Jump to content

Αντικαταστάτης Μιλόγεβιτς  

56 members have voted

  1. 1. Ποιον προτιμάτε;

    • Ξένος με αξιοπρεπές βιογραφικό που δεν εχει δουλέψει ξανά Ελλάδα
    • Γιαννίκης
    • Δώνης
      0
    • Πογέτ
    • Ουζουνίδης
      0
    • Χιμένεθ
    • Δέλλας
    • Ίβιτς
    • Άλλος


Recommended Posts

9 minutes ago, Bukowski said:

Πρωταθλημα πηρε αρα CL

Η αμήχανη στιγμή που καταλαβαίνεις πως η ΑΕκ είναι downgrade αυτή τη στιγμή .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ ειναι τραγικο το οτι ακομα προφανως δεν εχουμε κλεισει προπονητη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στηρίζω Σοβιετική Ενωση. 

Για βοηθούς προτείνω τους μπραβους του πατέρα μιας πρώην μου 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Η αμήχανη στιγμή που καταλαβαίνεις πως η ΑΕκ είναι downgrade αυτή τη στιγμή .

Upgrade ειναι σε λεφτα, και ενταξει και εμεις παιξαμε Τσ.Λ. το 18' και δεν επαιξε η Αρσεναλ πχ.

Γενικα απο οσους εχουν ακουστει, κατα σειρα προσωπικης προτιμησης,

1) Πιελ

2) Φλορες

3) Ρεμπροφ

4) Στεφαν

5) Μιλογιεβιτς

6) Γιαννικης

7) Κωστενογλου

8 ) Ραζβαν

Link to comment
Share on other sites

απο Ρουμανια ακυρο

 

απο Γαλλια μαλλον ακυρο

 

παμε σε Ουκαρανια τωρα που εχουμε και κονε (οχι Παναγιωτ) απο Ιησου

Link to comment
Share on other sites

Πιέλ-> 3-3,5 εκατομμύρια ευρώ ετήσιο συμβόλαιο

Στεφάν-> 1,7 εκατομμύρια ευρώ συμβόλαιο

Μάλλον προ φόρων αλλά δεν ξέρω αν περιλαμβάνεται και το επιτελείο τους.

Ρεμπρόφ-> 1,5 εκατομμύριο ευρώ στην Διναμό Κιέβου...Όταν πήγε στην Φερεντσβάρος μετά το πέρασμα στην Αλ Αχλί  έκανε μία σημαντικη περικοπή αλλά σύμφωνα με τον πρέοδρο της ουγγρικής ομάδας έχει ένα καλό συμβόλαιο. Συν το ότι για την πρόκριση στο Τσάμπιονς Λιγκ είχε μπόνους 2,5 εκατομμύρια ευρώ και για το Γιουρόπα Λιγκ 500 χιλιάδες ευρώ.

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bluesman said:

Πιέλ-> 3-3,5 εκατομμύρια ευρώ ετήσιο συμβόλαιο

Στεφάν-> 1,7 εκατομμύρια ευρώ συμβόλαιο

Μάλλον προ φόρων αλλά δεν ξέρω αν περιλαμβάνεται και το επιτελείο τους.

Ρεμπρόφ-> 1,5 εκατομμύριο ευρώ στην Διναμό Κιέβου...Όταν πήγε στην Φερεντσβάρος μετά το πέρασμα στην Αλ Αχλί  έκανε μία σημαντικη περικοπή αλλά σύμφωνα με τον πρέοδρο της ουγγρικής ομάδας έχει ένα από τα υψηλά συμβόλαια γενικά για την ευρώπη. Συν το ότι για την πρόκριση στο Τσάμπιονς Λιγκ είχε μπόνους 2,5 εκατομμύρια ευρώ και για το Γιουρόπα Λιγκ 500 χιλιάδες ευρώ.

