Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VIII


Recommended Posts

On 6/21/2020 at 3:20 PM, nikos said:

Έχω ξαναπαντήσει παντως ότι ο δάσκαλος μεταφέρει αυτά που λέει ο Μητσος και ΔΕΝ είναι στο χερι του Μητσου το ποτε θα τελειώσει. 
Αν ξεκινήσουν Ιούνιο-Ιούλιο οριακα τελειώνουν Αύγουστο ‘21 αν πάνε βάσει σύμβασης.

Αυτααααα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, George_D said:

Καθυστερεί αδικαιολόγητα η "ΤΟΜΗ" την έναρξη των εργασιών

0de5f508440cddb164e84700e2306ae4.jpg

Σύμφωνα με την ΑΕΚ και την ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ Α.Ε θα έπρεπε ήδη να έχει ξεκινήσει την τρίτη φάση τουέργου στην Αγιά Σοφιά

Από την ημέρα που εκδόθηκε η οικοδομική άδεια τον Ιούλιο του 2017 η ΑΕΚ έχει τρέξει όσο δεν πάει το έργο της κατασκευής του νέου γηπέδου στη Νέα Φιλαδελφεια. Με 100% αυτοχρηματοδότηση το έχει φτάσει πλέον στο σημείο που βλέπουμε και καμαρώνουμε κάθε μέρα κερδίζοντας την μάχη με ολα τα χρονοδιαγράμματα. Είναι φυσιολογικό λοιπόν τις τελευταίες μέρες  σε όλους τους εμπλεκόμενους του έργου, αλλά και στην «ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ» να υπάρχει  τεράστια αναστάτωση και εκνευρισμός από την καθυστέρηση της εταιρίας ΤΟΜΗ να μπει στο εργοτάξιο και να ξεκινήσει τις εργασίες για την τρίτη φάση του έργου δηλαδή τις εσωτερικές εργασίες κυρίως.

Η ΤΟΜΗ επρόκειτο να μπει στο εργοτάξιο της «Αγιά Σοφιάς» το πρώτο 10ήμερο του Ιουνίου, αλλά στις 25 Ιουνίου που βρισκόμαστε η ΤΟΜΗ δεν έχει ξεκινήσει! Αυτό έχει προκαλέσει έντονη ανησυχία στους ανθρώπους της ΑΕΚ καθώς δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση η παραμικρή περαιτέρω καθυστέρηση στις εργασίες του γηπέδου. Σήμερα μάλιστα υπήρξε έντονη κινητικότητα για το συγκεκριμένο ζήτημα από πλευράς ΑΕΚ. Αλλωστε προχωρούν πολύ γρήγορα οι εργασίες τόσο σχετικά με την υπογειοποίηση, όσο και εκείνες για τα κτίρια των Μουσείων πίσω από το γήπεδο. Φυσικά… τρέχουν και οι εργασίες του ντυσίματος του γηπέδου. Τις επόμενες μέρες η πίεση αναμένεται να κορυφωθεί με τη πλευρά της ΑΕΚ να απαιτεί πλέον άμεση ενεργοποίηση της εταιρίας ΤΟΜΗΣ στο εργοτάξιο της «Αγιά Σοφιάς» αφού είναι πολλά όσα μένουν να δρομολογηθούν. Οι ιθύνοντες του έργου αναμένουν την έναρξη των εργασιών εντός γηπέδου άμεσα!

Η ΤΟΜΗ ειναι η ιδιωτική εταιρια που ανελαβε το εργο και όχι μια δημόσια υπηρεσία που κλασικά καθυστερεί. Μήπως έχει να λαμβάνει καμία προκαταβολή από την περιφέρεια αττικής και για αυτο καθυστερει την έναρξη; Θα μου πεις οτι η ολοκλήρωση της πληρωμής γίνεται στο τέλος, οκ αλλά και μόνο για να ξεκινήσει λογικά θα χρειάζεται κάποιο ποσό. Εικασίες κάνω, χωρίς να έχω ιδέα πως λειτουργούν τα δημόσια έργα που αναλαμβάνου  ιδιωτικές εταιρίες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να γράψω εδώ 5 πραγματάκια:

