Jump to content

Ζέεφελντ-Καλοκαίρι-Μπυραρίες 14-0


George_D
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Hoffman21 said:

Τσιντωτας φαίνεται πως έχει μεγάλη ανασφάλεια με τον καινούργιο τέρμα που πήραμε, αβίαστα λάθη, ότι πάει μέσα γράφει παραλίγο να το φάει τώρα, πριν λίγο χωρίς πίεση πέταξε τη μπάλα πλάγια.. ίσως έκαναν λάθος που δεν κράτησαν Αθανασιάδη για πάγκο.

Σιγά μην φταίει η έλευση του τέρματος. αυτός είναι .

Link to comment
Share on other sites

Αυτά με τις εμφανίσεις προσωπικά δεν μου λένε τίποτα. Εγω προσωπικά βλέπω ιδέες, σχηματισμούς, πειραματισμούς, κομπίνες σε στημένα κλπ. Αυτό που δεν κρύβεται με τίποτα είναι το μέτριο ρόστερ. Εκτός απο 6-7 βασικούς η ΑΕΚ έχει ανάγκη απο έτοιμους παίχτες. Η ΑΕΚ Β έρχεται την κατάλληλη στιγμή. Ραντόνια, Σαμπα, Μαχαίρας, Ρουκουνάκης, Κοσίδης, Χριστόπουλος, Σαρδέλης, κάτι δανεικοί που είχες δεξια και αριστερά, πρέπει να πάρουν αγωνιστικά λεπτά και ρυθμό για να αποδείξουν αν μπορούν. Κομβικής σημασίας η επιλογή προπονητή για την ΑΕΚ Β οπου για μένα θα πρέπει να επιλέξει ο Μιλόγεβιτς κάποιον δικό του ώστε να δουλεύει η Β ομάδα με την ίδια φιλοσοφία. 

Ο πάγκος της ομάδας πρέπει να γεμίσει με εμπειρία και προσωπικότητα. Πχ πίσω απο τον Καρίμ και τον δεύτερο επιθετικό που θα έρθει, θες τρίτο φορ που να βολεύεται με τον πάγκο, να είναι ιδανικά πάνω απο 30, να έχει διαφορετικά χαρακτηριστικά απο τους υπάρχοντες και να έχει καλή επαφή με τα δίχτυα. Προσωπικά θα επέλεγα ένα χτικιό, με όγκο για τις πολυπρόσωπες άμυνες. Το ίδιο και σε άλλες θέσεις. 

Ενα το συμπερασμα. ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ. 

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zara said:

Γόνατα κοντής, περνάνε.

Γόνατα Χρήστος Κόντης, μπορει και όχι. Περνάμε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Geologos said:

Γόνατα Χρήστος Κόντης, μπορει και όχι. Περνάμε.

Αφού δεν έχει τα γόνατα του Πλατέλα, πάλι καλά.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zara said:

Είδατε πεπόνι και γίνατε τυρέμποροι.

Πες τα Ζάρα μου με τους ασεβαστους

Link to comment
Share on other sites

Καμμια γνωμη για τα φιλικα,μετα τον 5ο επισημο αγωνα θα εκφερω γνωμη.

Μεχρι τοτε παω με το πιθανοτερο σεναριο οτι προπονητης και παικτες που πηρε ο μελισσανιδης ειναι γτπ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα φιλικά είναι μόνο για τους προπονητές για να δουν αν κάνουν οι παίκτες αυτά που ζητάει. Για εμάς δεν περιμέναμε το φιλικό για να δούμε ποιοι κάνουν και ποιοι δεν κάνουν. 

Τώρα στα σοβαρά. Το σορτσάκι της Nike λίγο μπασκετικό δεν ήταν με τόσο μηκος που είχε? 