 

 

Στη Γαλλία έχουν νομίζω ίσως και πάνω απο 50% φορολογία. Αλλα ο Ρεμπροβ 2,5 εκατομμύρια μπονους για πρόκριση; Εδω θα πάρει κουπόνια στο Βασιλόπουλο

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Στη Γαλλία έχουν νομίζω ίσως και πάνω απο 50% φορολογία. Αλλα ο Ρεμπροβ 2,5 εκατομμύρια μπονους για πρόκριση; Εδω θα πάρει κουπόνια στο Βασιλόπουλο

Αν ερχόταν για το Κόνφερενς θα έβαζε λογικά πάλι 500 χιλιάδες ευρώ.

Δεν νομίζω ότι θα έρθει γιατί είναι και αυτός λίγο ακριβός.

Σε ό,τι αφορά τους γάλλους δεν ξέρω πως ρυθμίζονται οι αμοιβές ακριβώς με τους φόρους αλλά αν συνυπολογίσουμε και την υπεραξία για να έρθουν στην Ελλάδα τότε πρέπει να θεωρήσουμε βάσιμα πως Πιέλ και Στεφάν αντίστοιχα θα ήθελα 2,5-3 και 1,5-2 εκατομμύρια ευρώ και με λίγο σκόντο μάλιστα.

Η ΑΕΚ υποτίθεται στον Λουτσέσκου που τον ήθελε ο Μελισσανίδης έδινε 1,2 εκατομμύρια ευρώ στο σύνολο, δηλαδή πολύ πιο χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Bluesman said:

Πιέλ-> 3-3,5 εκατομμύρια ευρώ ετήσιο συμβόλαιο

Στεφάν-> 1,7 εκατομμύρια ευρώ συμβόλαιο

Μάλλον προ φόρων αλλά δεν ξέρω αν περιλαμβάνεται και το επιτελείο τους.

Ρεμπρόφ-> 1,5 εκατομμύριο ευρώ στην Διναμό Κιέβου...Όταν πήγε στην Φερεντσβάρος μετά το πέρασμα στην Αλ Αχλί  έκανε μία σημαντικη περικοπή αλλά σύμφωνα με τον πρέοδρο της ουγγρικής ομάδας έχει ένα καλό συμβόλαιο. Συν το ότι για την πρόκριση στο Τσάμπιονς Λιγκ είχε μπόνους 2,5 εκατομμύρια ευρώ και για το Γιουρόπα Λιγκ 500 χιλιάδες ευρώ.

 

 

Σωστός ο Μπλουζ. Ο ετήσιος σταθερός δεν πρέπει να είναι και πολύ υψηλός, κάπου στα 400 η εκτίμηση, αλλά κάρπωσε 3 εκτομμύρια από την είσοδο στο Τσ.Λ, είχε στο συμβόλαιο μπόνους 20% από τα έσοδα της ομάδας στους ομίλους.
Θέλει να φύγει από την Φερεντσβάρος λόγω των χρημάτων, θέλει περισσότερα (για τον σταθερό μισθό μιλάμε).
Προσωπική μου εκτίμηση ότι με κάτω από 600 τον χρόνο προσωπικά αυτός, δεν μιλήσαμε για τιμ, και μεγάλα μπόνους δεν έρχεται.
Επίσης δεν έχει καμιά καούρα να κάνει παζάρια, αν δεν του δώσεις ό,τι θέλει δεν ασχολείται μαζί σου.

Όσο για το αγωνιστικό... και τους μανταλομπακάκηδες, έτσι για την κουβέντα να πω, ότι όταν ήρθε στην Φερνετσβάρος ακύρωσε τους πρώτους μήνες όλους τους παίχτες που δεν έτρεχαν και δεν έκαναν στο γήπεδο αυτό που ζητούσε. Μαζί και τον ιταλό Λανζαφάμε που θεωρούταν από τους σταρ. Τον Χειμώνα είχε πουληθεί ήδη. ΑΛΛΑ, είχε την απόλυτη υποστήριξη της διοίκησης, το αγνωνιστικό ήταν στα χέρια του. Σε εμάς άμα του πει ο Μελ καλό είναι φίλε Rebrov να παίζει ο Πέτρος και ο Μιχάλης, τότε ή θα πει δεν έρχομαι ή θα τον έχερις πληρώσει καλά και θα πει στα παπάρια του ό,τι πει ο πρόεδρος, όπως έκαναν όλοι.

