Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

38 minutes ago, Geologos said:

Μετα απο ένα παιχνίδι που παει να σε γυρίσει στην εσωστρέφεια, βγάζει τα αντερα του ο τέρμας που έδιωξες και δινει συνεντευξη το αστέρι που έδιωξες.

Μονο ΑΕΚ αυτά.

@Skepastos @Man Of Faith και γω δεν καταλαβα ποτέ πως σε 2 ματς ο παίκτης βαφτίστηκε παλτό, ούτε καταλαβα γιατι μετά την περσινη του χρονια δεν παρακαλουσαμε να πέσει η Σπαλ ωστε να μην τον δώσουμε μονο 6 κατοστάρικα.

Δεν τον θεωρώ παλτό αλλά μάλλον δεν έκανε για μας, φάνηκε απο τα πρώτα ματς που αν θυμάσαι έβγαινε τετ α τετ και μπερδευοταν και έπεφτε κάτω.Θεωρω πολύ καλύτερους του τον Λιβαι και τον Τανκοβιτς.Το ντιλ ήταν αρκετά καλό στην λογική ότι δεν τον θέλαμε και ότι πήραμε τα χρήματα που δώσαμε πίσω.Βεβαια στην πορεια επειδή έκανε καλή χρονιά στην Σπετσια είχα γράψει κι εγώ και άλλοι εδώ ότι μάλλον μας συνέφερε να πέσει η Σπετσια μήπως και δώσει παραπάνω κάποια άλλη ομάδα από την Ιταλία.Στην θεωρία φυσικά αυτό γιατί μπορεί να μην ενδιαφερόταν και κάνεις και να μας έμενε ο παίκτης φέτος.Το ποιντ μου είναι ότι ένας παίκτης που εδώ έκανε μια ψιλοαδιαφορη χρόνια σε μια μεγάλη ομαδα πηγε στο καμπιονάτο και σε ομάδα υποβιβασμού έκανε πολύ καλή χρονιά που αν την είχε κάνει Έλληνας που "αδικησαμε" θα γραφοντουσαν άρθρα επί άρθρων για την ΑΕΚ που τρώει τα παιδιά της.Για τον Βερντε δεν γράφτηκε τίποτα ή τουλάχιστον τίποτα δεν υπέπεσε στην αντίληψη μου για να μην είμαι άδικος.Τα στατιστικά του ειναι ίδια πάνω κάτω με αυτά που έκανε στην ΑΕΚ και στην Σπετσια αλλά υπάρχει φυσικά η διαφορά του πρωταθλήματος.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nikos said:

Το αν βελτιώθηκε πολύ ή όχι θα το δείξει το μέλλον, αφού είναι δικός σου ο παίκτης. Δεν το πιστεύω ιδιαιτερα αλλά μάντης δεν είμαι.

Εμενα η βασική μου ένσταση είναι στο οτι είμαστε νεκροταφείο. Δεν το πιστεύω. Δεν πιστεύω σε τετοιες νεφελώδεις θεωρίες κλπ 

Μαλιστα  πολλοι είναι αυτοί που αναστήθηκαν αγωνιστικά στην ΑΕΚ. Έτσι είναι παντου και με όλους. Κάποιοι ανασταίνονται, κάποιοι απογοητεύουν κλπ

Ο Αθανασιαδης περυσι δεν έδειξε τίποτε ιδιαίτερο, ούτε φυσικά ο Γιακουμακης, ούτε γενικά θεωρω ότι αδικήθηκε κανένας ιδιαιτερα. Ελαφρώς μπορεί να αδικήθηκαν κάποιοι (πχ Μπακασετας)  αλλά ως εκεί.

Στην επόμενη ομάδα (και σε εντελως διαφορετικές συνθηκες) άλλοι μπορεί να ανέβουν, άλλοι να πέσουν (πχ Μπάρκας), αυτό δεν αλλάζει αυτό που είδαμε στην ΑΕΚ.

