Jump to content

Αντικαταστάτης Μιλόγεβιτς  

56 members have voted

  1. 1. Ποιον προτιμάτε;

    • Ξένος με αξιοπρεπές βιογραφικό που δεν εχει δουλέψει ξανά Ελλάδα
    • Γιαννίκης
    • Δώνης
      0
    • Πογέτ
    • Ουζουνίδης
      0
    • Χιμένεθ
    • Δέλλας
    • Ίβιτς
    • Άλλος


Recommended Posts

13 minutes ago, MITSAKLAS said:

Make me prophet to make you rich που λέει και μια παλιά μεσσηνιακή παροιμία...😁

Το μόνο που ξέρω είναι ότι ο Μανόλης Οκτώβρη-Νοέμβρη του 2021 θα δηλώσει εντελώς τυχαία ότι το ρόστερ μας ειναι πρωταθληματικό.

Τα υπόλοιπα τα αφήνω στη φαντασία σας.

Δεν νομιζω οτι υπαρχει περιπτωση αλλης επιστροφης του Μανολο, στο πιο πανω ποστ ομως συμφωνω μεχρι κεραιας.

Link to comment
Share on other sites

Απορω παντως με την γραφικοτητα που μας δερνει πως δεν εχουμε φερει ακομα κανα παικτη-προπονητη.Ριχνω ιδεες.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ολοι υποθετουμε οτι πραγματι θα γινουν οπως τα λεει ο Μητσακλας.

 

Κι επειδη εχουμε λογο να τα υποθετουμε αυτα, μετα ερχεται το γνωστο ερωτημα.

καλα, λεφτα πες οκ δεν βαζει, αλλα απο εκει και περα αυτος ο ανθρωπος το μυαλο του το εχει χασει εντελως? ειναι δλδ ο τυπος που εχει διοικησει επιχειρησεις μεγαλες ας πουμε, ή κανας σωσιας του?

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τα ρεπορταζ και τις επιλογες φωτο που τα συνοδευουν καταλαβαινω πως εχει κλεισει Λουτσεσκου.

20210513_132825.jpg

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Bukowski said:

Εγω απο τα ρεπορταζ και τις επιλογες φωτο που τα συνοδευουν καταλαβαινω πως εχει κλεισει Λουτσεσκου.

20210513_132825.jpg

Και εγώ μόλις το είδα αυτό σκέφτηκα, βέβαια οι πληροφορίες του Στυλ αλλά λένε οπότε αναμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω υποψιαστει οτι εχει κλεισει ο Ρουμανος γιατι απ'οταν ο οργανισμος χαμηλωσε το θεμα προπονητη, εντελως συμπτωματικα σταματησαν και τα δημοσιευματα περι ραντεβου του Λουτσεσκου για Καμπιονατο κλπ κλπ. 

Εννοειται οτι βασιζομαι στα λογια του Δασκαλου και οτι ο Μελ δεν ειναι διατεθειμενος να περιμενει αλλο και κοιταμε Γαλλια.

Απλα μου εχει κατσει στο μυαλο ολο αυτο το σκηνικο. Οταν γραφτηκε ο Ρουμανος για ΑΕΚ εκαναν παρελαση τα ρεπορταζ για το ενδιαφερον ομαδων για τον κλεφτοκοτα, με το που χαμηλωσε το θεμα για εμας, ξαφνικα εξαφανιστηκε απο παντου.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και ο Μουρινιο να ειναι κλεισμενος, αμα γυρισει ο Ραζβαν και πει ερχομαι, αυτος θα ειναι ο νεος προπονητης. Ουσιαστικα, αποτι καταλαβαινω, η παραταση για Ραζβαν ισχυει μεχρι και το τελευταιο λεπτο της αναζητησης για προπονητη. Εκτος βεβαια αμα ο μεγαλος ψηθει για αλλον προπονητη οσο ψηνεται για Λουτσεσκου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Brom21 said:

Ακομα και ο Μουρινιο να ειναι κλεισμενος, αμα γυρισει ο Ραζβαν και πει ερχομαι, αυτος θα ειναι ο νεος προπονητης. Ουσιαστικα, αποτι καταλαβαινω, η παραταση για Ραζβαν ισχυει μεχρι και το τελευταιο λεπτο της αναζητησης για προπονητη. Εκτος βεβαια αμα ο μεγαλος ψηθει για αλλον προπονητη οσο ψηνεται για Λουτσεσκου.

