Jump to content

Στα Τούνελ της Ετζίαν και της ΟΠΑΠ αρίνα..


Stylianopoulos
 Share

Recommended Posts

Η ομάδα θέλει εναν παίκτη σαν τον Βάργκας (όχι τον Βαγγο, τον Ρολαντ), έναν πραγματικά τεράστιο χάφαρο που να είναι καλός και μπροστά και να κόβει και να κουβαλάει και την μπάλα και εναν αριστερό μπάκ ανθρωπο.

Και να μην κοιτάει στην αγορά των ελευθερων μην του γαμήσω, που δεν προπονούνται εδώ και ποσο καιρο. Πανε σκαστα στις ομάδες, 20 μύρια πήρες απο την ομάδα για το γήπεδο που θα σου αποφέρει λεφτά στην τσέπη σου. Αλλιώς όταν πουλήσεις το πακέτο, τα λεφτα στο ταμείο.

Εχει γίνει πολύ επιθετικός ο τόνος μου τελευταία, τα έχω πάρει α λα @mobster21

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

και 3 παικταραδες να φερει, πρωταθλημα δεν παιρνεις. ρεαλιστικος στοχος η 2η θεση και διαφορα μικροτερη των 10 βαθμων απο τον πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως φαίνεται ότι πρώτος στόχος είναι ο φαλκε και επειδή φοβούνται μην στραβώσει λένε για ένα φανταστικό παίκτη φίλο σαν πρώτο στόχο. Είναι στραβό το κλίμα και φοβούνται για ένα άλλο επικοινωνιακο φιάσκο. Εκτος και αν όντως έχουν βρει κάτι συμπαθητικο και η τιμή κάνει τη διαφορά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

O Φάλκε μας λένε ότι έκλεισε ουσιαστικά. Για να δούμε, τι θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Ιστορικό τραυματισμών έχει άρα το προφίλ του ταιριάζει στην ΑΕΚ . Απο εκει και πέρα πολυθεσίτη το λές άλλα 10άρι αν και είναι παικταράς.

 

 

 

 

 

ScreenHunter 41.png

ScreenHunter 40.png

Link to comment
Share on other sites

καταρχην αν κλεισει, μας μπερδεψε ο Κεφτες χωρις λογο. ισως επικοινωνιακο της ΠΑΕ οπως ειπατε.

 

κατα δευτερον για τους τραυματισμους οκ, ελπιζουμε να μην τους ξαναβγαλει.

 

ενα θεμα παντως ειναι οτι οπως βλεπω τις θεσεις που παιζει, ειναι οτι δεν παιζει συνηθως δεκαρι, αρα δεν χωραει ευκολα μαζι με Γκαρσια και Αμραμπατ. Εκτος αν παιξει δεκαρι ο τελευταιος.

Γενικα παλι θα φαμε Μανταλο στην μαπα μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν εχει κλεισει

 

Ο μάνατζερ του Ιάγκο Φάλκε, Μίρκο Λεβάτι επιβεβαίωσε στο Gazzeta ότι ΑΕΚ και Τορίνο είναι σε διαπραγματεύσεις, χωρίς ωστόσο να υπάρχει επίσημη προσφορά από πλευράς Ένωσης για την απόκτηση του 31χρονου Ισπανού μεσοεπιθετικού.
 
 

Από το Gazzetta ενημερωθήκατε ότι η ΑΕΚ βρίσκεται σε επαφές τόσο με την Τορίνο, την ομάδα που ανήκει ο Ιάγο Φάλκε, όσο και με τον ίδιο τον ποδοσφαιριστή για το ενδεχόμενο συνεργασίας τους.

Iταλικά δημοσιεύματα αναφέρουν από το πρωί της Τετάρτης (25/08) πως η ΑΕΚ έχει έρθει σε οριστική συμφωνία με την Τορίνο για τα δικαιώματα του Ισπανού άσου, Ιάγο Φάλκε.

