Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VIII


Recommended Posts

Μόλις διάβασα το περίφημο non paper, στο τέλος λέει ότι η ΑΕΚ αναμένει έναρξη των εργασιών ακόμα και μέσα στην ερχόμενη βδομάδα. Το να μην έχει υπογραφεί καν η σύμβαση αλλά να πιέζει η παε για έναρξη μέσα στην βδομάδα, είναι κάπως περίεργο. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το παράξενο, δεν ξερω τι εννοούν.

Παντως για σύμβαση δεν έχει γραφτεί τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Αυτό είναι το παράξενο, δεν ξερω τι εννοούν.

Παντως για σύμβαση δεν έχει γραφτεί τίποτα.

Οι περισσότεροι δημοσιογράφοι της ΑΕΚ  εν τω μεταξύ αναπαράγουν όλα τα non papers χωρίς να τους νοιάζει ούτε τι θα καταλάβει ο κόσμος ούτε και να καταλάβουν οι ίδιοι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Μόλις διάβασα το περίφημο non paper, στο τέλος λέει ότι η ΑΕΚ αναμένει έναρξη των εργασιών ακόμα και μέσα στην ερχόμενη βδομάδα. Το να μην έχει υπογραφεί καν η σύμβαση αλλά να πιέζει η παε για έναρξη μέσα στην βδομάδα, είναι κάπως περίεργο. 

Αν υπογράφει η σύμβαση από την άλλη τα έργα μπορούν να ξεκινήσουν  την επόμενη κιόλας μερα

Υπάρχει πιθανότητα (επειδή το non paper στρέφεται κατά της εταιρείας αποκλειστικά, όχι της Περιφέρειας) να είναι η τομή που δεν θέλει για κάποιο λόγο να υπογράψει ακόμα τη σύμβαση?? ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, George_D said:

Αν υπογράφει η σύμβαση από την άλλη τα έργα μπορούν να ξεκινήσουν  την επόμενη κιόλας μερα

Υπάρχει πιθανότητα (επειδή το non paper στρέφεται κατά της εταιρείας αποκλειστικά, όχι της Περιφέρειας) να είναι η τομή που δεν θέλει για κάποιο λόγο να υπογράψει ακόμα τη σύμβαση?? ?

Σε κάτι τέτοιο πήγε το μυαλό μου, αλλά ποιος ξέρει; Από ανακοινώσεις και non papers ότι συμπερανουμε ή φανταστούμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι σχεδον βέβαιος ότι ισχύουν αυτά που λεω.

Εψαξα στο Διαύγεια και το τελευταίο που βρηκα είναι αυτό:

https://diavgeia.gov.gr/doc/9ΒΡΗ7Λ7-ΑΧΗ

 

Άρα ΔΕΝ έχει υπογραψει γιατί μάλλον παει τα χαρτιά με το πάσο της (όπως έχει δικαίωμα ομως).

Ο Μελ τσαντίζεται γιατί δεν βγαινουν οι χρόνοι και ο Δηματος στέλνει κείμενα στους σουβλακοφαγους.

Κατα 90% θεωρω ότι έτσι είναι.

Ιδωμεν..

Link to comment
Share on other sites

Υπερωρίες δουλεύει ο κυρ Αντρέας, τη μια μέρα όλο χαρά τα ροδαλά του μάγουλα με την πρόκριση που μας έφερε ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ο μεγάλος αρχηγός, την άλλη αστράφτει και βροντά εναντίον κατασκευαστικής εταιρείας. Ας του σφουγγίσει κάποιος τον ιδρώτα.

