα θυμάμαι το Χιμένεθ να το αναφέρει κάποια στιγμή ευγενικά, τον Μπακασέτα να κάνει έκκληση στον κόσμο να τον στηρίξει και σήμερα, αν προσέξετε τις φάσεις, την ώρα που βάζει το γκολ 2 παίκτες (Λόπες κι άλλος ένας) γυρίζουν στον κόσμο και τον δείχνουν για να χειροκροτηθεί. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, moukie said:

ο Κλωναρίδης έχει προσόντα αλλά έχει και ψυχολογικά. 

Πρόχειρα θυμάμαι το Χιμένεθ να το αναφέρει κάποια στιγμή ευγενικά, τον Μπακασέτα να κάνει έκκληση στον κόσμο να τον στηρίξει και σήμερα, αν προσέξετε τις φάσεις, την ώρα που βάζει το γκολ 2 παίκτες (Λόπες κι άλλος ένας) γυρίζουν στον κόσμο και τον δείχνουν για να χειροκροτηθεί. 

Πιθανότατα γι'αυτό κ όλοι οι προπονητές στην αρχή τον πιστεύουν. Γιατί είναι άλλος στις προπονήσεις κ άλλος στους αγώνες.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει σεβαστό αυτό περί ψυχολογικών αλλά η ιστορία του Κλωναριδη βαστάει 3 χρόνια τώρα. Δεν είμαστε άσυλο να στηρίζουμε και να κάνουμε υπομονή για κανέναν. Αν έχει τόσο σοβαρά θεματα ας πάει στην Αναγέννηση Καρδίτσας, η ΑΕΚ έχει απαιτήσεις (λέμε τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Μανι μανι το πατε μερικοί να τους ανανεώσουμε ολους τους ανωμαλους που ληγουν τα συμβολαια τους το καλοκαιρι με νεα τριετη. Μετα φταιει ο Μελισσανιδης.

Link to comment
Share on other sites

Κλωνα παγκο να παίζει πού και πού

Αλμπανης παγκο να παίζει συχνα

Γνωμη μου (ανεξαρτητα από τα σημερινά)


Ας κοιτάξουμε λεω εγώ καλύτερα πρώτα να τελειώνουμε καναν Μπακακη που παίζει συνεχως βασικος, έστω για το καλοκαίρι, γιατί πλέον δεν ξερεις τι να πρωτο-μαζέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ένας παίκτης κρίνεται σε σχετικό βάθος χρόνου. Παρότι στα 70 λεπτά που είδα ήταν φοβερός, θα δείξει ο χρόνος.

Το ίδιο και για τον Καρέρα που ανεξάρτητα από τον κυριακάτικο αγώνα παρουσιάζει δουλειά.

Τίθεται ως γνωστόν το αιώνιο ερώτημα, να έχει ένας προπονητής πολύ καλούς και λειτουργικούς παίκτες. Εγω λοιπόν έχω απαντήσει ότι αν π.χ. ο Κωστένογλου ήταν στον φετινό Ολυμπιακό ούτε σε ομίλους ευρώπης θα είχε περάσει, ούτε θα ήταν καν πρώτος στην Ελλάδα.

Πάλι θα είχε τον καλύτερο χαφ του πρωταθλήματος(Γκιγιέρμε) ο οποίος όμως θα έτρεχε να καλύπτει κενά στο τορλουμπούκι ή δεν θα έβγαζε μεγάλη ένταση στο παιχνίδι του.

 

Ο καλός προπονητής δεν ξεχωρίζει τόσο από μία αλλαγή ή το σύστημα. Διάσημοι προπονητές έχουν κάνει και κακές αλλαγές και έχουν χρησιμοποιήσει αποτυχημένα συστήματα. Ξεχωρίζει γιατί συχνά μπορεί να παρουσιάσει το δυναμικό που διαθέτει παίρνοντας το 100% από αυτό, σε υψηλή ένταση και συνοχή. Π.χ. η ΑΕΚ λόγω συγκυρίας με Μπακάκη και ποιότητας προηγείτο 0-2 του ΠΑΟ που μέχρι τότε με εξαίρεση τον αγώνα με τον ΠΑΟΚ δεν είχε ανεβάσει στροφές. Έχασε αρκετές ευκαιρίες και ενώ δεν απειλείτο και δεν πιεζόταν, ένα γκόλ την ώθησε σε κατάρευση.

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
4 minutes ago, Bluesman said:

Έχασα την φάση με τον Κλωναρίδη, γιατί ο πολωνός τον τσίγκλησε?

Γιατι εκτελεσε σαν να ταν ο Φαν Μπαστεν απο δεξια και δεν του εσπασε ενω εμπαινε στην περιοχη.

Link to comment
Share on other sites

Επισης κατι που μου ηρθε χθες αλλα ξεχασα να το γραψω.

Εσεις που λετε οτι ηταν Μπεναλτυ η φαση με τον Σιμανσκι, να φανταστω οτι θα δινατε φαουλ στην φαση του Κριστισιτς με τον Αουγκουστο λιγο πριν το 2-2 στο φετινο ματς με τον Παοκ ε;

Ελεος ρε παιδια. Καθαρα μαρκαρισματα και τα δυο. Να μπορουμε να ειμαστε οσο το δυνατον περισσοτερο αντικειμενικοι γινεται. Κανενα μπεναλτυ δεν εγινε χθες.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Aussie said:

Επισης κατι που μου ηρθε χθες αλλα ξεχασα να το γραψω.

Εσεις που λετε οτι ηταν Μπεναλτυ η φαση με τον Σιμανσκι, να φανταστω οτι θα δινατε φαουλ στην φαση του Κριστισιτς με τον Αουγκουστο λιγο πριν το 2-2 στο φετινο ματς με τον Παοκ ε;

Ελεος ρε παιδια. Καθαρα μαρκαρισματα και τα δυο. Να μπορουμε να ειμαστε οσο το δυνατον περισσοτερο αντικειμενικοι γινεται. Κανενα μπεναλτυ δεν εγινε χθες.

Παπαρια πεναλτι ηταν αλλα κακως η ΠΑΕ δεν σκουζει ενόψει ντερμπι.

Link to comment
Share on other sites

Παντως σημερα μ εναν εδω στη δουλεια που δεν προλαβε κι εχει δει μονο τις φασεις, του προτεινα να κατσει να δει ολοκληρο το παιχνιδι. Ειχα καιρο να προτεινω κατι τετοιο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×