Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

Εσεις παιδια που πανω κατω λετε οτι κλαιν μαιν ο Αθανασιαδης κτλ, διαφωνειτε οτι η ομάδα δεν βελτιώνει παίκτες? Διευκρινιστικα ρωτάω, γιατι και εγω πιστευω οτι τετοιες εμφανισεις μπορούν να σου κατσουν ή να σου κατσει μια ολοκληρη χρονια οπως τον Γιακουμακη.

Αλλα υπάρχει καποιος αντιλογος σε φαση "η ομαδα δουλευει σωστά απλά αυτοί είναι κουτορνιθια και δεν κανουν", οπου κουτορνιθια βάλτε όλους όσους παικτες περάσαν απο την ομαδα επι Μελισσανιδη πλην 5 10.

Link to comment
Share on other sites

H μεγαλύτερη διαφίμηση για την ΑΕΚ είναι αυτή τη στιγμή ο Αθανασιάδης. Μπράβο του που δεν κάθησε να μιζεριάσει, ρίσκαρε να πάει δανεικός στην Μολδαβία και ανταμείφθηκε. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Geologos said:

Εσεις παιδια που πανω κατω λετε οτι κλαιν μαιν ο Αθανασιαδης κτλ, διαφωνειτε οτι η ομάδα δεν βελτιώνει παίκτες? Διευκρινιστικα ρωτάω, γιατι και εγω πιστευω οτι τετοιες εμφανισεις μπορούν να σου κατσουν ή να σου κατσει μια ολοκληρη χρονια οπως τον Γιακουμακη.

Αλλα υπάρχει καποιος αντιλογος σε φαση "η ομαδα δουλευει σωστά απλά αυτοί είναι κουτορνιθια και δεν κανουν", οπου κουτορνιθια βάλτε όλους όσους παικτες περάσαν απο την ομαδα επι Μελισσανιδη πλην 5 10.

Προσωπικη γνωμη,η ομαδα δουλευει σε επιπεδο κωλοχανειου και το 99% των παικτων που περασαν ηταν ανεπιδεκτοι σοβαρης βελτιωσης/καριερας.

Το πρωτο το στηριζω στην αποψη που εβγαινε? επι χρονια απο κυκλους της ομαδας οτι ο μπακακης ειναι καλος αμυντικα και ο σβαρνας ταλεντο.Δηλαδη οκ τι να βελτιωσεις οταν δεν μπορεις καν να αξιολογησεις.Και πες οτι αξιολογεις,ποιος θα το βελτιωσει.Δεν πιστευεις στη δουλεια ως κλαμπ,εχεις δεητζη και ακαδημια ΔΥ.Ο τρελος προεδρος φερνει παιχταραδες(χωρις λεφτα) και ο προπονητης φτιαχνει ομαδαρα.Ομαδα β εθνικης ολλανδιας ειμαι σιγουρος οτι δουλευει πιο σοβαρα.

Το δευτερο το στηριζω οτι κανενας απο ολους τους σαπακες δεν εκανε σοβαρη καριερα μετα την ΑΕΚ.Καριερα οχι δυο ματς και τρια γκολ.Κατσουρανης παπασταθοπουλος σκοκο εφυγαν σαν παικταραδες και εκαναν.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bukowski said:

Εμεις θα χαμε φαει 5 και θα λεγαμε "ε με την Ρεαλ παιζαμε".

Αυτή η αλήθεια είναι για πολλά γαμοσταυρίδια...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι για τον Αθανασιάδη γιατί δεν δημιούργησε πρόβλημα και καθόταν σαν τρίτος για αρκετό καιρό . 

Θα χαρώ φυσικά ακόμα περισσότερο να βγάλουμε τις όψιον τσούμπερ και γέφτιτς απο τη πώληση του . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, aris2168 said:

Ειδα τα χαιλαιτς του αθανασιαδη.

