Jump to content

Α.Ε.Κ. - Wolfsburg (Playoff EL): 01/10/20, 21:45, Novasports 2


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Σοιλέδη  

48 members have voted

  1. 1. mvp

    • Τσιντώτας
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Ινσούα
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
    • Κρστιτσιτς
    • Σάκχοφ
      0
    • Γκαρσία
    • Μάνταλος
      0
    • Ολιβέιρα
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Ανσαριφάρντ
  2. 2. Κόουτσινγκ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
      0
  3. 3. Βραβείο Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Τσιντώτας
      0
    • Βασιλαντωνόπουλος
      0
    • Ινσούα
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Μάνταλος
    • Ολιβέιρα
    • Λιβάγια
      0
    • Μαχαίρας
      0
    • Ανσαριφάρντ
      0


Recommended Posts

26 minutes ago, Bukowski said:

Ισχύει αν και στον Λιβάγια έχει αδυναμία, είναι γνωστό μέσα στην ομάδα.

Σε Μάρκο, Κριστισιτς και Μανταλο έχει δείξει να έχει αδυναμία.

Ο,τι και να κάνει, το team spirit δείχνει να το κρατάει πολύ ψηλά.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Hades said:

Σε περίπτωση που ήταν θετικός παίχτης μας μπορούσε να κάνει καμιά ένσταση η βολφσμπουργκ η είναι τίποτα ηθικοί και οι Γερμανοί;;; 

οκ καταλαβαίνω πώς το λές και που πάει άλλα έτσι για τι κουβέντα όπως αποκλείεται να κόλλησε απο εμάς μέσα σε 24ώρες να βγήκε θετικός ( απο ότι έχω καταλάβει θέλει κάποιες μέρες μέχρι να βγεί θετικό το τέστ και να έχεις αρκετό ιικό φορτίο ) έτσι πολλή πιθανών αν κόλλησε κάποιος δικός μας να το δείξει μετά απο κάποιες μέρες και όχι απευθείας . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Ισχύει αν και στον Λιβάγια έχει αδυναμία, είναι γνωστό μέσα στην ομάδα.

Οι παίχτες δεν είναι μαλακες. Καταλαβαίνουν ποιους γουστάρει ο προπονητής και ποιους δεν πάει. Το θέμα είναι να μπορεις να διατηρήσεις την ισορροπία. Πχ αν δωσεις 35 στα 50 παιχνίδια στο Λιβαγια και τα υπόλοιπα 15 στον ανταγωνιστή του, βγάζοντας τον Κροάτη όποτε δεν είναι καλά, ο ανταγωνιστής θα κοιτάξει να κάνει τα 15 παιχνίδια 20 και να πάρει και 4-5 παίζοντας σε μια άλλη θέση. Έτσι θα τον κρατήσεις ζεστό, αλλιώς αν δωσεις 42 παιχνίδια στο Λιβαγια και δεν τον βγάζεις ούτε με αίτηση αυτός που θα έρχεται από πίσω θα τα φορτώσει στον κόκορα. Επίσης θα αρχίσει να θάβει τον προπονητή στους ΑΡΔ, ρουφιανεύοντας τον ίδιο και τους συμπαίχτες του με σκοπό να πάρει μια καλή κριτική και στην επόμενη αλλαγή προπονητή να έχει περισσότερες πιθανότητες να παιξει. Εμενα μου βγάζει δικαιοσύνη ο Καρερα και επιβεβαιώνεται από το γεγονός ότι δεν μάσησε να φάει τον αρχηγό της Σπαρτάκ 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goku21 said:

σε αυτή την φάση η πάσα είναι σχεδόν όσο δυσκολη και να μπει το σουτ. καμία σχέση με κλωναριδη που ήταν δύο παίχτες μονη

