Jump to content

Γαυροι Β-ΑΕΚ (4η αγωνιστική): 26/09/2021, 20:30, Novasports1


Guest tony_montana
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

38 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Χατζισαφί
      3
    • Μισελέν
      0
    • Βράνιες
      3
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      4
    • Γκαρσία
      1
    • Γέφτιτς
      0
    • Αραούχο
      26
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Mοχαμάντι
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Μιλόγεβιτς

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      36
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      1
    • Χατζισαφί
      0
    • Μισελέν
      2
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      1
    • Λε Ταλέκ
      3
    • Σιμάνσκι
      1
    • Τσούμπερ
      3
    • Γκαρσία
      11
    • Γέφτιτς
      2
    • Αραούχο
      0
    • Ανσαριφάρντ
      13
    • Σάκχοφ
      1
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Mοχαμάντι
      0


Recommended Posts

Έχω την εντύπωση ότι αμυντικά δεν έχουμε και τόσο καλό ροστερ. Όσο για το συνολικό ροστερ, η αξία του σύμφωνα με το transfermarkt φθάνει τα 45 εκατομύρια ενώ αυτό του παοκ τα 60 εκατομύρια και αυτό του ολυμπιακού τα 110 εκατομύρια, αν θυμάμαι καλά. Η διαφορά με τον παοκ δεν είναι τεράστια, ενώ αυτή η κοστολόγηση μπορεί ως ένα σημείο να είναι αυθαίρετη κτλ, αλλά σίγουρα δεν παίζαμε και με αντίπαλο με κατώτερο ροστερ, που θα μπορούσαμε να νικήσουμε εύκολα  μέσα στην έδρα του. Το πιθανότερο ήταν να χάσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Έχω την εντύπωση ότι αμυντικά δεν έχουμε και τόσο καλό ροστερ. Όσο για το συνολικό ροστερ, η αξία του σύμφωνα με το transfermarkt φθάνει τα 45 εκατομύρια ενώ αυτό του παοκ τα 60 εκατομύρια και αυτό του ολυμπιακού τα 110 εκατομύρια, αν θυμάμαι καλά. Η διαφορά με τον παοκ δεν είναι τεράστια, ενώ αυτή η κοστολόγηση μπορεί ως ένα σημείο να είναι αυθαίρετη κτλ, αλλά σίγουρα δεν παίζαμε και με αντίπαλο με κατώτερο ροστερ. 

Απλα φετος φεραμε στην αμυνα σοβαρους παιχτες και οχι απαραιτητα ποιοτικους. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Γενικα δεν αργει να γινουν κωλοχανειο τα αποδυτηρια μας

Δεν πιστεύεις ότι έχουμε μάχη δηλ στα αποδυτήρια. Εγώ το διαισθάνομαι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Δεν πιστεύεις ότι έχουμε μάχη δηλ στα αποδυτήρια. Εγώ το διαισθάνομαι.

Εγω βλεπω οτι και οι νεοι ειναι καχυποπτοι και οι παλιοι νιωθουν αδικημενοι και οι πιτσιρικαδες ριγμενοι και οι Βρανιες-Αραουχο που ξερουν τι και πως ειναι ουδετεροι. Και ολα αυτα επειδη ο Μιλογεβιτς δεν ειναι δικαιος. Γιατι ΟΚ να σαι μετριος κοουτς παει κι ερχεται να σαι αδικος ομως τιναζει την ομαδα στον αερα και αυτο μετα δεν μπορει να το μαζεψει ο Χ επομενος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Έχω την εντύπωση ότι αμυντικά δεν έχουμε και τόσο καλό ροστερ. Όσο για το συνολικό ροστερ, η αξία του σύμφωνα με το transfermarkt φθάνει τα 45 εκατομύρια ενώ αυτό του παοκ τα 60 εκατομύρια και αυτό του ολυμπιακού τα 110 εκατομύρια, αν θυμάμαι καλά. Η διαφορά με τον παοκ δεν είναι τεράστια, ενώ αυτή η κοστολόγηση μπορεί ως ένα σημείο να είναι αυθαίρετη κτλ, αλλά σίγουρα δεν παίζαμε και με αντίπαλο με κατώτερο ροστερ. 

