Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VIII


Recommended Posts

Όπως αποκαλύφθηκε στο "Total Football" του Open το καινούργιο γήπεδο της ΑΕΚ στην Νέα Φιλαδέλφεια δε θα είναι έτοιμο στην έναρξη της επόμενης σεζόν, αλλά στο τελευταίο τρίμηνο του 2021.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

Ο Βεργης είπε ότι θα δημοπρατηθεί κι άλλο εργο, για το εντός και πάμε κι άλλο πίσω.

Λύθηκε μια ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΩΝ (αν θέλετε αναλύω τι εννοώ).

 

υγ. Μην περιμένετε να μπουμε το 21...

Το γήπεδο-στολίδι της΄Ενωσης έρχεται, όμως θα καθυστερήσει... ελαφρώς. Όπως έγινε γνωστό μέσω του "Total Football" στην τηλεόραση του Open, το "ΟΠΑΠ Arena" δε θα είναι έτοιμο, όπως γνωρίζαμε μέχρι τώρα, στην έναρξη της αγωνιστικής σεζόν 2021-2022, αλλά λίγο αργότερα. 

Πιο συγκεκριμένα, ο «ναός» στη Νέα Φιλαδέλφεια θα ανοίξει τις πύλες του στο τελευταίο τρίμηνο του 2021. Γι' αυτή τη μικρή καθυστέρηση δεν ευθύνεται ούτε η ΠΑΕ ΑΕΚ, αλλά ούτε και η περιφέρεια, μιας και το ζήτημα είναι καθαρά γραφειοκρατικό. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, nikos said:

Ο Βεργης είπε ότι θα δημοπρατηθεί κι άλλο εργο, για το εντός και πάμε κι άλλο πίσω.

Λύθηκε μια ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΧΡΟΝΩΝ (αν θέλετε αναλύω τι εννοώ).

 

υγ. Μην περιμένετε να μπουμε το 21...

Για πες

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, George_D said:

στο βιντεο ειπε οτι δημοπρατηθηκαν τα 12 εκατ απο τα 20 και μενουν αλλα 8

Σε τι σκοπό? 

Αφου το έργο ήταν για 20 και έγιναν εκπτώσεις και πήγε 12

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Σε τι σκοπό? 

Αφου το έργο ήταν για 20 και έγιναν εκπτώσεις και πήγε 12

κι εγω αυτο σκεφτομαι. Δεν εχω καταλαβει τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρονια διαβαζουμε στον προϋπολογισμό 20 από την Περιφερεια, (άρα σύνολο 60-65, καπου έχει γραφτεί κι 80 με ΦΠΑ ομως ή τελος πάντων όσα είναι). Για να βγει ο προϋπολογισμός επρεπε αυτά της Περιφερειας να είναι 20 δλδ.

Η Περιφερεια ομως δεν έδωσε 20, έδωσε 10,50 (με ΦΠΑ) λόγω έκπτωσης. 

Αναρωτιομουν λοιπόν τόσα χρονια πώς θα βγει το συνολο των 60-65 ή 80 χωρίς καν τα άλλα 9,50.

Τωρα λενε ότι θα δημοπρατήσουν και τα υπόλοιπα.

 

Τι συνέβη λοιπόν; 
 

2 τινα

1) το ήξεραν από την αρχη και μας το φυλαγαν για ...εκπληξη..

2) οπως τα είχαν κάνει τελικά, είχε πέσει πολύ η ποιότητα του έργου, δεν έβγαινε αυτό που είχε παρουσιαστεί με αυτά τα λεφτα  και μόλις ο Μητσος έμαθε ότι ετοιμάζονται να τα σκάσουν και για άλλα γηπεδα απαίτησε και εξασφάλισε τα υπόλοιπα.

Δεν είμαι σε θέση να μπορώ να καταλάβω αν ισχυει το 1) ή το 2), τουλάχιστον όχι ακόμα. 


Στανταρακι παντως ότι πάμε από 2022 πλέον,  μην ακούτε για ένα τριμηνακι ακόμα, πίπες είναι αυτά.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nikos said:

Τόσα χρονια διαβαζουμε στον προϋπολογισμό 20 από την Περιφερεια, (άρα σύνολο 60-65, καπου έχει γραφτεί κι 80 με ΦΠΑ ομως ή τελος πάντων όσα είναι). Για να βγει ο προϋπολογισμός επρεπε αυτά της Περιφερειας να είναι 20 δλδ.

Η Περιφερεια ομως δεν έδωσε 20, έδωσε 10,50 (με ΦΠΑ) λόγω έκπτωσης. 

Αναρωτιομουν λοιπόν τόσα χρονια πώς θα βγει το συνολο των 60-65 ή 80 χωρίς καν τα άλλα 9,50.