Λίγα δευτερόλεπτα πριν φύγει η μπάλα από τα πόδια του έχει ανοιχτο πεδίο. Δεν θα ήταν τόσο εύκολη όσο Κλωναρίδη - Γιακουμάκη αλλά είχε χρόνο. Τέλος καλό όλα καλά 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πάντως τρομερό να σκεφτεί κανείς πόσο απέχει η αποθέωση από τη γιούχα. Αν δεν το εβαζε χθες ο Καριμ θα έλεγαν όλοι τι μας τον φέρατε τον κωλογαυρο που πήρε και το ιερό 11 και δεν κάνει και είναι άχρηστος. Τώρα το έβαλε και τον θέλουμε βασικό. Μακάρι να είχε κάνει το χατ τρικ κι ο Βίκτωρας τότε, πώς θα του είχαμε φερθεί; 

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το είχα το μπινελίκι που δεν την έσπασε στον μάχαιρα που έβγαινε μόνος. Όχι ότι θα το έβαζε ο μικρός αλλά είναι από τις φάσεις που λες ότι θα σπάσει την μπάλα ο παίχτης στον ελεύθερο. Σκοτωμένο σουτ, πέρασε κάτω από τα πόδια του αμυντικού, άγαλμα ο τερματας ήθελε να μπει η πορνη και τέλος 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Εμενα μου βγάζει δικαιοσύνη ο Καρερα και επιβεβαιώνεται από το γεγονός ότι δεν μάσησε να φάει τον αρχηγό της Σπαρτάκ 

Καλά ο Καρέρα γενικά είναι περίεργος και καμία σχέση με την ευγένεια που βγάζει. Μετά τον τελικό με Ολυμπιακό η κατάσταση ήταν έκρυθμη. Προσωπικά, χωρίς να έχω πληροφορίες γι' αυτό πέραν του εκρηκτικού του χαρακτήρα, θεωρώ πως είναι ακόμα "ανασφαλής". Δεν είναι νιάτο γιατί έπαιζε μπάλα ως τα 40, αλλά δεν είναι και τρομερά έμπειρος προπονητικά. Πήγε καλά στην Σπαρτάκ, διαχειρίστηκε καλά το διάστημα που έκατσε πρώτος στην Γιουβε (πήρε και τίτλο) αλλά ξαναλέω πιστεύω δεν πατάει ακόμα πολύ σταθερά. Χτες έδωσε ρεσιτάλ και έδειξε πως το χει. Ελπίζω να χτίσει πάνω σε αυτό, γενικά καλό είναι να του προσφέρουμε τις κατάλληλες συνθήκες γι' αυτό κερδισμένοι θα βγούμε και οι δύο. Στα πολύ θετικά του, ότι ως παίχτης αλλά και ως προπονητής έχει δείξει πως διαθέτει loyalty. Δεν έχει πρόβλημα δηλαδή να κάτσει και 5 χρόνια στην ΑΕΚ να πάρει τίτλους, να παίξει Ευρώπη κτλ. Στον Μελ άλλωστε το μόνο που του είπε είναι πως μόνο αν έρθει από Γιουβέντους πρόταση να φύγει άμεσα. Ο Μελ συμφώνησε. Αλλά έχω ξαναπεί, το ότι λατρεύτηκε όπου πήγε και ως παίχτης αλλά και ως προπονητής δεν μπορεί να ναι τυχαίο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ισχύει αυτό που λέει ο @mporat αλλά κάποιος λόγος υπάρχει που ο Κλωναρίδης στο γκολ που θα έκανε την διαφορά λύγισε, ενώ ο Καρίμ το πέτσωσε. Και όχι δεν είναι θέμα τύχης.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος να πω πως ακούω καλά λόγια για αυτόν από παίχτη μας που δεν είναι στις πρώτες του επιλογές. Και αυτό έχει μεγαλύτερη αξία.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Επίσης ισχύει αυτό που λέει ο @mporat αλλά κάποιος λόγος υπάρχει που ο Κλωναρίδης στο γκολ που θα έκανε την διαφορά λύγισε, ενώ ο Καρίμ το πέτσωσε. Και όχι δεν είναι θέμα τύχης.