Σαν μονάδες δεν έχεις θέματα ακόμα. 

Ο Βράνιες χθες σε μια φάση του κατέβασε την μπάλα ο Σφιντερσκι και του πήρε ένα φάουλ, ο δε Τζαβέλλας που έκανε 2 καλά λάθη, είναι τόσα όσα κάνει ο Σβάρνας σε 3 δευτερόλεπτα. 

Το πρόβλημα στην άμυνα είναι η ομαδική λειτουργία της το οποίοι είναι θέμα δουλειάς που αποδεδειγμένα πλέον ο Σέρβος δεν κάνει. 

Το πέναλτι του βου που ξεκινάει από αδιανόητη μαλακία του Γκαρσία, στην εξέλιξη του δεν είναι τίποτε άλλο πέρα από ένα απλό, παιδικό 1-2 μεταξύ Μπίσεσβαρ και Σφιντέρσκι με 5-6 δικούς μας να κοιτάνε και μόνο τον Γάλλο να βλέπει τη μαλακία και να πέφτει άγαρμπα να διορθώσει. 

Δλδ δε δουλεύεις καν τέτοιες άμυνες, ενδεχομένως γιατί δεν μπορείς καν να τις προσομοιάσεις στην προπόνηση σου γιατί και στο επιθετικό κομμάτι είσαι ακόμα πιο αδούλευτος. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
2 minutes ago, billy21 said:

Δεν πιστεύεις ότι έχουμε μάχη δηλ στα αποδυτήρια. Εγώ το διαισθάνομαι.

Εννοείται πως ότι υπάρχει και φαίνεται από τις αλλαγές και την σύνθεση της αποστολής. 

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΕΤΌΝ ΑΡΜΈ το Τζαβέλας - Βρανιες, δε τολμάει να σπάσει το δίδυμο ο προπονηταρας. Μόνο σε κανέναν αγώνα κυπέλλου θα κάνει καμιά δοκιμή ή αν υπάρχουν απουσίες από κάρτες/τραυματισμους

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brom21 said:

Απλα φετος φεραμε στην αμυνα σοβαρους παιχτες και οχι απαραιτητα ποιοτικους. 

Απο τον οφη φάγαμε 3 σε 12 λεπτά, από ιωνικο και λαμια στην έδρα μας  δεν φάγαμε λόγω τυχης, το να φάμε 2 στην Τούμπα, και να κινδυνεύσουμε να φαμε και άλλα  δεν το λες και απιθανο σενάριο. Νομίζω ότι ήταν υπερβολική η αισιοδοξία που υπηρχε. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kostas21 said:

 

ΝΥΣΑΦΙ εγω λεω με τους ΛεΤαλεκ, τους Μοραν, τους Κρισιτιτς κ Σακχωφ κ τον καθε ΛΟΓΗΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.

 

Κλάσεις ανώτεροι όλοι από τον ΑΡΧΗΓΟ. 

 

Link to comment
Share on other sites

Το ρόστερ έτσι όπως το βλέπω ατομικά είναι οκ, υπάρχουν δύο τρανταχτά κενά στο κέντρο της άμυνας και στα χαφ, θέλει χρόνο να δέσει και προπονητή ικανό να το πετύχει και να μπορεί να κουκούλωσει τα κενά που υπάρχουν. 

Το υλικό πάντως είναι για μια καλή χρονιά, δεν ξέρω εάν είναι για τίτλο αλλά σίγουρα μπορεί να πετύχει πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Hades said:

ΜΠΕΤΌΝ ΑΡΜΈ το Τζαβέλας - Βρανιες, δε τολμάει να σπάσει το δίδυμο ο προπονηταρας. Μόνο σε κανέναν αγώνα κυπέλλου θα κάνει καμιά δοκιμή ή αν υπάρχουν απουσίες από κάρτες/τραυματισμους

Καλα ετσι ηταν μπετο και ο Ανεστης μεχρι που τον γαζωσε στα καντηλια ο Ογκνιεν. Χτες εψελνε τον Κιτσο σε ολο το ματς, αν ο Μιλογεβιτς δεν μπορει θα τον καθαρισει τον βλακα ο Ογκνιεν.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
2 minutes ago, Kostas21 said:

Του λειπαν 6 βασικοι, οποτε επαιζες με αντιπαλο με κατωτερο ροστερ.