Link to comment
Share on other sites

Oσοι είδαν το ματς ο Σακχοφ τελικά έπαιξε όπως στη διάταξη ή πιο μπροστά? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, George_D said:

Oσοι είδαν το ματς ο Σακχοφ τελικά έπαιξε όπως στη διάταξη ή πιο μπροστά? 

Εκεί έπαιξε Τζορτζ. Εξάρι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, George_D said:

Oσοι είδαν το ματς ο Σακχοφ τελικά έπαιξε όπως στη διάταξη ή πιο μπροστά? 

Επειδή το βλέπω τώρα ( είδα τα πρώτα δέκα λεπτά το απόγευμα) Κατά κανόνα ναι αλλά ήταν και λίγο ρευστό κιόλας δλδ έκανε κίνηση μπροστά και τη θέση του την έπερνε είτε γαλανό είτε σιμανσι αλλά για λίγο μέχρι να επιστρέψει. Το ίδιο με σιμανσι γαλανό που λαλλαζαν πλευρά. Ο σιμανσι μεν έπαιζε κάθετα μέχρι το κόρνερ ενώ ο γαλανό πήγαινε προς το άξονα. Νομίζω ότι πιο σωστά τακτικά σε αυτό που ζητάει ο Σέρβος ήταν ο σιμανσι που έκανε το ίδιο σε όποια πλευρά ήταν. Ο γαλανό δυσκολεύοταν να ανέβει μέχρι το κόρνερ και έμενε στον άξονα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AG21 said:

Επειδή το βλέπω τώρα Κατά κανόνα ναι αλλά ήταν και λίγο ρευστό κιόλας δλδ έκανε κίνηση μπροστά και τη θέση του την έπερνε είτε γαλανό είτε σιμανσι αλλά για λίγο μέχρι να επιστρέψει. Το ίδιο με σιμανσι γαλανό που λαλλαζαν πλευρά. Ο σιμανσι μεν έπαιζε κάθετα μέχρι το κόρνερ ενώ ο γαλανό πήγαινε προς το άξονα. Νομίζω ότι πιο σωστά τακτικά σε αυτό που ζητάει ο Σέρβος ήταν ο σιμανσι που έκανε το ίδιο σε όποια πλευρά ήταν. Ο γαλανό δυσκολεύοταν να ανέβει μέχρι το κόρνερ και έμενε στον άξονα. 

Τώρα είδα το γκολ του αλμπανη και ήταν η πρώτη φορά που ο γαλανό έκανε τη κάθετη κίνηση στα πλάγια που έκανε ο σιμανσκι από την αρχή και βγήκε η πάσα στο μανταλο που ήρθε και το γκολ από το αλμπανη που είχε μπει σαν φορ από δεξιά. 

Link to comment
Share on other sites

https://www.soccercoachingpro.com/4-1-4-1-formation/ έτσι κ αλλιώς είμαστε προπονητές από... γεννησιμιού μας, διαβάζεται κ χαλαρά στην παραλία έχοντας ποτήρια από σφηνάκια 'η κεφτεδάκια. ότι μπορεί ο καθένας. Καταλαβαίνεις κυρίως γιατί πχ θέλει τον Λε Ταλέκ κ τον Εντσαμ... γιατί δέχτηκε τον Τζαβέλλα, τι επιθετικό χρειάζεται, τι μπακ, τι εξτρεμ κλπ κλπ . Από εκεί μπορεί να παίξει κ το 4-2-3-1. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, billy21 said:

https://www.soccercoachingpro.com/4-1-4-1-formation/ έτσι κ αλλιώς είμαστε προπονητές από... γεννησιμιού μας, διαβάζεται κ χαλαρά στην παραλία έχοντας ποτήρια από σφηνάκια 'η κεφτεδάκια. ότι μπορεί ο καθένας. Καταλαβαίνεις κυρίως γιατί πχ θέλει τον Λε Ταλέκ κ τον Εντσαμ... γιατί δέχτηκε τον Τζαβέλλα, τι επιθετικό χρειάζεται, τι μπακ, τι εξτρεμ κλπ κλπ . Από εκεί μπορεί να παίξει κ το 4-2-3-1. 