Οκ, μπραβο το παληκαρι, μεγαλες αποκρουσεις εβγαλε, αλλα εμενα δε μου εδειξε τερμα μεγαλης ομαδας. Τερματοφυλακες να παιζουν σε μικροτερες ομαδες και σε σφυροκοπημα να κατεβαζουν ρολα δεν ειναι και η πρωτη φορ που βλεπω. Πολλες φορες εδιωχνε σε σημεια που ευκολα καποιος θα επαιρνε το ριμπαουντ αλλα δεν τον κρεμασε η αμυνα ή ηταν αστοχοι οι αλλοι, σε σουτ εκανε επεμβαση οπως και σε εμας χωρις να κοιταει, με το κεφαλι (μονο που σε εμας μπηκε), γενικα, δεν τρελλαθηκα. Προφανως στο περσινο μας χαλι δε μπορεσε να δειξει και τα οποια προτερηματα εχει. Αλλα δεν επαθα και πλακα σημερα.

Μεχρι να πάρουμε τα γκαφρά είναι unpopoular opinions αυτές. ΤΕΡΜΑΤΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ και τέτοια θέλει. Με bold και υπογραμμιση

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ότι δηλαδή όταν έφευγαν Γιακουμακης και Αθανασιάδης όλοι έγραφαν πρωτοσέλιδα ότι θα μιλάει γι αυτούς όλη η Ευρώπη.Κσι τώρα βγαίνουν και γράφουν τα γνωστά άρθρα για το κακό ελληνικό ποδόσφαιρο και τα γνωστά.Μπραβο στα παιδιά αν τα καταφέρουν εδώ όμως πήραν πολλές ευκαιρίες και αντε να δώσω ένα ελαφρυντικό στον Αθανασιάδη ότι όποιος τερμας έρχεται γίνεται χειρότερος.Απο κει και πέρα μακάρι να συνεχίσει μπας και πετύχουμε καμία καλή πώληση και ενισχυθουμε.Πιο πολύ με στεναχωρεί το γεγονός ότι η Σεριφ έχει ήδη δύο νίκες στο ChL αντίθετα με μας που έχουμε 2 στα 30.Εκει πρέπει να εστιάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Ότι δηλαδή όταν έφευγαν Γιακουμακης και Αθανασιάδης όλοι έγραφαν πρωτοσέλιδα ότι θα μιλάει γι αυτούς όλη η Ευρώπη.Κσι τώρα βγαίνουν και γράφουν τα γνωστά άρθρα για το κακό ελληνικό ποδόσφαιρο και τα γνωστά.Μπραβο στα παιδιά αν τα καταφέρουν εδώ όμως πήραν πολλές ευκαιρίες και αντε να δώσω ένα ελαφρυντικό στον Αθανασιάδη ότι όποιος τερμας έρχεται γίνεται χειρότερος.Απο κει και πέρα μακάρι να συνεχίσει μπας και πετύχουμε καμία καλή πώληση και ενισχυθουμε.Πιο πολύ με στεναχωρεί το γεγονός ότι η Σεριφ έχει ήδη δύο νίκες στο ChL αντίθετα με μας που έχουμε 2 στα 30.Εκει πρέπει να εστιάσουμε.

Προσωπικά το πρόβλημα μου δεν είναι οι καριέρες του Αθανασιάδη και του Γιακουμάκη, αλλά ότι ο οργανισμός επέλεξε Τώντα αντί Αθανασιάδη και Γιακουμή αντί Πέκχαρτ. 

Αυτά. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Προσωπικά το πρόβλημα μου δεν είναι οι καριέρες του Αθανασιάδη και του Γιακουμάκη, αλλά ότι ο οργανισμός επέλεξε Τώντα αντί Αθανασιάδη και Γιακουμή αντί Πέκχαρτ. 

Αυτά. 

Για τον Πεκχαρτ το έχω σκεφτεί κι εγώ πολλές φορές και ήταν παίκτης που μου άρεσε και προσέφερε.Εκ του αποτελέσματος όμως πήραμε πρωτάθλημα και με καθοριστικό γκολ Γιακουμακη μετά την φυγή του Πεκχαρτ.Αν τον είχαμε διωξει το καλοκαίρι του 18 ή οποιοδήποτε καλοκαίρι από τα επόμενα τον Πεκχαρτ θα με πειραζε κι εμένα.