Το οτι δεν διεσπασες τα χαφ του, ειναι καθαρα δειγμα κακης τακτικης. ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΜΑΤΣ, δεν μπορεσες ΠΟΤΕ να προχωρησεις απο τον αξονα.

Να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα. Σημερα η ΑΕΚ σαν οργανισμος θα επρεπε να ειναι σε mode ΔΙΩΞΤΕ ΤΟ ΜΑΛΑΚΑ ΧΘΕΣ, κ δεν κουνιεται φυλλο.

Αυτος ο Παναγιωταρας ειναι στην ομαδα απο εποχες πεσαδας. ΦΤΑΝΕΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΗ ΜΟΥ.

Τελικα ενα ειναι το ζητουμενο. Αλλαγη διοικησης. Δε γινεται τοσα χρονια, να ζηταμε διαφορετικο αποτελεσμα.

Ενα καλοκαιρι ολοκληρο πηραν 14 παικτες κ δεν φερανε ΕΝΑ ΧΑΦ εκτος απο τον Λε Ταλεκ, που τον παρουσιασαν σαν αδικημενο Ντεσαμπς.

ΝΥΣΑΦΙ εγω λεω με τους ΛεΤαλεκ, τους Μοραν, τους Κρισιτιτς κ Σακχωφ κ τον καθε ΛΟΓΗΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.

Ενα Μιτσελ εφερε ΔΑΝΕΙΚΟ ρε καποτε ο Αδαμιδης με τον Χιμενεθ, κ εβαζε γκολ απο τη Σεντρα κ μαζι με τοΝ Ντιοπ κανανε πλακα στον μπαογκ με βιερινια στα ντουζενια του κ Παμπλο Γκαρσια.

Φ Τ Α Ν Ε Ι με την παοκοποιηση της ΑΕΚ. ΦΤΑΝΕΙ.

Και πως θα γίνει αυτό; 

Εδώ παίζουν μπουνιές στην εξέδρα αν θιχτεί ο κυπελλοκουβαλητης, οργανωμένοι παλαίμαχοι και αρδ στηρίζουν ως κόρη οφθαλμού τον μπάρμπα. Πως θα γίνει αυτό(που συμφωνώ απόλυτα και γω) ; 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μιλόγεβιτς πρέπει να φύγει τώρα, αλλά αφού θα μείνει μέχρι το Αγρίνιο, όπου παίζει το κεφάλι του, θα πρέπει να πάρει ριζικές κ κάθετες αποφάσεις για την 11αδα που θα βάλει. Ο Μοχαμαντί μπορεί να τον βοηθήσει σε αυτό, γιατι του απελευθερώνει τον Χατζισαφί. Το θέμα είναι έχει τα μπαλάκια να ανακατέψει σύστημα κ 11αδα? Να σκουπίσει παίκτες, να κόψει κόσμο από την αποστολή να πετάξει κάποιους εκτός 11αδας?? Θα το ξαναγράψω εδώ, αν αμυντικά δεν την σφίξει την ομάδα θα φάμε περισσότερα στο Αγρίνιο από ότι στο Ηράκλειο. Το γράφω κ το υπογράφω αν κατέβουμε με 4-2-3-1 πάλι με τα ίδια χαφ στον ίδιο σχηματισμό, θα πρέπει οι Κονέ-Παπαδημητρίου να είναι στον δρόμο για ραντεβού με τον επόμενο προπονητή.

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο ματς, έχουν συμβεί τα εξης:

Ο Μπισεσβαρ έχει 1 βάλει γκολ, έχει κερδίσει 1 πέναλτι και έχει βγει 2 φορές στην πλάτη της άμυνας σε τετ α τετ, σε φάσεις οριακές των 20cm.