Αυτό πιστεύω κι εγώ. Φαίνεται και στον χαρακτήρα των 2. Ο ένας τα άκουγε από την εξέδρα και λουφαξε, στον Καριμ φέρθηκε περίεργα ο γαυρος και σηκώθηκε και πηγε στην πατρίδα του, περιμένοντας τη νέα ευκαιρία. Αλλά όχι για να βγει Γλυφάδα, εξαρχής έδειχνε ότι έχει στόχους. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mporat said:

Είναι πάντως τρομερό να σκεφτεί κανείς πόσο απέχει η αποθέωση από τη γιούχα. Αν δεν το εβαζε χθες ο Καριμ θα έλεγαν όλοι τι μας τον φέρατε τον κωλογαυρο που πήρε και το ιερό 11 και δεν κάνει και είναι άχρηστος. Τώρα το έβαλε και τον θέλουμε βασικό. Μακάρι να είχε κάνει το χατ τρικ κι ο Βίκτωρας τότε, πώς θα του είχαμε φερθεί; 

Για αυτό το βασικό γενικά είναι να έχεις και μυρωδιά από μπάλα όταν κριτικάρεις, ειδικά όταν είναι νωρις για να κρίνεις κάποιον.

Από εκεί και περα όλοι κρίνονται σε βάθος χρόνου, πχ ο Γιακουμακης πέτυχε κρισιμότατο γκολ αλλά μετά γελάγαμε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mporat said:

Αυτό πιστεύω κι εγώ. Φαίνεται και στον χαρακτήρα των 2. Ο ένας τα άκουγε από την εξέδρα και λουφαξε, στον Καριμ φέρθηκε περίεργα ο γαυρος και σηκώθηκε και πηγε στην πατρίδα του, περιμένοντας τη νέα ευκαιρία. Αλλά όχι για να βγει Γλυφάδα, εξαρχής έδειχνε ότι έχει στόχους. 

Εξ' αρχής ο Καρίμ δεν γούσταρε να πάει στον Ολυμπιακό. Αν θυμάσαι επί Χάσι ήθελε να πάει κάπου δανεικός. Αναγκαστικά έπαιξε εκείνη την χρονιά και σκόραρε πολύ. Το καλοκαίρι πάλι ήθελε να φύγει και πήγε Νότιγχαμ. Δεν είναι δηλαδή και ότι κόλλησε στο λιμάνι. Εγώ είναι ο μόνος παίχτης από Πανιώνιο που ήθελα. Και χάρηκα που τον πήραμε και μου δείχνει πως με εμάς θα ταιριάξει περισσότερο. Καλός παίχτης γενικά και εργάτης συνόλου.

Link to comment
Share on other sites

Υπερθεματίζοντας , με συγχωρείτε,  δεν κρύβω πως εγω στο γκολ του Καριμ δεν πήρα πρέφα. Περίμενα δυνατό σουτ ή πάσα.  Κατάλαβα ότι μπήκε γκολ από το τίναγμα των διχτυών και σκάλωσα μισό δευτερόλεπτο πριν πανηγυρίσω

Link to comment
Share on other sites

  Κι αν σε μια φάση κάπου στο 55' που κάνει τσαφ ο Σιμόες σαν τελευταίος είχανε κάνει το 0-2, θα είχε τελειώσει το πανηγυρι και προκριση ουτε MVP κτλ. Τόσο λίγο απέχει η αποθέωση από τις κατάρες. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blanco21 said:

  Κι αν σε μια φάση κάπου στο 55' που κάνει τσαφ ο Σιμόες σαν τελευταίος είχανε κάνει το 0-2, θα είχε τελειώσει το πανηγυρι και προκριση ουτε MVP κτλ. Τόσο λίγο απέχει η αποθέωση από τις κατάρες. 

Ναι. Απεχει. Αλλα δεν πηραμε μια τυχερη προκριση. 

Πηραμε μια καθαρη προκριση και ας ηρθε στο τελος.

Αντικειμενικα, εβλεπες στο γηπεδο τις καλυτερες μοναδες των Γερμανων αλλα ως ομαδα η ΑΕΚ ηταν καλυτερη. Οριακα, αλλα καλυτερη.

Γι αυτο και μετα το τελος του αγωνα δεν σκουξαν. Αποδεχτηκαν

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blanco21 said:

  Κι αν σε μια φάση κάπου στο 55' που κάνει τσαφ ο Σιμόες σαν τελευταίος είχανε κάνει το 0-2, θα είχε τελειώσει το πανηγυρι και προκριση ουτε MVP κτλ. Τόσο λίγο απέχει η αποθέωση από τις κατάρες. 

