Jump to content

Ζέεφελντ-Καλοκαίρι-Μπυραρίες 14-0


George_D
 Share

Recommended Posts

Πόσο μου έλειψε η κίνηση του Πέτρου να πιάνει το κεφάλι του... λατρεία...

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηγαμε να κανουμε ενα build up απο πισω και εβγαλαν τετ α τετ

Link to comment
Share on other sites

Ισως το καλυτερο πρωτο φιλικο προετοιμασιας απο την ομαδα οσο καιρο την θυμαμαι.Τσιμεντωστε τον Μιλογεβιτς.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Καλά παιζουμε. Πρώτη φορά που βλέπεται η ομάδα σε φιλικο

Συνήθως τέτοιο καιρό πονανε τα μάτια. (Δλδ όλοι τον καιρό χαχαχ) 

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσαμε κι άλλα γκολ. 

Φαίνεται ότι γίνεται δουλειά, λείπουν παίκτες ποιότητας όμως..

Πάμε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MikrosKaiAtropos said:

Ισως το καλυτερο πρωτο φιλικο προετοιμασιας απο την ομαδα οσο καιρο την θυμαμαι.Τσιμεντωστε τον Μιλογεβιτς.

Κάτι έχεις πάθει εσυ. Μήπως έκανες κανα εμβόλιο σήμερα; 

Link to comment
Share on other sites

Αν ο προπονητής θέλει build up χρειαζόμαστε παίκτες ξεκάθαρα, 2 φορές που πήγε να γίνει ο Μάνταλος έχασε την μπάλα κ έκαναν ευκαρία. Ο Στάνκοβιτς μια φορά που χρειάστηκε ήταν καλός. Ο Λάτσι κοντρολαρισμένος ανεβάζει εύκολα την μπάλα. Η ομάδα θέλει ενίσχυση εκεί που περιμένει ο προπονητής. Πρώτη φορά μετά από καιρό που δεν έβαλα κολλύριο. 

Link to comment
Share on other sites

Το γκολ του Μπακακη μπαινει στα χαιλαιτ αν θελουμε να τον πουλησουμε ή τα φιλικαδεν μετρανε?

Link to comment
Share on other sites

Δικαιωμένος τίγρης που δεν κάνει μεταγραφές κ η ομάδα αρέσει στον λαό. 

Link to comment
Share on other sites

Τι μου άρεσε στο Α :

Η αλληλοκάλυψη της ομάδας κυρίως σε άμυνα αλλά και σε επίθεση. Εμενε ψηλάτο δεξί εξτρεμ να πιέσει; Τον κάλυπτε το δεξι χαφ της 3άδας. Το αντίστοιχο για αριστερα. Η βάση στην άμυνα ήταν το 4-5-1 αλλά γινόταν και 4-4-2 με την αντίστοιχη μετατόπιση παιχτών. Στην επίθεση, αν έμενε το δεξί μπακ σε τριάδα πίσω έβγαινε δεξιά σε βοήθεια το δεξί χαφ και το αριστερό μπακ ανέβαινε ψηλά

- Οτι η ομάδα έψαχνε την κόντρα αλλά δεν την εκβίαζε. 2-3 φορές βγήκε σωστά σε κόντρα, άλλες 2 που δεν της βγήκε, έσπασε η μπάλα στα πλάγια. 

- Ο Λάτσι και το πείραμα με το Σακχοφ στο κέντρο που μπορεί να λειτουργήσει υπο προϋποθέσεις

- Ο Σιμάνσκι εκτελεστής στατικών φάσεων

- Η αντίδραση του Στανκοβιτς σε 2-3 δύσκολες περιπτώσεις και η άνεση του με τη μπάλα στα πόδια (έστω και ρισκαδόρικα μερικές φορές)

 

Τι δεν μου άρεσε :

- Η αντίδραση πάλι σε στημένη μπάλα. Πήρε κεφαλιά ανάμεσα σε 2 δικούς μας. 

- Ο Νέντε. Αφαντος. Καθάρισε όλες τις φάσεις ο πιτσιρικάς. 