Για παράδειγμα τον Λιβαγια τον θεωρώ παικταρα αλλά αν πάρουμε πρωτάθλημα φέτος δεν θα μου λείψει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Man Of Faith said:

Για τον Πεκχαρτ το έχω σκεφτεί κι εγώ πολλές φορές και ήταν παίκτης που μου άρεσε και προσέφερε.Εκ του αποτελέσματος όμως πήραμε πρωτάθλημα και με καθοριστικό γκολ Γιακουμακη μετά την φυγή του Πεκχαρτ.Αν τον είχαμε διωξει το καλοκαίρι του 18 ή οποιοδήποτε καλοκαίρι από τα επόμενα τον Πεκχαρτ θα με πειραζε κι εμένα.

Για παράδειγμα τον Λιβαγια τον θεωρώ παικταρα αλλά αν πάρουμε πρωτάθλημα φέτος δεν θα μου λείψει καθόλου.

Ναι, και ο Τακης ο Καραγκιοζόπουλος σου έδωσε πνοή με το γκολ του αιώνα με το κακό το πόδι. 

Το μεταφυσικό υπάρχει παντού. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, nikos said:

Οσο για την Σεριφ 3η στο πρωτάθλημα Μολδαβιας ξερω ´γω.

Οκ, διαπρέπει στο τσου λου κσι μπραβο, αλλά μην κάνουμε τις μεμονωμένες εμφανίσεις κάτι παραπανω από αυτό που πραγματικα είναι.

 

edit με ματς λιγότερα για να τα λεω όλα, αλλά δεν παύει μα είναι μια ομάδα σε πολύ κακό πρωτάθλημα 

 

Ρε σεις, άσχετα από τους 3 (!) αγώνες λιγότερους, αν θέλουμε να δούμε τι κάνει στη Μολδαβία ξεκινάμε από το ότι έχει φάει μόνο 4 γκολ σε 8 αγώνες. Φαίνεται να κάνει καλή χρονιά, δεν χρειάζονται αστερίσκοι. Μπράβο στο παλικάρι, μακάρι να έχει και διάρκεια.

 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν παρατηρήσετε γράφονται άρθρα μόνο για Έλληνες όταν τα πάνε καλά ή κάνουν κάνα καλό ματς.Δηλαδη ο Βερντε που μια χαρά πρωτάθλημα έκανε πέρυσι δεν ήταν αδικημένος ξέρω γω;Που δεν ήταν αλλά καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.Αν είχε κάνει κάνας Έλληνας την χρονιά που έκανε στο καμπιονάτο ύμνους θα διαβάζαμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Man Of Faith said:

Επίσης αν παρατηρήσετε γράφονται άρθρα μόνο για Έλληνες όταν τα πάνε καλά ή κάνουν κάνα καλό ματς.Δηλαδη ο Βερντε που μια χαρά πρωτάθλημα έκανε πέρυσι δεν ήταν αδικημένος ξέρω γω;Που δεν ήταν αλλά καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.Αν είχε κάνει κάνας Έλληνας την χρονιά που έκανε στο καμπιονάτο ύμνους θα διαβάζαμε.

Ο Βέρντε μια χαρά παίχτης ήταν και αν τον δούλευε ενας προπονητής περισσότερο σε τακτική θα βόηθαγε και μαλιστα πολύ. Στη θέση του Τανκοβιτς πχ φέτος θα ήταν προτιμότερος έτσι όπως παίζει η ομάδα

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skepastos said:

Ο Βέρντε μια χαρά παίχτης ήταν και αν τον δούλευε ενας προπονητής περισσότερο σε τακτική θα βόηθαγε και μαλιστα πολύ. Στη θέση του Τανκοβιτς πχ φέτος θα ήταν προτιμότερος έτσι όπως παίζει η ομάδα

