Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

Ακουστηκε για μπακ για εναν Μπεκαρα. Μαλλον ο σκαουτερ παρακουσε οταν του ειπαμε να βρει μπακαρα

Link to comment
Share on other sites

Πορτογάλος Ναλιτζης μάλλον θα πάει στους βου. Κάτι παραπάνω από 3εκ για 3 χρόνια λένε στα ρεπορτάζ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hoffman21 said:

Πορτογάλος Ναλιτζης μάλλον θα πάει στους βου. Κάτι παραπάνω από 3εκ για 3 χρόνια λένε στα ρεπορτάζ.

Πολύ κοντά σε συμφωνία με τον ΠΑΟΚ βρίσκεται ο Νέλσον Ολιβέιρα

enwsi.gr

Ο Νέλσον Ολιβέιρα αποχωρεί μετά από δυο χρόνια από την ΑΕΚ και βρίσκεται κοντά σε συμφωνία με τον ΠΑΟΚ.

Ο Πορτογάλος επιθετικός, που έμεινε ελεύθερος από την ΑΕΚ, είχε προταθεί από καιρό και ενώ αρχικά φάνηκε ότι οι Θεσσαλονικείς δεν θα προχωρήσουν την περίπτωσή του, τα δεδομένα στην πορεία άλλαξαν. Πλέον ο 29χρονος φορ άρχισε να ανεβαίνει γρήγορα στη λίστα των ανθρώπων του ΠΑΟΚ με τους υποψήφιους επιθετικούς .

Οπως αναφέρει το sport24.gr, οι επαφές που υπάρχουν με τις δυο πλευρές είναι προχωρημένες και σύντομα αναμένεται να υπάρξουν εξελίξεις.

Το γεγονός ότι ο ΠΑΟΚ θέλει να εντάξει στο ρόστερ του άμεσα έναν φορ κρούσης και ο Ολιβέιρα δεν θα χρειαστεί χρόνο προσαρμογής είναι ένας από τους βασικούς λόγους που ο Πορτογάλος άρχισε να ανεβαίνει σημαντικά στη λίστα προτεραιοτήτων των επιτελών του Δικεφάλου.

Από την άλλη πλευρά ήταν επίσης σημαντικό ότι οι αρχικές απαιτήσεις του 29χρονου επιθετικού μειώθηκαν σημαντικά, γεγονός που λειτούργησε θετικά στην περίπτωσή του. Το κασέ του Ολιβέιρα όταν προτάθηκε στον ΠΑΟΚ ξεπερνούσε το 1 εκατομμύριο ευρώ, ωστόσο οι συζητήσεις αυτή την στιγμή αφορούν αποδοχές γύρω στις 700 χιλιάδες και απ’ όσο φαίνεται εκεί περίπου θα κλείσει τελικά η συμφωνία.

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να δεις που μετα τις υπογραφες απο Ναλιτζης, θα γινει Φαν Νιστελροι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σιγουρος. Για μενα παντα Πορτογαλος Ναλιτζης θα ειναι. Ανθρωπος που βαζει τον εαυτο του πανω απο την ομαδα και δεν δινει πασα δεν τον γουσταρω. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Προφανως αν τον πάρουν θα τον πάρουν για 1ο.

Ε, δεν κάνει για 1ος, τον κρίναμε 2 χρονια και βγήκε μετεξεταστέος.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει σε αυτους να ταιριαξει @nikos δεν ξερουμε . Αλλα σε μας γα τα λεφτα που επαιρνε δεν τα αξιζε και δεν βοηθησε .ΑΣε που εχει και θεμα στους κοιλιακους -προσαγωγους και ποτε δεν ξερεις ποτε θα ξαναβγει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Με καλή τροφοδοσία πιστεύω ότι μια χαρά θα είναι ο Ολιβέιρα. Επίσης πιστεύω ότι στην ΑΕΚ θα ταίριαζε με Αραούχο. Όλα βέβαια κρίνονται στην πράξη, αλλά ο  Λουτσέσκου δεν θα δεχόταν  παίκτη που δεν μπορεί να προσφέρει στον παοκ. 

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε κ αυτός το μύριο σαν τον Μάρκο. Ο ένας έφαγε τον άλλον, αγάπη μόνο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, billy21 said:

Το πήρε κ αυτός το μύριο σαν τον Μάρκο. Ο ένας έφαγε τον άλλον, αγάπη μόνο.

Και μεγαλη χαμενη η ομαδα της ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ήμασταν αποφασισμένοι και έτοιμοι να δώσουμε το μέγιστο κοντά στα 2,5Μ και το ελάχιστο 2Μ, σε δύο ποδοσφαιριστές που η αγορά τους εκτίμησε στα 1,35Μ...