1) Το κείμενο που έβαλε παραπανω ο George έχει δωθεί non paper από Δηματο σε αρδ. Κοίταξα σε ολα τα site και είναι το ιδιο κείμενο παντου, ελαφρώς παραποιημενο

2) ο Μελισσανίδης δεν έχει ξαναμπλέξει με τέτοια πραγματα και δεν ξέρει τι του γίνεται, γι ´αυτό διαρρέει συνεχως ότι το γήπεδο θα είναι έτοιμο στην έναρξη της σεζόν 2021/22. Δεν είναι ολα στο χερι του ομως. Δεν μετράνε πιέσεις και τέτοια, τουλάχιστον στον εργολάβο. Κοινως στα παπαρια της η ΤΟΜΗ τι θα γράψουν οι Αρναούτογλου και οι Κετσετζογλοι ή αν θα γκρινιάξει ο μπάρμπα Μητσος.

3) Το μαχαίρι και το καρπούζι είναι σε 2 πλευρές, στην Περιφέρεια Αττικης και στην κατασκευαστική εταιρεια.

4) δεν βλέπω πουθενά να έχει υπογραφει σύμβαση, άρα προφανως δεν έχει υπογραφει

5) στο διάστημα μεταξύ δημοπρασίας και υπογραφης σύμβασης υπάρχει γραφειοκρατία κατα την οποια η μια πλευρά (Περιφέρεια) μπορεί να καθυστερήσει παρα πολύ (έχει δεσμευτεί ο Πατουλης ότι δεν θα συμβεί), η άλλη (κατασκευάστρια) μπορεί  να καθυστερήσει να παει κάποια χαρτιά, σε ορισμένους χρόνους. ΠΙΣΤΕΥΩ ότι αυτή η (νόμιμη) καθυστέρηση της κατασκευαστριας είναι για την οποια γκαρίζουν και φυσικά δεν έχουν δίκιο αν είναι έτσι.


Βασει τον παραπανω (κι αυτό είναι που ενδιαφέρει εδώ μέσα) θα επαναλάβω ότι ΙΣΩΣ χάσουμε καποιους μήνες στην έναρξη της σεζόν 2021/22 χωρίς να μας φταίει κανενας. 

υγ. Αν έχω πέσει έξω σε καποιες από τις παραπανω υποθέσεις που εκανα (για το τι έχει συμβεί και γκρινιάζουν), θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένο για μένα ότι δεν μπαίνουμε στη αρχή της σεζόν, για καλή πρωτοχρονια το βλέπω. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nikos said:

Λοιπόν, να γράψω εδώ 5 πραγματάκια:

1) Το κείμενο που έβαλε παραπανω ο George έχει δωθεί non paper από Δηματο σε αρδ. Κοίταξα σε ολα τα site και είναι το ιδιο κείμενο παντου, ελαφρώς παραποιημενο

2) ο Μελισσανίδης δεν έχει ξαναμπλέξει με τέτοια πραγματα και δεν ξέρει τι του γίνεται, γι ´αυτό διαρρέει συνεχως ότι το γήπεδο θα είναι έτοιμο στην έναρξη της σεζόν 2021/22. Δεν είναι ολα στο χερι του ομως. Δεν μετράνε πιέσεις και τέτοια, τουλάχιστον στον εργολάβο. Κοινως στα παπαρια της η ΤΟΜΗ τι θα γράψουν οι Αρναούτογλου και οι Κετσετζογλοι ή αν θα γκρινιάξει ο μπάρμπα Μητσος.

3) Το μαχαίρι και το καρπούζι είναι σε 2 πλευρές, στην Περιφέρεια Αττικης και στην κατασκευαστική εταιρεια.

4) δεν βλέπω πουθενά να έχει υπογραφει σύμβαση, άρα προφανως δεν έχει υπογραφει

5) στο διάστημα μεταξύ δημοπρασίας και υπογραφης σύμβασης υπάρχει γραφειοκρατία κατα την οποια η μια πλευρά (Περιφέρεια) μπορεί να καθυστερήσει παρα πολύ (έχει δεσμευτεί ο Πατουλης ότι δεν θα συμβεί), η άλλη (κατασκευάστρια) μπορεί  να καθυστερήσει να παει κάποια χαρτιά, σε ορισμένους χρόνους. ΠΙΣΤΕΥΩ ότι αυτή η (νόμιμη) καθυστέρηση της κατασκευαστριας είναι για την οποια γκαρίζουν και φυσικά δεν έχουν δίκιο αν είναι έτσι.


