Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, Asvos21 said:

Τίμια λύση ο Ανσαριφαρντ αν έρθει ελεύθερος και σίγουρα αναβάθμιση σε σχέση με τον κανένα ή τον Γιακουμάκη.

 

Ο κανένας και ο  Γιακουμακης είναι το ίδιο πρόσωπο. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, amd said:

γιατι πιστευεις οτι το καταρ ειναι πολυ χιεροτερο απο το ελληνικο πρωταθλημα δεν προκυπτει απο πουθενα οτι ο αραουχο ειναι καλυτερος του ανσαριφαρντ 

οχι οτι μαρεσει ο ασαριφαρντ αλλα χειροτερος του αραουχο δεν ειναι τουλαχιστον οχι οπως βλεπουμε τωρα τον αραουχο

αν συγκρινουμε τον αραουχο πριν 2 χρονια ναι οκ

Δεν ξέρω τι είναι το πρωτάθλημα του Κατάρ. 

ξέρω τον ανσαριφαντ τον έχω δει στα καλά του κάνει για αναπληρωματικος. δεν σιγκρινετε με τον αρουοχο ούτε αυτόν που είδαμε τους τελευταίους 6 μήνες. 

αλλά οκ για αναπληρωματικος κάνει αν είναι σε καλή κατάσταση., αλλά η ομάδα θέλει δεξί εξτρεμ άμεσα. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, amd said:

γιατι πιστευεις οτι το καταρ ειναι πολυ χιεροτερο απο το ελληνικο πρωταθλημα δεν προκυπτει απο πουθενα οτι ο αραουχο ειναι καλυτερος του ανσαριφαρντ 

οχι οτι μαρεσει ο ασαριφαρντ αλλα χειροτερος του αραουχο δεν ειναι τουλαχιστον οχι οπως βλεπουμε τωρα τον αραουχο

αν συγκρινουμε τον αραουχο πριν 2 χρονια ναι οκ

Δεν ξέρω τι είναι το πρωτάθλημα του Κατάρ. 

ξέρω τον ανσαριφαντ τον έχω δει στα καλά του κάνει για αναπληρωματικος. δεν σιγκρινετε με τον αρουοχο ούτε αυτόν που είδαμε τους τελευταίους 6 μήνες. 

αλλά οκ για αναπληρωματικος κάνει αν είναι σε καλή κατάσταση., αλλά η ομάδα θέλει δεξί εξτρεμ άμεσα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

Δεν ξέρω τι είναι το πρωτάθλημα του Κατάρ. 

ξέρω τον ανσαριφαντ τον έχω δει στα καλά του κάνει για αναπληρωματικος. δεν σιγκρινετε με τον αρουοχο ούτε αυτόν που είδαμε τους τελευταίους 6 μήνες. 

αλλά οκ για αναπληρωματικος κάνει αν είναι σε καλή κατάσταση., αλλά η ομάδα θέλει δεξί εξτρεμ άμεσα. 

στα καλα του ο ιρανος εβαλε 18 γκολ στην ελλαδα σε 25 ματς  (πριν 2 χρονια)προφανως και για αναπληρωματικος κανει

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε ο Καρίμ και θεωρούσα ότι τον αδικούσαν στον γαύρο. Για μένα καλώς να ορίσει και σε σχέση με τον ουχο που είδαμε πέρυσι πολύ πιθανόν να βοηθήσει αρκετά παραπάνω.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως θυμάμαι έναν παίχτη να έχει το εύκολο γκολ μέσα στην περιοχή. Σε σχέση με το Γιακουμακη είναι τεράστιο upgrade. Καλώς να έρθει. 