- Η τσαπατσουλιά του Αλμπάνη. Ρε γαμώτο έχει τόσο καλά στοιχεία και στο τέλος τα σκατώνει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που καταλαβαίνω δηλαδή οτι θέλει να παίξει ο προπονητής, δυστυχώς δεν παίζεται με συνέπεια απο αυτούς τους παίχτες. Οκ πες στη θέση του Αλμπάνη θα μπει ο Γκαρσία. Θες πλάγια μπακ καλύτερα για βασικούς. Θες στόπερ ηγέτη φόβητρο στον αέρα. Θές εξάρι με εκτόπισμα αλλά και ταχύτητα. Θες αριστερό εξτρέμ αλα Γκαρσία. Θες επιθετικό τύπου Αραούχο. Θες πώληση Μάνταλου γιατί δεν ταιριάζει καθόλου στη διαρκή κίνηση σε άμυνα και επίθεση που ζητά ο προπονητής. Κυρίως όμως το πρωτάθλημα θα στο δώσουν τα οχτάρια σου. Εκεί που με το Γάλλο θα είχες ανέβει σκαλί. 

Συμπερασματικά, ο προπονητής θα βελτιώσει και θα δώσει ταυτότητα στην ομάδα. Χωρίς τα υλικά όμως η βελτίωση θα έχει ταβάνι. Είναι κρίμα να μην τον βοηθήσουν

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο Μιλόγεβιτς πάντως μου δίνει την εντύπωση ότι κανει συστηματική δουλειά ενώ και οι μεταγραφές που ζητάει είναι όλες σε θέσεις που χρειαζόμαστε ενίσχυση. Ας ελπίσουμε να τον βοηθήσει η διοίκηση βέβαια.   

Link to comment
Share on other sites

Αν ο Μπακακης ήταν καινούργιος θα λέγαμε ότι πήραμε ωραιο δεξιό μπακ.

Γενικά κανένα συμπερασμα από τα φιλικα για μένα.

Μονο καναν νεο παίκτη θα σχολιάσω.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον μόνο ο τερμας είναι καινούργιος τα μόνα συμπεράσματα που ίσως βγάλουμε αφορούν τον προπονητή.

Link to comment
Share on other sites

Προπονητική εμφανιση Nike >>>>>>>> κανονική εμφανιση Capelli 

 

αποψη μου 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Προπονητική εμφανιση Nike >>>>>>>> κανονική εμφανιση Capelli 

 

αποψη μου 

Εννοείται, εμένα θα μου αρεσε και για επίσημη με ένα μαύρο σορτς, δεν είναι άσχημη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή α ημίχρονο είδα μονο κανα δεκάλεπτο πώς φάνηκε ο Στάνκοβιτς; Νορμαλ για πρώτη εμφανιση; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Επειδή α ημίχρονο είδα μονο κανα δεκάλεπτο πώς φάνηκε ο Στάνκοβιτς; Νορμαλ για πρώτη εμφανιση; 

Έκανε μια ωραία απόκρουση σε ένα σουτ εκτός περιοχής και φαίνεται ψύχραιμος και με τη μπάλα στα πόδια 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που διακρινω με την πρωτη ματια ειναι η μαεση πασα και οχι το κρατημα απο τον Μανταλο. Δινει την μπαλα με την μια ,

Γενικα τρεχει η μπαλα δεν ειναι στατικη

Link to comment
Share on other sites

Φοβερή επέμβαση Λατσι.

 

Γενικά υπάρχει κίνηση και συγχρονισμός στις γραμμές μακάρι να έχει διάρκεια και μακάρι να φέρουν παίκτες με ποιότητα στα γνωστά κενά (ακραία μπάκ,στόπερ,χαφ,φορ,εξτρέμ).

Το ότι γίνεται δουλειά από το προπονητή δεν σημαίνει ότι πρέπει να γίνουν εκπτώσεις στις ανάγκες του ρόστερ.

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Hoffman21 said:

Έκανε μια ωραία απόκρουση σε ένα σουτ εκτός περιοχής και φαίνεται ψύχραιμος και με τη μπάλα στα πόδια 

Είδα την απόκρουση και το γκολ.

Οκ καλη απόκρουση, αλλά στο γκολ ισως έπρεπε να βγει με γροθιές. Όχι ότι έφταιγε αποκλειστικα, απλά λεω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×