Αυτό πιστεύω κι εγώ 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Giorgos said:

Και εγώ μόλις το είδα αυτό σκέφτηκα, βέβαια οι πληροφορίες του Στυλ αλλά λένε οπότε αναμένουμε.

 

Ορθή η σκέψη μέχρι να διαβαστεί το άρθρο.

Στο οποίο ο Καζαντζόγλου γράφει πως η ΑΕΚ δεν πρέπει να εγκλωβιστεί στο δίλημμα, αν υπάρχει, μεταξύ Χιμένεθ-Λουτσέσκου αλλά ότι υπάρχουν και πολλοί άλλοι καλοί προπονητές. Δηλαδή περισσότερο η φωτογραφία συνδυάζεται με το ότι δεν υπάρχουν αυτοί οι δύο. Για αυτό κιόλας δεν έχει τον Λουτσέσκου μόνο του ή με κάποιον άλλο.

Εν ολίγοις δεν θεωρώ πως υπάρχει συνειρμός ως προς τον νέο προπονητή αλλά προς το ότι η ΑΕΚ δεν χρειάζεται να εγκλωβίζεται σε αυτές τις δύο επιλογές.

 

Άλλος ένας λόγος να ασπαστούμε τις έγκυρες πληροφορίες του Στυλ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bluesman said:

 

Ορθή η σκέψη μέχρι να διαβαστεί το άρθρο.

Στο οποίο ο Καζαντζόγλου γράφει πως η ΑΕΚ δεν πρέπει να εγκλωβιστεί στο δίλημμα, αν υπάρχει, μεταξύ Χιμένεθ-Λουτσέσκου αλλά ότι υπάρχουν και πολλοί άλλοι καλοί προπονητές. Δηλαδή περισσότερο η φωτογραφία συνδυάζεται με το ότι δεν υπάρχουν αυτοί οι δύο. Για αυτό κιόλας δεν έχει τον Λουτσέσκου μόνο του ή με κάποιον άλλο.

Μην μου το χαλάς ρε Μπλουζ - πέραστικός ήμουνα να καταδικάσω οποιαδήποτε επίθεση στον Καζαντζογλου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πληροφόρηση οτι Λουτσέσκου δεν παίζει ΠΛΕΟΝ. Ούτε 0,01% πιθανότητα. Λοιπές λεπτομερειες άγνωστες. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bluesman said:

 

Ορθή η σκέψη μέχρι να διαβαστεί το άρθρο.

Στο οποίο ο Καζαντζόγλου γράφει πως η ΑΕΚ δεν πρέπει να εγκλωβιστεί στο δίλημμα, αν υπάρχει, μεταξύ Χιμένεθ-Λουτσέσκου αλλά ότι υπάρχουν και πολλοί άλλοι καλοί προπονητές. Δηλαδή περισσότερο η φωτογραφία συνδυάζεται με το ότι δεν υπάρχουν αυτοί οι δύο. Για αυτό κιόλας δεν έχει τον Λουτσέσκου μόνο του ή με κάποιον άλλο.

Εν ολίγοις δεν θεωρώ πως υπάρχει συνειρμός ως προς τον νέο προπονητή αλλά προς το ότι η ΑΕΚ δεν χρειάζεται να εγκλωβίζεται σε αυτές τις δύο επιλογές.

 

Άλλος ένας λόγος να ασπαστούμε τις έγκυρες πληροφορίες του Στυλ.

Αφου εχεις το κουραγιο ακομα να τους διαβαζεις  μπραβο ρε μπλουσμαν και εφοσον λεει αυτα τοτε ακυρος και ο συνειρμος.

Επισης να πω οτι συμφωνω 100% με αυτο που ανεφερε πιο πριν ο Brom, οτι μεχρι να κλεισουμε αλλον προπονητη η μεχρι να υπογραψει αλλου ο Ρουμανος το θεμα δεν θα εχει κλεισει ουσιαστικα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Υπάρχει πληροφόρηση οτι Λουτσέσκου δεν παίζει ΠΛΕΟΝ. Ούτε 0,01% πιθανότητα. Λοιπές λεπτομερειες άγνωστες. 

