Jump to content

Αντικαταστάτης Μιλόγεβιτς  

56 members have voted

  1. 1. Ποιον προτιμάτε;

    • Ξένος με αξιοπρεπές βιογραφικό που δεν εχει δουλέψει ξανά Ελλάδα
    • Γιαννίκης
    • Δώνης
      0
    • Πογέτ
    • Ουζουνίδης
      0
    • Χιμένεθ
    • Δέλλας
    • Ίβιτς
    • Άλλος


Recommended Posts

Όταν δεν έχουν να δώσουν ονόματα οι στοιχηματικές αφού κάνεις rotation προπονητών μια 6ετία

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Νίκο αγωνιστικά είσαι ευχαριστημένος?

Σε γενικες γραμμες, δεδομενου οτι ηρθαν τοσοι νεοι παιχτες φετος και οτι η μιση ομαδα νοσησε απο covid, ναι ειμαι ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Το «21» του Μπαγεβιτς ειναι συμβολικο;

Λετε να ξαναδουμε τον πριγκηπα φετος ή στο νεο γηπεδο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aussie said:

Το «21» του Μπαγεβιτς ειναι συμβολικο;

Λετε να ξαναδουμε τον πριγκηπα φετος ή στο νεο γηπεδο;

Ποιο 21; Α καλα τωρα το δα. Φαντασου για να τον εβαλαν μεσα τι μπουρδελα μας θεωρουν.

Link to comment
Share on other sites

Τσατάλης

 

Αν στην ΑΕΚ είχαν πάρει απόφαση πως αμέσως μετά τον Καρέρα ψάχνουν αυτόν που θα έρθει με μακρόπνοη προοπτική, είναι ξεκάθαρο πως η κουβέντα δεν θα είχε ξεκινήσει ούτε από τον Χιμένεθ, αλλά μάλλον ούτε από τον Πογέτ. Δεν αποκλείεται στην διάρκεια του ψαξίματος που γίνεται, να προκύψει η περίπτωση που θα βάλει τους ανθρώπους της ΑΕΚ στη διαδικασία να σκεφτούν και για μετά το καλοκαίρι. Ενδεχομένως να υπάρχει ήδη και κάποια τέτοια, αλλά σίγουρα αυτή δεν είναι ο Μανόλο Χιμένεθ.

Παρόλα αυτά, αν υπό τις παρούσες συνθήκες δεν βρεθεί σύντομα, αυτό που …θα εμπνεύσει, τότε θα ολοκληρωθούν οι επαφές με τον Χιμένεθ για να βρεθεί άκρη για την τελική συμφωνία.

Στο κάτω – κάτω, μπορεί ο Μανόλο να περνάει προς τα έξω, πως δεν δέχεται να μην έχει εγγυημένο συμβόλαιο για 1,5 χρόνο, αλλά η αλήθεια είναι πως κανένα σοβαρό ενδιαφέρον δεν υπάρχει για την περίπτωση του, ούτε στην Ισπανία, ούτε εκτός Ισπανίας. Κι αυτό στο τέλος θα παίξει σίγουρα τον ρόλο του.

Αν είναι τελικά αυτός που θα πάρει την θέση, το αν μπορεί να επανακάμψει συνολικά και με μακροπρόθεσμη προοπτική, θα το δείξει η ζωή και το γήπεδο. Θα πρέπει δηλαδή να κερδίσει ξανά αυτό το δικαίωμα.

Να σημειώσουμε πως στην διάρκεια της μέρας, «έπαιξε» δυνατά και το όνομα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς. Κάτι που είχε συμβεί και πριν την έλευση του Καρέρα πέρσι. Πάντως ο Σέρβος τεχνικός, για κάποιο λόγο εμφανίζεται διστακτικός για το ελληνικό πρωτάθλημα και αυτός ήταν ο λόγος, που από την ΑΕΚ δεν αφιέρωσαν περισσότερο χρόνο. Παρότι έχουν πολύ καλή άποψη γι’ αυτόν, άπαντες στην Ένωση.