Μέχρι και την χρονιά του πρωταθλήματος παίζει να παίρναμε σχεδόν το απόλυτο από όλους τους παίκτες που είχαν να δώσουν κάτι.Απο εκεί και πέρα και επειδή χάλασε και ένα σημαντικό κομμάτι του κορμού και επειδή γινόταν και ένα συνεχές downgrade πιθανοτατα και παίκτες που είχαν να δώσουν το κάτι παραπάνω να μην μπορέσαμε να τους αξιολογησουμε σωστα.Κατι οι συνεχείς αλλαγές σε προπονητες και ΤΔ κάτι οι εμμονές στους γνωστούς που δεν μπορούσαν έφεραν αυτά τα αποτελέσματα.Χωρις να έχω πρόβλημα να φύγουν κάποιοι αρκεί να έρθουν καλύτεροι θεωρώ ότι υπάρχουν κάποιοι παίκτες που μπορούσαν να προσφέρουν και σχεδόν όλοι έφυγαν τζάμπα.Οποτε εκ του αποτελέσματος θεωρώ ότι έπρεπε να μείνουν οι Μπακασετας, Γκαλο, Λαμπρόπουλος, Χουλτ και ίσως ο Κλωναριδης.Προφανως αν είχαν έρθει καλύτεροι δεν θα τους θυμόμουν καν.Επειδη όμως δεν ήρθαν αρχίσαμε να φορτώνουμε τα άσχημα αποτελέσματα στους προπονητες οι οποίοι δεν μπορούσαν να κάνουν πολλά πράγματα παραπάνω με αυτό το υλικό.Ισως ο Σαντος μονο και αυτό δεν είναι και πολύ σίγουρο.

Τώρα όμως που πιστεύω ότι έχουμε καλό υλικό με ελλείψεις βέβαια καλό είναι να έχουμε και καλό προπονητή και τιμ γενικότερα, μην πάει ο Γεβτιτς πχ του χρόνου στην Σάμπντορια και βγάζει ματιά και λέμε γιατί δεν τον αγοράσαμε με μολις ένα εκατομμύριο ή πουλήσουμε με το ίδιο ποσό κάνα Σιμανσκι και τον βλέπουμε στις καλύτερες ενδεκάδες του γερμανικού πρωταθλήματος ξέρω γω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξεκαθαριζω οτι δεν λεω γιατι έφυγε ο ενας και ο αλλος. Καλως οι κακως εφυγαν. 

Το θέμα είναι οι παρόντες να παιζουν στο 100% των δυνατοτήτων τους, ωστε να φευγουν με λεφτά και να κερδιζει και αγωνιστικά η ομάδα. Αυτό δεν βλέπω να γινεται.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Stamatis Voulgaris

50 λ.  · 

Μια ιστορία απόλυτης υποκρισίας

Ο Αθανασιάδης έκανε ντεμπούτο με τη Ζόρια έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ ενώ παίζαμε με δέκα παίκτες... 0-3 στο τέλος.

Λίγο καιρό αργότερα στην Τούμπα σε γύρισμα του Λάτσι μπλόκαρε τη μπάλα αντί να τη στείλει στο... διάολο και έτσι οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν.

Ήταν επίσης στο τέρμα στο 1-5, όπου στα πέντε σουτ που έκαναν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο τα τέσσερα κατέληξαν στα δίχτυα του και ένα άουτ. Δεν έβγαλε ούτε ένα...

Θυμάμαι ότι όλοι έλεγαν ότι η ΑΕΚ πρέπει να πάρει πρώτο τερματοφύλακα. Και πήρε. Οπότε ο Αθανασιάδης θα ήταν και πάλι δεύτερος ή τρίτος. Διότι αν κάποιος έλεγε ότι θα πάμε φέτος με Αθανασιάδη πρώτο θα τον έστηναν στο απόσπασμα. Και... δικαίως.

Ο παίκτης όμως ήθελε να παίζει. Και έβαλε το μάνατζέρ του και του βρήκε ομάδα. Και πήγε και παίζει σε μία ομάδα που δεν έχει την πίεση που είχε στην ΑΕΚ για κάθε φάση. Από τον κόσμο και τους ρεπόρτερ (συμπεριλαμβανομένης και της αφεντιάς μου).

Κάποιοι παίκτες δεν αντέχουν την πίεση κάποιων ομάδων, το βάρος της φανέλας, την ευθύνη. Δεν «κουμπώνουν». Ο Φαν Ντε Μπεεκ είναι παικτάρα. Όλοι θυμούνται τι έκανε στον Άγιαξ. Στη Γιουνάιτεντ δεν μπορεί εδώ και ενάμισι χρόνο να βρει θέση στην 11άδα.

Η ΑΕΚ δεν έδιωξε τον Αθανασιάδη για να κρατήσει τον Τσιντώτα. Ο Αθανασιάδης έψαξε να βρει ομάδα για να πάει να παίξει. Έφερε πρόταση.