Link to comment
Share on other sites

καλά έκανε η ΠΑΕ και έβγαλε διαρροή τυπικά δεν έχουν αργήσει αλλά να νιώσουν λίγη πίεση 

Link to comment
Share on other sites

Ο κυρ-Αντρέας υπάλληλος είναι, αλλά που τον βρίσκεις που τον χάνεις εκεί τριγύρω από την Αγια-Σοφιά είναι, ακόμα και κάτι άκυρα μεσημέρια που ούτε γάτες δεν κυκλοφορούν στη γειτονιά. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mporat said:

Υπερωρίες δουλεύει ο κυρ Αντρέας, τη μια μέρα όλο χαρά τα ροδαλά του μάγουλα με την πρόκριση που μας έφερε ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ο μεγάλος αρχηγός, την άλλη αστράφτει και βροντά εναντίον κατασκευαστικής εταιρείας. Ας του σφουγγίσει κάποιος τον ιδρώτα.

Άοκνος εργάτης...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nestoridis21 said:

Άοκνος εργάτης...

Μπορεί ναι, μπορεί όχι, αλλά με μια μπλούζα της ΑΕΚ κυκλοφορεί εκεί γύρω και χωρίς προσωπική φρουρά. 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
11 hours ago, nikos said:

Πάμε πάλι: όχι, δεν είναι έτσι.

 

η κάθε ΤΟΜΗ δεν κάνει ο,τι γουστάρει.

ο Μελισσανίδης δεν ξανα-έχει μπλέξει με τέτοια πραγματα και του φταινε όλοι.

 

Σε έργα του Δημοσίου υπάρχουν ΝΟΜΟΙ και ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑΤΑ.

Εγω λοιπόν υποθέτω ότι η εταιρεια καθυστερεί να παει τα χαρτιά (για να υπογραψει) λίγες μέρες παραπανω, κάτι που είναι δικαίωμα της.

Οσο και να σκούζει η ΑΕΚ δεν παίζει ρολο, πας να κανεις μνημόσυνο (και) με ξένα κόλυβα και μια σου φταίει η Δούρου, μια ο Πατουλης και μια ο Εργολαβος.

Ε, δεν παει έτσι τι να κάνουμε. Έχω γράψει 50 φορές σε αυτό το τοπικ κατα καιρούς ότι γελάω με τον εκνευρισμό της ΠΑΕ για φυσιοκογικοΤΑΤΕΣ καθυστερήσεις. Δεν τα είχαν καταλάβει καλά μάλλον στην αρχη.

υγ. Η ΙΝΤΡΑΚΑΤ που πραγματι καθυστέρησε και πολύ μαλιστα από δικό της τυπικό λαθος δεν άκουσε τίποτα βέβαια, φιλος ο φρυδιας αφού.

Ο Μελ έχει τους κατάλληλους ανθρώπους που μπορούν να τον ενημερώσουν για τους ρυθμούς του δημοσίου και ξέρει τι να περιμένει. Δεν νομίζω ότι είναι τόσο αφελής.

Άλλωστε δεν κατηγορεί στο συγκεκριμένο στάδιο που βρισκόμαστε την Περιφέρεια και το δημόσιο.

Απο κει και πέρα πιστεύω ότι δεν θα προχωρούσε σε αρνητική διαφήμιση της ΤΟΜΗΣ αν δεν υπήρχε πράγματι σοβαρός λόγος και χωρίς προηγουμένως να έχει διερευνήσει τις αιτίες της καθυστέρησης έχοντας επαφές με τους υπεύθυνους της εταιρείας.

Όσο για την INTRAKAT δεν υπήρχε λόγος κριτικής και πίεσης μετά το λάθος αφού πλέον ήταν πολύ αργά για να διορθωθεί. 

Γενικά αποτελεί μεγάλη διαφήμιση η ενασχόληση με το έργο για κάθε εταιρεία και μεγάλη δυσφήμιση το να υπάρχουν ανάλογες αντιδράσεις. Γι αυτό δεν πιστεύω ότι η αντίδραση της ΑΕΚ είναι επιπόλαιη. Δεν θα ήθελαν να τους εκθέσουν χωρίς σοβαρό λόγο.

Link to comment
Share on other sites

θα δουμε παιδια.

 

ΑΝ (α-ν) πραγματι δεν υπαρχει συμβαση, για καποιον που ξερει απο αυτα τα πραγματα, το χθεσινο ειναι καλυτερο κι απο ανεκδοτο,

δεν ξερω πώς αλλιως να το εξηγησω.

Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION

Κουφάλες αλλόθρησκοι, 15 μέρες νηστεία θα κάνετε μπας και σωθείτε πριν να μπείτε στην Αγιασοφιά.

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα είναι απλά για κάποιον που έχει καταλάβει το επικοινωνιακό στο θέμα του γηπέδου. Πρώτα χτυπάμε το σαμάρι για να πάρει τα χαμπαρια του το γαϊδούρι. Αφού πάρει τα χαμπαρια του το γαϊδούρι, το σαμάρι από τις μπατσες έχει γίνει πολυθρόνα πολυτελείας. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Skepastos said:

Τα πράγματα είναι απλά για κάποιον που έχει καταλάβει το επικοινωνιακό στο θέμα του γηπέδου. Πρώτα χτυπάμε το σαμάρι για να πάρει τα χαμπαρια του το γαϊδούρι. Αφού πάρει τα χαμπαρια του το γαϊδούρι, το σαμάρι από τις μπατσες έχει γίνει πολυθρόνα πολυτελείας. 

Όλο τακτικές είμαστε, όλο χτυπήματα, όλο σαμάρια και γαίδουρια. Μα στις μεταγραφές, μα στο γηπεδο, μα στην ΕΠΟ. Κούραση καπου...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Όλο τακτικές είμαστε, όλο χτυπήματα, όλο σαμάρια και γαίδουρια. Μα στις μεταγραφές, μα στο γηπεδο, μα στην ΕΠΟ. Κούραση καπου...

ειμαστε το ΚΚΕ του αθλητισμου, μονοι εναντιον ολου του συστηματος...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bukowski said:

Όλο τακτικές είμαστε, όλο χτυπήματα, όλο σαμάρια και γαίδουρια. Μα στις μεταγραφές, μα στο γηπεδο, μα στην ΕΠΟ. Κούραση καπου...

σώπα μωρέ μλκ να φωνάξουμε τους προηγούμενους που και πρωτάθλημα είχαν πάρει και γήπεδο χτίσανε και την ΕΠΟ γυρίσανε λες και θα χτυπήσει κάποιος τα χεράκια του και θα γίνουν όλα όπως μας βολεύουν εμάς 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, amd said:

σώπα μωρέ μλκ να φωνάξουμε τους προηγούμενους που και πρωτάθλημα είχαν πάρει και γήπεδο χτίσανε και την ΕΠΟ γυρίσανε λες και θα χτυπήσει κάποιος τα χεράκια του και θα γίνουν όλα όπως μας βολεύουν εμάς 

Κ Ο Υ Ρ Α Σ Η

Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες,  απλά εγώ προσπάθησα να αναλύσω ότι πιέζουν για βλακειες που δεν γίνονται, πάμε στην ουσία, η ουσία λΕπον είναι η εξης: έγραφα παλιότερα ότι δεν μου έβγαιναν οι ημερομηνίες να μπουμε πριν την σεζόν 21/22 (όταν από την ΠΑΕ έλεγαν αλλα)

Τωρα λεω ότι δεν μου βγαινουν με τίποτα για να μπεις Σεπτέμβριο 21.

Και πλέον εμπιστεύομαι περισσότερο τον εαυτόν μου και την λογικη μου, παρα τις αισιοδοξίες της ΠΑΕ.

Η σύμβαση που θα υπογραφει είναι για 16 μήνες, που σημαινει ότι αν υπέγραφαν ...χθες, η εταιρεια είναι υποχρεωμένη να τελειώσει τελος Οκτωβρίου του 2021. Το αν θα τελειώσει λιγο νωρίτερα εξαρταται από την διάθεσή της.