Κάτι πάει πάρα πολύ στραβά στην ΠΑΕ ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Κατώτερος του αναμενόμενου ο Νέλσον Ολιβέιρα, αλλά θα σκοράρει εναντίον μας

Link to comment
Share on other sites

Βασικα από τον Σφιντερσκι είναι καλυτερος ας ουμε; Αμφιβαλλω.

 

Απο εκεί και περα ο,τι και να λέμε εμεις ο Μητσαρας ήθελε να τον κρατήσει. Και αν ισχύουν τα παρακάτω προκύπτει το ερώτημα ποσα τελικά του εδινε; Γιατί αν θυμάστε είχαμε κάνει ολόκληρη κουβέντα για ποσο θα τον κοστολογούσαμε. Επισης διαβάζαμε ότι του εδινε 800, άρα πώς αυτος θέλει να παει με 700 στους βου χωρίς να ψαχτεί άλλο; Έπεσε δλδ συνολικά 300 χιλιάρικα χωρίς να έχει κλείσει ακόμα ο Ιούνιος; 

 

Από την άλλη πλευρά ήταν επίσης σημαντικό ότι οι αρχικές απαιτήσεις του 29χρονου επιθετικού μειώθηκαν σημαντικά, γεγονός που λειτούργησε θετικά στην περίπτωσή του. Το κασέ του Ολιβέιρα όταν προτάθηκε στον ΠΑΟΚ ξεπερνούσε το 1 εκατομμύριο ευρώ, ωστόσο οι συζητήσεις αυτή την στιγμή αφορούν αποδοχές γύρω στις 700 χιλιάδες και απ’ όσο φαίνεται εκεί περίπου θα κλείσει τελικά η συμφωνία.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ τι έχουμε να ακούσουμε για το παικταρά που χάσαμε... Θα βάζει ένα γκολ και θα μας γίνονται τσουρέκια. 

Στην ΑΕΚ ζητάνε πολλά για ανανέωση και κλείνουν αλλού με πολλή λιγότερα. Τελικά έχει δίκιο ο μελ που δεν τους ανανεώνει με υπεραξίες. 

 

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη και η πιο συναισθηματική είναι διαφορετικές για εμένα. Φυσικά η καλύτερη ήταν όταν κερδίσαμε το πρωτάθλημα. Δεν χρειάζεται εξήγηση. Η πιο συναισθηματική ήταν το παιχνίδι με την Μπενφίκα στο ChampionsLeague. Δεν είχα παίξει στο Άμστερνταμ και εκείνο το βράδυ επέστρεφα στο ChampionsLeague. Είναι κάτι που μόνο οι ποδοσφαιριστές μπορούν να το νιώσουν. Μόνο αυτοί ξέρουν πώς είναι να ακούς τον ύμνο του ChampionsLeague. Για εμένα αυτό είναι το υψηλότερο επίπεδο που υπάρχει στο ποδόσφαιρο. Είναι ένα όνειρο για όλους τους παίκτες. Εγώ, όταν ερχόμουν στην ΑΕΚ, δεν το φανταζόμουν. Ήταν κάτι πολύ μεγάλο ακόμα και στα όνειρα μου. Μου αρέσει να βάζω υψηλούς στόχους και να προσπαθώ να τους πετύχω αλλά το ChampionsLeagueμου έμοιαζε πολύ μεγάλο και πολύ μακρινό. Μου έμοιαζε σαν ένα αστέρι στο οποίο δεν θα φτάσω ποτέ. Όταν επιστρέφεις και παίζεις απέναντι στους κορυφαίους... Στο παιχνίδι με την Μπενφίκα όταν στάθηκα και άκουσα τον ύμνο ήταν η πιο συναισθηματική στιγμή.

 

τσιγκρινσκι. 

Για να καταλάβουμε πόσο σημαντικό είναι να παίζεις τσλ....και μιλάμε για τον τσιγκρι που είχε ξαναπαίξει. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη συνεντευξη Τσιγκρινσκι στην πραβδα365. καταπληκτικες ατακες και μερικες σξηνες απο την καθημερινοτητα στα Σπατα! 

Link to comment
Share on other sites

 Ναι και να καταλάβουμε ότι για να σε προτιμάνε οι παικτες από τον χοντρό πρέπει ή να δινεις περισσότερα ή να παιζεις τσουλου και συνηθως δεν συμβαίνει τίποτε από τα δυο. Άρα ελπίζεις μονο στο ότι εσυ θα τους έχεις περισσότερο πρωταγωνιστές, όπως έγινε με τον Γκαρσια.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ουκρανός έχει ποδοσφαιρικες φιλοδοξίες. Πόσο παράξενα μας φαίνονται όλα αυτά όταν έχεις χρήσει τον ποζεRα της Μυκόνου για αρχηγό. Από τους ελάχιστους παλαίμαχους που θα έπρεπε να βρουν ανοικτές τις πόρτες των Σπάτων, έστω και για καφεδάκι 

Link to comment
Share on other sites

Ο Ουκρανος εχει αποφασισει να ζησει Βαρκελωνη, Πρεπει να τον εκμεταλευτεις οσο γινεται καλυτερα. Δεν εχεις πολλους σαν τον Τσιγκρινσκι. Απο την Ελλαδα μονο η ομαδα θα του λειψει το λεει και στην συνεντευξη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλό νέο να πάει ο Νέλσον στους Βου. 