Το αν ο Τσιντώτας κάνει έστω και για δεύτερος στην ΑΕΚ είναι μία άλλη ιστορία. Το 2018 πάντως έκανε μια χαρά τη δουλειά του. Μετά «στράβωσε».

Διάβασα επίσης ότι ήταν έργο του προπονητή τερματοφυλάκων της Σερίφ η... βελτίωσή του. Ε ας πάμε να πάρουμε τον Oleksandr Nogin που όλοι τον ξέρουν από τη θητεία του στη Ζόρια και στη Σολιγκόρσκ. Αλλά και σε αυτή την ιστορία όλοι έχουν άποψη, όπως έχουν για τον τραυματισμό του Γαλανόπουλου. Επειδή όλοι έχουν και ένα πτυχίο ιατρικής. Τι και αν βγήκε σήμερα ο Λάκης Νικολάου και τους ξεβράκωσε. Δεν έχει καμία σημασία...

ΥΓ: Όλα τα παραπάνω δεν αναιρούν στο παραμικρό την χθεσινή του εξαιρετική εμφάνιση στο Μπερναμπέου

 

Παντα θα υπαρχει ενα αλλα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

O Αθανασιάδης πέρυσι έφαγε περισσότερα γκολ από ότι έπρεπε. Τα στατιστικά του είναι στο τόπικ του κωλοδάχτυλου. Από εκεί κ μετά δεν νομίζω ότι χρειάζεται ιδιαίτερη ανάλυση. Βρήκε ΟΜΑΔΑ, με παίκτες που δεν τον κωλοβαράνε κ ο παίκτης ανέβασε απόδοση, ένιωσε σιγουριά κ ασφάλεια κ με την άμυνά του, κοινώς έφτιαξε και η ψυχολογία του. Μακάρι το παιδί να συνεχίσει έτσι γιατί αν ξαναβγεί πχ MVP κ στο δεύτερο ματς με την Ρεάλ θα βρέξει χρήμα. Αν θέλουμε να βρούμε τώρα τι... κάνει παίκτες να μην αποδίδουν στην ΑΕΚ, κ να το πράττουν αλλού, ίσως να είναι πολύ απλό κ λέγεται κλίμα στα αποδυτήρια, υποθέτω αλλά και... ρύθμιση 11αδας από τον Μέσι της Ξάνθης. Σιγά μην ασχοληθεί ο Βέρντε πχ που έχει παίξει κ σε 2 σοβαρά πρωταθλήματα με τις μπινιές του Πετράκη κ του Μπεκενμπάουερ της Ραφήνας. Τους έγραψε κ μας εγραψε στα παπαράκια του κ προχώρησε. Όπως έκανε κ ο Αθανασιάδης. Μια χρονιά ακόμη κ μπορεί να του κατέστρεφε την καριέρα η κλίκα που δεν μαρκάρει ούτε παιδί 5 χρονών. Ο οποίος βέβαια βρήκε ομάδα σε αντίθεση με τους μπινέδες-παλιοσειρές. Αυτός που θα πρέπει να το δει όλο αυτό είναι ο Μελισσανίδης , κανείς άλλος, ο οποίος χάνει κ θα συνεχίσει να χάνει χρήμα-κ κατ΄επέκταση η ομάδα- όσο στηρίζει τις παλιοσειρές του Σταύρακα. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Κάποιοι παίκτες δεν αντέχουν την πίεση κάποιων ομάδων, το βάρος της φανέλας, την ευθύνη. Δεν «κουμπώνουν». Ο Φαν Ντε Μπεεκ είναι παικτάρα. Όλοι θυμούνται τι έκανε στον Άγιαξ. Στη Γιουνάιτεντ δεν μπορεί εδώ και ενάμισι χρόνο να βρει θέση στην 11άδα.

Σωστά είχε πίεση αν θα βγει 5ος στην Λίγδα, ενώ όταν διεκδικείς προκρίσεις κ νίκες ιστορικές για το κλαμπ στο τσου λου είσαι χαλαρός. Δεν υπάρχει πίεση. Μαλακίες.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Araujo21 said:

Stamatis Voulgaris

50 λ.  · 

Μια ιστορία απόλυτης υποκρισίας

Ο Αθανασιάδης έκανε ντεμπούτο με τη Ζόρια έχασε τη μπάλα μέσα από τα χέρια του και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ ενώ παίζαμε με δέκα παίκτες... 0-3 στο τέλος.

