Jump to content

Μεταγραφαί/Σχεδιασμός Summer 2021_b


bladerunner21
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, billy21 said:

Ο Μπεν Αρφά ξανά στο τραπέζι... λένε, δεν σχετίζεται με την περίπτωση του γιου του Ηλία. Πλέον χτίζουν τσίρκο οι αρδ κανονικό με λιοντάρια, τίγρεις, κλόουν, ακροβάτες κλπ.

"Δεν σχετιζεται του Μπεν Αρφα με Ελιασον"

Μεταφραση: Σε περιπτωση που δεν ερθει ο ενας δεν σημαινει πως θα ερθει απαραιτητα ο αλλος. Μπορει και να μην ερθει κανεις τους.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Στο μεταξυ, επειδη εχεις κανει αυτο το σχολιο περιπου 86 φορες και δεν εχω απαντησει, να σου θυμισω πως αυτο το ελεγα εγω περσι για τον Καρερα που αφησε τελικα την ομαδα στο -8 αφου ειχε πεταξει εκτος προηγουμενως Σεν Γκαλεν και Βολφσμπουργκ και ενω ειχε χασει στον πρωτο γυρο Γκαρσια και την μιση ομαδα λογω covid. Εσυ τοτε στο μεταξυ λυσσαγες ας πουμε να φυγει ο Καρερα που εφερε Ενομπακαρε (για τον οποιο λαντως φροντισε να μπει ευκολη ρητρα αποδεσμευσης) επειδη δεν κερδιζε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακο. Τελικα εφυγε ο επαρατος Ιταλος και ηρθε ο Μανολο, τερματισαμε στο -30 φαγαμε τριμπαλα και πενταρα απο γαυροβουλγαρους. Μετα ηρθε ο Σερβος και μειναμε εκτος απο την Βελεζ του Μοσχαρ. Και ξερω γω 12 μηνες μετα ενω δεν εχεις γραψει ουτε ενα σχολιο τυπου "τελικα ισως ψιλομαλακιες ελεγα για Καρερα, πολυ παραπανω απο τα κυβικα της την κρατουσε την ομαδα τελικα ΟΚ ευμβαινει" πιανεις καθε τριτο μου post να μου λες να μεινει 3 χρονια ο καθε αποτυχημενος.

🥲

Να αποφασίσουμε κάπου. Ευθύνονται οι παίχτες και όχι οι προπονητές? Πρέπει να κάθεται ο κάθε προπονητής 3 χρόνια στην ομάδα για να δείχνει το έργο του? Ή κρίνουμε αλά καρτ? Μήπως κάποια στιγμή χρειάζεται να διαβάσω ότι έγραψα ψιλομαλακίες για Καρέρα και έχουν ευθύνες οι πάγκοι? Από το χτίσιμο της ομάδας με τους Ενομπακάρε και τους Χνιντ και τους Ρουμάνους μέχρι τα 3 γκολ της Ζόρια? Λέω εγώ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Μπορει και να μην ερθει κανεις τους.

Το πιο πιθανό.

Link to comment
Share on other sites

Και μιλάμε τώρα για άνεργο κόουτς από την Τρίτη Εθνική Ιταλίας ότι ήταν πάνω σου τα κυβικά του κλαμπ? Τί να πω. Μπορεί.

 

Προσωπικά αλά καρτ δεν κρίνω πάντως. Κατηγόρησα ΗΔΗ τον Σέρβο για την διαχείριση του παιχνιδιού. Και ούτε θα τον στηρίξω 3 χρόνια για να μου δείξει το έργο του.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Και μιλάμε τώρα για άνεργο κόουτς από την Τρίτη Εθνική Ιταλίας ότι ήταν πάνω σου τα κυβικά του κλαμπ? Τί να πω. Μπορεί.

Μετά πήγε Serie C. Έμπλεξε με τους ΜανταλοΜπακακηδες ο άνθρωπος και κατέστρεψε την καριέρα του ενώ πριν αναφεροταν ως πρωταθλητής Ρωσίας 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mobster21 said:

Να αποφασίσουμε κάπου. Ευθύνονται οι παίχτες και όχι οι προπονητές? Πρέπει να κάθεται ο κάθε προπονητής 3 χρόνια στην ομάδα για να δείχνει το έργο του? Ή κρίνουμε αλά καρτ? Μήπως κάποια στιγμή χρειάζεται να διαβάσω ότι έγραψα ψιλομαλακίες για Καρέρα και έχουν ευθύνες οι πάγκοι? Από το χτίσιμο της ομάδας με τους Ενομπακάρε και τους Χνιντ και τους Ρουμάνους μέχρι τα 3 γκολ της Ζόρια? Λέω εγώ τώρα.