Βέβαια και αν είχαμε βάλει το πέναλτι παίζει να έτρωγαν κανένα τρίμπαλο όπως η Μπριζ με καμιά ασίστ Μάνταλου. Αλλά με τα αν δεν γίνεται δουλειά. Ο Καρίμ και να το έχανε χτες είναι παίχτης σοβαρός. Ο Κλωναρίδης ήταν λίγος. Όχι κακός παίχτης, αλλά λίγος. Ο Γκαρσία χτες γλεντούσε σωματικά παίχτες Μπουντεσλίγκα και τους ντρίπλαρε. Ο Αλμπάνης ούτε καν θα τους προλάβαινε. Φαίνονται κάποια πράγματα. Ο Καρίμ έβαλε ασύλληπτη γκολάρα παίζοντας με σώμα, τρέχοντας με την μπάλα και έκανε 2-3 υπέροχα αγγίγματα πριν το καρφώσει ακριβώς εκεί που έπρεπε. Ούτε κανένα κούτσουρο ούτε τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, JOSS said:

Υπερθεματίζοντας , με συγχωρείτε,  δεν κρύβω πως εγω στο γκολ του Καριμ δεν πήρα πρέφα. Περίμενα δυνατό σουτ ή πάσα.  Κατάλαβα ότι μπήκε γκολ από το τίναγμα των διχτυών και σκάλωσα μισό δευτερόλεπτο πριν πανηγυρίσω

Ακριβως το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη συγκρίνουμε τώρα Βίκτωρα με Καριμ οκ. Κλωναριδη με ολιβειρα ίσως ναι 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Καλά μη συγκρίνουμε τώρα Βίκτωρα με Καριμ οκ. Κλωναριδη με ολιβειρα ίσως ναι 

Κλωναρίδης έχει βάλει πιο σημαντικά γκολ από Ολιβέιρα. Γνώμη μου.

Ο Ολιβέιρα συγκρίνεται μόνο με τον Ναλιτζή. Άποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, νιώθω ότι θα τον αγαπήσουμε πολύ τον Ιρανό. Φαίνεται και καλό παιδί και συναισθηματικός που δένεται και δίνεται στην ομάδα και μου μοιάζει πως αυτά που λέει τα πιστεύει και δεν πουλάει οπαδιλικι. Χτες για παράδειγμα βάζει το γκολ και φιλάει το σημα στο τριτο αγώνα του με την ΑΕΚ. Δεν μου φάνηκε καθόλου ψεύτικο. Ίσα ίσα 

25F17F38-49E9-44CC-A8FB-F704FBEF9F4C.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 Οκτωβρίου 331πΧ ο Μ. Αλέξανδρος συντρίβει τους Πέρσες στα Γαυγάμηλα.

1 Οκτωβρίου 2020μΧ ο Πέρσης Καρίμ συντρίβει τους Γερμανούς στην Αθήνα.

Μάθετε μπαλίτσα μετά ιστορίας.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Κλωναρίδης έχει βάλει πιο σημαντικά γκολ από Ολιβέιρα. Γνώμη μου.

Ο Ολιβέιρα συγκρίνεται μόνο με τον Ναλιτζή. Άποψη μου.

Ο ολιβειρα κάνει χατ τρικ με Παναιτωλικό και ζητάει 1.5 μυριο. Απατεώνας με α κεφαλαίο 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

1 Οκτωβρίου 331πΧ ο Μ. Αλέξανδρος συντρίβει τους Πέρσες στα Γαυγάμηλα.

1 Οκτωβρίου 2020μΧ ο Πέρσης Καρίμ συντρίβει τους Γερμανούς στην Αθήνα.

Μάθετε μπαλίτσα μετά ιστορίας.

Ναι αλλά ο μέγας Αλέξανδρος ήταν ποακ, γνωστό 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hades said:

Ναι αλλά ο μέγας Αλέξανδρος ήταν ποακ, γνωστό 

Οι κακές γλώσσες λένε πως ήταν Φλαμουρτάρι (λόγω μάνας).

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×