 
 

Ωστόσο, κάτι τέτοιο φαίνεται πως δεν ισχύει καθώς σύμφωνα με τον μάνατζερ του παίκτη, οι δύο πλευρές βρίσκονται ακόμα σε διαπραγματεύσεις. Μάλιστα, μιλώντας στο Gazzetta, o Μίρκο Λεβάτι ανέφερε ότι ο Ιάγο Φάλκε βλέπει με καλό μάτι την μετακίνησή του στην ΑΕΚ, ωστόσο περιμένουν την επίσημη πρόταση της Ένωσης, για να προχωρήσουν οι διαδικασίες.

«Δεν υπάρχει ακόμα κάποια επίσημη πρόταση από την ΑΕΚ για τον Φάλκε. Ο παίκτης ενδιαφέρεται για την ΑΕΚ και του αρέσει να αγωνιστεί με τη φανέλα της. Απλά περιμένουμε την πρόταση. Για την ώρα βρισκόμαστε σε διαπραγματεύσεις», ανέφερε χαρακτηριστικά.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα στατιστικά του είναι εξαιρετικά πριν τους τραυματισμούς, αν είναι υγιείς λογικά κάνει την διαφορά στην Ελλάδα, είναι και σε σχετικά καλή ηλικία. 

Link to comment
Share on other sites

Σήριαλ και αυτό αλλά θεωρώ ότι θα έρθει ο παίχτης γιατί δεν υπάρχουν και χρονικά περιθώρια. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Φάλκε αν δεν βγάλει τραυματισμούς θα είναι ο καλύτερος παίκτης της Λίγδας σε ποιότητα, δεν ξέρω ο εξτρεμ που πήρε ο γαύρος μόνο αν είναι καλύτερος. Αναμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Φέρε ενα χαφ ρε να δούμε προκοπή. Αμα θές να σου βγει φθηνά, φέρε έστω Jessie Flemming. Οχι τρελή δύναμη, αλλα πιο πολλά κιλά αρχίδια απο μανταλο.

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν βλεπω σε αυτα τα παιχνιδια πανω απο 76 overall, τους θεωρω καλες μεταγραφες

 

Φαλκε

https://www.pesmaster.com/es/iago-falque/pes-2021/player/63322/

https://www.futhead.com/21/players/1086/iago-falque-silva/

 

 

Αμραμπατ

https://www.pesmaster.com/noureddine-amrabat/pes-2021/player/36967/

https://www.futhead.com/21/players/734/nordin-amrabat/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Αν δεν είχε ιστορικό τραυματισμών, δεν θα ερχόταν σε εμάς" 

Κλασικά εικονογραφημενα 

Πάμε παρακάτω... 

Είναι τεράστιο ρίσκο να δίνεις νέες προκλήσεις στο ιατρικό τιμ μας. 

Να θυμίσω ότι ο μάγος της φυλής του χρόνου θα μπαίνει στα 74. Σε αυτή την ηλικία δεν χειρουργείς, ούτε εποπτεύεις. Ψαρεύεις ανοικτά των Σπετσών 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Τσιγκρίνσκι της επιθετικής μας γραμμής. Και δώσε συνεντεύξεις από τότε που ήταν έτοιμος να γαμήσει το σύμπαν.

Μακάρι να πιάσει αλλά εγώ σημειώνω άλλο ένα ΡΙΣΚΟ. 

Από εκεί που ξεκινήσαμε με παίχτες που ξέρεις τί θα πάρεις καταλήξαμε για ακόμα μια φορά σε στοιχήματα. Πέρυσι μας βγήκε το 1 στα 10. Και καταστρέψαμε μια ολόκληρη χρονιά. Ίσως και δύο. Ξανά τώρα πάλι τα ίδια. 

