Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

ο Αρδιζογλου κανει κριτικη γιατι δεν παιρνει λεφτα. Αν επαιρνε θα ηταν ολα καλα. Τον ρωτησαν για την ομαδα και αυτος ειπε για τα κερινα ομοιωματα και τα λεφτα που θα παρουν οσοι ειναι εκει . Εφαπαξ. 

ολοι να λαδωσουν το εντερο. Στα παπαργια του η ομαδα

Link to comment
Share on other sites

Ποια σκούπα μωρε με τους κλόουν. Σκούπα είναι να διώξεις ένα αριστερό μπακ χωρίς να έχεις άλλο καλύτερο, και που του χρόνου τελείωνε το συμβόλαιο του; Η να διώξεις τον Ουκρανό που έφεραν και δεν ακούμπησε; Αυτοί δλδ είναι το πρόβλημα;
 

Σκούπα θα ήταν να φας αυτούς που στηρίχτηκε η ομάδα κ σε κρέμασαν. Αυτοί που εξαφανίστηκαν κάθε φορά που τους ειχες ανάγκη. αυτοί που θεωρούν τον εαυτό τους πάνω από την ομάδα. Αυτή θα ήταν σκούπα, και ας μάτωνες κ οικονομικά. Ολα τα αλλα είναι κουτοπονηριές του μελισσανοτεχνειου που έχουν στήσει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω οτι σκουπιζει την πορτογαλική συμμαχια. Κανεναν αλλο δεν καθαρισε 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω απορια:

αυτά για σκούπες ο παππους τα λέει στην αρχη πάνω στα νεύρα του πραγματικα και μετά βλεπει τον λογαριασμό και έρχεται πάλι στα ίσα του, ή είναι καθαρός σανός που μοιράζουν για να κερδίζει χρόνο κι έχει ο θεος; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Εγώ το έχω απορια:

αυτά για σκούπες ο παππους τα λέει στην αρχη πάνω στα νεύρα του πραγματικα και μετά βλεπει τον λογαριασμό και έρχεται πάλι στα ίσα του, ή είναι καθαρός σανός που μοιράζουν για να κερδίζει χρόνο κι έχει ο θεος; 

Το πρώτο.

 

Σιγά μην δίνει και σανό. Γιατί θα τον κάνουμε ντα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Το πρώτο.

 

Σιγά μην δίνει και σανό. Γιατί θα τον κάνουμε ντα?

50 φορές τις ιδιες μλκιες κάνει σε ολα τα θέματα δλδ;  Γιατί αυτό συμβαίνει.

Το έχει χάσει τότε.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ο πούλος σε Λόπεζ. Πολύ άσχημη εξέλιξη ο Ιρανός. Αναμένουμε και τους επόμενους πούλους. Αρκετούς πήραμε εμείς. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Εγώ το έχω απορια:

αυτά για σκούπες ο παππους τα λέει στην αρχη πάνω στα νεύρα του πραγματικα και μετά βλεπει τον λογαριασμό και έρχεται πάλι στα ίσα του, ή είναι καθαρός σανός που μοιράζουν για να κερδίζει χρόνο κι έχει ο θεος; 

Σανος για να κερδισει χρονο. Ηδη εχουν παρελθει 4 μερες απο το καζο και με τις σκουπες θα φυγει μια βδομαδα γεματη με Χατζησαφι. Το βασικο τους προβλημα ειναι πλεον να γεμισουν τις επομενες 20 και κατι μερες μεχρι να αρχισουν τα παιχνιδια. Λιγο οι σκουπες, λιγο ο Ελιασον, λιγο κανας Μπεν Αρφα, θα πωληουν και 2-3 (Σιμανσκι-Γαλανοπουλος-Γκαρσια-Τανκοβιτς), θα αρχισει και η προετοιμασια της ΑΕΚ Β' γενικα ψαχνουν τροπο να περασει ο χρονος. Αλλα ξαναλεω, με τις καραγκιοζιες ηδη εφαγαν μια βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Το πρώτο.

 

Σιγά μην δίνει και σανό. Γιατί θα τον κάνουμε ντα?