Πιθανότατα αλλά δεν διαβάσαμε παιανες για την περσινή χρονιά του.Στο κάτω κάτω με μια ομάδα που πάλευε να σωθεί έβαλε 6 γκολ και άλλα 2 φέτος.Φαντασου να είχε αυτά τα νούμερα ο Αλμπανης στην Σπετσια.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς είναι αυτό το παράδοξο που είμαστε απείρως καλύτερη και μεγαλύτερη ομάδα από την Σεριφ και άλλα χωριά (Βελεζ), αλλά δεν μπορούμε να φτάσουμε τις αγωνιστικές επιδόσεις τους (επί πανεπιστημίων) ούτε στον ύπνο μας. 

Πώς γένεν αυτό; 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Man Of Faith said:

Πιθανότατα αλλά δεν διαβάσαμε παιανες για την περσινή χρονιά του.Στο κάτω κάτω με μια ομάδα που πάλευε να σωθεί έβαλε 6 γκολ και άλλα 2 φέτος.Φαντασου να είχε αυτά τα νούμερα ο Αλμπανης στην Σπετσια.

Ο ανθρωπος έχει παιξει βασικός σε Λα Λιγκα και Σεριε Α. Προφανώς δεν είναι του πεταματού ασχετα που είμαστε παραπληγικοί και τον κρίναμε λες και ηταν ο Κλωναρίδης

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς σε κάτι τέτοια είμαστε echo chamber, δυο-τρεις φορές να ακουστεί γκρίνια για έναν παίχτη και να του κολλήσουμε και κάνα παρατσούκλι πολύ δύσκολα επανέρχεται ψυχραιμία στην εκτίμηση των δυνατοτήτων του. Με σόκαρε το μένος κατά του Βέρντε τότε (το έγραφα και μερικές φορές εδώ μέσα όσο ακόμα έπαιζε σε μας) και προβλέπω ότι το επόμενο αδιανόητο scapegoat θα είναι ο Λιβάι, κρίνοντας από τη σουρεαλιστική χιονοστιβάδα που αρχίζει και μαζεύει τις τελευταίες 2-3 βδομάδες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, mporat said:

Ταβανοπροκες για την διοίκηση ότι δεν πήρε τους παίκτες που έπρεπε να πάρει μετά την είσοδο στους ομίλους και ότι και γι αυτόν τον λόγο αναγκάστηκε να παιξει στα πλάγια.Επισης αναφέρεται και στο θέμα που έχει επισημανθεί πολλές φορές εδώ ότι δεν κάνεις πρόταση ανανεωσης σε έναν παίκτη που τον θέλεις λίγο πριν λήξει το συμβόλαιο του, αν και στην περίπτωση του απ όσο θυμάμαι είχαμε ξεκινήσει πάνω από χρόνο να του κάνουμε προτάσεις, οπότε ή μας λέγανε ψέμματα ή τα θυμάται όπως θέλει.Επισης αμετανόητος ως χαρακτήρας και δεν παραδέχεται ουσιαστικά τα λάθη του στις περιπτωσεις που πλακωθηκε με τον Λαζοβιτς αλλά και στο ματς με την Μπραγκα στην Πορτογαλία.Και οι φιλοδοξίες του ήταν να γυρίσει στην Χαιντουκ αυτό ήταν το όνειρο του, το οποίο είναι πολύ θεμιτό αλλά κάπου εκεί καταλαβαίνεις τι και πως και πως ένας παίκτης με μεγάλο ταλέντο δεν μπορούσε πλέον να βοηθήσει αλλο την ομάδα μας και καλώς αποχώρησε γιατί θα είχε εξελιχθει σε τεραστιο βαρίδι.Ευχαριστούμε Μάρκο καλά να περνάς στην Χαιντουκ, ειλικρινά.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο ένα παιχνίδι που παει να σε γυρίσει στην εσωστρέφεια, βγάζει τα αντερα του ο τέρμας που έδιωξες και δινει συνεντευξη το αστέρι που έδιωξες.