Λίγο καιρό αργότερα στην Τούμπα σε γύρισμα του Λάτσι μπλόκαρε τη μπάλα αντί να τη στείλει στο... διάολο και έτσι οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν.

Ήταν επίσης στο τέρμα στο 1-5, όπου στα πέντε σουτ που έκαναν οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο ημίχρονο τα τέσσερα κατέληξαν στα δίχτυα του και ένα άουτ. Δεν έβγαλε ούτε ένα...

Θυμάμαι ότι όλοι έλεγαν ότι η ΑΕΚ πρέπει να πάρει πρώτο τερματοφύλακα. Και πήρε. Οπότε ο Αθανασιάδης θα ήταν και πάλι δεύτερος ή τρίτος. Διότι αν κάποιος έλεγε ότι θα πάμε φέτος με Αθανασιάδη πρώτο θα τον έστηναν στο απόσπασμα. Και... δικαίως.

Ο παίκτης όμως ήθελε να παίζει. Και έβαλε το μάνατζέρ του και του βρήκε ομάδα. Και πήγε και παίζει σε μία ομάδα που δεν έχει την πίεση που είχε στην ΑΕΚ για κάθε φάση. Από τον κόσμο και τους ρεπόρτερ (συμπεριλαμβανομένης και της αφεντιάς μου).

Κάποιοι παίκτες δεν αντέχουν την πίεση κάποιων ομάδων, το βάρος της φανέλας, την ευθύνη. Δεν «κουμπώνουν». Ο Φαν Ντε Μπεεκ είναι παικτάρα. Όλοι θυμούνται τι έκανε στον Άγιαξ. Στη Γιουνάιτεντ δεν μπορεί εδώ και ενάμισι χρόνο να βρει θέση στην 11άδα.

Η ΑΕΚ δεν έδιωξε τον Αθανασιάδη για να κρατήσει τον Τσιντώτα. Ο Αθανασιάδης έψαξε να βρει ομάδα για να πάει να παίξει. Έφερε πρόταση.

Το αν ο Τσιντώτας κάνει έστω και για δεύτερος στην ΑΕΚ είναι μία άλλη ιστορία. Το 2018 πάντως έκανε μια χαρά τη δουλειά του. Μετά «στράβωσε».

Διάβασα επίσης ότι ήταν έργο του προπονητή τερματοφυλάκων της Σερίφ η... βελτίωσή του. Ε ας πάμε να πάρουμε τον Oleksandr Nogin που όλοι τον ξέρουν από τη θητεία του στη Ζόρια και στη Σολιγκόρσκ. Αλλά και σε αυτή την ιστορία όλοι έχουν άποψη, όπως έχουν για τον τραυματισμό του Γαλανόπουλου. Επειδή όλοι έχουν και ένα πτυχίο ιατρικής. Τι και αν βγήκε σήμερα ο Λάκης Νικολάου και τους ξεβράκωσε. Δεν έχει καμία σημασία...

ΥΓ: Όλα τα παραπάνω δεν αναιρούν στο παραμικρό την χθεσινή του εξαιρετική εμφάνιση στο Μπερναμπέου

 

Παντα θα υπαρχει ενα αλλα 

Δηλαδή σύμφωνα με αυτόν, δεν μπόρεσε να σηκώσει το βάρος της τεράστιας φανέλας μας και πήγε στο χωριό να στανιάρει, το οποίο χωριό έχει 2 νίκες σε ομίλους ΤσΛ, ρουτίνα για εμάς... ξέρω ότι δεν μας κολακεύουν αυτά που γράφω, αλλά η μόνιμη υποτίμηση άλλων ομάδων και το ανεξήγητο τουπέ που έχουν μερικοί οπαδοί και δημοσιογράφοι είναι εκτός πραγματικότητας. Ή το παίρνεις απόφαση ή συνεχίζεις να αναθεματίζεις στις κουκούνες από τα χωριά, ο καθένας όπως βρίσκει στην πνευματική του ισορροπία.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, SpiRos said:

Δηλαδή σύμφωνα με αυτόν, δεν μπόρεσε να σηκώσει το βάρος της τεράστιας φανέλας μας και πήγε στο χωριό να στανιάρει, το οποίο χωριό έχει 2 νίκες σε ομίλους ΤσΛ, ρουτίνα για εμάς... ξέρω ότι δεν μας κολακεύουν αυτά που γράφω, αλλά η μόνιμη υποτίμηση άλλων ομάδων και το ανεξήγητο τουπέ που έχουν μερικοί οπαδοί και δημοσιογράφοι είναι εκτός πραγματικότητας. Ή το παίρνεις απόφαση ή συνεχίζεις να αναθεματίζεις στις κουκούνες από τα χωριά, ο καθένας όπως βρίσκει στην πνευματική του ισορροπία.

