Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

Εγώ τον θεωρω τραγικο τον Γαλανοπουλο και πολύ φυσιολογική την πρόταση που φέρεται να του έγινε από την ΠΑΕ (μονο και μονο μπας και πουληθεί αργότερα).

Γουστα είναι αυτά, τι να πω.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

επίσης να πω και γω την γνώμη μου. 

χνιντ<βρανιες 

ανσαριφαντ<αραουχο 

τσιντωντας<μπαρκας

ινσουα>χουλτ

αν η ομάδα πάρει τον ανσαριφαντ και μείνει έτσι προσωπικά την θεωρώ πολύ αποδυνάμωμενη. ουσιαστικά μόνο στην θέσηη του ινσουα είσαι καλύτερος μέχρι στιγμής. 

 

Link to comment
Share on other sites

Χαφ που παιζει ΜΟΝΟ παραλληλο ποδοσφαιρο και δεν εχει την μεταβιβαση δεν εχει ουτε παρον ουτε μελλον σε καμια σοβαρη ομαδα. Ας πουμε οτι ο Γαλανοπουλος ειναι "καλος" για Ελληνας χαφ, στην διεθνη αγορα ομως δεν ειναι τιποτα. Τι να τα κανω τα τρεξιματα του και τα πνευμονια του; Ενας δευτερος Σιμοες ειναι στην καλυτερη. Δεν εχει την ψηλη μεταβιβαση, δεν εχει την 20αρα-30αρα μπαλια στα πλαγια μπακ οταν παιρνει την πρωτη πασα, δεν εχει κεφαλι, δεν εχει υψος, ουτε δυναμικος παικτης ειναι. Δεν αναφερομαι καν σε καθετο παιχνιδι και τελειωματα. Δεν ειναι μικρος πλεον εχει φτασει τα 22 και κλεινει τα 23 σε 4 μηνες. Συγκρινετε τον με τον Καμαρα του Ολυμπιακου που εχουν σχεδον την ιδια ηλικια. Λες και παιζουν διαφορετικο αθλημα ειναι. Μεσα σε ολα αυτα τραυματιζεται και ευκολα. Ενταξει δηλαδη ποσα θελει για να ανανεωσει; Το ιδανικο ειναι να τον ανανεωσεις και να τον πουλησεις με 1.5εκ-2εκ και ολα οκ.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

επίσης να πω και γω την γνώμη μου. 

χνιντ<βρανιες 

ανσαριφαντ<αραουχο 

τσιντωντας<μπαρκας

ινσουα>χουλτ

αν η ομάδα πάρει τον ανσαριφαντ και μείνει έτσι προσωπικά την θεωρώ πολύ αποδυνάμωμενη. ουσιαστικά μόνο στην θέσηη του ινσουα είσαι καλύτερος μέχρι στιγμής. 

 

Δεν έχει κλείσει ακόμα το πάρε δώσε αποτε τα συμπεράσματα είναι λίγο πρόωρα , εκτός από το τέρμα που είναι έτσι σίγουρα . 

Από την άλλη όμως το βασικό είναι οι παίχτες να εξυπηρετούν το πλάνο του προπονητή και να αποδίδουν αυτό που έχει στο μυαλό του .

Αν ο Αραούχο πχ ( που ήταν χώμα btw ) δεν μπορεί να αποδώσει στο σύστημα του προπονητή κτλ κτλ τότε είναι άσχετο που είναι καλό παίχτης γιατί απλά δεν θα φανεί .

Ο Ανσαφιραρντ η τέτοιου τύπου φορ έρχεται για να απεμπλακεί ο Λιβάγια από τη θέση του φορ οριστικά 

Γενικά έχω εμπιστοσύνη στον Καρέρα και στον Ίβιτς κυρίως ότι έχουν κάτι ξεκάθαρο στο μυαλό τους και κινούνται με βάση αυτό .

Συνεπώς θα φανεί στο χόρτο αν είμαστε καλύτεροι οι χειρότεροι.

Η εκτίμηση μου είναι πάντως πως θα δούμε μια πολύ αθλητική ΑΕΚ , πολύ γρήγορη πολύ σφιχτή πίσω η οποια θα ξεκολιάζει στο τρανσιτιον 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, felman said:

Abalos einai o Galanopoulos. Mia metriothta. Mhn to psaxneis.

