Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VIII


Recommended Posts

περιμεντε να δειτε το πρωτο κοματι της 16-17 που θα ολοκληρωθεί πρωτο ...... εκει θα εχουμε ομαδικές μαλακίες απεξω

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, GIANNHS said:

περιμεντε να δειτε το πρωτο κοματι της 16-17 που θα ολοκληρωθεί πρωτο ...... εκει θα εχουμε ομαδικές μαλακίες απεξω

 

Μαζι σου, αλλα να παμε λιγο πιο γρηγορα την γηπεδαρα , γιατι η φαση αρχιζει να γινεται ποσο ΑΕΚ.Αντε γιατι περιμενει και ενας ευρωπαικος τελικος να φιλοξενηθει εκει.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Man Of Faith said:

Μαζι σου, αλλα να παμε λιγο πιο γρηγορα την γηπεδαρα , γιατι η φαση αρχιζει να γινεται ποσο ΑΕΚ.Αντε γιατι περιμενει και ενας ευρωπαικος τελικος να φιλοξενηθει εκει.

Και ήταν έτοιμο πάλι το 21-22 θα άνοιγε αλλά δικαιώθηκα ο Μελ με τους αργη πιο οικονομικη κατασκευή. 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρόσφατα, παρέμενε ένα τοιχακι, ερείπιο, παίζει να ταν μισό μέτρο, απομεινάρι της εξωτερικής πλευράς της  σκεπαστης, μέσα στα χώματα, ακριβώς μπροστά από το πεζοδρόμιο που υπήρχε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως λέει ο κεφτες365. Η ΕΠΟ μετά το φιάσκο του πανκρητιου δηλώνει την Αγία Σοφία για έδρα μόλις είναι έτοιμη και μέχρι τότε οακα. 

Νομίζω ότι είναι το ιδανικό γήπεδο για να γίνει μόνιμη έδρα της εθνικής εκτός και αν γίνει του παναθηναϊκου. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Νομίζω ότι είναι το ιδανικό γήπεδο για να γίνει μόνιμη έδρα της εθνικής 

Να δούμε όμως αν εμείς είμαστε σε θέση να βγάζουμε "υπηρεσίες" ομάδες περιφρούρησης του γηπέδου όταν παίζει η Εθνική όπως κάνανε οι πουστόγαυροι !!!

Εκτός κι αν είμαστε ... ανώτεροι με ποδοσφαιρικό και αθλητικό "πολιτισμό", οπότε να ετοιμαστούμε να βλέπουμε καρεκλάκια και τοίχους γραμμένα με "Τούρκοι πουτάνας γιοί" και τέτοια μέσα στο "σπίτι" μας ....

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Νονός said:

Να δούμε όμως αν εμείς είμαστε σε θέση να βγάζουμε "υπηρεσίες" ομάδες περιφρούρησης του γηπέδου όταν παίζει η Εθνική όπως κάνανε οι πουστόγαυροι !!!

Εκτός κι αν είμαστε ... ανώτεροι με ποδοσφαιρικό και αθλητικό "πολιτισμό", οπότε να ετοιμαστούμε να βλέπουμε καρεκλάκια και τοίχους γραμμένα με "Τούρκοι πουτάνας γιοί" και τέτοια μέσα στο "σπίτι" μας ....

Οι γαυροι έχουν πυρινα ακροδεξιο κάτι που δεν έχει η ΑΕΚ άρα λίγο δύσκολο να γίνουν ομορφιές στην Αγία Σοφία από τη μια και οι ΑΕΚτζιδες δεν είναι επιστήμονες να ψάχνουν βαζελους και γαύρου 100 έναντιων 1 για να ψιρισουν μια μπλούζα.  Πιο πιθανό να δεις καμία σημαία παλαιστινης σε καμία γωνία. Γνώμη μου. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, AG21 said:

Οι γαυροι έχουν πυρινα ακροδεξιο κάτι που δεν έχει η ΑΕΚ άρα λίγο δύσκολο να γίνουν ομορφιές στην Αγία Σοφία από τη μια και οι ΑΕΚτζιδες δεν είναι επιστήμονες να ψάχνουν βαζελους και γαύρου 100 έναντιων 1 για να ψιρισουν μια μπλούζα.  Πιο πιθανό να δεις καμία σημαία παλαιστινης σε καμία γωνία. Γνώμη μου. 

Επειδή λοιπόν η ΑΕΚ δεν έχει (ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ) φασιστοναζιστικό πυρήνα (που δηλαδή κάτι κατάλοιπα τα έχει αλλά ευτυχώς δεν είναι τόσα που να συγκροτούν ... πυρήνα) και επειδή το θέμα δεν έχει να κάνει με ψιριστικές αλλά με άλλες καταστάσεις και επειδή η κάθε σημαία της όποιας Παλαιστίνης ΔΕΝ βρίζει ούτε εμένα ούτε τη μάνα μου ούτε το σπίτι μου γενικότερα, το καλύτερο θα είναι να ΜΗΝ δοθεί το γήπεδο για μόνιμη έδρα της Εθνικής.