Τον Γκουστάβο Πογέτ, επίσης πρέπει να τον κρατήσουμε στο κάδρο, έστω και πίσω από τον Χιμένεθ. Δεν έχει εγκαταλειφθεί οριστικά η σκέψη για την περίπτωση του.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Σε γενικες γραμμες, δεδομενου οτι ηρθαν τοσοι νεοι παιχτες φετος και οτι η μιση ομαδα νοσησε απο covid, ναι ειμαι ικανοποιημενος.

Και άλλες ομάδες νόσησαν από Covid. Και ο Άρης νόσησε και με μικρότερο μπάτζετ δείχνει κάτι πολύ καλύτερο στο γήπεδο μέχρι στιγμής φέτος.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mobster21 said:

Και άλλες ομάδες νόσησαν από Covid. Και ο Άρης νόσησε και με μικρότερο μπάτζετ δείχνει κάτι πολύ καλύτερο στο γήπεδο μέχρι στιγμής φέτος.

Ενταξει τοτε για να μην εστιασουμε σε αυτο που εγραψε περι νοσου και πολλων νεων παιχτων και μκυ απαντησεις για καναν Τεννε, σε οτι αφορα την αρχικη σου ερωτηση ναι ειμαι ευχαριστημενος απο την ομαδα φετος η οποια βαθμολογικα ειναι οριακα η καλυτερη σε α' γυρο που χει παρουσιασει ο Μελισσανιδης (καλυτερη και του Χιμενεθ).

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mobster21 said:

Και άλλες ομάδες νόσησαν από Covid. Και ο Άρης νόσησε και με μικρότερο μπάτζετ δείχνει κάτι πολύ καλύτερο στο γήπεδο μέχρι στιγμής φέτος.

Ευτυχως που δεν παιζει και η Νοτιγχαμ στο ελληνικο πρωταθλημα δηλαδη γιατι τοτε θα ειχαμε το απολυτο ξεβρακωμα

Link to comment
Share on other sites

Χιμένεθ κ Πογιέτ που συζητάτε είναι πρωην προπονητες βασικά. 

Εγώ επιμένω βασικά ότι δεν είναι το προβλημα του Χ Μάνταλου η κλικαδοριαση. Είναι ένας παιχτης που όταν ήρθε πλασαριστηκε σαν Μέσι για απόλυτα κατανοώ τους λόγους. Έκτοτε περασε 2 χιαστούς κ προφανως ειναι κ ψωνισμενος. Το προβλημα ειναι οτι του δωσαν το ρόλο του ηγέτη και του αστεριου, στον οποίο δεν μπορεί να ανταποκριθει. 

 

Στην επίθεση έχουμε γαματο υλικό, παμε καλα. Στην άμυνα είμαστε άθλιοι, παμε αθλια. Ταχουμε κάνει όλα περιπλοκα. Δεν ειναι

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με πληροφορίες του SPORT24, ο Πογέτ έχει συμφωνήσει με τους ανθρώπους της ΑΕΚ και στο οικονομικό σκέλος, αλλά και στη χρονική διάρκεια του συμβολαίου (έξι μήνες με οψιόν γι' ακόμα ένα χρόνο) και περιμένει ουσιαστικά το κάλεσμα του Δημήτρη Μελισσανίδη, ο οποίος θα είναι κι εκείνος που θα αποφασίσει στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Ο Χιμένεθ δεν θέλει να είναι ξανά μια 6μηνη 'μαριονέτα' και ζητεί εγγυήσεις ότι θα χτίσει τη δική του ΑΕΚ - Και αυτό στο

SPORT 24

Vangelis Arnaoutoglou

Δεν έχω πει ότι είναι σίγουρο, αν δεν πάρει εγγύηση ότι θα βάλει την ομάδα στην Αγιά Σοφιά, δεν θα έρθει

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Bukowski said:

Σιγα τα σοβαρα λεφτα, 2 μηνιατικα

Δεν είμαι σίγουρος. Αυτό έλεγαν οι κυβερνητικοί ως επιχειρημα. Δε σημαίνει οτι είναι και έτσι. 

Link to comment
Share on other sites

Πογετ να τελειωνουμε, ξερουμε ποιος ειναι, τι μπορει να παρουσιασει και με τι υλικο. ΑΝ θες επιτελους να λειτουργησεις σαν σοβαρος οργανισμος τον κλεινεις για 1.5+1 χρονο. Αλλιως φερε τον Χιμενεθ «και βλεπουμε».