Ο τουρίστας στον πάγκο άραγε έχει αντιληφθεί τι συνέβη χτες;

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
3 minutes ago, Bukowski said:

Η φωτο Μισλεν ετσι στο ακυρο που ακριβως κολλαει; 

4895b1aac4b7cb08155334f9e3d55c10_813599.jpg

Λουπος, τσιλης, τσαταλης στις φώτο, δηλαδή enwsi. gr. Είδες την κριτική των παικτών στο site; κανονικό κάρφωμα μισελεν και γεφτιτς. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, agelos said:

Στο ίδιο ματς, έχουν συμβεί τα εξης:

Ο Μπισεσβαρ έχει 1 βάλει γκολ, έχει κερδίσει 1 πέναλτι και έχει βγει 2 φορές στην πλάτη της άμυνας σε τετ α τετ, σε φάσεις οριακές των 20cm.

Ο τουρίστας στον πάγκο άραγε έχει αντιληφθεί τι συνέβη χτες;

"Καναμε παιδαριωδη λαθη, δεν αξιζαμε την ηττα" δηλωσε.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Εγω βλεπω οτι και οι νεοι ειναι καχυποπτοι .....

Έβλεπα χτες το χάλι του Ζούμπερη και προσπαθούσα να "μπω" στο μυαλό του.

Σου λέει, ρε φίλε, ήρθα κάπου και με βλέπουνε όλοι σαν ξερολούκουμο.

Έκανα και τα ... μανατζερικά μου "να γραφτεί το όνομα μου στη φανέλα στα Ελληνικά" και τέτοια σαντιμεντάλ, όλα πρίμα.

Έπαιξα στην Κρήτη, το έφερα 0-3 και μετά μπήκανε κάτι αλληνοί που αντί να παίξουνε πασούλες να περάσει η ώρα να σηκωθούμε να φύγουμε, του γαμήσανε τη μάνα και το φέρανε Σοπαλία.

Μετά ήρθε μια Λαμία -πως τη λέγανε- και βάλαμε το τεμάχιο του αλκοολικού κι αντί να κλειδώσουμε το ματς πήγε ο Μεγάλος Αρχηγός κι έφερε 3-0 στο Γκαραβέλης - Μεγάλος Αρχηγός.

Τώρα εδώ πέρα ΤΙ θα μου ξημερώσει ΑΡΑΓΕ ?????

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Kostas21 said:

Του λειπαν 6 βασικοι, οποτε επαιζες με αντιπαλο με κατωτερο ροστερ.

Το οτι δεν διεσπασες τα χαφ του, ειναι καθαρα δειγμα κακης τακτικης. ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΜΑΤΣ, δεν μπορεσες ΠΟΤΕ να προχωρησεις απο τον αξονα.

Να ξεκαθαρισουμε καποια πραγματα. Σημερα η ΑΕΚ σαν οργανισμος θα επρεπε να ειναι σε mode ΔΙΩΞΤΕ ΤΟ ΜΑΛΑΚΑ ΧΘΕΣ, κ δεν κουνιεται φυλλο.

Αυτος ο Παναγιωταρας ειναι στην ομαδα απο εποχες πεσαδας. ΦΤΑΝΕΙ ΡΕ ΓΑΜΩΤΗ ΜΟΥ.

Τελικα ενα ειναι το ζητουμενο. Αλλαγη διοικησης. Δε γινεται τοσα χρονια, να ζηταμε διαφορετικο αποτελεσμα.

Ενα καλοκαιρι ολοκληρο πηραν 14 παικτες κ δεν φερανε ΕΝΑ ΧΑΦ εκτος απο τον Λε Ταλεκ, που τον παρουσιασαν σαν αδικημενο Ντεσαμπς.

ΝΥΣΑΦΙ εγω λεω με τους ΛεΤαλεκ, τους Μοραν, τους Κρισιτιτς κ Σακχωφ κ τον καθε ΛΟΓΗΣ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ.

Ενα Μιτσελ εφερε ΔΑΝΕΙΚΟ ρε καποτε ο Αδαμιδης με τον Χιμενεθ, κ εβαζε γκολ απο τη Σεντρα κ μαζι με τοΝ Ντιοπ κανανε πλακα στον μπαογκ με βιερινια στα ντουζενια του κ Παμπλο Γκαρσια.

