Jump to content

Αντικαταστάτης Μιλόγεβιτς  

56 members have voted

  1. 1. Ποιον προτιμάτε;

    • Ξένος με αξιοπρεπές βιογραφικό που δεν εχει δουλέψει ξανά Ελλάδα
    • Γιαννίκης
    • Δώνης
      0
    • Πογέτ
    • Ουζουνίδης
      0
    • Χιμένεθ
    • Δέλλας
    • Ίβιτς
    • Άλλος


Recommended Posts

Έχει πλάκα που έχουμε κάνει τις παρακάτω συζητήσεις ξανά. 

Κοιτούσα το παρακάτω τοπικ 

Σχεδόν προφητικό το ποστ μου τότε πριν έρθει τη Τρίτη φορά. 

Link to comment
Share on other sites

Ενας ειναι ο προπονητης που αποδεδειγμενα θα τους βαλει τις φωνες και θα σφιξει λιγο τα λουρια αλλα προς εκπληξη ολων η περιπτωση του "εχει υποχωρησει". Ακουγονται μονο οι λυσεις αναγκης.

Φυσικα θα καταληξεις στον Χιμενεθ αφου θα τους λεει το ποσο παικταραδες ειναι και το ποσο πολυ πιστευει σε αυτους και ας τρωνε 3-4αρες μεσα στον Ολυμπιακο. Στο κατω κατω τι ειχες Γιαννη, τι ειχα παντα, ειναι η κατασταση.

Δηλαδη οχι μονο δεν ξεφορτωνεσαι την σαπιλα αλλα κανεις και αυτο που σου ζητανε. 

Ζητω η "ΑΕΚ", να την χαιρομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος πήρε πρωτάθλημα με Μπακάκη αριστερό μπακ και Γιακουμάκη σκόρερ στο Καραϊσκάκη και δεν μας κάνει τώρα γιατί συνηθίσαμε στην ποδοσφαιρική πανδαισία του Καρέρα.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι ο Πρόεδρος θέλει Βαλβέρδε και ψάχτηκε για Βαλβέρδε. Εισέπραξε αρνητική απάντηση. Και δεν ήταν η πρώτη φορά.

Από τις τρεις λύσεις που παρουσιάζονται αυτή τη στιγμή, προσωπικά θεωρώ ότι είναι ασπιρίνες για το βαριά άρρωστο και οι τρεις. Και δεν κάνουν για την ΑΕΚ, δεν συζητάμε καν για την ΑΕΚ της νέας εποχής με νέο γήπεδο.

Θεμιτή η επικοινωνιακή αποσυμπίεση, αλλά εδώ θέλει στρατηγική και ανάληψη ευθυνών για πρότζεκτ. Και οικονομική στήριξη. Σας γράφω μετά βεβαιότητας ότι και ο Μάρτινς δεν είναι τίποτα σπουδαίο και η προπόνησή του είναι δεκαετίας '90. Έχει όμως το Μουρίκη και έναν ολόκληρο μηχανισμό να δουλεύει για αυτόν, τον πήγαν τα αποτελέσματα και όταν πήγε να δημιουργηθεί κάτι ανάλογο με αυτό που συμβαίνει στην ΑΕΚ από τους ποδοσφαιριστές του οσφπ, η διοίκηση "έσπασε" του παίκτες και όχι τον προπονητή. Τον οποίο προπονητή τον ζυγίζει για αυτό ακριβώς που είναι.

Στην ΑΕΚ συμβαίνει να υπερκτιμώνται κάποιες προσωπικότητες και έχει γίνει εντελώς λάθος αξιολόγηση στελεχών και ποδοσφαιριστών. Δεν λειτουργεί ως κανονικός ποδοσφαιρικός οργανισμός, λειτουργεί στην τύχη.

Εάν έρθει ο Χιμένεθ, ο Γιοβάνοβιτς ή ο Πογέτ, λέω από τώρα ότι έχει καεί και η χρονιά 21/22. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια αλλη απορια. Αφου τον Χιμενεθ τον εχεις δεδομενο. Γιατι δν κανεις τις επαφες σου με ολους τους αλλους να δεις που θα καταληξει και δεν βρεις ακρη σηκωνεις τηλ και τους λες ελα. Ποιος ο λογος να τρεχεις να συμφωνησεις μαζι του και να τον εχεις σταντ μπαι? ψαξου αλλου πρωτα αφου το θελεις 

Λιγο σεβασμο και στον ανθρωπο που σου εφερε πρωταθλημα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Ο τύπος πήρε πρωτάθλημα με Μπακάκη αριστερό μπακ και Γιακουμάκη σκόρερ στο Καραϊσκάκη και δεν μας κάνει τώρα γιατί συνηθίσαμε στην ποδοσφαιρική πανδαισία του Καρέρα.