Βασει τον παραπανω (κι αυτό είναι που ενδιαφέρει εδώ μέσα) θα επαναλάβω ότι ΙΣΩΣ χάσουμε καποιους μήνες στην έναρξη της σεζόν 2021/22 χωρίς να μας φταίει κανενας. 

υγ. Αν έχω πέσει έξω σε καποιες από τις παραπανω υποθέσεις που εκανα (για το τι έχει συμβεί και γκρινιάζουν), θα επανέλθω.

Η κατασκευάστρια πάντως ως ιδιωτική κερδοσκοπική κτλ  εταιρία που είναι , έχει συμφέρον να αρχίσουν τα έργα το γρηγορότερο. Περισσότερο λογικό μοιάζει η κωλυσιεργία να οφείλεται στην  περιφέρεια αττικής .

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Η κατασκευάστρια πάντως ως ιδιωτική κερδοσκοπική κτλ που είναι έχει συμφέρον να αρχίσουν τα έργα το γρηγορότερο. Περισσότερο λογικό μοιάζει η κωλυσιεργία να οφείλεται στην  περιφέρεια αττικής .

Όχι δεν παει ακριβώς έτσι. 
 

Μπορει να μην βιάζονται γιατί έτσι τους βολευει να οργανωθούν (έχουν ένα σωρο αλλά έργα προφανως ταυτοχρονα).

Το μονο σίγουρο (γιατί τα αλλα προς το παρον είναι εικασίες) είναι ότι δεν καθυστερεί η Περιφέρεια, αφού το non paper με την ΤΟΜΗ τα έχει βάλει.

Εγω παντως από την στιγμή που δεν βλέπω καπου να λένε για υπογραφή σύμβασης (κοίταξα λίγο και διαύγεια, δεν είδα κάτι) ξεκινάω τις εικασίες μου από το ότι δεν εχει υπογραφει καν σύμβαση ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikos said:

Όχι δεν παει ακριβώς έτσι. 
 

Μπορει να μην βιάζονται γιατί έτσι τους βολευει να οργανωθούν (έχουν ένα σωρο αλλά έργα προφανως ταυτοχρονα).

Το μονο σίγουρο (γιατί τα αλλά προς το παρον είναι εικασίες) είναι ότι δεν καθυστερεί η Περιφέρεια, αφού το non paper με την ΤΟΜΗ τα έχει βάλει.

Εγω παντως από την στιγμή που δεν βλέπω καπου να λένε για υπογραφή σύμβασης, ξεκινάω τις εικασίες μου από το ότι δεν εχει υπογραφει καν σύμβαση ακόμα.

Αν η περιφέρεια τα κάνει όλα στην ώρα τους και η τομή καθυστερήσει υπερβολικά δεν μπορεί με τίποτα να ακυρωθεί η σύμβαση και να χασει  το έργο;   

Δεν είναι και μικρό το συγκεκριμένο έργο για να μην το έχει βάλει σε προτεραιότητα.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αν η περιφέρεια τα κάνει όλα στην ώρα τους και η τομή καθυστερήσει υπερβολικά δεν μπορεί να ακυρωθεί η σύμβαση και να χάσει το έργο;  

 

Όχι ρε συ αυτό εγραψα, ότι είναι σε νόμιμα πλαίσια καποιες καθυστερησεις πχ τους λένε έχετε 20 μέρες να φέρετε αυτά τα χαρτιά (εκ του νόμου). Αυτοί μπορεί να τα πάνε τελευταία μερα οσο κι αν αυτό δεν αρέσει στην ΠΑΕ ΑΕΚ και σε μας.