Θα τα πάρω.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, nikos said:

εγω οταν βλεπω σε αυτα τα παιχνιδια πανω απο 76 overall, τους θεωρω καλες μεταγραφες

 

Φαλκε

https://www.pesmaster.com/es/iago-falque/pes-2021/player/63322/

https://www.futhead.com/21/players/1086/iago-falque-silva/

 

 

Αμραμπατ

https://www.pesmaster.com/noureddine-amrabat/pes-2021/player/36967/

https://www.futhead.com/21/players/734/nordin-amrabat/

 

 

 

Νικο, επειδη παιζω πολυ φιφα, προσωπικα δεν εμπιστευομαι τα ρανκ και τις επι μερους δεξιοτητες που περιγραφονται στις καρτες των παικτων. Οι περισσοτερες ειναι πλασματικες σε μεγαλο βαθμο και μαλιστα μεταβαλλονται αναλογα με τη χρονικη εξελιξη του παιγνιδιου. Πχ ενας παικτης με ρανκ 80 τον Οκτωβρη , μπορει να καταληξει τον Μαη σε ρανκ 90..Βεβαια αυτο ισχυει για τους παικτες των μεγαλων ομαδων και οχι για τις μετριαντζες.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Στην περιπτωση φαλκε,η φραση "περναει ιατρικα τεστ και υπογραφει" ,ειναι σηριαλ πολλων επεισοδιων με αγνωστο τελος.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Νικο, επειδη παιζω πολυ φιφα, προσωπικα δεν εμπιστευομαι τα ρανκ και τις επι μερους δεξιοτητες που περιγραφονται στις καρτες των παικτων. Οι περισσοτερες ειναι πλασματικες σε μεγαλο βαθμο και μαλιστα μεταβαλλονται αναλογα με τη χρονικη εξελιξη του παιγνιδιου. Πχ ενας παικτης με ρανκ 80 τον Οκτωβρη , μπορει να καταληξει τον Μαη σε ρανκ 90..Βεβαια αυτο ισχυει για τους παικτες των μεγαλων ομαδων και οχι για τις μετριαντζες.

οκ, ειναι ενας μπουσουλας για το τι παιρνεις ομως.  μαζι με το transfermarkt, τις καρτρελες football manager και φυσικα κυριως το βιογραφικο του, καταλαβαινεις περιπου αν θεωρητικα ειναι καλος ή πεπονι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bad_habiT said:

Και μόνο από τη φάτσα εμένα μου κάνει...

Παίχτης που αν καταλάβει γρήγορα πόσο μπουρδελο είμαστε, το καλοκαίρι θα κάνει όργια πιωμένος στη Μύκονο 

Παιχταράς πάντως (κάποτε) 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

οκ, ειναι ενας μπουσουλας για το τι παιρνεις ομως.  μαζι με το transfermarkt, τις καρτρελες football manager και φυσικα κυριως το βιογραφικο του, καταλαβαινεις περιπου αν θεωρητικα ειναι καλος ή πεπονι.

 

 

Οντως ετσι ειναι..Προς το παρον εχω παρατησει τα ποδοσφαιρικα-ΑΕΚ ενεκα πεπροχωρημενης ηλικιας (ελοχευουν εγκεφαλικα,καταθλιψη..κλπ) και παιζω μονο φιφα21 που ακονιζει τα εγκεφαλικα κυτταρα, μεγιστοποιει τα ριφλεξ και προφυλασσει ως ενα βαθμο απο ανοια και αλτσχαημερ..

Link to comment
Share on other sites

Κατουνα καλό το φιφα ρε; έχω να παίξω από το 2018 που ήταν ωραίο. Τα υπόλοιπα από όσο έμαθα δεν ήταν τίποτα το ιδιαίτερο. Να περιμένω το 2022; 

Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2021 at 10:44 AM, Evolve said:

Τζαβέλας-Michelin μου χαλάνε το OCD.

 

Untitled.jpg

Θα έχει καλή χημεία στη φετινή ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από μεσοεπιθετικό, θες χαφ, θες αριστερό Μπακ, θες CB όλοι για βασικοί και όλοι παίκτες διαφοράς, οπότε υπάρχει δρόμος μέχρι να γίνει σοβαρή ομάδα αυτό το μπουρδέλο και εννοείται ερωτηματικό είναι και ο προπονητής.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×