Δεν βλέπω να έρχεται.  

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Αλεξ, ειμαι της γνώμης οτι όλα ξεκινανε απο τα αποτελεσματα. Αν τα αποτελεσματα έρχονται, ο προπονητης εχει παντα τον πρωτο λογο. Δες τον Μαρτινς, ήταν έτοιμος για σκουπα μετα τη Μιλαν, ο Φορτουνης τον πολεμουσε στα αποδυτήρια, επεσαν πανω στον χοντρο και τον κράτησαν. Ηρθαν 2-3 νίκες σε ντερμπι και πηρε πιστωση. Στο δευτερο μισο που ρολαρε η ομάδα, ισχυροποιησε τη θεση του με συνεπεια να μην κουνιεται κανεις, ο Φορτουνης κατεληξε αναπληρωματικος, τον εκοβε απο αποστολες, τον εβγαζε σεντρα οτι προσποιουνταν τον τραυματια και όχι μονο δεν ανοιγε ρουθουνι αλλά του εβαζαν και κωλοχερο οι συμπαιχτες του μεσα στους αγωνες. 

 

Πολύ σωστή η λογική σου, αλλά για νορμάλ ομάδες, με αγωνιστικούς στόχους και φιλοδοξιες. Θεωρώ άτοπη την σύγκριση με τον γαύρο, ο οποίος μπορεί να είναι βρώμικος και αντιπαθητικός ως το κόκαλο αλλά έχει ψύχωση με τους τίτλους και τις νίκες, μαζί με την δημιουργία μικρομεσαίου ευρωπαϊκού στάτους για να κάνει πιο εύκολα μανατζεροδουλειές. Από την άλλη στην ΑΕΚ έχουμε ψύχωση με τις κατασκευές (σημαντικότατα και αυτά δεν λέω, αλλά δεν γίνεται να είναι το μόνο πράγμα που ασχολείσαι) και το αγωνιστικό είναι βάρος που είμαστε υποχρεωμένοι να κουβαλάμε. Στην ΑΕΚ οι παίκτες και ειδικά οι Έλληνες, κρίνονται από τον μισθό που παίρνουν και το πόσο καλά παιδιά είναι. Αν τα πάντα ξεκινάγανε από τα αποτελέσματα, μαζί με τους τόσους προπονητές και τεχνικούς διευθυντές θα χαν φύγει και οι παίκτες που θεωρούνται ηγέτες. Αντίθετα, παραμένουν βασιλιάδες.

1 hour ago, Skepastos said:

Η ομαδα είναι αγελη, παει με τον ισχυρο. Οταν καταλαβαν οτι ο προπονητης ειναι ισχυρος, συνταχθηκαν μαζι του. Εδώ όποιος έρχεται φιλάει το δαχτυλίδι του Μανταλου γιατί βλέπουν οτι περνάει ο λόγος του στο μεγάλο και έχει τη δύναμη να επιβαλλει προπονητες. Αυτό φαινεται να αλλαζει πλέον μετα τη φετινη χρονια και τα καντηλια στο Μελισσανιδη. Ηδη εχουν μπει συντεταγμενα κωλοχερα στο Μανταλο για το γεγονος οτι δεν μπορει να λεει τη γνωμη του για προπονητες. Απο διαφορετικούς δημοσιογραφους, την ίδια μερα. Είναι γραμμη, είναι ξεκάθαρο. 