https://www.soccercoachingpro.com/holding-midfielder/ κ εδώ πόσο σημαντικός είναι το 1 μπροστά από τους 2 κεντρικούς αμυντικούς. Πρέπει να αποκτηθεί παίκτης που θέλει ο προπονητής κ στο 6 κ στο 8 .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AG21 said:

Τώρα είδα το γκολ του αλμπανη και ήταν η πρώτη φορά που ο γαλανό έκανε τη κάθετη κίνηση στα πλάγια που έκανε ο σιμανσκι από την αρχή και βγήκε η πάσα στο μανταλο που ήρθε και το γκολ από το αλμπανη που είχε μπει σαν φορ από δεξιά. 

Ωραίο γκολ αλλά καλά είναι να μην γραφτεί σε κάνα 365 "φαση από το μέλλον της ΑΕΚ" όπως είχε γραφτεί κάτι τετοιο επί Καρντοσο με ένα γκολ που είχαμε βάλει σε φιλικό με την Λαμία νομίζω και όλοι είδαμε τι και πως μετά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να βγάλεις πολλά συμπεράσματα από τα φιλικά ειδικά απέναντι σε μια ολλανδίκή ομάδα που τις γλενταει ο Παυλίδης και ο γιακουμης. 

Φυσικά κάποιες ατομικές παρατηρήσεις μπορείς να κάνει όπως 1. Αυτός ο ρουκουνακης φαίνεται καλή πάστα ποδοσφαιριστη. Η κάθετη που έβγαλε δείχνει ότι δικαίως ακούγεται σαν το nextbigthing. Μπαίνει στα ραντάρ. 

2. Ο ανσαριφαρτ δεν κολλάει στο τρόπο παιχνιδιού που θέλει ο Σέρβος. Θα το επαναξιολογησουμε. Αντίθετα ο αραουχο φαίνεται ταμάμ. 

3. Ο τανκοβιτς πάλι μόνο στο 4-4-1-1 πίσω από το φορ φαίνεται να είναι χρήσιμος. Στα πλάγια δεν έψαχνε συνεργασίες αλλά να τελειώσει τις φάσεις μόνος του 

Πολλοί παίκτες φάνηκαν με βαριά πόδια ειδικά αυτοί με πιο μεγάλα σκαριά. 

Το ροστερ αποτελείται με μερικούς παικτες για ΑΕΚ και με πολλούς για ΑΕΚ Β που θέλουν ποδοσφαιρικά λεπτά στα πόδια τους και εμπειρίες. 

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο @billy21, διαβασα το πρώτο και θα διαβασω και το δευτερο. Στο μυαλο μου μου είχε καρφωθεί για καποιο λογο ο Ζιλμπέρτο Σιλβα ως τύπος παίκτη που θέλουμε εκει.

Το θέμα ειναι κανεις στο ρόστερ δεν ειναι τέτοιος. ο Σιμοες δεν μπορει να παίξει εκει(θα μπορούσε να παρει ματς πιο μπροστα αν μεινει και αν ζει), ο Γαλανοπουλος και ο Σιμανσκι σιγουρα οχι, και ο Σαχοφ μου φαινεται πολύ σοφτ για κατι τετοιο. Εγώ αυτον τον holding mf τον θέλω και ψηλο και δυνατο κεφαλοσφαιριστή, να κερδίζει αερομαχιες στο κέντρο συνέχεια.