Έχει και κάτι σκελετούς αποτελέσματα όμως. Τέλοσπαντων τοναγαπάμε το μανολο και μόνο τα καλά θυμόμαστε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Ο τύπος πήρε πρωτάθλημα με Μπακάκη αριστερό μπακ και Γιακουμάκη σκόρερ στο Καραϊσκάκη και δεν μας κάνει τώρα γιατί συνηθίσαμε στην ποδοσφαιρική πανδαισία του Καρέρα.

Μέγιστο επίτευγμα παρόλες τις συγκυρίες και έπρεπε να είχε μείνει τότε με τους όρους του. 

Φοβάμαι μην έρθει η απόλυτη απομυθοποίηση εφόσον επιστρέψει 

Και το θέμα μας δεν είναι αν ο Καρερα είναι καλός η όχι . Το θέμα είναι πως κάποιοι σκοπίμως κάνουν underachieve και δεν έχουν κανένα θέμα να είναι στο -8 προκειμένου να γίνει το δικό τους . 

Ο Καρερα κύριος ήρθε κύριος έφυγε . Εγώ όμως την ΑΕΚ του Μελισσανίδη έχω αρχίσει και την απεχθάνομαι 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω θεμα να ρθει ο Μανολο. Ιδια ηλικια εχει αλλωστε με Καρερα και σαφως σπουδαιοτερη καριερα. Και καλυτερος κοουτς δεδομενα ειναι. Το προβλημα μου ειναι να ερθει ο Καρερα με αυτη την παρουσα διοικηση. Γιατι εγω πχ θα τον εφερνα και θα τον κρατουσα καμια 15ετια πχ να γραψει ιστορια και να με οργανωσει σε καθε επιπεδο ποδοσφαιρικα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Γνωρίζω ότι ο Πρόεδρος θέλει Βαλβέρδε και ψάχτηκε για Βαλβέρδε. Εισέπραξε αρνητική απάντηση. Και δεν ήταν η πρώτη φορά.

 

😂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vargas21 said:

Εγω εχω μια αλλη απορια. Αφου τον Χιμενεθ τον εχεις δεδομενο. Γιατι δν κανεις τις επαφες σου με ολους τους αλλους να δεις που θα καταληξει και δεν βρεις ακρη σηκωνεις τηλ και τους λες ελα. Ποιος ο λογος να τρεχεις να συμφωνησεις μαζι του και να τον εχεις σταντ μπαι? ψαξου αλλου πρωτα αφου το θελεις 

Λιγο σεβασμο και στον ανθρωπο που σου εφερε πρωταθλημα

Απλα ο Μελισσανιδης θελει εναν κοουτς που δεν θα χρειαστει να τον αλλαξει ξανα μεσα στην χρονια. Ε μονο ο Χιμενεθ μπορει να του το εξααφαλισει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, The Magician said:

Γνωρίζω ότι ο Πρόεδρος θέλει Βαλβέρδε και ψάχτηκε για Βαλβέρδε. Εισέπραξε αρνητική απάντηση. Και δεν ήταν η πρώτη φορά.

 

Εγω θαυμαζω το κουραγιο του ανδρος που σηκωσε το τηλ να φερει Βαλβερδε, Ειναι χωρατατζης ο  ποντιος παντως 😂😂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, The Magician said:

Γνωρίζω ότι ο Πρόεδρος θέλει Βαλβέρδε και ψάχτηκε για Βαλβέρδε. Εισέπραξε αρνητική απάντηση. Και δεν ήταν η πρώτη φορά.

Από τις τρεις λύσεις που παρουσιάζονται αυτή τη στιγμή, προσωπικά θεωρώ ότι είναι ασπιρίνες για το βαριά άρρωστο και οι τρεις. Και δεν κάνουν για την ΑΕΚ, δεν συζητάμε καν για την ΑΕΚ της νέας εποχής με νέο γήπεδο.

Θεμιτή η επικοινωνιακή αποσυμπίεση, αλλά εδώ θέλει στρατηγική και ανάληψη ευθυνών για πρότζεκτ. Και οικονομική στήριξη. Σας γράφω μετά βεβαιότητας ότι και ο Μάρτινς δεν είναι τίποτα σπουδαίο και η προπόνησή του είναι δεκαετίας '90. Έχει όμως το Μουρίκη και έναν ολόκληρο μηχανισμό να δουλεύει για αυτόν, τον πήγαν τα αποτελέσματα και όταν πήγε να δημιουργηθεί κάτι ανάλογο με αυτό που συμβαίνει στην ΑΕΚ από τους ποδοσφαιριστές του οσφπ, η διοίκηση "έσπασε" του παίκτες και όχι τον προπονητή. Τον οποίο προπονητή τον ζυγίζει για αυτό ακριβώς που είναι.