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Ενταξει τοτε για να μην εστιασουμε σε αυτο που εγραψε περι νοσου και πολλων νεων παιχτων και μκυ απαντησεις για καναν Τεννε, σε οτι αφορα την αρχικη σου ερωτηση ναι ειμαι ευχαριστημενος απο την ομαδα φετος η οποια βαθμολογικα ειναι οριακα η καλυτερη σε α' γυρο που χει παρουσιασει ο Μελισσανιδης (καλυτερη και του Χιμενεθ).

Πήρε πρωτάθλημα ο μυτόγκας με δεκαπέντε ομάδες και με 12 γκολ παθητικό στην σεζόν κι εμείς έχουμε χωρίς να έχει τελειώσει ο πρώτος γύρος 13 τέρματα κατά. Και το Χαριλάου περιμένει.

Τέλος πάντων. Εσύ είσαι ευχαριστημένος. Εγώ βρίσκω ότι μπορεί νά πάει καλύτερα η ομάδα με κάποιον άλλον. 

 

Link to comment
Share on other sites

Γενικά η φάση είναι να μην ξανασχοληθεις μέχρι να αναλάβει την ομάδα κάποιος σοβαρός άνθρωπος. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι λόγω φόρτου εργασίας μόλις άδειασα να δω τι παίζει στον πλανήτη ΑΕΚ.

Δεν σας έχω διαβάσει καθόλου εντωμεταξυ και λεω την αποψη μου ανεπηρέαστος.

Αν και δεν θεωρω ότι ο Καρερα έχει πάνω από κάποιο ποσοστό ευθύνης, καλο είναι να γίνει κάτι ως ταρακούνημα και μονο, και το πιο εύκολο και οικονομικό είναι να αλλάξει ο κοουτς. Αυτά περι αλλαγής προπονητού. Δεν γίνεται να γίνει κάτι άλλο στην ΑΕΚ της φακής και των μη αποζημιώσεων παικτων, ΦΤΑΙΕΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ο κοουτς. Γνώμη μου.

Απο εκεί και περα το να αναλάβει πάλι ο κατα τα λοιπά συμπαθής Μανολο από μέσα χρονιάς δεν ξερω το νόημα έχει, τι σκοπό και ποια λογική. Τον αγαπάω αλλά το ξαναείδαμε αποτυχημένα το συγκεκριμένο εργο μετά τον Κλαρίνο. Θα πω κι εδώ ότι είναι η εύκολη λυση, ο βολικός, ο συμπαθής, ο δεν γκρινιάζω για μεταγραφες, ο μπορεί και να δεχτώ εξάμηνο.

Ολα πάντα καταλήγουν στην οικονομική ανεπάρκεια του Δημήτρη του Μελισσανιδη. Τελος.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Πήρε πρωτάθλημα ο μυτόγκας με δεκαπέντε ομάδες και με 12 γκολ παθητικό στην σεζόν κι εμείς έχουμε χωρίς να έχει τελειώσει ο πρώτος γύρος 13 τέρματα κατά. Και το Χαριλάου περιμένει.

Τέλος πάντων. Εσύ είσαι ευχαριστημένος. Εγώ βρίσκω ότι μπορεί νά πάει καλύτερα η ομάδα με κάποιον άλλον. 

 

Ειχες ομως Βρανιες>Νεντε

Τσιγκρι 2017> Τσιγκρι 2020

Λαμπροπουλο> Χνιντ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nestoridis21 said:

Ειχες ομως Βρανιες>Νεντε

Τσιγκρι 2017> Τσιγκρι 2020

Λαμπροπουλο> Χνιντ.

Ειχες και Τσοσιτς, ειχες γενικα και ολους 3 χρονια νεοτερους.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
4 minutes ago, Vagos21 said:

Και μάνταλο τραυματία 

Ετσι. Αλλα την επομενη χρονια φροντισε να λειπουν οι Λαζαρος, Μπακασετας, Σιμοες, Λαμπροπουλος, Κονε και να ναι αυτος αφεντικο ξανα. Ακου ηθελαν και αυξημενα συμβολαια τα μουνακια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×