Σου απαντησα ξεκαθαρα. Η ομαδα απο το '18 και μετα και εως σημερα ειναι νεκρη με εξαιρεση το διαστημα Καρερα. Που εκανε ντεμαραζ την πρωτη χρονια και θα εβγαινε δευτερος αν δεν πουλουσε την θεση ο Μελισσανοδης στο αφεντικο. Την αλλη χρονια τον αφησαν με Τσιντωτα αντι Μπαρκα και του εφεραν με τα 5m που εισεπραξαν Χνιντ και Νεντελσιαρου (μετριοι αλλα λεφτα πισω εφεραν σε αντιθεση με Σβαρνα πχ) αφου εφυγε και ο Βρανιες. Παρ ολα αυτα και Σεν Γκαλεν αφησε εκτος και Βολφσμπουργκ επισης και κοντα στην κορυφη σε ειχε παρολες τις ατυχιες (Γκαρσια και covid) και ψιλοκαλη μπαλιτσα επαιζες μπροστα. Μπορουσες να τον ειχες κρατησει και να εβγαινες περιπατο δευτερος. Ειχες θεμα στην αμυνα; ΝΑΙ. Θα του εφερνες φετος Στανκοβιτς, Τζαβελλα και Βρανιες και θα εστρωνε το πραγμα. Αλλα ΟΧΙ ηθελες να παρεις απαντηση για τις αποριες του Μπακακη. Ε η πενταρα του γαυρου, η τριαρα του Βουλγαρου και το καυλι του Μπρανταο πιστευω εδωσαν τις απαντησεις.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων. Το δικό μου θέμα είναι η αλά καρτ προσέγγιση στα γεγονότα. Αυτό. Όποιος μπορεί να το καταλάβει καλώς. Όποιος αδυνατεί, πάλι καλώς.

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ενδιαφέρει ποιους θα φέρει έτσι κι αλλιώς ακόμη μια χρονιά είναι ήδη καμένη, αλλά αυτό το αρχίδι ο Τσιντώντας πρέπει να τελειώσει σήμερα κιόλας από την ομάδα

Να δείξει μια γαμημένη φορά αυτή η διοίκηση ότι σέβεται την ιστορία της ομάδας και τον κόσμο της

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι θεμα ποσο καλος ηταν ο καρερα...τοτε ειχαμε λυσσαξει ολοι να μεινει ο ιταλος γτ ειχαν βγει ολες οι παθογενειες και λεγαμε μηπως ξεμπλεξουμε...τελικα χασαμε ενα χρονο για να καταληξουμε στο ιδιο ακριβως σημειο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Τέλος πάντων. Το δικό μου θέμα είναι η αλά καρτ προσέγγιση στα γεγονότα. Αυτό. Όποιος μπορεί να το καταλάβει καλώς. Όποιος αδυνατεί, πάλι καλώς.

Καμια αλα καρτ προσεγγιση γεγονοτων. Ο καθε ενας κρινεται απο το εργο που παρουσιαζει. Και ο Μανταλος και ο Μπακακης και ο Καρερα και ο Πογιετ και ο Μιλογεβιτς.

Link to comment
Share on other sites

Just now, enck1 said:

δεν ειναι θεμα ποσο καλος ηταν ο καρερα...τοτε ειχαμε λυσσαξει ολοι να μεινει ο ιταλος γτ ειχαν βγει ολες οι παθογενειες και λεγαμε μηπως ξεμπλεξουμε...τελικα χασαμε ενα χρονο για να καταληξουμε στο ιδιο ακριβως σημειο

Ανηκεις σε αυτους που δεν κατανοουν τι θελει να πει ο @mobster21 και εσυ προφανως αλλα παλι καλως.

