Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

20 minutes ago, nikos said:

Μεγάλη παιχτουρα. Τον αδικήσαμε.

χαχα διάβασε λίγο το φόρουμ τους, που έβαλε ο σκαρφέις...  ο Μπάρκας υποψήφιος και φαβορί για τον χειρότερο τερματοφύλακα που έχουν δει στη ζωή τους...

το άλλο το τραγί με τρεις εμφανίσεις όλες κι όλες, ήδη έτοιμος για το δικό τους "ψηφίστε τον Γιακουμάκη της αγωνιστικής..."

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Μεγάλη παιχτουρα. Τον αδικήσαμε.

Τουλάχιστον στο σύνολο πρέπει να πήραμε κάνα πεντακοσαρικο απ αυτόν.Εβαλε και το γκολ τότε στο γαυρο.Μια χαρα και γι αυτόν και για μας και ως εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν τους εχω απολαυσει δια ζωσης πλην Σταματιαδη & Νεστοριδη..

Οποιος ξερει ας τους διαφωτισει..

https://www.aek-live.gr/vreite-ayti-tin-aek/

Μετά από έρευνα που κάναμε εντοπίσαμε εννέα από τους έντεκα παίκτες της ομάδας που χρονολογείται στο 1955-1956. Ζητάμε τη βοήθεια των αναγνωστών μας, πιστών φίλων της ΑΕΚ και ιδίως των πιο παλιών για να εντοπίσουμε τους δυο παίκτες που μας λείπουν ή ενδεχομένως και τυχόν λάθη…

Έχουμε και λέμε λοιπόν… Από αριστερά πάνω: Κρεούζας, Πολύζος, Εμμανουηλίδης, Παραγυιός, Αδαμαντίδης, ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Κάτω, από αριστερά: ΑΓΝΩΣΤΟΣ, Νεστορίδης, Μελισσής, Σταματιάδης, Χανιώτης…

Για όποιες πληροφορίες ή στοιχεία επικοινωνήστε μαζί μας στο aeklivegr@gmail.com

%CE%BF.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας "αποτυχημενος" που δεν εκανε στην ομαδα μας 

Στο κατώφλι της Εθνικής Αργεντινής ο Μπογέ!

Ο πρώην άσος της ΑΕΚ πραγματοποιεί εξαιρετική σεζόν στη La Liga με τη φανέλα της Έλτσε και όπως αναφέρουν οι Ισπανοί, περιμένει κλήση από την Εθνική Αργεντινής

Μια εξαιρετική σεζόν πραγματοποιεί ο Λούκας Μπογέ στη La Liga, έχοντας γίνει ουσιαστικά, ο ηγέτης της Έλτσε. Ο πρώην άσος της ΑΕΚ έχει σκοράρει ήδη τέσσερις φορές στο φετινό ισπανικό πρωτάθλημα και το όνομά του αρχίζει να ακούγεται ακόμη και για κλήση στην Εθνική Αργεντινής.

«Για μένα θα ήταν όνειρο να μπορέσω να παίξω για την ομάδα της Αργεντινής», απάντησε σε σχετική ερώτηση για το αν με τις εμφανίσεις του είναι πιθανό να βρεθεί στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα της χώρας. Και αυτά τη στιγμή που ο ιδιοκτήτης της Έλτσε «τρίβει» τα χέρια του από ικανοποίηση. 
Ο Κριστιάν Μπραγκαρνίκ αγόρασε το περασμένο καλοκαίρι τον παίκτη με 1,8 εκατ. ευρώ. από την Τορίνο. Ο Μπογε υπέγραψε συμβόλαιο έως το 2024 με ρήτρα 25 εκατ. ευρώ και η αξία του ανήλθε τουλάχιστον στα εννέα εκατ. με την Έλτσε να γνωρίζει πως αν ο παίκτης κληθεί στην Αργεντινή, τότε θα αγγίξει τη ρήτρα.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν καλός παίχτης φαινόταν , αλλά άγουρος .