οκ εικασίες και επαναλαμβάνω θα επανέλθω γιατί μονο εικασίες μπορούν να γίνουν, απλά για την κουβεντα εγώ λεω τα εξης

-δεν βλέπω να έχει υπογραφει συμβαση

-γκρινιάζουν για την ΤΟΜΗ

αρα από τα παραπανω υποθετω ότι γκρινιάζουν γιατί αργεί η εταιρεια να παει τα χαρτιά για να υπογραψουν. Και έβαλαν τους Κεφτέδες να πιέσουν λες και θα ιδρώσει το αυτί τους 

Link to comment
Share on other sites

Η άσχημη ειδηση που προκυπτει από τα παραπανω είναι ότι φοβαμαι ότι δικαιώνομαι για αυτά που έλεγα στις προηγούμενες σελίδες, ότι δλδ καλά τα λέει ο Μητσος για καλοκαίρι ‘21 αλλά δεν είναι στο χερι του τα χρονοδιαγράμματα κι άρχισε ήδη να σφίγγει..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί αν το θέλει η κατασκευαστρια να μαζευτεί στη πορεία η οποία καθυστέρηση και με αυτά που έχουν να κάνουν δεν ειναι απίθανο ( αν πεσουν πολλα συνεργεία μαζί) αλλά θα πρέπει πρώτα να ξεκινήσει το έργο, πάντως από ότι φαίνεται παίζει να έχουμε επιπλέων καθυστέρηση. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Η άσχημη ειδηση που προκυπτει από τα παραπανω είναι ότι φοβαμαι ότι δικαιώνομαι για αυτά που έλεγα στις προηγούμενες σελίδες, ότι δλδ καλά τα λέει ο Μητσος για καλοκαίρι ‘21 αλλά δεν είναι στο χερι του τα χρονοδιαγράμματα κι άρχισε ήδη να σφίγγει..

Καλά όσον αφορά τους χρόνους έναρξης, υπογειοποίησης και εσωτερικών έργων, έχω βαρεθεί να δικαιώνομαι. Τα δημόσια έργα στην ελλάδα,"τρέχουν"με ρυθμούς κατασκευής μετρό.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά όσον αφορά τους χρόνους έναρξης, υπογειοποίησης και εσωτερικών έργων, έχω βαρεθεί να δικαιώνομαι. Τα δημόσια έργα στην ελλάδα,"τρέχουν"με ρυθμούς καατσκευής μετρό.

Δίκιο έχεις απλά εσυ το παρακάνεις λίγο ?

Λες για Σεπτέμβριο και τέτοια, οκ προς το παρον δεν προκύπτουν τέτοια καταστροφικά χρονοδιαγράμματα. Ελπίζω δηλαδή ?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AG21 said:

Μπορεί αν το θέλει η κατασκευαστρια να μαζευτεί στη πορεία η οποία καθυστέρηση και με αυτά που έχουν να κάνουν δεν ειναι απίθανο ( αν πεσουν πολλα συνεργεία μαζί) αλλά θα πρέπει πρώτα να ξεκινήσει το έργο, πάντως από ότι φαίνεται παίζει να έχουμε επιπλέων καθυστέρηση. 

«Αν θέλει», όπως το είπες..

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Δίκιο έχεις απλά εσυ το παρακάνεις λίγο ?

Λες για Σεπτέμβριο και τέτοια, οκ προς το παρον δεν προκύπτουν τέτοια καταστροφικά χρονοδιαγράμματα. Ελπίζω δηλαδή ?

Ποτέ δεν έγραψα για Σεπτέμβριο. Για την υπόγειοποιηση πολλές φορές έλεγες "όπου να ναι αρχίζει" και εγώ δικαιωνομουν πικρά. Τεσπα, δεν είναι θέμα ποιος δικαιώνεται προφανώς, αλλά να τελειώσει το γρηγορότερο η αγιασοφια. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ποτέ δεν έγραψα για Σεπτέμβριο. Για την υπόγειοποιηση πολλές φορές έλεγες "όπου να ναι αρχίζει" και εγώ δικαιωνομουν πικρά. Τεσπα, δεν είναι θέμα ποιος δικαιώνεται προφανώς, αλλά να τελειώσει το γρηγορότερο η αγιασοφια. 

Είσαι ο πρώτος που λες για καθυστέρηση.

Εγω δεν εννοουσα ότι δικαιώθηκα σε αυτό, αλλά στο ότι ο δάσκαλος μας μετέφερε την σιγουρια του Μελισσανίδη για καλοκαίρι του ´21 και απαντούσα ότι ο,τι και να λέει ο Μελ λιγη σημασία έχει εν προκειμενω, για όποιον ξέρει 2 πραγματα για το αντικείμενο.

