Jump to content

Αντικαταστάτης Μιλόγεβιτς  

56 members have voted

  1. 1. Ποιον προτιμάτε;

    • Ξένος με αξιοπρεπές βιογραφικό που δεν εχει δουλέψει ξανά Ελλάδα
    • Γιαννίκης
    • Δώνης
      0
    • Πογέτ
    • Ουζουνίδης
      0
    • Χιμένεθ
    • Δέλλας
    • Ίβιτς
    • Άλλος


Recommended Posts

18 minutes ago, Skepastos said:

Πιστεύω ότι ο Μιλόγεβιτς είναι καλύτερος προπονητικά του Λουτσεσκου και αυτό που με ψήνει περισσότερο είναι η πολύ μεγαλύτερη εμπειρία του σε παρουσίες προκριματικών στην Ευρώπη, στις προκρίσεις που έχει κλπ, με πολύ μικρό μπατζετ. 
 

Δεν θεωρώ κανέναν από τους 2 προπονηταρα αλλά ξεκάθαρα κλίνω προς το Σέρβο κυρίως για ότι έχει δείξει στην Ευρώπη. Σύμφωνοι έφαγε φαπες στους ομιλους αλλά σημασία έχει μια σταθερή παρουσία και αυτός την εξασφάλισε για την ομάδα του. 

Nomizo pos h proth fora pou prokrithike se omilous tsoulou o asteras einai me milojevic

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

<< Η ΑΕΚ ήταν μεταξύ του Ράζβαν Λουτσέσκου και του Μιλόγεβιτς για μεγάλο χρονικό διάστημα, αλλά κατέληξε στον Σέρβο επειδή ο Ρουμάνος ήταν στον ΠΑΟΚ για μεγάλο χρονικό διάστημα, κάτι που προσβάλει τον σύλλογο της Αθήνας. >> (από το enwsi)

Δηλαδή αυτό που μας λένε είναι ότι η ΑΕΚ θεωρεί ότι το ενδεχόμενο να ερχόταν ο Λουτσέσκου θα προσέβαλλε την ΑΕΚ, αλλά τα συζητάγαμε μια χαρά μαζί του (παρότι μας προσβάλει). Αυτά τα double-speak ξεφτυλίκια δεν αντέχω, διάλεξε ΜΙΑ εκδοχή και μείνε σε αυτήν:

α) Ο Λουτσέσκου μας προσβάλει και δεν ασχολούμαστε μαζί του.

β) ο Λουτσέσκου δεν μας προσβάλει και ασχολούμαστε μαζί του αλλά δεν τα βρήκαμε για άλλους λόγους.

Το (α) είναι οκ, το (β) είναι οκ, αλλά αυτός ο αχταρμάς του ότι μιλάω με κάποιον και όταν δεν τα βρούμε ξαφνικά ανακαλύπτουμε ότι η παρουσία του μας προσβάλει, είναι αθλιότητα.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείς ότι αυτός που έγραψε το κείμενο στο enwsi, γνωρίζει συντακτικό, γραμματική και μπορεί να γράψει μια έκθεση 500 λέξεων χωρίς να του υπαγορευσουν; 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2021 at 5:47 PM, Skepastos said:

@felman για πες μου λίγο άποψη για Μαμιτς. Έτσι από περιέργεια. Δρν ακούστηκε κάτι απλά δικές μου ανησυχίες. Ισχύει ότι μπαίνει μέσα;

Nai o idios apofasise na paei mesa (ean hthele tha borouse na paei sthn Vosnia san to afentiko ton aderfo tou kai na mhn paei fylakh). Proponhtika einai san ton Lucesku. Den einai kakos alla oxi kai tipote wow.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

full backs είναι οι αμυντικοί παίκτες που λέμε ότι δεν περνάνε την σέντρα. Στην Ελλάδα υπάρχει απλά παρανόηση και συχνά όσοι χρησιμοποιούν τον όρο εννοούν επιθετικά μπακ (wing backs). Βέβαια, ο Μπακάκης δεν είναι τίποτα από τα 2.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να θελει τον Λουτσεσκου ο Ρωσος για αυτο να εκανε πισω ο Μελ, μην τον μαλωσει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

"Οχι μόνο είστε Φιλιππινέζες του γατούλη αλλά για χάρη του,  αποδεχτήκατε ακόμα και αυτόν που  μέχρι πρόσφατα σας έλεγε κλέφτες" θα διαβάζαμε στην  καθιερωμένη πλέον ανακοίνωση της θύρας 7, μετά από  ήττα μας από τον γαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μιλογιεβιτς ειναι μια χαρα επιλογη, ισως και πιο ασφαλης απο τον Φλορες. Οχι γιατι ειναι καλυτερος απο τον Φλορες φυσικα, αλλα γιατι εχει δειξει οτι μπορει να δουλεψει σε πολυ πιο προβληματικες καταστασεις απο οτι θα βρει στην ΑΕΚ(Ερυθρο Αστερα, Πανιωνιο.) Ο Κικε, που προφανως ειναι μεγαλο ονομα, μπορει και να παθει πολιτισμικο σοκ στην Ελλαδα. Φιλος μου Σερβος, μου λεει συνεχεια οτι δεν ξερουμε τι σημαινει πραγματικη βρωμια στο ποδοσφαιρο και οτι μακαρι να ηταν στην Σερβια οπως ειναι εδω. 

