Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

5 minutes ago, Geologos said:

Περα απο το καλαμπούρι που θα γινει,

Και γίνεται το καλαμπούρι ελαφρά τη καρδία συνήθως, αφού ίντερνετ είναι και φβ κτλ., εκεί τα έχουμε όλα λυμένα και γνωρίζουμε τα πάντα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ενας καλος ποδοσφαιριστης ειναι πιθανο τελειωνοντας την μπαλα να εχει στην ακρη στην χειροτερη των περιπτωσεων 3,5m €. Αυτο παει να πει πως αν τελειωσει την μπαλα στα 35 του για τα επομενα 45 χρονια της ζωης του εχει 75k/χρονο για να ζει ή αλλιώς 5-6k/μηνα. Τωρα το γιατι ειναι τοσο ντουγανια που καταληγουν απενταροι μεσα σε μια 10ετια το πολυ ειναι αντικειμενο προς μελετη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hoffman21 said:

Aν δεν ειχε κανει εκεινη τη συνεντευξη  στον Βουλγαρινια καπου θα τον βολευε ο κουροπαλατης, ειμαι σιγουρος.

Ε ναι. Γιατι ο κουροπαλατης αμα καποιος συναναστραφει με Ιβαν ειδικα, τον τελειωνει. Δεν τα σηκωνει αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Στην προκειμενη περιπτωση αν θυμασαι ειχε κανει και εμπαργκο στο Οπεν, ο Παν.Κονε τον καλεσαν εκει ως ελευθερο και με την ελπιδα πως θα ειναι πικραμενος απο την ομαδα που δεν τον περιμενε να γυρισει απο Μυκονο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ενας καλος ποδοσφαιριστης ειναι πιθανο τελειωνοντας την μπαλα να εχει στην ακρη στην χειροτερη των περιπτωσεων 3,5m €. Αυτο παει να πει πως αν τελειωσει την μπαλα στα 35 του για τα επομενα 45 χρονια της ζωης του εχει 75k/χρονο για να ζει ή αλλιώς 5-6k/μηνα. Τωρα το γιατι ειναι τοσο ντουγανια που καταληγουν απενταροι μεσα σε μια 10ετια το πολυ ειναι αντικειμενο προς μελετη.

Οι έξυπνοι αυξάνουν την περιουσιά τους ειδικά αυτοί που χώνονται στην Εθνική ομάδα ( Γεωργάτος , Φύσσας κτλ )  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Geologos said:

Αυτός τώρα πέρα απο πρώην παικτης, ειναι και πρώην ειδωλο, πρώην διοικητικος ηγέτης, πρώην πλούσιος και πρώην της Βανδή. Κατάντια, πολυ πιθανό να είναι και γεμάτος ψυχολογικά προβλήματα.

Most likely

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Geologos said:

Περα απο το καλαμπούρι που θα γινει, είναι ψιλοπακέτο η ζωή του αθλητη που δεν μενει στον χώρο μετα. Καριέρα με λαμψη για 15 χρόνια στην καλύτερη, και μετά ολη η υπολοιπη ζωή τους είναι να ειναι απλά "πρώην". 

Αυτός τώρα πέρα απο πρώην παικτης, ειναι και πρώην ειδωλο, πρώην διοικητικος ηγέτης, πρώην πλούσιος και πρώην της Βανδή. Κατάντια, πολυ πιθανό να είναι και γεμάτος ψυχολογικά προβλήματα.

Εγω παλι γιατι νομιζω οτι θα ειναι στ' αρχιδια του ολα; Εχει ζησει πεντε ζωες ηδη ο Ντεμης μην τον λυπαστε. Αλι απο εμας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Ενας καλος ποδοσφαιριστης ειναι πιθανο τελειωνοντας την μπαλα να εχει στην ακρη στην χειροτερη των περιπτωσεων 3,5m €. Αυτο παει να πει πως αν τελειωσει την μπαλα στα 35 του για τα επομενα 45 χρονια της ζωης του εχει 75k/χρονο για να ζει ή αλλιώς 5-6k/μηνα. Τωρα το γιατι ειναι τοσο ντουγανια που καταληγουν απενταροι μεσα σε μια 10ετια το πολυ ειναι αντικειμενο προς μελετη.

Μα γιατί είναι ντουγάνια, ποδοσφαιριστές είναι ρε 'συ, οι περισσότεροι χωρίς σοβαρή εκεπαίδευση. Όταν συνηθίζεις σε μια άλφα ζωή όπου έχεις πολλά έξοδα, και δεν έχεις τα εφόδια ή τους ανθρώπους δίπλα σου να το διαχειριστείς, τότε καταλήγεις με μαθηματική ακρίβεια εδώ.
Ο μεροκαματιάρης που θα κερδίσει το λόττο πχ, και δεν έχει δει ποτέ ξέρω γω 10 χιλιάρικα μαζί, δεν μπορεί να διαχειριστεί την κατάσταση και τις περισσότερες φορές καταλήγει ταπί μέσα σε μερικά χρόνια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αφού έμεινε ζωντοχήρος και ο κοντός ήρθε η ώρα να τον βολέψει κάπου ο Μελ που ως γνωστόν εκεί που οι άλλοι βλέπουν ανθρώπινο πόνο (πχ χιαστούς) αυτός βλεπει ευκαιρία. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Αφού έμεινε ζωντοχήρος και ο κοντός ήρθε η ώρα να τον βολέψει κάπου ο Μελ που ως γνωστόν εκεί που οι άλλοι βλέπουν ανθρώπινο πόνο (πχ χιαστούς) αυτός βλεπει ευκαιρία. 