Αυτο ακριβως που γραφεις Σπυρο ειναι και το θεμα που εθιξα χτες. ορισμενοι ΑΡΔ , οπαδοι και διοικητικοι νομιζουν οτι ειμαστε πολυ μεγαλυτερο μεγεθος απο την πραγματικοτητα. Προτιμουν να υποτιμησουν μια προσπαθεια αλλων ομαδων προκειμενου να ταισουν τον εγωισμο τους. ξαναλεω αν καναμε εμεις τις 2νικες της Σεριφ (ποια Σεριφ τωρα ) θα το μνημονευαμε χρονια. Δεν ειναι θεμα κολακειας αλλα αν καταλαβεις που βρισκεσαι μπορεις να διορθωσεις πραγματα, Αν οχι θα βριζεις και θα ειρωνευεσαι τους αλλους και μια ζωη θα μετρας ηττες σε τελικους, πρωταθλημα ευρωπη και θα ζεις με το ΑΝ 

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά η Σεριφ νομίζω πρώτη φορά παίζει τσουλου και αν είναι έτσι έχει 2 στα 2, εμείς έχουμε 2 στα 30.

Όσον αφορά την πίεση τώρα, προφανώς με την ΑΕΚ στο πρωτάθλημα έχει μεγαλύτερη πίεση με το να πας σαν Σταχτοπούτα στο Μπερναμπεου και ότι βγει.

Link to comment
Share on other sites

Άρθρα σαν του βουλγαρη με κανουν να στηριζω ακομα περισσοτερο τον αθανασιαδη.

Ρε βατομουρο βουλγαρη, ο σκοπος του άρθρου σου ειναι απλα να μην αποδεκτεις οτι υπάρχει και το ενδεχομενο να κανεις λάθος. Σε 3 χρονια θα παιζει ακόμα σε τσαμιονς λιγκ και εμεις θα βολοδερνουμε και θα μας λες ακομα για τη μπαλα που επιασε. Αντε σπασε ρε. Βλαχοελληνακο.

Link to comment
Share on other sites

Να επανέλθω λίγο στο Λιβαγια.

Βρήκε το μισό συμβόλαιο από αυτό που του έδινε η ΑΕΚ και για να δικαιολογήσει την υπερμαλακια του βγαίνει και λέει ότι άργησε η ΑΕΚ.

Άντε γαμησου παιδάκι.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MITSAKLAS said:

Να επανέλθω λίγο στο Λιβαγια.

Βρήκε το μισό συμβόλαιο από αυτό που του έδινε η ΑΕΚ και για να δικαιολογήσει την υπερμαλακια του βγαίνει και λέει ότι άργησε η ΑΕΚ.

Άντε γαμησου παιδάκι.

Ο Λιβαγια έπαιξε 1 ώρα στην καριέρα του στο τσαμπιονς λιγκ γιατί πλακωθηκε μετά το ματς σε αγώνα που προκριθηκαμε.Δηλαδη πως περιμεναμε να φερθεί στην πρόταση που του καναμε;Ειναι στην κοσμαρα του.Πουθενά δεν άργησε η ΑΕΚ στην περίπτωση του.Οπως το λες, για να δικαιολογησει.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και ολοκλήρωσα Λιβάγια, λέμε Τέτοιο πετάρισμα είχα να νιώσω, διαβάζοντας Χρυσηίδα. Σαφέστατα και άργησε η ΑΕΚ. Έπρεπε να τον στείλει στο γεροδιάολο από την στιγμή που κάθισε το πατόμουνο του στην Πορτογαλία και φωνάξαμε πούμα να τον σηκώσει. Έχει αυτή η γαμημένη η κερκίδα κληρονομικό χάρισμα. Μην δει μπουρδέλο, αμέσως να τον κάνει σώγαμπρο. Δεν ξέρω αν μπανίζει ελληνικά  σόσιαλ μίντια ο Βαλκάνιος, αλλά αν πέσει το μάτι του ή κάποιου γνωστού του, πείτε του  να πάει να πζοφήσει

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Πολλή κουβέντα για την περσινή ρουφήχτρα παντως.