Βεβαια και ο Χιμενεθ που ερχοταν απο χρονια εργασιας στην Σεβιλλη μια χαρα προσαρμοστηκε. Προσωπικα αν διαλεγα απο τα ονοματα που εχουν ακουστει, θα διαλεγα Φλορες, και θα ημουν ευχαριστημενος με Μιλογιεβιτς. Ο Λουτσεσκου ειναι χαμηλου επιπεδου προπονητης, και ακομη χαμηλοτερου επιπεδου ανθρωπος, για αυτο και ταιριαξε με την ιδιοσυγκρασια του παοκτζη. Μακρια απο αυτον τον γελοιο, καθαρα για αγωνιστικους λογους, ασχετα με τα συναισθηματα που μπορει να βγαζει στον καθενα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τι; Δλδ ο τίγρης δε θα ξηλωθεί τώρα;;

Αναμένω τρώγοντας τα νύχια μου πατώντας συνέχεια refresh.

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ερθει ο Μιλογιεβιτς, ανοιγω θρεντ ποτε θα εχει φυγει με τις εξης επιλογες:

1. Σεπτεμβριο - Νοεμβριο

2. Δεκεμβριο - Φεβρουαριο

3. Μαρτιο - Μαϊο

4. Αλλο

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Αν ερθει ο Μιλογιεβιτς, ανοιγω θρεντ ποτε θα εχει φυγει με τις εξης επιλογες:

1. Σεπτεμβριο - Νοεμβριο

2. Δεκεμβριο - Φεβρουαριο

3. Μαρτιο - Μαϊο

4. Αλλο

Λεω θα τον στηριξει οπως στηριξε τον Καρερα και θα φτασει Φεβρουαριο ισως και Μαρτιο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Αν ερθει ο Μιλογιεβιτς, ανοιγω θρεντ ποτε θα εχει φυγει με τις εξης επιλογες:

1. Σεπτεμβριο - Νοεμβριο

2. Δεκεμβριο - Φεβρουαριο

3. Μαρτιο - Μαϊο

4. Αλλο

Αν διωξει Μανταλο-Μπακακη, θα φτιαξει κανονικη ομαδα ο Μιλογιεβιτς ή ο Φλορες. Γενικοτερα, αν κανει αυτο που πηγε να κανει με τον Καρρερα αλλα τελικα διαλεξε να παρει το μερος του Μανταλου και του Λιβαγια, η ομαδα θα ανεβει αμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ρουμάνος δημοσιογράφος, Ραζβάν Παναϊτέσκου τοποθετήθηκε για το ενδεχόμενο επιστροφής του συμπατριώτη του στην Ελλάδα.

Μεταξύ άλλων όσα δήλωσε στο Metropolis 95,5:

«Είμαι σίγουρος για ένα πράγμα, ο Λουτσέσκου θα περιμένει μέχρι το καλοκαίρι για να πάρει την απόφασή του και να πάει σε μια ομάδα, αυτό είναι το πιο σωστό για έναν επαγγελματία. Δεν ξέρω τι έχει ειπωθεί, δεν μιλάω εκ μέρους του, υπάρχουν επαφές μεταξύ ΠΑΟΚ και Λουτσέσκου χωρίς να μπορώ να πω το επίπεδο των επαφών. Ο Λουτσέσκου έχει αποδείξει τι μπορεί να κάνει και είναι λογικό να έχει επαφές με τους ανθρώπους του Δικεφάλου. Είναι πολύ συναισθηματικός άνθρωπος και προπονητής ο Λουτσέσκου, έδωσε μέχρι και την ψυχή του στον ΠΑΟΚ».