Υγ.1 Νομιζω καπου πισω είχαμε κάνει έναν διάλογο για το πότε θα ξεκινήσει η ΤΟΜΗ και είπα πιστεύω Ιούνιο ή Ιούλιο και κάτι πιο απαισιόδοξο είπες για Σεπτέμβριο, μπορεί να κάνω λαθος, δεν έχει και καμια σημασία απλά εξηγώ γιατί το εγραψα ?
 

Υγ2. Με την υπογειοποιηση έγιναν τρελές μλκιες δυστυχως, πήγαν πολλά πραγματα στραβά. Είναι και πιο περίεργο εργο παντως από το μέσα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

Είσαι ο πρώτος που λες για καθυστέρηση.

Εγω δεν εννοουσα ότι δικαιώθηκα σε αυτό, αλλά στο ότι ο δάσκαλος μας μετέφερε την σιγουρια του Μελισσανίδη για καλοκαίρι του ´21 και απαντούσα ότι ο,τι και να λέει ο Μελ λιγη σημασία έχει εν προκειμενω, για όποιον ξέρει 2 πραγματα για το αντικείμενο.

Υγ. Νομιζω καπου πισω είχαμε κάνει έναν διάλογο για το πότε θα ξεκινήσει η ΤΟΜΗ και είπα πιστεύω Ιούνιο ή Ιούλιο και κάτι πιο απαισιόδοξο είπες για Σεπτέμβριο, μπορεί να κάνω λαθος, δεν έχει και καμια σημασία απλά εξηγώ γιατί το εγραψα ?

Καλά δεν θα  καθίσουμε να ψάξουμε τι έγραψα, αλλά το συγκεκριμένο αν όντως γράφτηκε, που δεν το θυμάμαι, θα ήταν σε φάση "χαμπισμου" μέσα από μια υπερβολή να δείξω ότι δεν προχωράνε τα πράγματα, όπως τότε με τα βλητα. Πάντως στο θέμα της υπογειοποίησης η απαισιοδοξία μου για τον χρόνο έναρξης των εργασιών τελικά είχε βάση. 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Και η υπογειοποίηση που είναι έργο της Περιφέρειας καθυστέρησε οπότε δεν πέφτουμε απο τα σύννεφα επειδή καθυστερεί και το έργο της Περιφέρειας στο εσωτερικό. 

Το βάρος της κριτικής βέβαια με βάση το άρθρο πέφτει στην ΤΟΜΗ και όχι στην Περιφέρεια. Μετά απο αυτό περιμένω κάποια ανακοίνωση απο τους υπεύθυνους της ΤΟΜΗΣ η οποία θα βάζει τα πράγματα στη θέση τους. Αν δεν υπάρξει κάτι ανάλογο τότε θα αρχίσω να ανησυχώ σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά δεν θα  καθίσουμε να ψάξουμε τι έγραψα, αλλά το συγκεκριμένο αν όντως γράφτηκε, που δεν το θυμάμαι, θα ήταν σε φάση "χαμπισμου" μέσα από μια υπερβολή να δείξω ότι δεν προχωράνε τα πράγματα, όπως τότε με τα βλητα. Πάντως στο θέμα της υπογειοποίησης η απαισιοδοξία μου είχε βάση. 

Είχε ναι. 
 

Κοιτα, το έχω ξαναγραψει ότι εγώ γράφω αυτά που γνωρίζω από το αντικείμενο και παντα λίγο προς την αισιόδοξη πλευρά. Ήδη στην υπογειοποιηση πήγαν χειρότερα από ο,τι υπολογιζα εγώ κι έχουμε πολύ δρόμο ακόμα.

Και σημερα που μιλάμε δεν βλεπω πολλες πιθανότητες να μπουμε Αυγουστο/Σεπτέμβριο. Αυτό είναι το χειρότερο, ότι αυτά που λεω τα θεωρω από νορμαλ ως αισιόδοξα.

 Μακαρι να διαψευστούμε αλλά η σημερινή διαρροή δεν βοηθάει ως προς αυτήν την κατεύθυνση.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Οδεύουμε προς δικαίωση Χαμπου και Νικομποτη το λοιπον;

Για δικαίωση χαμπου δύσκολο, μόνο αν στάζει λασπονερα αφρικανικής σκόνης  η οροφή στις βροχές. 

