Jump to content

Γαυροι Β-ΑΕΚ (4η αγωνιστική): 26/09/2021, 20:30, Novasports1


Guest tony_montana
 Share

M.V.P.-Κόουτσινγκ-Βραβείο Μάνταλου  

38 members have voted

  1. 1. M.V.P.

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Χατζισαφί
      3
    • Μισελέν
      0
    • Βράνιες
      3
    • Τζαβέλλας
      0
    • Λε Ταλέκ
      0
    • Σιμάνσκι
      0
    • Τσούμπερ
      4
    • Γκαρσία
      1
    • Γέφτιτς
      0
    • Αραούχο
      26
    • Ανσαριφάρντ
      0
    • Σάκχοφ
      0
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Mοχαμάντι
      1
  2. 2. Κόουτσινγκ Μιλόγεβιτς

    • Καλό
      0
    • Μέτριο
      1
    • Κακό
      36
    • Φυσιολογικό
      1
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
      1
    • Χατζισαφί
      0
    • Μισελέν
      2
    • Βράνιες
      0
    • Τζαβέλλας
      1
    • Λε Ταλέκ
      3
    • Σιμάνσκι
      1
    • Τσούμπερ
      3
    • Γκαρσία
      11
    • Γέφτιτς
      2
    • Αραούχο
      0
    • Ανσαριφάρντ
      13
    • Σάκχοφ
      1
    • Τάνκοβιτς
      0
    • Σιμόες
      0
    • Mοχαμάντι
      0


Recommended Posts

Αν δεν μπορεί να φέρει άλλον προπονητή ο Μελισσανίδης και η γκλάβα του κόβει μέχρι εκεί που έχει δει , τότε ας φέρει τον Πογετ που δεδομενα θα στείλει στη δεύτερη ομάδα τον Πετράκη και την κλίκα του και αμα λάχει όταν πιεστεί θα μιλήσει με ονόματα και διευθύνσεις, απο δημοσιογράφους μέχρι Γιαννάκηδες και προέδρους

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

Αν δεν μπορεί να φέρει άλλον προπονητή ο Μελισσανίδης και η γκλάβα του κόβει μέχρι εκεί που έχει δει , τότε ας φέρει τον Πογετ που δεδομενα θα στείλει στη δεύτερη ομάδα τον Πετράκη και την κλίκα του και αμα λάχει όταν πιεστεί θα μιλήσει με ονόματα και διευθύνσεις, απο δημοσιογράφους μέχρι Γιαννάκηδες και προέδρους

Ο Πογετ δεν είχε κάνει αρχηγό τον Μάνταλο; Μπορεί να μην θυμάμαι καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα πει και τοτε, δε μπορω να καταλαβω πως παρουσιαστηκε τοσο καλη μεταγραφη ο Μισελεν. Αναπληρωματικος δεξιος μπακ-χαφ μιας καλης Γαλλικης ομαδας η οποια ψαχτηκε να τον πουλησει. Δεξιος μπακ επιπεδου β εθνικης Γαλλιας. Τιποτα περισσοτερο ο συγκεκριμενος και μας τον παρουσιασαν σαν μεταγραφαρα. Εδω και ο Λαλα που το 17 βγηκε ο καλυτερος δεξιος μπακ της Λιγκ 1, στον γαυρο δεν παιρνει καν χρονο συμμετοχης.

Σιγουρα ειναι καλυτερος απο τον Μπακακη αλλα μεχρι εκει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, nikos said:

Ορίστε; 
 

Μιλαμε για αστείο παικτακι. Στο πρώτο γκολ τον κάνει γιο γιο γυρνάει κωλο και ανοίγει ποδι, στο δεύτερο κάνει ηλιθιο πεναλτυ.

Εμφανιση που θα ζήλευε και ο Μπακακης.

Και όχι, δεν θα υπερασπιστώ τον Γάλλο γιατί ο αντικαταστάτης του είναι ακόμα χειρότερος. Αυτά ειναι για όποιον παίρνει στα σοβαρα  τους σουβλακοφαγους.

Καλά έχω καταλάβει  που το πας και δεν θα εμπλακώ στα ίδια.

Ωστόσο  δεν είδα να  εξυμνεί τον Χατζισαφι των 300 χιλιάδων που τα πήγε  άριστα με τον Ζιφκοβιτς.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brom21 said:

Εγω το ειχα πει και τοτε, δε μπορω να καταλαβω πως παρουσιαστηκε τοσο καλη μεταγραφη ο Μισελεν. Αναπληρωματικος δεξιος μπακ-χαφ μιας καλης Γαλλικης ομαδας η οποια ψαχτηκε να τον πουλησει. Δεξιος μπακ επιπεδου β εθνικης Γαλλιας. Τιποτα περισσοτερο ο συγκεκριμενος και μας τον παρουσιασαν σαν μεταγραφαρα. Εδω και ο Λαλα που το 17 βγηκε ο καλυτερος δεξιος μπακ της Λιγκ 1, στον γαυρο δεν παιρνει καν χρονο συμμετοχης.

Σιγουρα ειναι καλυτερος απο τον Μπακακη αλλα μεχρι εκει.

Βρε  συ ο Ολυμπιακός  έχει Μπα, Σισε, Καμάρα να πρωταγωνιστές ενώ ήσαν στην Β Γαλλίας.

Που το αφήσαμε?

Μόνιμα  μετακίνηση των γκολ ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βαρεθεί να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια ονόματα.