Εγώ πάντως δεν βλέπω να αλλάζει κάτι. Οκ μπορεί να έπεσε κράξιμο για την ψήφο εμπιστοσύνης στον Χιμένεθ (το οποίο εγώ δεν θεωρώ ότι είναι απαραίτητα κατευθυνόμενο), αλλά ταυτόχρονα είχαμε τόσα άρθρα αποθέωσης του αρχηγού επειδή θυμήθηκε να σκοράρει για πρώτη φορά μετά τον Οκτώβρη και την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Και δεν είναι μόνο αυτό, ψάξε τον τίτλο του enwsi για το ματς με τον Αστέρα. Και το σημαντικότερο, 1 μήνα πριν ουσιαστικά ανακοινώθηκε η ανανέωση που δένει την αρχηγάρα για πάντα μαζί μας μέχρι την σύνταξη.

1 hour ago, Skepastos said:

 

Ζορισαν τα πράγματα φετος. Αυτο δεν σημαίνει οτι θα φτιάξει ομαδαρα ο Μελ, αλλά θέλει μετα απο καιρο να εμπιστευθεί καποιον να μην του πρηζουν τα αρχιδια. Χρυση ευκαιρια φετος εχει ο καθε Ρεμπροβ στην ΑΕΚ. Ισα που θα γίνει ήρωας αν κάνει μια έστω ανταγωνιστική χρονια. Δεν μιλαμε να σηκωσει καμια κουπα. 

Το ότι ο Μελ θα εμπιστευτεί κάποιον και θα τον βοηθήσει πάντως μέχρις στιγμής δεν φαίνεται από κάτι χειροπιαστό. Το ότι θα τα αλλάξει όλα, το χει ξαναπεί. Επίσης δεν θεωρώ ότι η ΑΕΚ είναι ευκαιρία για κάποιον προπονητή. Το 8ο θαύμα του κόσμου του ζητάμε όταν θέλουμε πρωταθλητισμό με τους Μανταλομπακάκηδες, παίζοντας ταυτόχρονα μπαλάρα και χωρίς καμία στήριξη από τη διοίκηση μεταγραφικά/παρασκηνιακά. Επίσης αν τυχόν καταφέρει να πετύχει την υπέρβαση και ζητήσει να ανταμειφθεί οικονομικά γι' αυτό τότε γίνεται μουνόπανο και ακατάλληλος. Ομάδα που χει αλλάξει 12 προπονητές σε 6 χρόνια δεν την λες και ευκαιρία να φτιάξεις την καριέρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
2 hours ago, Skepastos said:

Αλεξ, ειμαι της γνώμης οτι όλα ξεκινανε απο τα αποτελεσματα. Αν τα αποτελεσματα έρχονται, ο προπονητης εχει παντα τον πρωτο λογο. Δες τον Μαρτινς, ήταν έτοιμος για σκουπα μετα τη Μιλαν, ο Φορτουνης τον πολεμουσε στα αποδυτήρια, επεσαν πανω στον χοντρο και τον κράτησαν. Ηρθαν 2-3 νίκες σε ντερμπι και πηρε πιστωση. Στο δευτερο μισο που ρολαρε η ομάδα, ισχυροποιησε τη θεση του με συνεπεια να μην κουνιεται κανεις, ο Φορτουνης κατεληξε αναπληρωματικος, τον εκοβε απο αποστολες, τον εβγαζε σεντρα οτι προσποιουνταν τον τραυματια και όχι μονο δεν ανοιγε ρουθουνι αλλά του εβαζαν και κωλοχερο οι συμπαιχτες του μεσα στους αγωνες. 

Η ομαδα είναι αγελη, παει με τον ισχυρο. Οταν καταλαβαν οτι ο προπονητης ειναι ισχυρος, συνταχθηκαν μαζι του. Εδώ όποιος έρχεται φιλάει το δαχτυλίδι του Μανταλου γιατί βλέπουν οτι περνάει ο λόγος του στο μεγάλο και έχει τη δύναμη να επιβαλλει προπονητες. Αυτό φαινεται να αλλαζει πλέον μετα τη φετινη χρονια και τα καντηλια στο Μελισσανιδη. Ηδη εχουν μπει συντεταγμενα κωλοχερα στο Μανταλο για το γεγονος οτι δεν μπορει να λεει τη γνωμη του για προπονητες. Απο διαφορετικούς δημοσιογραφους, την ίδια μερα. Είναι γραμμη, είναι ξεκάθαρο. 