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγώ εκνευρίζομαι με τις αισιοδοξίες «θα μπουμε μέσα καλοκαίρι 21»

και μετά νεύρα «αδικαιολόγητη καθυστέρηση από ΤΟΜΗ ΑΕΒΕ».

Επικοινωνιακοι ερασιτεχνισμοι από την ΠΑΕ.

Σοβαρευτειτε.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
37 minutes ago, nikos said:

Βασικα εγώ εκνευρίζομαι με τις αισιοδοξίες «θα μπουμε μέσα καλοκαίρι 21»

και μετά νεύρα «αδικαιολόγητη καθυστέρηση από ΤΟΜΗ ΑΕΒΕ».

Επικοινωνιακοι ερασιτεχνισμοι από την ΠΑΕ.

Σοβαρευτειτε.

Και τι θα έπρεπε να πούνε;  Ότι δεν περιμένουμε να τηρηθεί το χρονοδιάγραμμα επειδή μπορεί κάποιοι απο την ΤΟΜΗ ή την Περιφέρεια να μην κάνουν σωστά τη δουλειά τους;

Για μένα πολύ καλά κάνουν και απο τη μια θέτουν τον εφικτό στόχο για το καλοκαίρι του 21 ενώ απο την άλλη φωτογραφίζουν τον υπεύθυνο της όποιας αδικαιολόγητης καθυστέρησης ώστε να αυξηθεί η πίεση. Το ίδιο είχαν κάνει και απέναντι στην Περιφέρεια επι εποχής Δούρου όταν είχαμε μεγάλες καθυστερήσεις λόγο γραφειοκρατίας. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fighter21 said:

Και τι θα έπρεπε να πούνε;  Ότι δεν περιμένουμε να τηρηθεί το χρονοδιάγραμμα επειδή μπορεί κάποιοι απο την ΤΟΜΗ ή την Περιφέρεια να μην κάνουν σωστά τη δουλειά τους;

Για μένα πολύ καλά κάνουν και φωτογραφίζουν τον υπεύθυνο της όποιας αδικαιολόγητης καθυστέρησης ώστε να αυξηθεί η πίεση. Το ίδιο είχαν κάνει και απέναντι στην Περιφέρεια επι εποχής Δούρου όταν είχαμε μεγάλες καθυστερήσεις λόγο γραφειοκρατίας. 

Πάμε πάλι: όχι, δεν είναι έτσι.

 

η κάθε ΤΟΜΗ δεν κάνει ο,τι γουστάρει.

ο Μελισσανίδης δεν ξανα-έχει μπλέξει με τέτοια πραγματα και του φταινε όλοι.

 

Σε έργα του Δημοσίου υπάρχουν ΝΟΜΟΙ και ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ.

Εγω λοιπόν υποθέτω ότι η εταιρεια καθυστερεί να παει τα χαρτιά (για να υπογραψει) λίγες μέρες παραπανω, κάτι που είναι δικαίωμα της.

Οσο και να σκούζει η ΑΕΚ δεν παίζει ρολο, πας να κανεις μνημόσυνο (και) με ξένα κόλυβα και μια σου φταίει η Δούρου, μια ο Πατουλης και μια ο Εργολαβος.

Ε, δεν παει έτσι τι να κάνουμε. Έχω γράψει 50 φορές σε αυτό το τοπικ κατα καιρούς ότι γελάω με τον εκνευρισμό της ΠΑΕ για φυσιοκογικοΤΑΤΕΣ καθυστερήσεις. Δεν τα είχαν καταλάβει καλά μάλλον στην αρχη.

υγ. Η ΙΝΤΡΑΚΑΤ που πραγματι καθυστέρησε και πολύ μαλιστα από δικό της τυπικό λαθος δεν άκουσε τίποτα βέβαια, φιλος ο φρυδιας αφού.

Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION
1 hour ago, Bukowski said:

Οδεύουμε προς δικαίωση Χαμπου και Νικομποτη το λοιπον;

Έχει ήδη δικαιωθεί ο χάμπος, γιατί τόσα χρόνια πηγαινοφέρνουνε τα χώματα τα τρακτέρ.

Link to comment
Share on other sites

Κάνα δυο τελευταία ματσάκια ΟΑΚΑ το 21 και μετά ερχόμαστε 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×