Για την αποχώρηση του Λουτσέσκου από τον ΠΑΟΚ: «Παρακολουθώ τι γίνεται στη Θεσσαλονίκη και στα social media, είναι μεγάλη αδικία κάποιοι φίλοι του ΠΑΟΚ να θεωρούν πως έφυγε σαν προδότης για την Αλ Χιλάλ. Όταν ήταν προπονητής στην Ξάνθη, είχε πρόταση στην Αλ Χιλάλ 1 εκατ.δολαρίων, και δεν πήγε γιατί ήταν πιστός στην ομάδα όπως αργότερα ήταν πιστός και στον κύριο Σαββίδη. Η αιτία που έφυγε ήταν η παρεξήγηση που υπήρχε για την στρατηγική που θα έπρεπε να χαράξει ο ΠΑΟΚ για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, δεν ήταν η πρόταση από την Αλ Χιλάλ. Ο Λουτσέσκου είχε τρία εξαιρετικά χρόνια στην Ξάνθη, δύο φανταστικά χρόνια στον ΠΑΟΚ και ένα καταπληκτικό χρόνο στην Αλ Χιλάλ και θέλει να κρατήσει σε υψηλό επίπεδο την καριέρα του».

Για το αν θα γύριζε στον ΠΑΟΚ: «Αν θα αποφάσιζε να γυρίσει στην ελληνική Σούπερ Λιγκ, ο ΠΑΟΚ θα ήταν αυτή η ομάδα. Το έχει δηλώσει και δημοσίως στο παρελθόν».

Για το αν θα πήγαινε στην ΑΕΚ: «Δεν υπάρχουν αντίπαλοι και εχθροί στο ποδόσφαιρο, θα μπορούσε να εργαστεί στην ΑΕΚ αλλά δεν ξέρω κάτι παραπάνω».

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Αν ερθει ο Μιλογιεβιτς, ανοιγω θρεντ ποτε θα εχει φυγει με τις εξης επιλογες:

1. Σεπτεμβριο - Νοεμβριο

2. Δεκεμβριο - Φεβρουαριο

3. Μαρτιο - Μαϊο

4. Αλλο

Τον έχω για μεγάλη πουτανα το Μιλόγεβιτς. Σέρβος γαρ. Στην αρχή μπορεί να τα πάει με τα μέρα τους και μετά θα τους πριονίσει. Στα πολύ θετικά του Μιλόγεβιτς ότι του αρέσει να δίνει ελεύθερο ρόλο στα εξτρέμ και τους ζητά να χώνονται φορ στις επιθέσεις. Με αυτόν ο Γκαρσια έχω την αισθηση θα κανει παπάδες όπως έκανε και ο Μπεν. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Τον έχω για μεγάλη πουτανα το Μιλόγεβιτς. Σέρβος γαρ. Στην αρχή μπορεί να τα πάει με τα μέρα τους και μετά θα τους πριονίσει. Στα πολύ θετικά του Μιλόγεβιτς ότι του αρέσει να δίνει ελεύθερο ρόλο στα εξτρέμ και τους ζητά να χώνονται φορ στις επιθέσεις. Με αυτόν ο Γκαρσια έχω την αισθηση θα κανει παπάδες όπως έκανε και ο Μπεν. 

Σε εμπιστευομαι για την περιπτωση Μιλογεβιτς και εαν ερθει θα ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξος.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Τον έχω για μεγάλη πουτανα το Μιλόγεβιτς. 

Κι εγω. Καρντοσο φαση.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Τον έχω για μεγάλη πουτανα το Μιλόγεβιτς. Σέρβος γαρ. Στην αρχή μπορεί να τα πάει με τα μέρα τους και μετά θα τους πριονίσει. Στα πολύ θετικά του Μιλόγεβιτς ότι του αρέσει να δίνει ελεύθερο ρόλο στα εξτρέμ και τους ζητά να χώνονται φορ στις επιθέσεις. Με αυτόν ο Γκαρσια έχω την αισθηση θα κανει παπάδες όπως έκανε και ο Μπεν. 

Δεν θελω να κρατησει Κριστισιτς ομως...........δεν εχει να δωσει αλλο ο συγκεκριμενος 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Τον έχω για μεγάλη πουτανα το Μιλόγεβιτς. Σέρβος γαρ. Στην αρχή μπορεί να τα πάει με τα μέρα τους και μετά θα τους πριονίσει. Στα πολύ θετικά του Μιλόγεβιτς ότι του αρέσει να δίνει ελεύθερο ρόλο στα εξτρέμ και τους ζητά να χώνονται φορ στις επιθέσεις. Με αυτόν ο Γκαρσια έχω την αισθηση θα κανει παπάδες όπως έκανε και ο Μπεν. 