Στην ΑΕΚ συμβαίνει να υπερκτιμώνται κάποιες προσωπικότητες και έχει γίνει εντελώς λάθος αξιολόγηση στελεχών και ποδοσφαιριστών. Δεν λειτουργεί ως κανονικός ποδοσφαιρικός οργανισμός, λειτουργεί στην τύχη.

Εάν έρθει ο Χιμένεθ, ο Γιοβάνοβιτς ή ο Πογέτ, λέω από τώρα ότι έχει καεί και η χρονιά 21/22. 

Ότι ο Μαρτίνς δεν είναι κάτι ιδιαίτερο το ξέρουμε . Ούτε κάνα βιογραφικό να ζαλίσει έχει . Ο Φορτουνης όμως ( πολύ καλύτερος παικτικα του μάνταλου ) είναι πάνω σε ένα παλούκι και στη πίεση και ότι κλίκα υπήρχε έχει διαλυθεί για το καλοκαίρι της ομάδας τους. 

Εδώ ξεφτυλιζεται για πλάκα ο Καρερα από παιχτακια της πλάκας και δεν τρέχει κάτι .

Αναρωτιέμαι με αυτές τις τακτικές ποιος σοβαρός κοουτς θα έρθει η εάν έρθει ποιος θα σε αντιμετωπίσει σοβαρά ? 

Αφού ξέρει πως όποτε θέλουν κάτι παιχτακια looserakia θα τον ξεφτυλισουν 

Link to comment
Share on other sites

Οσο θα σε κανουν πουτανα 2 30χρονοι, θα σαι αξιος της μοιρας σου. Γυφτοβαλκανιος

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vargas21 said:

Εγω θαυμαζω το κουραγιο του ανδρος που σηκωσε το τηλ να φερει Βαλβερδε, Ειναι χωρατατζης ο  ποντιος παντως 😂😂

Εγω θαυμαζω τους 1000+1 τροπους που μπορει να σκεφτει ο Ματζισιαν για να μας τρολαρει

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Απλα ο Μελισσανιδης θελει εναν κοουτς που δεν θα χρειαστει να τον αλλαξει ξανα μεσα στην χρονια. Ε μονο ο Χιμενεθ μπορει να του το εξααφαλισει αυτο.

Γιατι Μανολο ειναι σιγουρο κλειδωμενο οτι δεν θα τον κρατησει τον Ιουνιο και πρωταθλημα να φερει. 🤣😂

Πως τα λεω ετσι ο ατιμος 😂😂

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Κι εγώ θα προτιμούσα ένα καινούργιο όνομα. Δεν ήθελα άλλη μία επιστροφή.

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιος Βαλβέρδε ρε Νιάου? Έχει κάψει από το πολύ ουίσκι ? Χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Παντως αφου εφτασε στο σημειο ο Μελισσανιδης να επικοινωνησει με Βαλβερδε, γιατι δεν το πηγε λιγο παραπερα το τρολαρισμα να ριξει ενα τηλεφωνημα και σε Ποτσετινο; Αμα σας λεω πως κακως ειμαστε αυστηροι μαζι του, ο ανθρωπος πασχει απο μαλακυνση πλεον, να με ακουτε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

 θέμα είναι πως κάποιοι σκοπίμως κάνουν underachieve και δεν έχουν κανένα θέμα να είναι στο -8 προκειμένου να γίνει το δικό τους .

Εγώ είδα με τον Καρέρα να βγαίνει MVP του πρωταθλήματος πέρυσι ο Λιβάγια και φέτος να κάνει εξαιρετικά παιχνίδια ο Μάνταλος.

Από εκεί και πέρα και το έχω καταγράψει η δική μου άποψη είναι ότι περίμενα ως πρώην αμυντικός να δουλέψει την αμυντική λειτουργία της ομάδας. Πράγμα που δυστυχώς δεν έκανε. Δεν ξέρω γιατί. 

Και το γεγονός ότι ο Καρέρα δεν κόλλησε με την ΑΕΚ δεν σημαίνει ότι έχουν εξαφανιστεί οι αδυναμίες του ρόστερ. Τον Γενάρη και το καλοκαίρι θέλει να κρατήσεις δέκα παίχτες και να διώξεις ΟΛΟΥΣ τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Έκλεισε λένε τελικά;

Εκλεισε,το εγραψε αυτος που πληρωνεται απο τον Ρωσο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×