Link to comment
Share on other sites

Τα τιγρικα κυβικά φθάνουν μέχρι τα όρια της βαλκανικής χερσονήσου. Τον Ισπανό κατσαπλια τον βρήκε στον οργανισμό. Ανήκει στην μεγάλη κατηγορία αυτων που παραδοσιακά θα πηγαινοερχονται μέχρι να τα τινάξουν. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Σου απαντησα ξεκαθαρα. Η ομαδα απο το '18 και μετα και εως σημερα ειναι νεκρη με εξαιρεση το διαστημα Καρερα. Που εκανε ντεμαραζ την πρωτη χρονια και θα εβγαινε δευτερος αν δεν πουλουσε την θεση ο Μελισσανοδης στο αφεντικο. Την αλλη χρονια τον αφησαν με Τσιντωτα αντι Μπαρκα και του εφεραν με τα 5m που εισεπραξαν Χνιντ και Νεντελσιαρου (μετριοι αλλα λεφτα πισω εφεραν σε αντιθεση με Σβαρνα πχ). Παρ ολα αυτα και Σεν Γκαλεν αφησε εκτος και Βολφσμπουργκ επισης και κοντα στην κορυφη σε ειχε παρολες τις ατυχιες (Γκαρσια και covid) και ψιλοκαλη μπαλιτσα επαιζες μπροστα. Μπορουσες να τον ειχες κρατησει και να εβγαινες περιπατο δευτερος. Ειχες θεμα στην αμυνα; ΝΑΙ. Θα του εφερνες φετος Στανκοβιτς, Τζαβελλα και Βρανιες και θα εστρωνε το πραγμα. Αλλα ΟΧΙ ηθελες να παρεις απαντηση για τις αποριες του Μπακακη. Ε η πενταρα του γαυρου, η τριαρα του Βουλγαρου και το καυλι του Μπρανταο πιστευω εδωσαν τις απαντησεις.

Νίκο την πρώτη χρονιά με είδες να γράφω κάτι για τον coach? Μετά την προετοιμασία και με την εμφάνιση του Βόλου με ενόχλησαν πολλά. Δεν είμαι ειδικός επί των προπονητών. Ούτε θα γίνω. Διέκρινα μια αποστασιοποίηση του Ιταλού. Μια απομάκρυνση. Ένα σχεδιασμό στο πόδι. 

Covid είχαν και οι άλλες ομάδες και μάλιστα λόγω αυτού έφτασες σε ένα παιχνίδι στο ΟΑΚΑ να παίζεις την πρόκριση. 

Από εκεί και πέρα αν εσύ θεωρείς ότι με τον ίδιο προπονητή και με εκείνη την εικόνα που είχε η ομάδα με τους -8 βαθμούς που δεν είχε παίξει καν στο Χαριλάου ακόμα θα πήγαινε καλύτερα, πάω πάσο. Πιστεύω ότι θα πήγαινε στην καλύτερη το ίδιο ΑΘΛΙΑ που πήγε.

Από εκεί και πέρα το να στηρίζω έναν για 3 χρόνια όταν τρώει 3 γκολ από την Ζόρια αλλά να γράφω να φύγει μετά από 2 παιχνίδια, εγώ δεν θα το κάνω. Αλά καρτ δεν θα κρίνω ποτέ.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Ανηκεις σε αυτους που δεν κατανοουν τι θελει να πει ο @mobster21 και εσυ προφανως αλλα παλι καλως.

Να φέρουμε πίσω τον Ιταλό Νικ να ηρεμήσεις και να μην χρειάζεται να καταλάβει κανένας τί εννοώ. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mobster21 said:

Ναι πήγε και είδε ο παίχτης παιχνίδι της Μαρσέιγ και θα προτιμήσει εμάς. Μακάρι αλλά δεν το πιστεύω. 

Αυτο πιστευω και γω και το εγραψα και παραπανω. Δεν νομιζω οτι ειναι στο χερι μας πλεον. Αφου δεν ενδιαφερομαστε κιολας

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bukowski said:

Ανηκεις σε αυτους που δεν κατανοουν τι θελει να πει ο @mobster21 και εσυ προφανως αλλα παλι καλως.

Το ίδιο πρέπει να γίνει και με τον Μιλόγεβιτς τώρα όμως

Τα σκάτωσε και αυτός με την Βέλεζ και δεν διαφωνώ, αλλά ρε γαμώτο δεν γίνεται πάντα να την πληρώνει ο προπονητής. Να πάρουν πούλο πρώτα οι δημόσιοι υπάλληλοι και μετά θα κρίνουμε όλους τους υπόλοιπους

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mobster21 said:

Νίκο την πρώτη χρονιά με είδες να γράφω κάτι για τον coach? Μετά την προετοιμασία και με την εμφάνιση του Βόλου με ενόχλησαν πολλά. Δεν είμαι ειδικός επί των προπονητών. Ούτε θα γίνω. Διέκρινα μια αποστασιοποίηση του Ιταλού. Μια απομάκρυνση. Ένα σχεδιασμό στο πόδι. 

Covid είχαν και οι άλλες ομάδες και μάλιστα λόγω αυτού έφτασες σε ένα παιχνίδι στο ΟΑΚΑ να παίζεις την πρόκριση. 

