Jump to content

ΝΠΣ Βόλος-ΑΕΚ (20η αγ.): 22/01, 17:15, Novasports 3


George_D
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

26 members have voted

  1. 1. M. V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      3
    • Μπακάκης
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
    • Σιμάνσκι
      5
    • Αλμπάνης
      18
    • Κλωναρίδης
      0
    • Ντέλετιτς
      0
    • Μπότος
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      26
    • Μέτριο
      0
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      2
    • Λόπες
      0
    • Μπακάκης
      11
    • Σβάρνας
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Βράνιες
      0
    • Σιμόες
      0
    • Σαμπανάτζοβιτς
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Αλμπάνης
      0
    • Κλωναρίδης
      0
    • Ντέλετιτς
      13
    • Μπότος
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0


Recommended Posts

Λοιπον. Το συγχρονο ποδοσφαιρο παιζεται με ταχυτητα και με τη μια η μπαλα. Τετοια ηταν τα δυο γκολ που βαλαμε. 

Μαρεσε το τριγωνο στο κεντρο και η πασα με ταριστερο του πολωνου στον λοπεζ για το 3ο. 

Μανταλο κορδελα στην αραπια και με τα φραγκα κοιτας να παρεις χαφ πιυ θα παιζουν συγχρονα.

Και στο λιβαγια επισης πωλητηριο. Καλος χρυσος αλλα μου θυμιζει τον mean machine. Ειναι για αλητικο ποδοσφαιρο..

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Bukowski said:

Οχι αλλα θα σουν πιο κοντα στην κορυφη. Απλα ο Ιταλος εκμεταλλευτηκε το κενο Χριστουγεννων και δουλεψε. Αν ειχε ερθει τοτε, θα δουλευε εν μεσω αγωνων αρα οι γκελες θα ερχονταν.

Είχε διακοπή για εθνικές πρώτη βδομάδα του Σεπτέμβρη όπως πάντα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

"Ιλια πες στους Τσετσενους 300 και αμα θελουν αλλιως να πα να γαμηθουν"

-> Ο παιχτης παει στον ΠΑΟΚ

Με μαθηματικη ακριβεια οσα εγραψες.

Σωσε το ποστ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

Με μαθηματικη ακριβεια οσα εγραψες.

Σωσε το ποστ

Πολλη φορα πηρατε,ας τον δουμε σε 4-5 παιχνιδια ακομα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Πολλη φορα πηρατε,ας τον δουμε σε 4-5 παιχνιδια ακομα

Εφημερες χαρες, ετσι ειναι η μπαλα ?

Link to comment
Share on other sites

Λογικα (εκτος απροόπτου βέβαια, να είναι όλοι καλα) κλειδώνει τριπλέτα στους χαφ Σιμοες-Σιμανσκι-Κρστιτσιτς την Κυριακή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Εφημερες χαρες, ετσι ειναι η μπαλα ?

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ακομα και αν δεν μας βγει,αξιζει τα 180Κ που δωθηκαν για την δοκιμη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ακομα και αν δεν μας βγει,αξιζει τα 180Κ που δωθηκαν για την δοκιμη.

Δεν τον επιανεις κοροιδο τον τιγρη

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ακομα και αν δεν μας βγει,αξιζει τα 180Κ που δωθηκαν για την δοκιμη.

Το μονο βέβαιο κατα την ταπεινή μου αποψη είναι ότι ήταν καλυτερος από το καλυτερο παιχνίδι που μπορεί να έχει κάνει σε όλη του την καριέρα ο Κωστας ο Γαλανόπουλος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Το μονο βέβαιο κατα την ταπεινή μου αποψη είναι ότι ήταν καλυτερος από το καλυτερο παιχνίδι που μπορεί να έχει κάνει σε όλη του την καριέρα ο Κωστας ο Γαλανόπουλος.