Και εγώ έτσι πιστεύω. Άλλωστε κ ίδιος θεωρεί τον εαυτό του μεγαλύτερο μέγεθος από την ΑΕΚ , και μας γραφει στα παπάρια του πιστεύοντας ότι τον έχουμε ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vagos21 said:

Ποια σκούπα μωρε με τους κλόουν. Σκούπα είναι να διώξεις ένα αριστερό μπακ χωρίς να έχεις άλλο καλύτερο, και που του χρόνου τελείωνε το συμβόλαιο του; Η να διώξεις τον Ουκρανό που έφεραν και δεν ακούμπησε; Αυτοί δλδ είναι το πρόβλημα;
 

Σκούπα θα ήταν να φας αυτούς που στηρίχτηκε η ομάδα κ σε κρέμασαν. Αυτοί που εξαφανίστηκαν κάθε φορά που τους ειχες ανάγκη. αυτοί που θεωρούν τον εαυτό τους πάνω από την ομάδα. Αυτή θα ήταν σκούπα, και ας μάτωνες κ οικονομικά. Ολα τα αλλα είναι κουτοπονηριές του μελισσανοτεχνειου που έχουν στήσει. 

Για τον Λόπεζ και τον Νταντσενκο το έχουν πει από Ιούνιο ότι θα φύγουν εντωμεταξυ. Δεν έχει καμια σχέση η αποχώρησή τους με τις δήθεν σκούπες που μας λέγανε.

Αυτο μας έλειπε να είναι σκούπα αυτοί οι ανύπαρκτοι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

50 φορές τις ιδιες μλκιες κάνει σε ολα τα θέματα δλδ;  Γιατί αυτό συμβαίνει.

Το έχει χάσει τότε.

Εγώ πιστεύω ότι δεν αλλάζει ο άνθρωπος. Γενικά το γράφω και το πιστεύω. Και έχει εφαρμογή και στον συγκεκριμένο. Έμαθε την μπάλα με έναν συγκεκριμένο τρόπο την δεκαετία του 90 και δεν θα αλλάξει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Εγώ πιστεύω ότι δεν αλλάζει ο άνθρωπος. Γενικά το γράφω και το πιστεύω. Και έχει εφαρμογή και στον συγκεκριμένο. Έμαθε την μπάλα με έναν συγκεκριμένο τρόπο την δεκαετία του 90 και δεν θα αλλάξει αυτό. 

Ο λυκος τριχωμα αλλαζει αλλα χουγια οχι. Ετσι και ο Μελ.    You can't teach an old dog new tricks

Link to comment
Share on other sites

Just now, mporat said:

Ε μα τον πουστη το Νταντσενκο, μας κρεμασε με τη Βελεζ 

Αλητης παιδι μου. Ουτε πεναλτι δεν πηγε να χτυπησει 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Εγώ πιστεύω ότι δεν αλλάζει ο άνθρωπος. Γενικά το γράφω και το πιστεύω. Και έχει εφαρμογή και στον συγκεκριμένο. Έμαθε την μπάλα με έναν συγκεκριμένο τρόπο την δεκαετία του 90 και δεν θα αλλάξει αυτό. 

Ισχυει αυτό. Θα το είχε δει αλλιώς τόσα χρονια αν ήταν να αλλάξει.

Πάντως μπορεί να μας γράφει, αλλά κοιτάνε πού και πού να μοιράσουν και σανο να περάσει ο χρονος, πολλά τα παραδειγματα. Βλέπεις παραπανω άλλοι πιστευουν ότι πρόκειται περι σανου τα της σκούπας.

Ισως τελικά ειναι και συνδυασμός μλκιας και σανου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Για τον Λόπεζ και τον Νταντσενκο το έχουν πει από Ιούνιο ότι θα φύγουν εντωμεταξυ. Δεν έχει καμια σχέση η αποχώρησή τους με τις δήθεν σκούπες που μας λέγανε.

Αυτο μας έλειπε να είναι σκούπα αυτοί οι ανύπαρκτοι.