Μονο ΑΕΚ αυτά.

@Skepastos @Man Of Faith και γω δεν καταλαβα ποτέ πως σε 2 ματς ο παίκτης βαφτίστηκε παλτό, ούτε καταλαβα γιατι μετά την περσινη του χρονια δεν παρακαλουσαμε να πέσει η Σπαλ ωστε να μην τον δώσουμε μονο 6 κατοστάρικα.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Geologos said:

Μετα απο ένα παιχνίδι που παει να σε γυρίσει στην εσωστρέφεια, βγάζει τα αντερα του ο τέρμας που έδιωξες και δινει συνεντευξη το αστέρι που έδιωξες.

Μονο ΑΕΚ αυτά.

@Skepastos @Man Of Faith και γω δεν καταλαβα ποτέ πως σε 2 ματς ο παίκτης βαφτίστηκε παλτό, ούτε καταλαβα γιατι μετά την περσινη του χρονια δεν παρακαλουσαμε να πέσει η Σπαλ ωστε να μην τον δώσουμε μονο 6 κατοστάρικα.

Γιατί δεν υπάρχουν οι κατάλληλοι για να κρίνουν το έμψυχο υλικό ίσως; Απλά σκέφτηκαν ότι για παγκιτης έπαιρνε πολλά και είπαν ας τον ξεφορτωθούμε 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Evolve said:

 

Ρε σεις, άσχετα από τους 3 (!) αγώνες λιγότερους, αν θέλουμε να δούμε τι κάνει στη Μολδαβία ξεκινάμε από το ότι έχει φάει μόνο 4 γκολ σε 8 αγώνες. Φαίνεται να κάνει καλή χρονιά, δεν χρειάζονται αστερίσκοι. Μπράβο στο παλικάρι, μακάρι να έχει και διάρκεια.

 

Το αν βελτιώθηκε πολύ ή όχι θα το δείξει το μέλλον, αφού είναι δικός σου ο παίκτης. Δεν το πιστεύω ιδιαιτερα αλλά μάντης δεν είμαι.

Εμενα η βασική μου ένσταση είναι στο οτι είμαστε νεκροταφείο. Δεν το πιστεύω. Δεν πιστεύω σε τετοιες νεφελώδεις θεωρίες κλπ 

Μαλιστα  πολλοι είναι αυτοί που αναστήθηκαν αγωνιστικά στην ΑΕΚ. Έτσι είναι παντου και με όλους. Κάποιοι ανασταίνονται, κάποιοι απογοητεύουν κλπ

Ο Αθανασιαδης περυσι δεν έδειξε τίποτε ιδιαίτερο, ούτε φυσικά ο Γιακουμακης, ούτε γενικά θεωρω ότι αδικήθηκε κανένας ιδιαιτερα. Ελαφρώς μπορεί να αδικήθηκαν κάποιοι (πχ Μπακασετας)  αλλά ως εκεί.

Στην επόμενη ομάδα (και σε εντελως διαφορετικές συνθηκες) άλλοι μπορεί να ανέβουν, άλλοι να πέσουν (πχ Μπάρκας), αυτό δεν αλλάζει αυτό που είδαμε στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Εμενα η βασική μου ένσταση είναι στο οτι είμαστε νεκροταφείο. Δεν το πιστεύω. Δεν πιστεύω σε τετοιες νεφελώδεις θεωρίες κλπ 

Δεν είναι θέμα νεκτροταφείου. Βλέπεις τον Αγριογιάννη στον Ολυμπιακό και οποιον τερματοφύλακα έχει αναλάβει έχει εξέλιξη και έχει κάνει μεταγραφή μετά απο εκεί. Εδώ αν εξαιρέσεις την τελευταία χρονιά του Μπάρκα, όλοι οι άλλοι έχουν βρεθεί σε πτωτική πορεία. Δηλαδή δεν μπορεί να είναι όλα θέμα συγκυριών

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×