Καταρχάς είναι κοντός για τη θέση και το στυλ παιχνιδιού που έχει 

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, goku21 said:

επίσης να πω και γω την γνώμη μου. 

χνιντ<βρανιες 

ανσαριφαντ<αραουχο 

τσιντωντας<μπαρκας

ινσουα>χουλτ

αν η ομάδα πάρει τον ανσαριφαντ και μείνει έτσι προσωπικά την θεωρώ πολύ αποδυνάμωμενη. ουσιαστικά μόνο στην θέσηη του ινσουα είσαι καλύτερος μέχρι στιγμής. 

 

Εννοειται (βαλε και κανένας<Μάνταλου) αλλά ελπίζουμε να συνεχιστούν οι αλλαξοκωλιες και καπου θετικό να βγάλει αυτό με πλανο Ίβιτς-Καρερα. Πάμε για πολλες αλλαγές όπως φαίνεται πλέον.

Link to comment
Share on other sites

ποιον Αραουχο αυτού που είδαμε στο 6 μηνο ? όχι ο ανσαριφαρντ αλλά ο αραμπουλι είναι καλύτερος 

άλλο πως θέλουμε να θυμόμαστε τον Αραούχο και άλλο πως έπαιξε 6 μήνες 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν έρθει Καρίμ, βλέπω πώληση και Ολιβέιρα. Τώρα για Μάνταλο , εφόσον φύγει που το εύχομαι, θα ήθελα αντικαταστάτη ένα αμυντικό χάφ υψηλού επιπέδου, με κάθετη μεταβίβαση κλπ κλπ. 

Link to comment
Share on other sites

Για 2 χρόνια φεύγει ο αρχηγός οπότε μετράτε τα λόγια σας haters γιατί το 2022 θα τον βρει πάλι στην Αγία Σοφία. Όσο για το Γάλανοπουλο προσεύχομαι να φέρει οποιαδήποτε πρόταση φετος και αυτός και ο Σιμοες. 105 ματς με 4 γκολ και μια ασίστ μπορεί να μου δώσει παίχτης που θα διαλέξουμε στην τύχη. Μεγάλη ευκαιρία να ξαναχτίσουμε την ομάδα φετος με το βλέμμα στο νέο γήπεδο. 

Link to comment
Share on other sites

Ευγε Ιλια.

ΟΚ ειναι ο Καριμ, δηλαδη ξερω γω ειχαμε και Γιακουμακη. Μακαρι να ερχοταν και ο Αραουχο ουτως ωστε να μην ειχαμε αγχος για το τι και πως με Ολιβειρα και ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
3 hours ago, amd said:

ποιον Αραουχο αυτού που είδαμε στο 6 μηνο ? όχι ο ανσαριφαρντ αλλά ο αραμπουλι είναι καλύτερος 

άλλο πως θέλουμε να θυμόμαστε τον Αραούχο και άλλο πως έπαιξε 6 μήνες 

 

Και επιπλέον θα πρέπει να τον κρίνουμε υπολογίζοντας ότι ήταν ανεπαρκής και πριν το εξάμηνο, δηλαδή πριν την επιστροφή.  Δεν γίνεται να θυμόμαστε μόνο την χρονιά του πρωταθλήματος.

Link to comment
Share on other sites

ο Σερχιο ειναι καυλιαρης αλλα εχει να παιξει μπαλα πλεον 2 χρονια, εχει να κανει προετοιμασια 2 χρονια και την περσυνη και την φετινη της εχασε

τα τελευταια 2 χρονια εχει βαλει 7 γκολ σε καμια 50αρια ματς θα μου πεις κανει και αλλα πραγματα και ξερουμε οτι σκιζεται ναι οκ αλλα the form doesnt add up

 

προσωπικα δεν με τρελαινει ο ανσαριφαρντ φυσικα δεν εχει σχεση με το παρελθον του στον γαυρο στα @@ μου τα γραφω αυτα απλα θεωρω οτι η ΑΕΚ πρεπει να παει ν παρει ενα φορ που θα εχει μελλον και μεταπωλητικη αξια και ο Ιρανος στα 30 του δεν εχει καμια αντε να παιξει 2 χρονια στην ΑΕΚ (αν ερθει) και να αποσυρθει ησυχως στην πατριδα του.