Δείχνουν πως έχουν και αυτοί φέτος μεσαίο ταβάνι 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Καλό νέο να πάει ο Νέλσον στους Βου. 

Δείχνουν πως έχουν και αυτοί φέτος μεσαίο ταβάνι 

Έχεις point σε αυτό παντως 

Link to comment
Share on other sites

Έχω πει στον μάνατζερ μου να μην μιλήσει με ελληνικές ομάδας, τονίζει ο Τσίγκρι

Η αποχώρηση από την ΑΕΚ ανοίγει ένα νέο και παράλληλα το τελευταίο κεφάλαιο στην καριέρα του Τσιγκρίνσκι. «Και από εδώ και πέρα τι;» τον ρωτήσαμε κα μας ξεκαθάρισε πως θέλει να συνεχίσει να ευχαριστιέται το ποδόσφαιρο:  «Αρχικά να ξεκαθαρίσω ότι δεν θα μείνω στην Ελλάδα. Είναι αδύνατο να παίξω απέναντι στην ΑΕΚ. Αδύνατο. Το μυαλό δεν μπορεί να το αποδεχθεί. Η ελληνική μου ιστορία τελειώνει μόνο με την ΑΕΚ. Ο σεβασμός που έχω για τον σύλλογο είναι τεράστιος. Έχω πει στον μάνατζερ μου να μην συζητήσει προτάσεις από την Ελλάδα και να μην μιλήσει με ελληνικές ομάδες.

Αυτό που ψάχνω τώρα είναι μια νέα εμπειρία. Ένα διαφορετικό περιβάλλον. Μια χώρα κι ένα πρωτάθλημα που δεν έχω αγωνιστεί. Βέβαια αυτό που προέχει είναι στην επόμενη ομάδα μου να παίξω. Κάθε φορά να κρίνομαι στην προπόνηση και αν είμαι καλός να αγωνίζομαι. Θέλω να πάω σε μια ομάδα που θα έχω θέση και δεν ξέρω αν θα παίξω ένα, δύο ή τρία χρόνια ακόμα»

Όσο για το πώς βλέπει τον εαυτό του σε πέντε χρόνια και να αν θα έχει επιστρέψει σε νέο ρόλο στην ΑΕΚ τόνισε: «Μίλησα με τον πρόεδρο και μου είπε ότι η πόρτα της ΑΕΚ είναι πάντα ανοιχτή για εμένα. Αυτό το εκτιμώ πολύ. Στη ζωή μου έχω μάθει ότι πάντα πρέπει να κινείσαι βήμα βήμα. Όταν λέμε λοιπόν σε πέντε χρόνια δεν ξέρω. Δεν μπορώ να σας πω τι θα γίνει σε έναν χρόνο Αυτή τη στιγμή δεν ξέρω που θα βρίσκομαι σε δύο εβδομάδες. Είναι πολύ νωρίς λοιπόν να μιλήσω για την ΑΕΚ. Φυσικά αυτή η ομάδα είναι βαθειά στην καρδιά μου, έχει για πάντα μια θέση στην καρδιά μου. Το ότι φεύγω δεν είναι τόσο σημαντικό. Η ΑΕΚ δεν θα εξαφανιστεί από τη ζωή μου. Είτε θα δουλεύω εδώ, είδε δεν θα δουλεύω δεν θα χάσω την επαφή με τον σύλλογο. Θα δούμε πως θα τα φέρει η ζωή. Δεν θέλω να έρθω απλά στην ΑΕΚ και να είμαι ευτυχισμένος, θέλω αν έρθω να έχω τη δυνατότητα να βελτιώσω την ομάδα. Να είμαι πραγματικά χρήσιμος για την ομάδα. Ποτέ δεν θέλω απλά να πιάνω μια θέση, θέλω να υπολογίζουν σε εμένα. Ο σεβασμός που μου έδειξαν οι άνθρωποι της ΑΕΚ με έκαναν να νιώσω ζεστασιά και περηφάνια αλλά δεν θέλω να το χρησιμοποιήσω αυτό για να πάρω μια θέση. Θέλω να το πετύχω με τις επαγγελματικές μου ικανότητες όχι μόνο με τον σεβασμό. Αυτός δεν είναι αρκετός όταν μιλάμε για ένα τόσο σοβαρό κλαμπ και τόσο σοβαρές συνθήκες».

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×