Και ερχεται πριν πατησω submit ο Σκεπαστος και με ακυρωνει απευθειας.

Link to comment
Share on other sites

Ο Λουτσέσκου για μένα δεν παίζει γιατί είναι ακριβός και απαιτητικός. Όυτε οι αντιδράσεις του κόσμου, το είδαμε και με την ένσταση με τον ΠΑΟΚ κλπ, ούτε κάτι άλλο.

Προσοχή, μπορεί ο Μελισσανίδης να του δίνει ένα καλό ποσό αλλά στις μεταγραφές θέλει κιόλας εκτός από αναπόφευκτα κάποιους ακριβούς παίκτες, να έχει μεγάλο λόγο στις επιλογές.

Για αυτό εκτιμώ ότι δεν θα γινόταν συμφωνία. Αν όμως συνέβαινε, θα σήμαινε και καλές μεταγραφές.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μελισσανιδης δεν είναι και Ψωμιαδης. Ο τελευταίος ήταν που  δεν ενδιαφερόταν καθόλου για αντιδράσεις και έφερε πρώτη φορά πίσω τον ντούσαν κάποτε, ερχόμενος σε ανοιχτή σύγκρουση με ένα μέρος του κόσμου.

Ο "τίγρης" που μοιάζει της σύγκρουσης και ότι "δεν νοιάζεται για αντιδράσεις" είναι μάλλον γατούλα σε κάτι τέτοια. Κάποτε για λευκά άλογα μιλούσε, αλλά παρότι ολος ο οργανισμός ΑΕΚ ήταν έτοιμος να αποδεχθεί τα πάντα το 2013, τον Ντουγιαν ούτε πρόεδρο τον εκανε, ούτε προπονητη. Του έδωσε μια θέση βέβαια, τον έβαλε και στους ιδρυτες, αλλά αυτά για κάποιον ο οποίος ήδη είχε επιστρέψει δύο φορές. 

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια των ποστ μου στην Μεταγραφολογία, σημειώνω ότι τα καλύτερα παιχνίδια στην καριέρα του ο Ταβλαρίδης τα έκανε στη Λιλ υπό τις οδηγίες του Πιελ, για 4 ολόκληρα χρόνια. Ο Πιελ τον έχρισε βασικό και μάλιστα ο Ταυλαρίδης είναι ο δέκατος κατά σειρά παίχτης σε αγωνιστικά λεπτά, που έχει προπονήσει ο Πιελ, σε οποιαδήποτε ομάδα...

Μετα από όλα αυτά...Claude Puel bienvenue dans l'équipe de votre coeur

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Σε συνέχεια των ποστ μου στην Μεταγραφολογία, σημειώνω ότι τα καλύτερα παιχνίδια στην καριέρα του ο Ταβλαρίδης τα έκανε στη Λιλ υπό τις οδηγίες του Πιελ, για 4 ολόκληρα χρόνια. Ο Πιελ τον έχρισε βασικό και μάλιστα ο Ταυλαρίδης είναι ο δέκατος κατά σειρά παίχτης σε αγωνιστικά λεπτά, που έχει προπονήσει ο Πιελ, σε οποιαδήποτε ομάδα...

Μετα από όλα αυτά...Claude Puel bienvenue dans l'équipe de votre coeur

Δεν νομίζω ότι είναι για τα κυβικά μας, επίσης έχει συμβόλαιο μέχρι το '22.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, AlexKR21 said:

Δεν νομίζω ότι είναι για τα κυβικά μας, επίσης έχει συμβόλαιο μέχρι το '22.

Είναι 11η η Σεντ Ετιέν. Εξαρτάται τι σχέση έχει με Ταυλαρίδη και τι θα του υποσχεθείς...

Link to comment
Share on other sites

Γιώργος Τσακίρης

Quote

Ωστόσο εδώ έρχεται να επιβεβαιωθεί γιατί είναι ανάγκη για την ΑΕΚ να βρεθεί ένας προπονητής που θα δουλεύει επιπλέον τον εκάστοτε ποδοσφαιριστή. Τέτοιον δεν έχει βρει η διοίκηση επί των ημερών Δημήτρη Μελισσανίδη. Το 'χω γράψει (και) στο πρόσφατο παρελθόν: αδυνατώ να εξηγήσω ότι από την εποχή Σάντος και Φερέρ έχω να μάθω (εννοείται και να παρακολουθήσω αφού οι πόρτες στο προπονητικό είναι κλειστές) ότι ένας προπονητής δούλεψε για 2-3 μήνες επιπλέον με τους πιτσιρικάδες που προωθεί το club και με παίκτες που υστερούν σε συγκεκριμένα στοιχεία!