Αν δεν είχε καβούρια στην τσέπη έπρεπε να τον είχε αγοράσει και ας τον έστελνε δανεικο 

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυ κόλλησε με εμάς και δεν είχε σταθερή απόδοση. Μεγάλα σκαμπανεβασματα που στο ένα παιχνίδι ήταν άπιαστος και στο άλλο εξαφανισμένος. Χρειαζόταν υπομονή και παιχνίδια και δεν ξέρω αν μπορούσαμε να του τα δώσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Τα είχαμε γράψει από τότε ότι είχε όπλο το πακέτο, ταχύτητα - δύναμη - ντρίμπλα - τελειώματα αλλά εκτός της ατυχίας που έμεινες εκτός σε αρκετά παιχνίδια στα υπόλοιπα παιχνίδια εκτός του ρουλη εντός δεν έκανε τη διαφορά. Ήταν και μια περίεργη φυσικά χρόνια και πολλά προβλήματα αγωνιστικά. 

Link to comment
Share on other sites

Ήταν τεραστια η οψιον που είχαν βάλει οι φωστήρες έτσι κι αλλιώς, έτσι δεν είναι; 

Link to comment
Share on other sites

Ηταν 5-6 μυρια η οψιον απ ο,τι θυμαμαι. Σε μας -και λογω των τραυματισμων- δεν ειχε σταθερη πορεια. 

Στην Ελτσε οσο εχω δει παιζει κανονικα σεντερ φορ.

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2021 at 9:14 AM, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Εγω δεν τους εχω απολαυσει δια ζωσης πλην Σταματιαδη & Νεστοριδη..

Οποιος ξερει ας τους διαφωτισει..

https://www.aek-live.gr/vreite-ayti-tin-aek/

Μετά από έρευνα που κάναμε εντοπίσαμε εννέα από τους έντεκα παίκτες της ομάδας που χρονολογείται στο 1955-1956. Ζητάμε τη βοήθεια των αναγνωστών μας, πιστών φίλων της ΑΕΚ και ιδίως των πιο παλιών για να εντοπίσουμε τους δυο παίκτες που μας λείπουν ή ενδεχομένως και τυχόν λάθη…

Έχουμε και λέμε λοιπόν… Από αριστερά πάνω: Κρεούζας, Πολύζος, Εμμανουηλίδης, Παραγυιός, Αδαμαντίδης, ΑΓΝΩΣΤΟΣ

Κάτω, από αριστερά: ΑΓΝΩΣΤΟΣ, Νεστορίδης, Μελισσής, Σταματιάδης, Χανιώτης…

Για όποιες πληροφορίες ή στοιχεία επικοινωνήστε μαζί μας στο aeklivegr@gmail.com

%CE%BF.jpg

Έχουν κάνει λάθος στον δεύτερο από δεξιά πάνω. Δεν είναι ο Λέλος Αδαμαντίδης αλλά ο Αδαμόπουλος.

Λάθος κι ο δεύτερος πάνω από αριστερά. Δεν είναι ο Πολύζος αλλά ο Κώστας Πούλης.

Πρώτος κάτω αριστερά ο Ζωγράφος.

Ο άκρη πάνω δεξιά δεν φαίνεται καλά, πέφτει κι η "μουτζούρα" πάνω του ..... μάλλον ο Άμπος.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Έχουν κάνει λάθος στον δεύτερο από δεξιά πάνω. Δεν είναι ο Λέλος Αδαμαντίδης αλλά ο Αδαμόπουλος.

Λάθος κι ο δεύτερος πάνω από αριστερά. Δεν είναι ο Πολύζος αλλά ο Κώστας Πούλης.

Πρώτος κάτω αριστερά ο Ζωγράφος.

Ο άκρη πάνω δεξιά δεν φαίνεται καλά, πέφτει κι η "μουτζούρα" πάνω του ..... μάλλον ο Άμπος.

Πω ρε φιλε, με προλαβες...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Έχουν κάνει λάθος στον δεύτερο από δεξιά πάνω. Δεν είναι ο Λέλος Αδαμαντίδης αλλά ο Αδαμόπουλος.

Λάθος κι ο δεύτερος πάνω από αριστερά. Δεν είναι ο Πολύζος αλλά ο Κώστας Πούλης.

Πρώτος κάτω αριστερά ο Ζωγράφος.