Κατά τη γνώμη μου, βεβαίως ....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Επειδή λοιπόν η ΑΕΚ δεν έχει (ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ) φασιστοναζιστικό πυρήνα (που δηλαδή κάτι κατάλοιπα τα έχει αλλά ευτυχώς δεν είναι τόσα που να συγκροτούν ... πυρήνα) και επειδή το θέμα δεν έχει να κάνει με ψιριστικές αλλά με άλλες καταστάσεις και επειδή η κάθε σημαία της όποιας Παλαιστίνης ΔΕΝ βρίζει ούτε εμένα ούτε τη μάνα μου ούτε το σπίτι μου γενικότερα, το καλύτερο θα είναι να ΜΗΝ δοθεί το γήπεδο για μόνιμη έδρα της Εθνικής.

Κατά τη γνώμη μου, βεβαίως ....

καταλαβαίνω που πάει το μυαλό σου αλλα πιστεύει ότι θα τολμίσουν να κάνουν μαζική κίνηση στη νεα φιλαδέλφεια που και το γήπεδο θα είναι πιο ασφαλές και με καλύτερη επιτήριση και είναι πιο δύσκολο να ξεφύγεις εντός και εκτός γηπέδου ? Εγώ απο τώρα που ξερω τα σχέδια ( κερκίδες ,διαδρόμοι, επίπεδα, θέση αστυνομίας  , διαρρίθμηση κτλ ) του θεωρώ το γήπεδο μας απο αυτά που θα είναι αυτοκτονία να κάνεις οτιδήποτε και να γλιτώσεις και αυτό ισχύει και για αγώνες ΑΕΚ όχι μόνο εθνικής .  

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα πάντα ήταν με την θέληση για την καταστολή ή την πρόληψη για φασαρία. Το ότι υπάρχουν οι κατάλληλες συνθήκες δεν είναι εγγυήση για τίποτα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που το γράφω αλλά δυστυχώς έτσι είναι ...

Πουτανοσπέρματα οι γαύροι, ναι, μπράβοι, ναι, υπάλληλοι, ναι, "στρατός", ναι, αλλά κινήθηκαν υποδειγματικά σε αγαστή συνεργασία με την διοίκηση Κόκκαλη μετά την ανέγερση του "νέου" Καραϊσκάκη. Και όλα έγιναν βάσει σχεδίου.

Βάλτε το μυαλό και τη μνήμη σας να δουλέψουν και θα διαπιστώσετε ότι (άσχετα με το τι και πως πλασαρίστηκε στον πολύ κόσμο) ΕΚΕΙ, δηλαδή στην "προστασία" του νέου γηπέδου τους βρίσκεται η απαρχή και η αιτία που κόπηκαν οι μετακινήσεις οπαδών στα εκτός έδρας.

Άφησαν μία, δύο, τρεις και στη συνέχεια μπήκε μπροστά το σχέδιο, δεν δώσανε πρώτοι εισιτήρια σε φιλοξενούμενους, εκείνοι ανταπέδωσαν (λογικά), πέσανε και 2-3 (στημένες ?) μανούρες δεξιά κι αριστερά και πάπαλα το έργο και τέζα ο καμπούρης.

Και όταν για δικούς τους (και ευνόητους) λόγους δώσανε στην ΕΠΟ το γήπεδο για την Εθνική έπεσε φέης κοντρόλ για την είσοδο στο γήπεδο και περιφρούρηση μέχρι αηδίας. Περάσανε Γολγοθά πατεράδες με μικρά παιδάκια σε ματς της Εθνικής επειδή κάτι ... θυμίζανε φατσικά σε κάποιους "πορτιέρηδες".

Το πως θα διαχειριστούμε εμείς μια αντίστοιχη κατάσταση (π.χ. ματς Εθνικής) δεν το γνωρίζω αν και υποψιάζομαι κάποια πράγματα με βάση την μορφή του ΤΩΡΙΝΟΥ οπαδικού μας κινήματος και την γενική αντίληψη της ΤΩΡΙΝΗΣ διοίκησης ....

Και βάσει αυτών των υποψιών, επαναλαμβάνω ότι η γνώμη μου είναι να ΜΗΝ δοθεί ΠΟΤΕ το γήπεδο για ΜΟΝΙΜΗ έδρα της Εθνικής. Μια χαρά είναι το ΟΑΚΑ και αν πει κανείς για "ποδοσφαιρικό" γήπεδο και "στρούγκες" και άλλα τέτοια, η Εθνική είναι -και θα είναι- τόσο χαμηλού επιπέδου που σιγά τα αυγά μη σπάσουνε αν θα παίζει στο ΟΑΚΑ, στην ΑγιαΣοφιά ή στα νταμάρια του Βύρωνα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο,τι και να λεμε η έδρα της εθνικής είναι ένα δώρο στην ΠΑΕ που είναι πιο δυνατή στην ΕΠΟ κ εννοείται έχει ένα γήπεδο της προκοπής. Το ενοίκιο για προπόνηση και αγώνα είναι υψηλό και κάθε ιδιοκτήτης τα θέλει αυτά τα μπόνους.  Αν δεν έχει ενοίκιο η συμφωνία ΠΑΕ-ΕΠΟ όπως γινόταν παλιότερα .. και γίνει όπως με τη συμφωνία ΕΠΟ-γαύρου οπότε πάει ανά αγώνα τότε αυτό μπορεί να φθάσει τις 80.000 ευρώ . Και όμως  ναι οι γαυροι λάμβαναν 70-80χιλιάδες ευρώ ανά αγωνα της εθνικης στο γήπεδο τους. Σκεφθείτε πόσους αγώνες θα παίξει η εθνική στη Φιλαδέλφεια και δείτε πως για πλάκα έρχεται ο στόπερ των ονείρων μας.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×