Φ Τ Α Ν Ε Ι με την παοκοποιηση της ΑΕΚ. ΦΤΑΝΕΙ.

Ο παοκ τα τελευταία χρόνια, έχει πάρει την θέση  την παναθηναικου, σαν δεύτερη δύναμη. Η ΑΕΚ του Μελισσανίδη, είναι η τρίτη δύναμη, ελλείψει τέταρτης,προς το παρόν, και ένα επίπεδο κάτω από τις δύο πρώτες.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Στην εκπομπή του envwsi το βράδυ, ο τσαταλης ξανά είπε για ισορροπίες εντός αποδυτηρίων, αναφερόμενος σε  ροτα και Μήτογλου. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tony_montana said:

Στην εκπομπή του envwsi το βράδυ, ο τσαταλης ξανά είπε για ισορροπίες εντός αποδυτηρίων, αναφερόμενος σε  ροτα και Μήτογλου. 

 Θα την ακούσω την εκπομπή το βράδυ. Ωστόσο τι ισορροπίες εννοεί με τους  συγκεκριμένους  δύο?

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
Just now, Bluesman said:

 Θα την ακούσω την εκπομπή. Ωστόσο τι ισορροπίες εννοεί με τους  συγκεκριμένους  δύο?

Ρωτηθηκαν από ακροατές για την μη χρησιμοποιήση Μήτογλου και την απουσία του ροτα από την αποστολη. Επίσης, έγινε και αναφορα σε σχόλιο για τον σιμοες, ο οποίος, είπε ο τσαταλης ότι, είχε δηλώσει έτοιμος και πιο πριν αλλά ηταν θέμα Σέρβου για την χρησιμοποιήση του. 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Bluesman said:

Μια χαρά είναι ο Μισελέν παρότι είχαμε γράφει ότι αμυντικά δεν θα μπορούσε να είναι άριστος. Ο Χατζισαφί χθες ας πούμε ήταν καλός έναντι του Ζίφκοβιτς. Ο λόγος δεν είναι μόνο ότι έχει βελτιωθεί αλλά έχοντας μπροστά του τον Τσούμπερ, ακόμα και όταν δεν παίζει καλά, έχει πιο εύκολο έργο.

Ορίστε; 
 

Μιλαμε για αστείο παικτακι. Στο πρώτο γκολ τον κάνει γιο γιο γυρνάει κωλο και ανοίγει ποδι, στο δεύτερο κάνει ηλιθιο πεναλτυ.

Εμφανιση που θα ζήλευε και ο Μπακακης.

Και όχι, δεν θα υπερασπιστώ τον Γάλλο γιατί ο αντικαταστάτης του είναι ακόμα χειρότερος. Αυτά ειναι για όποιον παίρνει στα σοβαρα  τους σουβλακοφαγους.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, MITSAKLAS said:

Έχουνε πέσει τα μπακακοΑΡΔακια και τον ξεσκίζουνε. 

Από όλες τις κριτικές κρατάω αυτή του ένωσι.γρ:

Στη φάση του γκολ γίνεται ακριβέστατη περιγραφή του λάθους του, όταν για τον λατρεμένο τους Σβάρνα 4 χρόνια, που το κάνει μόνιμα αυτό, δεν έχει γραφτεί ποτέ λεπτομερώς η μαλακία που κάνει. 

Στο πέναλτι είναι ο μόνος που έχει πάρει χαμπάρι την κίνηση του Μπίσεσβαρ και όντως τον ανατρέπει άγαρμπα όταν οι υπόλοιποι μαρκάρουν με τη μάσκαρα τη Λανκόμ. 

7 χρόνια στην ομάδα ο Μπακακης, βγαλανε τα ματια μας πυων με τις σεντρες του και μια φορά στην κριτική δεν διαβάσαμε τέτοια εμετική περιγραφή περί κλαμμάτων. Αλλά επειδή το πάνε έτσι μαζι με το Σέρβο θα φάνε φάπες και αυτοί

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×