Γαματος φανηκε σημερα απλα κραταω μικρο καλαθι γιατι μεχρι και ο Αλμπανης εβγαλε ματια

Link to comment
Share on other sites

Για το ευρύτερο συμπέρασμα από το ματς: «Η ομάδα μεγαλώνει και καλυτερεύει. Σαν ομάδα και σαν γκρουπ. Αυτό είναι το πιο σημαντικό. Ακόμα και να αλλάξεις τους παίκτες που παίζουν, η νοοτροπία παραμένει ίδια».

Το μεγαλυτερο επιτευγμα ειναι να δινεις χρονο σε ολους τους παικτες σου και να μην υπαρχουν κλικες και παιδια και αποπαιδια. Κοουτς Καρερα δειχνει να νιωθει. 

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΠΑΤΕΡ και παλαιμαχους 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Γαματος φανηκε σημερα απλα κραταω μικρο καλαθι γιατι μεχρι και ο Αλμπανης εβγαλε ματια

Σωστότατο, απλά του δίνω τον πόντο επειδή ντεμπούτο με λίγες προπονήσεις δεν το λες εύκολο πραγμα. Και όταν έχεις να κανεις ως τώρα με Γαλανοπουλους (που δεν τον θυμαμαι έτσι ούτε σε φιλικά) και Ανελ (που εμφανώς δεν είναι ως τώρα τέτοιο επίπεδο), ΛΟΓΙΚΑ  το παιδί το έχει. Ιδωμεν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Πολωνος στα 22 του νομιζω ειχε καμια 60αρια συμμετοχες στην Πολωνια, φορουσε περιβραχιονιο, ηταν διεθνης σε Εθνικη με Λεβανσφσκηδες, Μπλαζικοφσκηδες και Μπουκοφσκηδες ? πηγε Ρωσια Γεναρη επαιξε καμια δεκαρια ματς και φετος πηγε παγκο επειδη πηραν οι Ρωσοι εναν παιχτη ακριβο που τον προοριζουν για πωληση στην θεση του. Αστειο να τον συγκρινουμε με Γαλανοπουλους και Μανταλους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

δε λες οτι απο τοτε που φυγε ο Γιοχανσον εχουμε να δουμε παικτη να κανει σοβαρη δουλεια στα χαφ? Γιατι οκ ο Σιμοες ειναι αμπαλο το παληκαρι, οσο μπζυχη κ να βαλει , δε το χει.

Δυστυχως είναι μια θέση που μονιμα μετά τον τραυματισμό του Σουηδού πάσχουμε και μονιμα δεν δίνουν σημασία ή κάνουν γκάφες.

Πηγαν πχ κι έφεραν τον Μοραν και τον Σιμαο να καλύψουν την θέση 

Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραψει οτι ο σιμανσκι μου φαινεται τουριστας,μακαρι να μην το γρουσουζεψω,φαινεται στη χειροτερη κανονικος παικτης.Για την ασιστ στον ντελετιτς που εχω να δω χρονια στην ΑΕΚ απο αυτον θα ξεκιναγα την 11αδα.

Καρερα κανονικος προπονητης,αν τον αφησει να κανει προεταοιμασια θα ειμαστε τουλαχιστον αξιοπρεπης του χρονου.

Μπραβο και στον ιβιτς,κανει πραγματα.

 

Link to comment
Share on other sites

Απο τα στιγμιότυπα και μόνο :

 

Φοβερος  ο Σιμανσκι, με εντυπωσιασε η πασα που εδωσε στο ντελετιτς, η απλοτητα στο παιχνιδι, η καθολου διαμαρτυρια στο πεναλτυ, το χωσιμο στον κλωνα. Σιγουρα εχει σωματικα προσοντα και τακτικα εχει μαθει πανω απο τα βασικα πολυ καλα.