Ρε συ η πλευρα Μιλογεβιτς εβγαλε προς τα εξω πως στο πρωτο ματς 4-5 παιχτες περπατουσαν (Λοπες, Σβαρνας, Σαχωφ, Μανταλος και Αλμπανης) και στο δευτερο το πε στην ψυχρα εντελως πως πεναλτι βαρεσαν οσοι δεν φοβουνταν. Ναι ΟΚ δεν κατονομασε τον Μανταλο αλλα ολοι γιατι δεν εκτελεσε ο Πετρος απορησαν. Και την αλλη μερα το γραφειο τυπου μεσω των ΑΡΔ τον διεψευσε στην ψυχρα δινοντας και Κονε παραλληλα (πρωτο καμπανακι) ενω σημερα διαβαζουμε πως ερχεται εκκαθαριση αλλα ο προπονητης ειναι αμετακινητος (αρα μετρα μερες-βδομαδες ηδη). Και απο ολα αυτα τελειωσαμε τον Λοπες που εμπαινε στο τελευταιο ετος συμβολαιου και Ντατσενκο. Ε ημαρτον πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πλάνο είναι σταθερό. Τα ίδια λεφτά παίζουν στο τραπέζι για μεταγραφές χωρίς να γίνεται απόκλιση ούτε ευρώ. Άντε να ανεβεί λίγο το κόστος συμβολαίων για λίγο καιρό, μετά θα ξαναπέσει κλπ. Το θέμα είναι να μην χαλάει κ η εικόνα του μεγιστάνα και να θυσιάζονται οι αναλώσιμοι. Οποτε θα ακούμε για σκούπες, για ανίκανους παράγοντες που δεν βρίσκουν παίκτες, για αχάριστους που του τρώνε τα λεφτά κλπ. Επειδή σιγουρα γνωρίζουν ότι μ το Νοέμβρη θα είμαστε εκτός κάθε στόχου, θα ενεργοποιηθεί το σχέδιο φταίει ο Σέρβος και ίσως ο Κονε αν έχει αντέξει μέχρι τότε. Μόλις περάσουμε τα Χριστούγεννα θα βγει μπροστά το γηπεδο και θα κρυφτεί πίσω από αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikos said:

Ισχυει αυτό. Θα το είχε δει αλλιώς τόσα χρονια αν ήταν να αλλάξει.

Πάντως μπορεί να μας γράφει, αλλά κοιτάνε πού και πού να μοιράσουν και σανο να περάσει ο χρονος, πολλά τα παραδειγματα. Βλέπεις παραπανω άλλοι πιστευουν ότι πρόκειται περι σανου τα της σκούπας.

Ισως τελικά ειναι και συνδυασμός μλκιας και σανου.

Οταν εβαζε λεφτα ο Καρρας ηξερε να φτιαχνει ομαδα. Οταν τον εβαλε ο Κοκκαλης να σιγουρεψει οτι τα δις της ΕΝΙC δεν θα πιασουν τοπο παλι ηξερε να φερνει ενα στολο ανυπαρκτους παιχτες και μετα να την κανει. Οποτε δεν ειναι θεμα τι ξερει και τι δεν ξερει. Ειναι θεμα πως απο τις επιλογες που κανει καθε φορα μπορεις να υποθεσεις τι ρολο βαραει. Επιμενει στους Scum5 γιατι ξερει οτι του εξασφαλιζουν πως δεν θα διεκδικησει πρωταθλημα με κινδυνο να το παρει απο σποντα. Ο τυπος γι αυτο ειναι στην ΑΕΚ πλεον. Για να εξασφαλισει πως για οσο χρειαστει δεν θα παρει η ομαδα πρωταθλημα.-

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nestoridis21 said:

@Bukowski Το scum5 έγινε scum4.

Εύχομαι ολόψυχα σε ανάλογο ν-1.

Χλωμό όμως το κόβω...