Ζορισαν τα πράγματα φετος. Αυτο δεν σημαίνει οτι θα φτιάξει ομαδαρα ο Μελ, αλλά θέλει μετα απο καιρο να εμπιστευθεί καποιον να μην του πρηζουν τα αρχιδια. Χρυση ευκαιρια φετος εχει ο καθε Ρεμπροβ στην ΑΕΚ. Ισα που θα γίνει ήρωας αν κάνει μια έστω ανταγωνιστική χρονια. Δεν μιλαμε να σηκωσει καμια κουπα. 

Μην τα γράφεις αυτά γιατί θα ακουστεί καμία φωνή από το υπερπέραν και θα σου βάλει κωλοχερο ότι εκθειάζεις τον ναρκεμπορο.

Edited by tony_montana
Link to comment
Share on other sites

Για Χιμένεθ (η Χιμένε ή Σπανόλιος που λέει και ο μεγάλος)  ταχουμε πει, φεύγει.

Για Ρεμπροφ , έχουν κοινό μάνατζερ με Τσιγκρινσκι. Μιλήσαμε μαζι του πριν μια εβδομάδα για ναρθει.Ειναι ο ιδιος μανατζερ που μας εχει προτείνει για τις θεσεις που θελουμε τους παίκτες του δηλαδή Κοροπλιάνκα , Γιαρμολένκο και το νταμαρι το σεντερ μπακ Ρακίσκι.Αυτός Κανει τη συζήτηση. Γενικά φίλος μας και τον εμπιστευόμαστε.

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tony_montana said:

Μην τα γράφεις αυτά γιατί θα ακουστεί καμία φωνή από το υπερπέραν και θα σου βάλει κωλοχερο ότι εκθειάζει τον ναρκεμπορο.

Ε δεν τον αποθεώνω. Καλός μαλακας είναι και αυτός, αλλά τουλάχιστον ακούει τους ανθρώπους γύρω του. Η τουλαχιστον τους ακουσε σε αυτη την περιπτωση και δικαιωθηκε

Link to comment
Share on other sites

μπαμ εκανε οτι συνδυαζοταν με μανατζερ Τζιζους παντως.

ας ειναι καλα ο δασκαλος που μας εχει βαλει στο νοημα  😁

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα στην ΑΕΚ (ή στην ΑΕΚ του τίγρη)

είναι ότι πρέπει να περάσουν τρεις χρονιές η καθεμία χειρότερη απο την προηγούμενη για να μπει κωλόχερο στον κάθε μάνταλο ή στον κάθε τίγρη.

Και περνάει ο καιρός και μένουμε εκεί που ήμασταν.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Παντως ο Λουτσεσκου ακουγεται οτι εκλεισε στον ΠΑΟΚ.

Οντως; Που ακουστηκε; Θα έχουμε γελια πολλά με τον Γκαρσία και τη Λαουρίτα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Οντως; Που ακουστηκε; Θα έχουμε γελια πολλά με τον Γκαρσία και τη Λαουρίτα

Θα εχουμε οντως γελια ναι.

Το ειχα ακουσει πριν απο καποιες μερες απο γνωστο μου και δεν εδωσα βαση. Σημερα το ειπε και ο Ραπτοπουλος. Λογικα κατι θα παιζει.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Aussie said:

Θα εχουμε οντως γελια ναι.

Το ειχα ακουσει πριν απο καποιες μερες απο γνωστο μου και δεν εδωσα βαση. Σημερα το ειπε και ο Ραπτοπουλος. Λογικα κατι θα παιζει.