Αυτό πρέπει να συνιστά προϋπόθεση... Η εξέλιξη του υλικού είναι αυτονόητος στόχος και σκοπός για έναν προπονητή. Έστω θα έπρεπε να είναι! Σκέφτομαι πως έγινε ο Παπασταθόπουλος υπό τον Φερέρ (και ειδικά τον Σεγούρα) όταν του έδειχναν με το δάκτυλο που θα χτυπάει την μπάλα όταν είναι να τελειώσει μια φάση και πως για να βγει μπροστά η ομάδα και εκνευρίζομαι γιατί φαντάζομαι την εξέλιξη που θα είχε ο Γαλανόπουλος. Ή για παράδειγμα ο Μαχαίρας, πόσο θα βοηθηθεί ο Μιτάι και ο Λάτσι, αλλά ακόμη και ο Σβάρνας που η αλτικότητά του τον κάνει τον πιο επικίνδυνο ποδοσφαιριστή για στατικές φάσεις στην επίθεση αλλά ΔΕΝ τον δουλεύει άνθρωπος!

Τσαντίζομαι πραγματικά με όσους έχουν έρθει και αναλάβει τη τεχνική ηγεσία της ΑΕΚ από τότε και ΔΕΝ κάνουν αυτό που είναι υποχρέωσή τους. Θυμάμαι τον Καμπάνταη να δουλεύει 40 λεπτά μόνος του με συνεργάτη του Φερέρ στην υποδοχή και τη πάσα (και κίνηση δίχως μπάλα) και εξοργίζομαι που δεν συμβαίνει και τώρα. Για να επιστρέψω στο ματς με τον Αστέρα και στα πρόσωπα θα σημειώσω απλά και τούτο: κακώς δεν πήρε περισσότερο χρόνο (και χθες) ο Μαχαίρας που είναι καλός -ποιοτικός- ποδοσφαιριστής και ελπίζω να έγινε γρήγορα αλλαγή ξανά ο Τάνκοβιτς για να προστατευθεί ενόψει Άρη...

 

Συμφωνώ με τα παραπάνω. Θυμάμαι τον Καμπάνταη να κάνει καλά παιχνίδια επί Φερέρ ακόμα και με τον Ολυμπιακό. Προφανώς υπάρχει όριο στην βελτίωση καθώς και εκείνη την περίοδο κάποιοι νεαροί αλλά και έμπειροι δεν απέδωσαν, ωστόσο πολλές φορές οι λεπτομέρειες κάνουν τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ποτε θα δουλεψει καποιος εξτρα τους πιτσιρικάδες? Στο χρονοδιαγραμμα της σεζόν, ποια περίοδος μένει ελευθερη ωστε να δουλεψει ο προπονητης μαζι τους?

Ας μας απαντήσει αυτό ο κύριος Τσακίρης, όπως επίσης πόσες φορές είχαμε μή νεο και μη φευγάτο κοουτς εκείνη την περίοδο.

Αφου μας απαντήσει, μπορει να κανει και ρεπορτάζ ο κύριος δημοσιογράφος και να μας πει διεθνώς πόσα ταλέντα βγήκαν παγκοσμίως λόγω "2-3 μηνών εξτρα δουλειας με υον προπονητη" και πόσα είχαν προπονητές και γυμναστές απο πανω τους.

 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι στη προσπάθεια να σπεκουλάρει λέει κάποιες μαλακίες ο Τσακίρης .

Σίγουρα οι παίκτες και ειδικά οι νεαροί χρειάζονται βελτίωση σε τομείς του παιχνιδιού του άλλα υπάρχει το ταλέντο , αντίληψη και κάπου υπάρχει και το ταβάνι στην εξέλιξη αλλιώς όλοι στο τέλος θα γινόντουσαν μέσι και ρονάλντο με τη δουλειά . 