Σιγα μην μπλεξει ο Ντεμης.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Hoffman21 said:

Aν δεν ειχε κανει εκεινη τη συνεντευξη  στον Βουλγαρινια καπου θα τον βολευε ο κουροπαλατης, ειμαι σιγουρος.

Δεν είναι του ίδιου επιπέδου . Ο κοντός είναι σε άλλο πνευματικό επίπεδο και δεν μπορεί να συναναστρέφεται με ανθρώπους σαν το μελ . :P 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Skepastos said:

Αφού έμεινε ζωντοχήρος και ο κοντός ήρθε η ώρα να τον βολέψει κάπου ο Μελ που ως γνωστόν εκεί που οι άλλοι βλέπουν ανθρώπινο πόνο (πχ χιαστούς) αυτός βλεπει ευκαιρία. 

Αν το βάλει σε πόστο πχ ακαδημίες με το ρυθμό που θα ξοδεύει ούτε ένα μήνα δεν θα μείνει . 

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή ας βγει να πνιξει τον πονο σου στα μπουζουκια με τον Ζαγοράκη και τον Ζηκο. Μετά θα τον καλέσει ο Μελ γιατί ο Κονε θα έχει καεί. Και ο Ντέμης ειναι οτι πρεπει για να μιλάνε για κανα 6μηνο και να μην ασχολουμαστε με το αγωνιστικό

Link to comment
Share on other sites

Και αυτός ο Ντέμης βρήκε την ημέρα που θα ανακοινώσουμε το νο. 11 για τα επόμενα 4 χρόνια να ανακοινώσει τον χωρισμό για να τραβηξει τα φώτα επάνω του. 

Περίμενε ρε Κοντέ λίγες μέρες 

Αντε και προπονητης στην ΑΕΚ β

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, AG21 said:

Δεν είναι του ίδιου επιπέδου . Ο κοντός είναι σε άλλο πνευματικό επίπεδο και δεν μπορεί να συναναστρέφεται με ανθρώπους σαν το μελ . :P 

Βασικα ισχυει απολυτα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Araujo21 said:

Για αρχή ας βγει να πνιξει τον πονο σου στα μπουζουκια με τον Ζαγοράκη και τον Ζηκο. Μετά θα τον καλέσει ο Μελ γιατί ο Κονε θα έχει καεί. Και ο Ντέμης ειναι οτι πρεπει για να μιλάνε για κανα 6μηνο και να μην ασχολουμαστε με το αγωνιστικό

Δεν υπαρχει περιπτωση ο Ντεμης να κατσει να ασχοληθει με τα λουμπεναρια της σημερινης ΠΑΕ. Χιλια στραβα μπορει να χει αλλα σε καποια πραγματα υπερεχει των σημερινων. Θα μου κανει μεγαλη εκπληξη αν μπλεξει.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα και την ανακοίνωση του cεβασμοc του διαζύγιου την οποία υπογραφει και μια panik records. Και ερωτώ. Γιατί να μην δίπλα στο όνομα του Αρσενακου  να μην μπει και αυτό του Χχ μαζί με της original21? 

Ποιος είναι αυτός ο Αρσενακος (ξέρω ποιος είναι) που ανακατεύεται με τον Ντεμη μας; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Βασικα ισχυει απολυτα αυτο.

Ειρωνικά το είπα εγώ  άλλα σίγουρα δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι το πιστεύει και ο ίδιος . 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Ειρωνικά το είπα εγώ  άλλα σίγουρα δεν έχω καμιά αμφιβολία ότι το πιστεύει και ο ίδιος . 

Αμα το πιστευει καλως το πιστευει. Απειρως σοβαροτερος συνολικα του μπαρμπα ο Ντεμης.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Αμα το πιστευει καλως το πιστευει. Απειρως σοβαροτερος συνολικα του μπαρμπα ο Ντεμης.

Ναι αλλά έκανε κακή διαχείριση και έφαγε τα λεφτά των παπαδονοτιαδων

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Ναι αλλά έκανε κακή διαχείριση και έφαγε τα λεφτά των παπαδονοτιαδων

Δεν έκανε κακή διαχείριση, κακοδιαχείριση έκανε 

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαντάζεστε όσοι δεν το έχετε περάσει, το διαζύγιο μπορεί να είναι είτε λύτρωση, είτε η αρχή μιας πάρα πολύ δύσκολης κατάστασης. Υποθέτω ότι για τον κοντό είναι το δεύτερο. Πέραν αυτού, η πόρτα της ΑΕΚ έχει κλείσει οριστικά για τον κοντό ή έτσι φαίνεται να είναι. Παίζει και να μην έχει στον ήλιο μοίρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Bukowski said:

Σιγα μην μπλεξει ο Ντεμης.

Έχουν ακριβύνει τα γούστα. Δεν θα τον ζει και η γυναίκα τώρα. Θα πρέπει να δίνει και διατροφή. Εγώ βλέπω επικές κωλοτούμπες. Μεταξύ σοβαρού και αστείου το λέω 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Έχουν ακριβύνει τα γούστα. Δεν θα τον ζει και η γυναίκα τώρα. Θα πρέπει να δίνει και διατροφή. Εγώ βλέπω επικές κωλοτούμπες. Μεταξύ σοβαρού και αστείου το λέω 

Οσο αστειο και αν σου φαινεται ο Ντεμης εχει εντελως διαφορετικη κοσμοθεωρια οποτε δεν το θεωρω πιθανο να κωλοτουμπιασει.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×