εξαλλου δεν ηταν και ποτε κανα μεγαλο κανονι ενιγουει αν ερθει καλως να ερθει υγιης να ειναι να βοηθησει με την εμπειρια του

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Σε ότι αφορά τον Μάνταλο αν δεν αλλάξει κάτι την τελευταία στιγμή μπράβο του που κατάφερε μετά απο 2 πολύ σοβαρούς τραυματισμούς να επανέλθει, να φέρει και στην ΑΕΚ χρήματα και να κερδίσει ένα πολύ καλό συμβόλαιο στα 29 του χρόνια. Για μένα μπορεί να μην ήταν ο ηγέτης που ονειρεύονταν ότι θα γίνει μερικοί αλλά ήταν μια πολύτιμη μονάδα με μεγάλη προσφορά που πρέπει οπωσδήποτε να αναπληρωθεί με παίκτη τουλάχιστον ανάλογης αξίας.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, amd said:

ο Σερχιο ειναι καυλιαρης αλλα εχει να παιξει μπαλα πλεον 2 χρονια, εχει να κανει προετοιμασια 2 χρονια και την περσυνη και την φετινη της εχασε

τα τελευταια 2 χρονια εχει βαλει 7 γκολ σε καμια 50αρια ματς θα μου πεις κανει και αλλα πραγματα και ξερουμε οτι σκιζεται ναι οκ αλλα the form doesnt add up

 

προσωπικα δεν με τρελαινει ο ανσαριφαρντ φυσικα δεν εχει σχεση με το παρελθον του στον γαυρο στα @@ μου τα γραφω αυτα απλα θεωρω οτι η ΑΕΚ πρεπει να παει ν παρει ενα φορ που θα εχει μελλον και μεταπωλητικη αξια και ο Ιρανος στα 30 του δεν εχει καμια αντε να παιξει 2 χρονια στην ΑΕΚ (αν ερθει) και να αποσυρθει ησυχως στην πατριδα του.

εξαλλου δεν ηταν και ποτε κανα μεγαλο κανονι ενιγουει αν ερθει καλως να ερθει υγιης να ειναι να βοηθησει με την εμπειρια του

o ανσαριφαντ πόσα γκολ έχει βάλει τα τελευταία δύο χρόνια. και που τα έχει βάλει αυτά τα γκολ? γιατι στημο Κατάρ νομίζω έπαιζε και στην νοτιχαμ που πήγε δεν έπαιξε καθολου

Link to comment
Share on other sites

εμενα αυτό που με χαλαει είναι πως ο Καριμ δεν ειναι κομπο με δεξι ακραιο.

Link to comment
Share on other sites

Eβαλε 6 γκολ σε 20 συμμετοχες στο πρωταθλημα κ 5,6 γκολ με το Ιραν. 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Πετράκης καθόριζε το αγωνιστικό προφίλ της ομάδας, μας λέει ο κεφτές.. να' αυτα δε μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, gybe21 said:

Ο Πετράκης καθόριζε το αγωνιστικό προφίλ της ομάδας, μας λέει ο κεφτές.. να' αυτα δε μπορώ.

Κι ο Κίμωνας ο Κουλούρης, του Κινήματος.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goku21 said:

o ανσαριφαντ πόσα γκολ έχει βάλει τα τελευταία δύο χρόνια. και που τα έχει βάλει αυτά τα γκολ? γιατι στημο Κατάρ νομίζω έπαιζε και στην νοτιχαμ που πήγε δεν έπαιξε καθολου

γιατι πιστευεις οτι το καταρ ειναι πολυ χιεροτερο απο το ελληνικο πρωταθλημα δεν προκυπτει απο πουθενα οτι ο αραουχο ειναι καλυτερος του ανσαριφαρντ 

οχι οτι μαρεσει ο ασαριφαρντ αλλα χειροτερος του αραουχο δεν ειναι τουλαχιστον οχι οπως βλεπουμε τωρα τον αραουχο

αν συγκρινουμε τον αραουχο πριν 2 χρονια ναι οκ

Link to comment
Share on other sites

Τίμια λύση ο Ανσαριφαρντ αν έρθει ελεύθερος και σίγουρα αναβάθμιση σε σχέση με τον κανένα ή τον Γιακουμάκη.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×