Από εκεί και πέρα αν εσύ θεωρείς ότι με τον ίδιο προπονητή και στη την εικόνα που είχε η ομάδα με τους -8 βαθμούς που δεν είχε παίξει ποτέ καν στο Χαριλάου ακόμα θα πήγαινε καλύτερα, πάω πάσο. Πιστεύω ότι θα πήγαινε στην καλύτερη το ίδιο ΑΘΛΙΑ που πήγε.

Από εκεί και πέρα το να στηρίζω έναν για 3 χρόνια όταν τρώει 3 γκολ από την Ζόρια αλλά να γράφω να φύγει μετά από 2 παιχνίδια, εγώ δεν θα το κάνω. Αλά καρτ δεν θα κρίνω ποτέ.

Αποστασιοποιηθηκε μετα την Μπραγκα συγκεκριμενα οταν η ΠΑΕ στηριξε Λιβαγια με τον πιο σαφη τροπο. Και οχι δεν αντιμετωπισαν ΟΛΕΣ οι ομαδες μαζικα κρουσματα covid. Σε οτι εχει να κανει με τον Βολο να τα λες ολα. Την προηγουμενη σεζον κατεβαινει ο Μελισσανιδης και λεει "περικοπες λογω covid 20" οταν ολες οι ομαδες εκαναν 15%. Τοτε ο Βρανιες σηκωθηκε και εφυγε απο την ομαδα και επεστρεψε Αντερλεχτ. Ουτε στα po δεν εκατσε. Μετα ο Μελ τους ειπε "αν βγειτε ΔΕΥΤΕΡΟΙ και παρετε ΚΑΙ το Κυπελλο δεν θα ισχυσουν οι περικοπες". Τελικα ειδαμε τι εγινε με την δευτερη θεση οποτε το Κυπελλο ηταν διαδικαστικου χαρακτηρα. Και επειδη η ομαδα θα ετρωγε 5 αν ο τελικος γινοταν Μαη αρχισε ο Μελισσανιδης τις κουραδομαγκιες για αναβολες και τον εστειλε φθινοπωρο ευελπιστωντας ο Γαυρος να χει ξεφορτωσει το ροστερ του. Ο Καρερα λοιπον εκανε ενα πλανο για τελικο Κυπελλου και 2 προκριματικους. Ο Μαρινακης που ειπε 20 χρονων μαμα και οχι 70 οπως ο δικος μας του εστειλε τον τελικο ακομα πιο πισω δηλωνοντας κρουσματα και τιναζοντας ετσι στον αερα ολο τον σχεδιασμο.

Αυτα εγιναν πριν τον Βολο λοιπον.

Και οχι δεν ειναι ολοι σαν τον Πογιετ να κυνηγανε τον Μανταλο και τον Μπακακη στα Σπατα και τον Πλατελλα και τον Αραβιδη. Και παλι ομως εστω και ξενερωμενος και Ευρωπη σε εβαλε και σε νορμαλ επιπεδο στο πρωταθλημα σε διατηρησε. Γενικα στα κυβικα σου σε ειχε, καμια σχεση με την μετεπειτα αποσυνθεση.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Hades said:

Μετά πήγε Serie C. Έμπλεξε με τους ΜανταλοΜπακακηδες ο άνθρωπος και κατέστρεψε την καριέρα του ενώ πριν αναφεροταν ως πρωταθλητής Ρωσίας 

Ναι με εμάς κατάστρεψε την καριέρα του. Αφού ο Νικ λέει ότι με εμάς ΓΑΜΟΥΣΕ. Δεν την κατέστρεψε δλδ στην τρίτη εθνική που είχε να ανταγωνιστεί προπονητές επιπέδου τρίτης εθνικής αλλά στη ΑΕΚ που μας είχε μόνο στο -8.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mobster21 said:

Να φέρουμε πίσω τον Ιταλό Νικ να ηρεμήσεις και να μην χρειάζεται να καταλάβει κανένας τί εννοώ. 

Ηρεμος ειμαι εσυ γραφεις κατω απο καθε ποστ μου εναν χρονο μετα "να μεινει 3 χρονια ο καθε Ταβερνιαρης" αδυνατωντας προφανως να παραδεχτεις πως 1. Επεσες εξω στην κριση σου για τον Ιταλο και 2. Οτι αυτο το εγραφα για προπονητες που εχουν δειξει στοιχειωδες δειγμα γραφης.

Οποτε αλλος πρεπει να ηρεμησει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ηρεμος ειμαι εσυ γραφεις κατω απο καθε ποστ μου εναν χρονο μετα "να μεινει 3 χρονια ο καθε Ταβερνιαρης" αδυνατωντας προφανως να παραδεχτεις πως 1. Επεσες εξω στην κριση σου για τον Ιταλο και 2. Οτι αυτο το εγραφα για προπονητες που εχουν δειξει στοιχειωδες δειγμα γραφης.