Λες και έχετε ανασφάλεια για την ποδοσφαιρικη σας κρίση κάποιοι.

Εγω συμφωνω με αυτόν τον βλάκα τον Βουλγαρη.

Γενικα δεν καταλαβαίνω πού το πάμε; Ότι πχ τα παιδιά τα περσινά τελικά ήταν καλά (έστω πλην 2-3) και τους  έφαγαν τα Σπατα; 
 

Σοβαρα τώρα; 

Link to comment
Share on other sites

Το παμε Νικο στο οτι δεν γινεται σοβαρη δουλεια στην ΑΕΚ και παικτες  ψωλαρουν για να στο θεσω πιο ακριβες. Εκει το παμε. Στα @@ μας ο Αθανασιαδης και ο Γιακουμακης και ο καθε Γιουσης. Αλλα κατι που επαναλαμβανεται χρηζει διερευνησης. Και δεν γινεται να ερχονται παικτες με καλο βιογαρφικο και να "καιγονται" εδω. 
ηδη φετος αρχισαμε τις μουρμουρες για Λιβαι. Σε ενα τριμηνο θα λεμε να τον αφησουμε ελευθερο γιατι ειναι αδιαφορος . Κατι στραβο υπαρχει και πρεπει να διορθωθει

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρχει ρήτρα , μακάρι να πάει σούπερ και να φέρει χρήμα

Μακάρι να δωθεί και ο Μηχαλάκης ο υπαρχηγός, να στραβωθούν στη Μαδρίτη και να χτίσουμε νέα πτέρυγα στο Μελισσανίδιο

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Πολλή κουβέντα για την περσινή ρουφήχτρα παντως.

Λες και έχετε ανασφάλεια για την ποδοσφαιρικη σας κρίση κάποιοι.

Εγω συμφωνω με αυτόν τον βλάκα τον Βουλγαρη.

Γενικα δεν καταλαβαίνω πού το πάμε; Ότι πχ τα παιδιά τα περσινά τελικά ήταν καλά (έστω πλην 2-3) και τους  έφαγαν τα Σπατα; 
 

Σοβαρα τώρα; 

Πάντως το ξέπλυμα έχει ξεκινήσει.

Και για τους παραμένοντες και για τους μετατεθεντες.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πάντως το ξέπλυμα έχει ξεκινήσει.

Και για τους παραμένοντες και για τους μετατεθεντες.

Κάτσε ρε συ, γιατι δεν καταλαβαίνω. Αν εννοείς τους αρδ.
2 άρθρα διάβασα τελευταία, ένα τα Σφηνάκια του Σφιν που λέει ευθεως ότι το φετινό ρόστερ είναι σαφως καλυτερο κι ένα του Βουλγαρη παραπανω για τον Αθανασιαδη. Και τα 2 ειναι προς την αντίθετη κατεύθυνση από αυτή που λες.

Εδω τώρα συμβαίνει το αντίστροφο, διαβαζουμε και εδώ μέσα για τα αδικημένα παλικάρια σαν τον Αθανασιαδη ας πούμε. Που προσωπικά και ολοι να έφευγαν οι περσινοί, εγώ ευτυχισμένος θα ημουν.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Araujo21 said:

Το παμε Νικο στο οτι δεν γινεται σοβαρη δουλεια στην ΑΕΚ και παικτες  ψωλαρουν για να στο θεσω πιο ακριβες. Εκει το παμε. Στα @@ μας ο Αθανασιαδης και ο Γιακουμακης και ο καθε Γιουσης. Αλλα κατι που επαναλαμβανεται χρηζει διερευνησης. Και δεν γινεται να ερχονται παικτες με καλο βιογαρφικο και να "καιγονται" εδω. 
ηδη φετος αρχισαμε τις μουρμουρες για Λιβαι. Σε ενα τριμηνο θα λεμε να τον αφησουμε ελευθερο γιατι ειναι αδιαφορος . Κατι στραβο υπαρχει και πρεπει να διορθωθει

Άλλο η μουρμούρα για Λιβαι κι άλλο για τον Αθανασιαδη παντως, μην τα βάζουμε ολα στον ιδιο κουβά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Κάτσε ρε συ, γιατι δεν καταλαβαίνω. Αν εννοείς τους αρδ.
2 άρθρα διάβασα τελευταία, ένα τα Σφηνάκια του Σφιν που λέει ευθεως ότι το φετινό ρόστερ είναι σαφως καλυτερο κι ένα του Βουλγαρη παραπανω για τον Αθανασιαδη. Και τα 2 ειναι προς την αντίθετη κατεύθυνση από αυτή που λες.