Ο Γαλανό δουλεύει πολλή ακόμα και το προηγούμενο καλοκαίρι έκανε διακοπές με γυμναστές άσχετο που δεν του πήγε καλά στη συνέχεια με τραυματισμούς . Ντρίμπλα ταχύτητα και κάθετο παιχνίδι είχε απο τα 17 του χρόνια άλλα για κάποιο άγνωστο τρόπο το απέφευγε και το ξεκίνησε φέτος. που είναι πιο αποφασισμένος και τσαμπουκαλεμένος ( ίσως ήταν και ψυχολογικό τι να πώ ? )

Ο Λάτσι δεν νομίζω ότι είναι θέμα δουλειάς αλλα εμπειρίας και τριβής με καλούς παίκτες μαζί και όχι φυσικά με ντεντε και χνιντ ,

Ο Μαχαίρας μια χαρά παίκτης είναι απο θέμα χαρακτηριστών άλλα πρέπει να του κατέβουν τα αρχίδια αν του κατέβουν ποτέ γιατί μιλάμε για ποδόσφαιρο και όχι για καλλιτεχνικό πατινάζ . 

Ο Μιτάι και αυτός μια χαρά παίκτης είναι και ίσως το καλύτερο μας ποιοτικά ακραίο μπακ άλλα χρειάζεται δύναμη , εμπειρία και δουλειά στις προπονήσεις και ένα καλό έμπειρο παίκτη στην 11άδα . Είναι όμως και πολλή μικρός και για την ηλικεία του το επίπεδο είναι καλό . 

Ο Σβάρνας δουλεύει απο 16 χρονών αφού δεν βελτιωσε το άλμα του απο τότε ποτέ δεν θα το κάνει . Ας το εμπεδώσουμε και να μην περιμένουν σαν το βασιλαντωνόπουλο να πάει 29 . 

Με λίγα λόγια οκ χρειάζονται δουλειά άλλα στις περιπτώσεις αυτές δεν είναι θέμα δουλειά αλλα και άλλος πραγμάτων που είναι πιο πολύπλοκα ( εμπειρία δίπλα σε καλούς παίκτες , τσαμπουκάς κτλ ) 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια Μιται Μαχαίρας Λάτσι δεν έχουν θέματα που μπορούν να βελτιωθούν με ΕΞΤΡΑ προπονήσεις εκτός απο ταχυδύναμη αλτικότητα άλλα χρειάζονται καθοδήγηση μέσα στο παιχνίδι και στις προπονήσεις απο έμπειρους ποιοτικούς παίκτες .  Το να προσπαθούμε να χρεώσουν πάλι στους προπονητές τη μη εξέλιξη των παικτών είναι υποκρισία . 

Όσο για Σβάρνα ας το τελειώσουμε το παραμύθι με την εξέλιξη του , αυτός είναι και πλέον δεν αλλάζει με τα καλά και τα άσχημα του . 

Link to comment
Share on other sites

o Μιται αριστερος μπακ σε αμυνα ζωνης πισω δεν προκειται να γινει ποτε.

εκτιμηση μου.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη φορά που έχει τόσο δίκιο ένας δημοσιογράφος. Δεν λέει όμως το αλλο μισό. Ότι αυτά τα κάνει το σταφ του προπονητή, το οποίο πρέπει να είναι επαρκές. Όταν λες του προπονητή μάξιμουμ 2 βοηθούς, έναν φυσικής κατάστασης και έναν ασισταντ, δεν υπάρχει περιθώριο να σου δουλέψουν και τους παίχτες. Για αυτό λέμε και ξαναλέμε ότι το νουμερο ένα είναι η ομάδα του προπονητή, πλην του ίδιου εννοείται. Είχαμε ξανακανει τέτοια κουβέντα με το Νετβεντ αναλυτικά και η άποψη μου δεν αλλάζει. Εγώ μαζί με τον προπονητή θα του έλεγα να φέρει και 3 βοηθούς δίκης του επιλογής, πλην αυτού της φυσικής κατάστασης. Έχε ξεφύγει το παγκόσμιο ποδόσφαιρο και εμείς εδώ συμπεριφερόμαστε ακόμα λες και είμαστε τη δεκαετία του 90. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×