Ακομπλεξαριστος καρερα με ωραια διαταξη και ξεπατωμα του βολου, πολυ απελευθερωμενοι και οι παιχτες επισης, επισης βλεπεις χαμογελα και αντιστροφη κλιματος

Σε αυτην την ΑΕΚ ο αραουχο ειναι ταμαμ οπως και ενα επιτελους καλο εξτρεμ. Τελειωνετε ρε

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Man Of Faith said:

Εχουμε προστασια εμεις του 0-2 στο π&ο

 

2 hours ago, SpiRos said:

Σωστό, είμαι κι εγώ 0-2. Μαλάκα Καρέρα, κανόνισε! Κόψε ρυθμό έχουμε ντέρμπι την Κυριακή.

Γατακια....

12366431_1719780284924924_88921662448354

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Μπήκε αυτός ο Σιμάνσκι με μιάμιση προπόνηση στη βασική 11άδα... και σε 70 λεπτά μας έδειξε περισσότερα πράγματα από όσα μας έχει δείξει αυτό το ψοφίμι ο Κρίστιτσιτς σε έναν χρόνο... μιλάμε για σοκαριστικά ενθαρρυντικό ντεπούτο...

Βασικά πρέπει να είδαμε την καλύτερη ΑΕΚ της χρονιάς...

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσουν οι προπονητές που προσαρμόσουν το σύστημα στον αντίπαλο και δεν κολλάνε σε ένα σύστημα. 

Τώρα παικτηκα δεν είδαμε κάτι καινούργιο. 

Ο κλωνα έχει ταχύτητα και φαίνεται όταν βρησκει χώρο και ομάδα που πρεσσαρει ψηλά και συνήθως εκτελεί σωστά όταν δεν σκέφτεται. Πάλι είχε νεκρά διαστήματα. 

Ο αλμπάνης έχει καλά τελειώματα και συμπαθητική ντρίμπλα αλλά ειναι σοφτ. 

Τα ίδια γνωστά και για τους άλλους. 

Ο νέος όντως έκανε εντυπωσιακή πρεμιέρα και μου αρεσε ότι έπαιζε με τη μία και με το κεφάλι ψηλά. Αυτονόητα στο εξωτερικό δύσκολα στην Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Ερχεται ο αλλος ο Καρερα που εχει κατακτησει τα παντα ως παιχτης και ως κοουτς (πρωτος) Σουπερ Καπ Ιταλιας, Πρωταθλημα και Κυπελλο Ρωσιας και αλλαζει 5 συστηματα σε καθε παιχνιδι και ειχες περσι τον Σαχλαμαρινο να παιζει αποκλειστικα και μονο 4-4-2 ειτε με Αγιαξ ειτε με Ατρομητο γιατι ηταν "κοουτς με αποψη".

Που να μουτζωσεις;

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ο κεφτές έριξε τους τόνους στο μεταγραφικό κ αυτο θεωρώ είναι καλό.

Σήμερα ο Βόλος έπαιζε την άμυνα στη σέντρα αφήνοντας χώρους . Λόπεζ κ Αλμπάνης λοιπόν ξεχώρισαν σε ανοιχτό γήπεδο.

Ο Πολωνός δείχνει κανονικός παίκτης αθλητής.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Να πω για αποψε ότι με έχει μπερδέψει πολύ αυτό το παιδί ο Αλμπάνης.

Καπου είπα ότι μάλλον είναι καλυτερος για αλλαγή, άρα οκ για παγκο. Καπου μετά είπα ότι είναι οκ και για βασικος αρκεί ο αντίπαλος να ειναι πιο ανίσχυρος (τύπου Μανταλινιο φάση). Δεν ξέρω. Παντως πρέπει να παίρνει ευκαιρίες δειχνει πραγματα.

Επισης επιμένω μονιμα ότι εμενα ο Βικτωρ για παγκο μου κάνει. Αρκεί να μην του ζητάμε περισσότερα από όσα μπορεί να δώσει το παιδί. 
Εγω για να φτασω να βρισω κάποιον πρεπει να έχει πάρει άπειρες ευκαιρίες ως βασικος και να συνεχίζει βασικος (πχ Μπακακης), ή/και να είναι παραλογως παραχαϊδεμένος (πχ Μάνταλος) ή να είναι εντελως μπετατζης (πχ Γιακουμακης).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×