Εδω τώρα συμβαίνει το αντίστροφο, διαβαζουμε και εδώ μέσα για τα αδικημένα παλικάρια σαν τον Αθανασιαδη ας πούμε. Που προσωπικά και ολοι να έφευγαν οι περσινοί, εγώ ευτυχισμένος θα ημουν.

Νικο νομιζω λαθος καταλαβες. Τουλαχιστον εγω δεν μιαλω για κανενα αδικημενο παλληκαρι. εγω μιλαω για μια κατασταση που οποια περουσιακα στοιχεια εχεις χανουν αξια αντι να κερδιζουν. Το πως και το γιατι πρεπει να το βρει η διοικηση. ολοι εχουμε μια αποψη για το τι φταιει αλλα δεν εχουμε την δυναμη και τα μεσα να το λυσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Άλλο η μουρμούρα για Λιβαι κι άλλο για τον Αθανασιαδη παντως, μην τα βάζουμε ολα στον ιδιο κουβά.

Η μουρμουρα για Λιβαι , η μουρμουρα για Τανκοβιτς, για Αραουχο , για Βρανιες για οποιον θελεις. Γενικα ολα μας φταινε.  Ολοι μας μουρμουραμε για καποιον. εγω πχ για τον Καριμ, Εσυ για τον Λιβαι κοκ . 

Το θεμα μας ειναι η ομαδα και οι στοχοι ..

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

Κάτσε ρε συ, γιατι δεν καταλαβαίνω. Αν εννοείς τους αρδ.
2 άρθρα διάβασα τελευταία, ένα τα Σφηνάκια του Σφιν που λέει ευθεως ότι το φετινό ρόστερ είναι σαφως καλυτερο κι ένα του Βουλγαρη παραπανω για τον Αθανασιαδη. Και τα 2 ειναι προς την αντίθετη κατεύθυνση από αυτή που λες.

Εδω τώρα συμβαίνει το αντίστροφο, διαβαζουμε και εδώ μέσα για τα αδικημένα παλικάρια σαν τον Αθανασιαδη ας πούμε. Που προσωπικά και ολοι να έφευγαν οι περσινοί, εγώ ευτυχισμένος θα ημουν.

Κανένας εδώ δεν έγραψε ότι αδικήθηκε κάποιος και πολύ περισσότερο ο Αθανασιάδης.

Από διάφορους αρδ σήμερα πλεκεται το εγκώμιο του Αθανασιάδη όχι απαραίτητα της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα ακόμα κι εδώ άλλοι λενε ότι φταίει η ΑΕΚ που είναι νεκροταφείο. Όχι οι Αθανασιαδηδες και οι Γιακουμάκηδες.

Εγω την αποψη μου την εγραψα το απόγευμα, οποιος κρίθηκε ως λιγος, καλως  κρίθηκε, όποιος ήταν μαγκας ξεχωρισε.

Για την πλειοψηφία του κόσμου μιλάω, όχι για τα αρδακια ή την διοίκηση.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, είπα ότι η ΑΕΚ είναι νεκροταφείο ταλέντων, ειδικά τα τελευταία χρόνια για μένα έτσι είναι. Όποιος και να έρθει, όσο καλός κι αν είναι, το βλέπω μαθηματικά βέβαιο ότι μετά από 1 χρόνο το πολύ θα αρχίσει να ψωλαρει και να ψάχνεται να αράξει κι ο μισθός να πέφτει. Όποιος είναι έξυπνος, ψάχνεται να φύγει να ησυχάσει. Και φταιει η ΑΕΚ γι'αυτο, το προσωπικό που αντιμετωπίζουμε ως μονιμο και δε φαίνεται να κρίνεται. Είναι ο Παναγιωταρας; Είναι ο Κορομηλας; Ο Δηματος; Δεν ξέρω ποιος διάολος είναι, αλλά μια δυο τρεις, ε του πουστη, κάτι φταίει και ξενερώνουν ΟΛΟΙ. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×