βεβαια αν δεν ολοκληρωθει σε μεγάλο βαθμό το ρόστερ αμεσα μας βλέπω να λέμε οτι παιζουμε 4-1-4-1 αλλα στην πραγματικότητα να παίζουμε ενα μπαγεβιτσοειδες 4-1-5 στην Ελλάδα και να φεύγουν μπινελίκια για τον καθε μαλακα ξεχασμένο και τον Νοεμβρη να αναρωτιόμαστε "μα γιατι δεν αλλαζει κατι ο Μιλογεβιτς" "και τι σκατα τους δειχνει στην προπονηση"

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, AG21 said:

Δεν μπορείς να βγάλεις πολλά συμπεράσματα από τα φιλικά ειδικά απέναντι σε μια ολλανδίκή ομάδα που τις γλενταει ο Παυλίδης και ο γιακουμης. 

Φυσικά κάποιες ατομικές παρατηρήσεις μπορείς να κάνει όπως 1. Αυτός ο ρουκουνακης φαίνεται καλή πάστα ποδοσφαιριστη. Η κάθετη που έβγαλε δείχνει ότι δικαίως ακούγεται σαν το nextbigthing. Μπαίνει στα ραντάρ. 

2. Ο ανσαριφαρτ δεν κολλάει στο τρόπο παιχνιδιού που θέλει ο Σέρβος. Θα το επαναξιολογησουμε. Αντίθετα ο αραουχο φαίνεται ταμάμ. 

3. Ο τανκοβιτς πάλι μόνο στο 4-4-1-1 πίσω από το φορ φαίνεται να είναι χρήσιμος. Στα πλάγια δεν έψαχνε συνεργασίες αλλά να τελειώσει τις φάσεις μόνος του 

Πολλοί παίκτες φάνηκαν με βαριά πόδια ειδικά αυτοί με πιο μεγάλα σκαριά. 

Το ροστερ αποτελείται με μερικούς παικτες για ΑΕΚ και με πολλούς για ΑΕΚ Β που θέλουν ποδοσφαιρικά λεπτά στα πόδια τους και εμπειρίες. 

Ο Ρουκουνακης πρέπει να δουλέψει στην τακτική. Πρέπει να μάθει ποτε πιέζουμε ψηλά, ποτε κρατάμε απόσταση, ποτε ντουμπλάρουμε αντίπαλο και κυρίως πως κρατάμε τη θέση μας και δεν πέφτουμε καμικάζι σε όλες τις μπάλες. Μέσα στο παιχνίδι δεν κυνηγάμε τη μπάλα σαν να παίζουμε κορόιδο, έχουμε χώρο ευθύνης. Αλλιώς καταλήγουμε να τρέχουμε σαν χαζοί δεξιά αριστερά κυνηγώντας τα τρίγωνα του αντιπάλου και αφήνοντας κενά στη θέση μας. Έχει πολύ δουλειά το παλικάρι. Έχει στοιχεία αλλά θέλει αγωνιστικά λεπτά σε επαγγελματικό επίπεδο 

Link to comment
Share on other sites

Είδα μόνο στιγμιότυπα.

Δεν μου άρεσε το γκολ από στημένο.
Ελπιζω να το δουλέψει ο κόουτς.

Δυο ερωτήσεις σε όσους το ειδαν:

Στνκοβιτς, τι λέει με την μπάλα στα πόδια?

Ξεχώρισε κάποιος από τους μικρούς?

 

Link to comment
Share on other sites

365

Φτιάχνει ομάδα, χρειάζεται επιπλέον ποιότητα

 

λιγη ποιοτητα ακομα θεμε παιδια 😄

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, agelos said:

Είδα μόνο στιγμιότυπα.

Δεν μου άρεσε το γκολ από στημένο.
Ελπιζω να το δουλέψει ο κόουτς.

Δυο ερωτήσεις σε όσους το ειδαν:

Στνκοβιτς, τι λέει με την μπάλα στα πόδια?

Ξεχώρισε κάποιος από τους μικρούς?

 

ψυχραιμος ειναι η απαντηση με σωστα διωξιματα. Απο τους μικρους Λατσι και Μιται και κατι εκανε ο Μαχαιρας.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×