 

Εμ πες το έτσι. Για αυτό είχε περίοδο χτες ο Γκαρσία και ήταν μέσα στα νεύρα;

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο το βιντεο Ραπ, βγαζω συμπερασμα.πως αν παρουμε Ραζβαν θα γινουμε κωλος και θα φερει καναν Ερνεστο ο Οβαν να αποτελειωθουμε και αν παρει ο ΠΑΟΚ Λουτσεσκου θα βγει προς τα εξω πως μας εφτυσε και θα κανουμε κινηση εκδικησης με Γκαρσια. Τα εμφραγματα δεν θα τα αποφυγουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ο ραζβαν ψάχνει σπίτι Θεσσαλονίκη. Έχει βουηξει η πιατσα εδώ στο Σαλονικα. Ευτυχώς.  Πάμε για Ρεμπροφ. Ελλγνοτσετσενικη διαμάχη συο νεο πρωταθλημα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Εγω απο το βιντεο Ραπ, βγαζω συμπερασμα.πως αν παρουμε Ραζβαν θα γινουμε κωλος και θα φερει καναν Ερνεστο ο Οβαν να αποτελειωθουμε και αν παρει ο ΠΑΟΚ Λουτσεσκου θα βγει προς τα εξω πως μας εφτυσε και θα κανουμε κινηση εκδικησης με Γκαρσια. Τα εμφραγματα δεν θα τα αποφυγουμε.

Καλα ναι η φαση με τον Ραζβαν ηταν λαθος που βγηκε προς τα εξω. Επρεπε ή να τον κλεισουμε ή να μην μαθευτει τιποτα. Τωρα ετσι οπως εγιναν τα πραγματα ισα που λενε οτι μας εφτυσε για να παει στον ΠΑΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Εγω απο το βιντεο Ραπ, βγαζω συμπερασμα.πως αν παρουμε Ραζβαν θα γινουμε κωλος και θα φερει καναν Ερνεστο ο Οβαν να αποτελειωθουμε και αν παρει ο ΠΑΟΚ Λουτσεσκου θα βγει προς τα εξω πως μας εφτυσε και θα κανουμε κινηση εκδικησης με Γκαρσια. Τα εμφραγματα δεν θα τα αποφυγουμε.

Επειδή δεν το είδα το βίντεο προφανώς, την καράφλα του την έλουσε με μέλι ή όχι; Για να ξέρω πόση σημασία να δώσω στα γραφόμενα του

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Καλα ναι η φαση με τον Ραζβαν ηταν λαθος που βγηκε προς τα εξω. Επρεπε ή να τον κλεισουμε ή να μην μαθευτει τιποτα. Τωρα ετσι οπως εγιναν τα πραγματα ισα που λενε οτι μας εφτυσε για να παει στον ΠΑΟΚ.

Βασικα θα το πει ο ιδιος μολις κλεισει στον ΠΑΟΚ "οτι καποιοι κλεφτες με παρακαλουσαν".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vargas21 said:

Ο ραζβαν ψάχνει σπίτι Θεσσαλονίκη. Έχει βουηξει η πιατσα εδώ στο Σαλονικα. Ευτυχώς.  Πάμε για Ρεμπροφ. Ελλγνοτσετσενικη διαμάχη συο νεο πρωταθλημα 

 

1 minute ago, Aussie said:

Καλα ναι η φαση με τον Ραζβαν ηταν λαθος που βγηκε προς τα εξω. Επρεπε ή να τον κλεισουμε ή να μην μαθευτει τιποτα. Τωρα ετσι οπως εγιναν τα πραγματα ισα που λενε οτι μας εφτυσε για να παει στον ΠΑΟΚ.

 

Στα παπάρια μας, πάμε παρακάτω. Εδώ μας πήραν τρεις τελικούς. Χαρισμά τους το κουνάβι. Αλλά μαγκάκια δεν ξηγιέστε καλά. Τόσο καιρό το ξέρατε και μας αφήσατε να υποφέρουμε....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×