Link to comment
Share on other sites

Πάμε λοιπόν

Θέλουμε οπωσδήποτε τερματοφύλακα. Εύχομαι να κάνω εγώ λάθος

Θέλουμε να φύγει ο Οικονόμου και να έρθει ο Βράνιες

Θέλουμε ένα χαφ γιατί τραυματίστηκε ο Πολωνός

Θέλουμε παίχτη στην θέση του Μάνταλου και του Αραούχο

Θέλουμε και ένα παίχτη στην θέση του Βέρντε και να πάει ο Ιταλός για αλλαγή

Αν φύγει και ο Λιβάγια θέλουμε και εκεί παίχτη

That's all για φέτος

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mobster21 said:

Πάμε λοιπόν

Θέλουμε οπωσδήποτε τερματοφύλακα. Εύχομαι να κάνω εγώ λάθος

Θέλουμε να φύγει ο Οικονόμου και να έρθει ο Βράνιες

Θέλουμε ένα χαφ γιατί τραυματίστηκε ο Πολωνός

Θέλουμε παίχτη στην θέση του Μάνταλου και του Αραούχο

Θέλουμε και ένα παίχτη στην θέση του Βέρντε και να πάει ο Ιταλός για αλλαγή

Αν φύγει και ο Λιβάγια θέλουμε και εκεί παίχτη

That's all για φέτος

Συμφωνώ απόλυτα. Ιδανικά, κι αν θεωρήσουμε δεδομένη την πώληση Μάνταλου, χρειαζόμαστε:

Τερματοφύλακα, χαφ, δεξί μπακ, οχτατοδεκαρι, δεξί χαφ, φορ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ανσαριφάρντ 2017/18 : 1 γκολ ανα 78 λεπτά και 5 ασίστ

Αξίζει να σημειωθεί πως πρόκειται για τον ακριβό Ολυμπιακό αλλά επίσης κακό με Χάσι, Λεμονή, Γκαρσία. Ο ιρανός δεν έπαιζε σε μία καλά δομημένη ομάδα ώστε να ξεγελούν τα γκολ, φυσικά είχε κάποια βοήθεια από τον Φορτούνη κλπ. ο οποίος όμως εκείνη την περίοδο δεν ήταν πολύ καλός και δεχόταν μεγάλη κριτική.

Πρόκειται για πολύ καλό επιθετικό που διαθέτει ωραίες κινήσεις αλλά και αξιόλογη τεχνική κατάρτιση για συνδυαστικό ποδόσφαιρο ενώ δεν είναι και στατικός χωρίς βέβαια να έχει την ταχύτητα και εκρηκτικότητα π.χ. του Αραούχο.

 

Τώρα από συνομιλίες που κάνω κατά καιρούς με ολυμπιακούς αλλά και από διάφορα αρκετά σχόλια στο διαδίκτυο, για ένα υψηλό ποσοστό είναι πολύ καλός παίκτης που έπρεπε να μείνει, για ένα άλλο επίσης σεβαστό ποσοστό θεωρείται πως σκόραρε μετά από παρά πολλές τελικές και ορθώς έφυγε.

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτός πάντως παρακαλούσε να γυρίσει στο γαύρο ακόμα κ στις τρομπέτες της 7 έστελνε μηνύματα για επιστροφή..

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε οσα στατιστικα θελέτε . Για μενα ο Ιρανος ειναι απο τους παικτες που δεν θα ηθελα να δω στην ΑΕΚ .

Δεν ειναι για την ΑΕΚ που γουσταρω. Και ναι ο Τσινο ειναι πεσμενος και δεν σας κανει αλλα μας χαρισε γκολαρες και σε ντερμπι. 

Οσο για την συγκριση και ο Καριμ απο το 17/18 εχει να πάιξει σοβαρη μπαλα.

Θα ηθελα καλυτερο αντικαταστατη του Αραουχο 

Link to comment
Share on other sites

Πάντα πρέπει να συνυπολογίζουμε τα δεδομένα.

Για ελεύθερος με 500 χιλιάρικα κσι για την δουλειά που τον θέλει ο Καρερα (αναπληρωματικός του Ολιβέιρα ή βασικος οταν παίξεις με 2 μπροστά) αυτος που είδαμε στην Ελλάδα είναι μια χαρα.

 

υγ. Τρισμέγιστε @Stylianopoulos δεν έχει γραφτεί τίποτα και μιλάμε ως δεδομένη μεταγραφή. Πόσο μπροστά είσαι αγόρι μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα πρεπε να έχει δικό του thread κλειδωμένο   κ να γράφει μόνο αυτά που πρέπει...