Ειναι legit προπονητης. Ακομα και ο Πανιωνιος ειχε δειξει πραγματα επι Μιλογιεβιτς. Καλυτερες επιλογες σιγουρα υπαρχουν, ειδικα στο 1εκ που συζηταμε. Αλλα σιγουρα μιλαμε για προπονητη που μπορει να σου παρουσιασει ενα σοβαρο συνολο, και να παρει το 100% του ροστερ που θα του δωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ αν ειναι να φερεις Μιλογιεβιτς για ποιον λογο εδιωξες Ιβιτς ας πουμε; Ετσι για να καταλαβουμε δηλαδη ποσο για τον πουτσο πλανο εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nedved21 said:

Ειναι legit προπονητης. Ακομα και ο Πανιωνιος ειχε δειξει πραγματα επι Μιλογιεβιτς. Καλυτερες επιλογες σιγουρα υπαρχουν, ειδικα στο 1εκ που συζηταμε. Αλλα σιγουρα μιλαμε για προπονητη που μπορει να σου παρουσιασει ενα σοβαρο συνολο, και να παρει το 100% του ροστερ που θα του δωσεις.

Καλα σιγα μην παρει 1m ο Μιλογιεβιτς. 1m διναμε για Ραζβαν, αφου δεν τα δωσαμε εκει, επιστρεφουμε στα γνωστα 350-500k και 2,5 βοηθοι (το πολυ).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Giorgos said:

Σε εμπιστευομαι για την περιπτωση Μιλογεβιτς και εαν ερθει θα ειμαι συγκρατημενα αισιοδοξος.

Καλά για την ΑΕΚ μιλάμε. Η άποψη μου το Σεπτέμβρη μπορεί να είναι για κωλοχαρτο. Και δεν σημαίνει ότι πεφτω στα πάντα μέσα. Άπειρες μαλακιες έχω πει όπως όλοι μας. Αλήθεια όμως μεταξύ των 2 είμαι φουλ υπέρ Σερβου

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Καλα σιγα μην παρει 1m ο Μιλογιεβιτς. 1m διναμε για Ραζβαν, αφου δεν τα δωσαμε εκει, επιστρεφουμε στα γνωστα 350-500k και 2,5 βοηθοι.

Και για τον Κικε εκει θα συζηταμε. Εντωμεταξυ δεν καταλαβαινω απο που και εως που θεωρειται ο Λουτσεσκου προπονητης του 1εκ επειδη πηρε ενα στημενο πρωταθλημα, ενω στην Ευρωπη εχει φαει ντροπιαστικες κατραπακιες.

Link to comment
Share on other sites

Τον Μιλόγεβιτς εγώ τον πιστεύω πάρα πολύ

Και με Πανιώνιο και με Ερυθρό Αστέρα έδειξε σπουδαίο έργο

Με τον Πανιώνιο βγήκε 2ος(!!) στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος το '17 και με τον Ερυθρό Αστέρα είχε 2/2 πρωταθλήματα (όταν πήγε πρωταθλήτρια ήταν η Παρτιζάν), ενώ και στην Ευρώπη είχε εξαιρετικά αποτελέσματα 

Το '18 πήγε στους 32 του Γιουρόπα περνώντας από πολύ δύσκολο όμιλο με Άρσεναλ, Κολωνία και ΜΠΑΤΕ Μπόρισοφ

Το '19 έβαλε τον Αστέρα στους ομίλους του Τσου Λου (αποκλείοντας την πολύ δυνατή Σάλτσμπουργκ) και είχε τιμιότατη συγκομιδή 4 βαθμών σε όμιλο-θάνατο με Παρί-Λίβερπουλ-Νάπολι (ο γαύρος του Μάρτινς με πολύ μεγαλύτερο μπάτζετ είχε φέτος 3 βαθμούς και σε ευκολότερο όμιλο)

Το '20 ξαμπήκε στους ομίλους του Τσου Λου (Τότεναμ, Μπάγερν, γαύρος) και ήταν πάλι αξιοπρεπέστατος (3 βαθμοί) και αποκλείστηκε από τον πολύ δυνατό περσινό γαύρο με χαζό πέναλτι στο τέλος.

Δεν έχει δηλαδή επιτυχίες μόνο στα προκριματικά, αλλά και στους ομίλους μια χαρά στάθηκε...

Το μόνο ανησυχητικό είναι αν όντως θα απαιτήσει ουσιαστική στήριξη και μεταγραφές ή αν θα είναι βολικός και θα ρθει να πάρει τον μισθό του και να γίνει το επόμενο εξιλαστήριο θύμα. 

Αν στηριχθεί πραγματικά του δίνω πολλές πιθανότητες να πετύχει. Αλλά, πλέον, προσωπικά έχω χάσει κάθε ελπίδα απ' τον Μελισσανίδη

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Καλα σιγα μην παρει 1m ο Μιλογιεβιτς. 1m διναμε για Ραζβαν, αφου δεν τα δωσαμε εκει, επιστρεφουμε στα γνωστα 350-500k και 2,5 βοηθοι (το πολυ).

Σωστό. Μόνο για το Ρουμάνο δίνονται τα λεφτά αυτα

Link to comment
Share on other sites

  • George_D pinned and unfeatured this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×