Ο άκρη πάνω δεξιά δεν φαίνεται καλά, πέφτει κι η "μουτζούρα" πάνω του ..... μάλλον ο Άμπος.

Απο το εφημερίδακι νούμερο 6, του 1987, το παλιότερο που είχα πάρει δωρεάν τότε, και έχω κρατήσει, αφιέρωμα στον Κώστα Πουλη που είχε "φύγει" λίγες μέρες νωρίτερα. 

 

IMG_20211111_224041.jpg

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Ο Κώστας Πούλης που έπαιξε με άλλους διεθνείς της εποχής στην ταινία "κυριακάτικοι ήρωες-οι άσοι των γηπέδων" 

 

asoi_tou_gipedou1.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Η περίπτωση Μπογε είναι μια από τις μεγάλες αποτυχίες της ΑΕΚ τα τελευταία χρόνια και δυστυχώς την πάτησε από τη δυσκοιλιότητα του Μελ στο να κάνει μεταγραφές. Την ώρα που έδωσες 1,3 για Σιμανσκι είναι εντελώς ανόητο να μην δίνεις 1,8 για το Μπογε. Γιατί με τόσα έκανε μεταγραφή. Κάποιος θα πει ότι εκείνο το καλοκαίρι έκανε περισσότερα. Οκ, ζητά τον πάλι δανεικο ένα χρόνο, δώσε και μια προκαταβολή μισό μυριο και συζητά σε άλλη βάση το άλλο καλοκαίρι. Κριμα…

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Skepastos said:

Η περίπτωση Μπογε είναι μια από τις μεγάλες αποτυχίες της ΑΕΚ τα τελευταία χρόνια και δυστυχώς την πάτησε από τη δυσκοιλιότητα του Μελ στο να κάνει μεταγραφές. Την ώρα που έδωσες 1,3 για Σιμανσκι είναι εντελώς ανόητο να μην δίνεις 1,8 για το Μπογε. Γιατί με τόσα έκανε μεταγραφή. Κάποιος θα πει ότι εκείνο το καλοκαίρι έκανε περισσότερα. Οκ, ζητά τον πάλι δανεικο ένα χρόνο, δώσε και μια προκαταβολή μισό μυριο και συζητά σε άλλη βάση το άλλο καλοκαίρι. Κριμα…

Και έλλειψη τεχνογνωσίας τότε και ίσως και τώρα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Και έλλειψη τεχνογνωσίας τότε και ίσως και τώρα 

Σε κάποια πράγματα πρέπει απλά να έχει ανθρώπους να παίρνουν αποφάσεις χωρίς να θέλουν έγκριση. Να το παίρνουν πάνω τους. Δεν τους έχεις γιατί ο Μελ είναι υπεραυγκεντρωτικος 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Απο το εφημερίδακι νούμερο 6, του 1987, το παλιότερο που είχα πάρει δωρεάν τότε, και έχω κρατήσει, αφιέρωμα στον Κώστα Πουλη που είχε "φύγει" λίγες μέρες νωρίτερα. 

 

IMG_20211111_224041.jpg

Έχω ακούσει πάρα πολλά για τον Πούλη από ανθρώπους που τον είδαν live στο γήπεδο.

Ξέρεις, Ράγιε, τι μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση ?

Οι περιγραφές αντιπάλων φιλάθλων (πρασινοκόκκινων) ήταν ακόμη πιο ένθερμες και "διθυραμβικές" απ' ότι των ΑΕΚτζήδων.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Νονός said:

Έχω ακούσει πάρα πολλά για τον Πούλη από ανθρώπους που τον είδαν live στο γήπεδο.

Ξέρεις, Ράγιε, τι μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση ?

Οι περιγραφές αντιπάλων φιλάθλων (πρασινοκόκκινων) ήταν ακόμη πιο ένθερμες και "διθυραμβικές" απ' ότι των ΑΕΚτζήδων.

Και στο σαιτ της ΠΑΕ ξέχασαν να τον συμπεριλάβουν στους μεγάλους παίκτες της ιστορίας της ΑΕΚ, όπως και τον Γιαμαλη. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×