Καλα Χριστούγεννα 2021 ειπαμε λοιπόν; 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
13 minutes ago, nikos said:

Τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες,  απλά εγώ προσπάθησα να αναλύσω ότι πιέζουν για βλακειες που δεν γίνονται, πάμε στην ουσία, η ουσία λΕπον είναι η εξης: έγραφα παλιότερα ότι δεν μου έβγαιναν οι ημερομηνίες να μπουμε πριν την σεζόν 21/22 (όταν από την ΠΑΕ έλεγαν αλλα)

Τωρα λεω ότι δεν μου βγαινουν με τίποτα για να μπεις Σεπτέμβριο 21.

Και πλέον εμπιστεύομαι περισσότερο τον εαυτόν μου και την λογικη μου, παρα τις αισιοδοξίες της ΠΑΕ.

Η σύμβαση που θα υπογραφει είναι για 16 μήνες, που σημαινει ότι αν υπέγραφαν ...χθες, η εταιρεια είναι υποχρεωμένη να τελειώσει τελος Οκτωβρίου του 2021. Το αν θα τελειώσει λιγο νωρίτερα εξαρταται από την διάθεσή της.

Καλα Χριστούγεννα 2021 ειπαμε λοιπόν; 

 

 

Σε ότι αφορά τα έργα που κάνει μόνη της η ΑΕΚ δεν έχει νόημα η βιασύνη αφού τα υπόλοιπα της Περιφέρειας καθυστερούν.

Εφόσον λοιπόν δεν γίνεται κάτι πράγματι εκτός χρονοδιαγράμματος απο την ΤΟΜΗ σιγά να μην βιαστούν να τελειώσουν τη στιγμή που βολεύει εμάς. 

Περιμένω βέβαια και κάποια διευκρινιστική δήλωση απο την ΤΟΜΗ που να επιβεβαιώνει ότι βρίσκεται εντός χρονοδιαγράμματος που της έχει δοθεί και ότι δεν έχει κάποια ευθύνη για αργοπορία σε διαδικαστικά θέματα που αφορούν την σύμβαση με την Περιφέρεια.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Βέβαια δεν είναι και υποχρεωμένοι να απαντήσουν.

Να επαναλάβω εδώ ότι υποθέτω ότι δεν έχουν υπογραψει ακομα, γιατί δεν βλέπω κάτι τέτοιο πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

5.2 έκανε επίσκεψη η Τομή στο γήπεδο 

Δύο ενδεχόμενα σκέφτομαι 

Η υπάρχει κάποιο θέμα και η ΠΑΕ αρχίζει να πιέζει 

Η Βάση υπογειοποίησης και πορείας των άλλων έργων είναι εφικτο να είναι έτοιμο το γήπεδο για την σεζόν 21 / 22 και πιέζουν για αυτό 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Bukowski said:

Όλο τακτικές είμαστε, όλο χτυπήματα, όλο σαμάρια και γαίδουρια. Μα στις μεταγραφές, μα στο γηπεδο, μα στην ΕΠΟ. Κούραση καπου...

Έτσι δουλεύει το σύστημα Μελ από την αρχή. 

Link to comment
Share on other sites

Ότι πιέζουν να μπουν με τη νέα σεζόν είναι βέβαιο. Το ότι δεν έχει υπογραφεί η σύμβαση επίσης. Το ότι ανεξάρτητα με το λέει η σύμβαση τα έργα τρέχουν όσο θέλει ο αναδοχος και τα στάζει το δημόσιο επίσης. Αν θέλουν από την Περιφέρεια πχ να γλυκαθει η Τομη και να τελειώνει υπάρχει τρόπος. Κάτι τα εντάλματα που θα βγαίνουν προς πληρωμή στο αψε σβήσε και δεν θα κολλανε, κανενα απρόβλεπτο επί των τιμών - κλειστά μάτια από τους επιβλέποντες,καμία αναθεώρηση τιμής....του σπανου τα γένια δεν γίνονται στα δημόσια. Μέχρι και να πληρωθείς χωρις να παραδόσεις γίνεται...Το κακό για όλα αυτά ειναι ότι και πάλι δεν εξαρτάται απ'οκ εσένα αλλά από τον Χ Πατούλη.....οψομεθα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×