Καλα κατσε να φυγει πρωτα γιατι κατι μου λεει πως Γλυφαδα θα πινει φραπεδαρες ως του χρονου και απο Νοεμβρη που θα πεσει γελιο με Χατζησαφι και Μιται θα τον ξαναχουμε βασικουρα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bukowski said:

Ρε συ η πλευρα Μιλογεβιτς εβγαλε προς τα εξω πως στο πρωτο ματς 4-5 παιχτες περπατουσαν (Λοπες, Σβαρνας, Σαχωφ, Μανταλος και Αλμπανης) και στο δευτερο το πε στην ψυχρα εντελως πως πεναλτι βαρεσαν οσοι δεν φοβουνταν. Ναι ΟΚ δεν κατονομασε τον Μανταλο αλλα ολοι γιατι δεν εκτελεσε ο Πετρος απορησαν. Και την αλλη μερα το γραφειο τυπου μεσω των ΑΡΔ τον διεψευσε στην ψυχρα δινοντας και Κονε παραλληλα (πρωτο καμπανακι) ενω σημερα διαβαζουμε πως ερχεται εκκαθαριση αλλα ο προπονητης ειναι αμετακινητος (αρα μετρα μερες-βδομαδες ηδη). Και απο ολα αυτα τελειωσαμε τον Λοπες που εμπαινε στο τελευταιο ετος συμβολαιου και Ντατσενκο. Ε ημαρτον πλεον.

Επισης τα αρδορεπορτάζ έλεγαν από τον Ιούνιο ότι Λόπες, Νταντσενκο φευγουν,  Μπακακης, Σβαρνας, Νεντε φευγουν με προτασεις και Μανταλος, Τσιντώτας μενουν (ο Πετρακης ανανέωσε με αύξηση μαλιστα). Αυτά θυμαμαι εγώ.

Εφυγαν οι 2 που ήταν να φύγουν σήμερα, και προφανέστατα δεν έχει καμια σχέση αυτή η ιστορία με τον αποκλεισμό αφού ο ένας δεν επαιξε καθόλου και ο άλλος στο δεύτερο ματς μπήκε αλλαγή.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Επισης τα αρδορεπορτάζ έλεγαν από τον Ιούνιο ότι Λόπες, Νταντσενκο φευγουν,  Μπακακης, Σβαρνας, Νεντε φευγουν με προτασεις και Μανταλος, Τσιντώτας μενουν (ο Πετρακης ανανέωσε με αύξηση μαλιστα). Αυτά θυμαμαι εγώ.

Εφυγαν οι 2 που ήταν να φύγουν σήμερα, και προφανέστατα δεν έχει καμια σχέση αυτή η ιστορία με τον αποκλεισμό αφού ο ένας δεν επαιξε καθόλου και ο άλλος στο δεύτερο ματς μπήκε αλλαγή.

Ρε συ μας περνάνε για τελείως ηλίθιους. Αυτό ειναι το πιο εξοργιστικό από όλα τα αλλά 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Ρε συ μας περνάνε για τελείως ηλίθιους. Αυτό ειναι το πιο εξοργιστικό από όλα τα αλλά 

Η αυξημένη σκούπα του Κεφτέ και των υπολοίπων  ακόμα αναζητείται. Χθες τα έγραφαν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Vagos21 said:

Ρε συ μας περνάνε για τελείως ηλίθιους. Αυτό ειναι το πιο εξοργιστικό από όλα τα αλλά 

Μπορει και να μαστε βεβαια. Δηλαδη τυπο που εχει φυγει οπως εφυγε πουλωντας την μια στον Τροχανα και την αλλη αφηνοντας το καραβι να βουλιαξει μετα την ΑΙΚ οταν και διαχειριστηκε πρωτογνωρα για τα ελληνικα δεδομενα της εποχης ποσα τον περιμενε η συντριπτικη πλειοψηφια ως Μεσσια επειδη πεταξε δυο πιπες περι "αναγκης επενδυσεων" και "βαλτε 70 να βαλω αλλα τοσα εγω". 

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω να ακούσω το podcast του Κεφτέ, μαζοχισμός στο φουλ. Να δω ΤΙ θα πει σήμερα περι σκούπας. Ειλικρινα δλδ απορώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×