Οποτε αλλος πρεπει να ηρεμησει.

Εντάξει Νικ να γράψω εδώ ότι ΕΠΕΣΑ ΕΞΩ να ηρεμήσεις να το κλείσουμε φίλε γιατί αυτό γράφεις συνέχεια. ΜΕΓΑΣ coach ο Καρέρα.

Αν νομίζεις ότι όλα έχουν να κάνουν με αντιπαράθεση δύο χρηστών μέσα στο φόρουμ, πάω πάσο. Τις απόψεις μας λέμε και ΠΟΤΕ κανένας δεν έγραψε σε ΚΑΝΕΝΑΝ τέτοιο πράγμα.

Αλλά οκ. Τώρα με έχεις. Νίκησες.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AlexKR21 said:

Το ίδιο πρέπει να γίνει και με τον Μιλόγεβιτς τώρα όμως

Τα σκάτωσε και αυτός με την Βέλεζ και δεν διαφωνώ, αλλά ρε γαμώτο δεν γίνεται πάντα να την πληρώνει ο προπονητής. Να πάρουν πούλο πρώτα οι δημόσιοι υπάλληλοι και μετά θα κρίνουμε όλους τους υπόλοιπους

Δεν τα σκατωσε με Βελεζ απλα που ΟΚ μπαλα ειναι, μπορει και να συμβει.

Απεδειξε και στα δυο παιχνιδια οτι ειναι ο ορισμος του ΣΕΡΒΟΥ. Στο πρωτο ματς κατεβασε ολη την κλικα για να χει στηριξη απο τα αποδυτηρια. Και αφου τον κρεμασαν το δευτερο αφησε μεσα 120' ολους τους νεους που δεν ειχαν προπονηθει μαζι ουτε μια βδομαδα για να μην του πουν γιατι δεν τους εβαλε. Ο τυπος ειναι καραγκιοζης.

Αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν και η τελευταία φορά που απάντησα σε οτιδήποτε έχει να κάνει με ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ. Θα συνεχίσω να τις γράφω κι αν ενοχλούν, μου το λέτε και πάμε παρακάτω καλή καρδιά. Αλλά να κάτσω να απολογηθω κιόλας, δεν θα το κάνω. Είναι θέμα χαρακτήρα.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, billy21 said:

Ο Μπεν Αρφά ξανά στο τραπέζι... λένε, δεν σχετίζεται με την περίπτωση του γιου του Ηλία. Πλέον χτίζουν τσίρκο οι αρδ κανονικό με λιοντάρια, τίγρεις, κλόουν, ακροβάτες κλπ.

Εγώ λέω καλύτερα να μην φέρουμε τέτοιου είδους παίχτη για να μην κόψουμε το δρόμο του πρότζεκτ Γεωργεας 🤡🤡🤡

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Ήταν και η τελευταία φορά που απάντησα σε οτιδήποτε έχει να κάνει με ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ. Θα συνεχίσω να τις γράφω κι αν ενοχλούν, μου το λέτε και πάμε παρακάτω καλή καρδιά. Αλλά να κάτσω να απολογηθω κιόλας, δεν θα το κάνω. Είναι θέμα χαρακτήρα.

Καλα ενταξει ημαρτΟ με το ντραμακουνηλικι τωρα.

Το χεις γραψει το σχολιο "να κατσει 3 χρονια ο προπονητης" απ' οταν εφυγε ο Καρερα καμια 50αρια φορες κανοντας με quote καινσε εντελως ασχετες συζητησεις και την μια απο ολες αυτες που σου απαντησα καθεσαι και το παιζεις και θιγμενος;

Λες και σου ζητησε κανεις να απολογηθεις ή σου ζητησε τον λογο για κατι.

Εσυ απηυθυνες τον λογο ουσιαστικα κανοντας quote σε σχολιο μου για ενα θεμα που εχω αγνοησει δεκαδες φορες ακριβως για να μην μπω σε τετοιου ειδους αντιπαραθεση, απλα αυτη την τελευταια φορα σου απαντησα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hoffman21 said:

Εγώ λέω καλύτερα να μην φέρουμε τέτοιου είδους παίχτη για να μην κόψουμε το δρόμο του πρότζεκτ Γεωργεας 🤡🤡🤡

Μπεν Αρφα για ποιοτικες ανασες στον αRχηγο;

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked this topic
  • George_D unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×