Τώρα ψάχνεις να βρεις που κ τι ..

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ο Ανσαριφαρντ είναι ένας καλός συγχρονος παίχτης. Ειναι ψηλός και σκοράρει με το κεφάλι, είναι γρήγορος και παίζει μια χαρά στην αντεπίθεση (το είδαμε στον Πανιώνιο), έχει αρκετά καλή τεχνική και κυρίως έχει καλές τοποθετήσεις στην περιοχή. Πιστεύω θα είναι μια πολύ καλή μεταγραφη. Αχωνευτος είναι, οπότε ας καρφώσει 2-3 σε ντέρμπι να το δούμε αλλιώς. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gybe21 said:

Κανονικά θα πρεπε να έχει δικό του thread κλειδωμένο   κ να γράφει μόνο αυτά που πρέπει...

Τώρα ψάχνεις να βρεις που κ τι ..

Έτσι όμως, δεν τα έχουμε όλα έτοιμα, πρέπει να ψάξουμε και μεις λίγο. 

Link to comment
Share on other sites

Plot twist: μας τρολαρει ο @Stylianopoulosγια να τεσταρει την πίστη μας.

Ακλόνητη όμως, σαν την θέση του Μιχάλη Μπακακη στο βασικό σχήμα της νέας χρονιάς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Έτσι όμως, δεν τα έχουμε όλα έτοιμα, πρέπει να ψάξουμε και μεις λίγο. 

Έχεις ένα πόντο σ αυτό.

Μας διαβάζουν κ αρδ πιθανόν, οπότε ας μη τα έχουν όλα στο πιάτο.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gybe21 said:

Κανονικά θα πρεπε να έχει δικό του thread κλειδωμένο   κ να γράφει μόνο αυτά που πρέπει...

Τώρα ψάχνεις να βρεις που κ τι ..

ή δικο του μπλογκ ?

Link to comment
Share on other sites

ο ανσαριφαντγια μένα στο μόνο που υπερτερεί του Αραούχο είναι σε ταχύτητα..(τουλαχιστον παλιά.)σε οαλ τα άλλα είναι 3 επίπεδα κάτω ποδοσφαιρικα

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το καλό του Ανσαριφαρντ είναι ότι δεν υπέγραψε ποτέ πενταετές συμβόλαιο με μια μικρή ομάδα, αντί να πάει εκεί που τον ήθελαν και ήθελε. Δεν είναι δηλαδή βλαμμένος. Σόρι αλλά γνώμη μου. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ανσαριφάρντ ήταν βασικός στον ακριβό Ολυμπιακό. Μόνο ο Χάσι είχε κάνει την αποκοτιά στην αρχή να τον έχει έξω για διάφορους λόγους ακατανόητους θα έλεγα.

Σε 25 αγώνες πρωταθλήματος έβαλε 17 γκολ σε μη νορμάλ Ολυμπιακό.

Αν δεν κάνει στην ΑΕΚ σαν δεύτερος με ολίγον πρώτος ο βασικός του τότε τριταθλητή Ελλάδος με τέτοια συνεισφορά τότε κάτι έχει πάει στραβά.

 

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καψουρα με τον αραουχο και ειναι δυσκολο να δεχτουμε καποιον αλλο στη θεση του.

Link to comment
Share on other sites

Ο αραουχο ξερει περισσότερη μπαλα εννοειται αλλα ειναι αλλου για αλλου το παιδι. 

Ειναι 28 χρονων συνταξιουχος ποδοσφαιριστης. 

Ο ιρανος ανετα παιζει κ βασικος σε μας. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Διατηρώ μια μικρή ελπίδα ότι προς το τέλος των μεταγραφών ο Αραούχο θα είναι πλέον οριστικά δικός μας 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Διατηρώ μια μικρή ελπίδα ότι προς το τέλος των μεταγραφών ο Αραούχο θα είναι πλέον οριστικά δικός μας 

Θα το ηθελα αλλα εδω μας λενε οτι δεν αρεσει στον Καρερα οποτε ολα σταματανε εκει 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×