Τωρα λενε ότι θα δημοπρατήσουν και τα υπόλοιπα.

 

Τι συνέβη λοιπόν; 
 

2 τινα

1) το ήξεραν από την αρχη και μας το φυλαγαν για ...εκπληξη..

2) οπως τα είχαν κάνει τελικά, είχε πέσει πολύ η ποιότητα του έργου, δεν έβγαινε αυτό που είχε παρουσιαστεί με αυτά τα λεφτα  και μόλις ο Μητσος έμαθε ότι ετοιμάζονται να τα σκάσουν και για άλλα γηπεδα απαίτησε και εξασφάλισε τα υπόλοιπα.

Δεν είμαι σε θέση να μπορώ να καταλάβω αν ισχυει το 1) ή το 2), τουλάχιστον όχι ακόμα. 


Στανταρακι παντως ότι πάμε από 2022 πλέον,  μην ακούτε για ένα τριμηνακι ακόμα, πίπες είναι αυτά.

Ρε παιδια, μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε, εμπειριες εχουμε… .με την ταχυτητα (NOT) που εξελίσσονται τα έργα ποιος πιστευε από εδώ ότι θα μπαίναμε το 2021?

Νομίζω κανένας. Ελπίζω από εδώ και στο εξής να φορτσάρουν για να μπούμε το 2022.

Link to comment
Share on other sites

Η λογική λέει - δεν είναι πάντα σωστή η λογική - ότι αυτά είχαν υπολογιστή απορρόφησαν όσα απορρόφησαν και τα υπόλοιπα θα τα σπρώξουν για αλλά έργα πιθανών περιβάλλοντος χώρου η αλλού σαν απρόβλεπτα ( νομίζω αναφέρεται στη σύμβαση). 

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο αν ισχύει. Θα δοθουν 12 μυρια για έργα που τα είχαμε υπολογίσει να κοστίζουν 20 μυρια και τα 8 που περισσεύουν θα τα δώσουμε για ακόμα παραπάνω έργα. Έρχονται χρυσά πόμολα. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τέλειο αν ισχύει. Θα δοθουν 12 μυρια για έργα που τα είχαμε υπολογίσει να κοστίζουν 20 μυρια και τα 8 που περισσεύουν θα τα δώσουμε για ακόμα παραπάνω έργα. Έρχονται χρυσά πόμολα. 

Μηπως με κανα τερτιπι τα 8 να τα εριχνε στην ομαδα ξερω γω;

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, aris2168 said:

Τι γηπεδαρα μας φτιαχνεις Τιγρη μου!

 Μελισσανίδη σ'ευχαριστώ.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Stylianopoulos said:

 Μελισσανίδη σ'ευχαριστώ.

 

θα το βαλω signature (αν και νομιζω οτι δεν υπαρχει πχια)

Link to comment
Share on other sites

Με την «αποκάλυψη» του Βεργη ουδείς ασχολήθηκε παντως.

Εμένα μου φάνηκε λογικοφανης ως είδηση, αλλα δεν βλέπω κάτι. Μουφα; 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

Με την «αποκάλυψη» του Βεργη ουδείς ασχολήθηκε παντως.

Εμένα μου φάνηκε λογικοφανης ως είδηση, αλλα δεν βλέπω κάτι. Μουφα; 

Μάλλον τα 8 θέλουν να τα σπρώξουν για την υπογειοποίηση της Φωκων και έβγαλαν διαρροή για καθυστέρηση για να υπάρξει πίεση στην Περιφέρεια. Τα γνωστά κόλπα δλδ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

για ενα πραγμα ειμαι σιγουρος. Αν ο μελισσανιδης ηταν υπευθυνος διαχειρισης του ΕΣΠΑ η απορροφητικοτητα θα ηταν 100%

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, aris2168 said:

Τι γηπεδαρα μας φτιαχνεις Τιγρη μου!

 

17 hours ago, Stylianopoulos said:

 Μελισσανίδη σ'ευχαριστώ.

 

Πηγές μου (ΟΧΙ ιαματικές) μέσα από τον Δήμο ΝΦ-ΝΧ με πληροφόρησαν ότι χθες Δευτέρα πρωί το Τμήμα Παραπόνων του Δήμου κατακλύστηκε από έντονες διαμαρτυρίες πολιτών για συνεχείς και επίμονες οχλήσεις από ΑΓΝΩΣΤΟ, με το συγκεκριμένο λεκτικό περιεχόμενο, το βράδυ του Σαββάτου στους χώρους πέριξ του νεοανεγειρόμενου γηπέδου.

Μονολεκτικώς .... ΕΣΧΩΣ

:ph34r:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×