Τόσοι κανονικοί προπονητες στον κοσμο, αλλά εμείς εκεί, να ανακυκλωνουμε τα ονόματα του Πογετ και του Χιμένεθ.

Αιλαιως

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bluesman said:

Βρε  συ ο Ολυμπιακός  έχει Μπα, Σισε, Καμάρα να πρωταγωνιστές ενώ ήσαν στην Β Γαλλίας.

Που το αφήσαμε?

Μόνιμα  μετακίνηση των γκολ ποστ.

Μπα Σισε δε ξερω κατα ποσο ειναι καλυτεροι απο Βρανιες. Εχουν απλα βρεθει σε εναν Ολυμπιακο που εχει παιχταραδες στο κεντρο. Ετσι καλυπτονται και οι αμυντικες τους αδυναμιες. Στην αμυνα δε, ειχε και Σεμεδο-Σωκρατη και εναν πολυ καλο τερματοφυλακα, τον Σα. Ετσι τους βοηθησαν, απο τα 21-22 που τους εφερε και τωρα εχουν ανεβασει την τιμη τους κατακορυφα. Αμα ειχες και εσυ παιχτες επιπεδου Σα-Σωκρατη-Σεμεδο στην αμυνα, ο Μισελεν θα ηταν μια χαρα.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω ότι ο Λουτσέσκου ξεφτίλισε τα αφηγήματα περί μπατζετΌπως το έκανε ο Καρέρα. Όχι ότι δεν παίζουν ρόλο. Π.χ. το πρωτάθλημα δεν θα το πάρει ο ΠΑΟΚ που θα κάνει και γκέλες. Άλλωστε Αστέρας Τρίπολης και Παναιτωλικός τον απείλησαν πολύ περισσότερο από την ΑΕΚ ενώ και τα Γιάννενα απειλήθηκαν λιγότερο. Θα το παρει ο Ολυμπιακός

Ωστόσο όσοι μετρούσαν μπατζετ μας λένε ότι χθες ο Μπίσεσβαρ που ήταν στα αζήτητα της Κύπρου γλέντησε έναν σχετικά ακριβοπληρωμένο ημι-βασικό γάλλο μπακ. Δεν μας λένε όμως γιατί ο Χατζισαφί γλέντησε τον Ζίφκοβιτς και γιατί ο ΠΑΟΚ που η χθεσινή του ενδεκάδα με εξαίρεση έναν παίκτη ήταν χαμηλότερου κόστους, κέρδισε την ΑΕΚ. Ξαφνικά τα μπάτζετς δεν  παίζουν ρόλο; Ή υπάρχουν και πολλές άλλες παράμετροι;

Επιχειρήθηκε δε να μειωθεί ο Μισελεν με ένα κακό παιχνίδι με το αφήγημα της Β Γαλλίας όταν τρεις ερυθρόλευκοι έπαιζαν εκεί και πρωταγωνιστούν στον Ολυμπιακό. Αν ήταν τόσο καλοί δεν θα τους είχε πάρει η Λιόν που λεει ο λόγος;

Αν μία ομάδα δεν παρουσιάζεται στο 100% σε άτομα και σύνολο ή έστω στο 90%, η απόδοση των παικτών μειώνεται. Το είδαμε χθες και με τον Λιβάι Γκαρσία κλπ. Αν δεν παρουσιάζεται όπως έγραφα προφητικά, το -30 άντε να γίνει -20 από τον πρώτο. Τα έγραφα από καιρό, πως η ΑΕΚ θα βγει δεύτερη αν ο προπονητής πετύχει. Αν δεν πετύχει μπορεί να βγει και τέταρτη ακόμα και αν είχες π.χ. τον Εντσαμ.

Δεν περίμενα μέχρι στιγμής ο Μιλόγεβιτς να μη κάνει κάποιο μέτριο έργο. Ωστόσο δεν θα ακυρώσω μεταγραφές από ένα-δύο παιχνίδια.

Και αρέσει δεν αρέσει ο Λε Ταλεκ ήταν σχεδόν βασικός σε ομάδα της πρώτης οκτάδας του γαλλικού πρωταθλήματος, ο Μισελέν σίγουρα δεν έπαιζε στην...Β Γαλλίας. Μπορεί να μη πιάσουν όπως δεν έπιασε κάποτε ο Αρουαμπαρένα, αλλά τα συμπεράσματα θα βγουν στη συνέχεια για εμένα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bluesman said:

Καλά έχω καταλάβει  που το πας και δεν θα εμπλακώ στα ίδια.

Ωστόσο  δεν είδα να  εξυμνεί τον Χατζισαφι των 300 χιλιάδων που τα πήγε  άριστα με τον Ζιφκοβιτς.

 

Πού «το πάω»; Φοβάσαι ότι το πάω μην κατηγορήσω τον αγαπημένο σου στην διοικηση; 

Μην στεναχωριέσαι  δεν ασχολούμαι με αυτόν.
Εκτος αν εσυ είσαι που  έχεις μονίμως  τετοιες ανησυχίες γιατί αυτό βλέπω ότι είναι το θέμα σου τελικά.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brom21 said:

Μπα Σισε δε ξερω κατα ποσο ειναι καλυτεροι απο Βρανιες. Εχουν απλα βρεθει σε εναν Ολυμπιακο που εχει παιχταραδες στο κεντρο. Ετσι καλυπτονται και οι αμυντικες τους αδυναμιες. Στην αμυνα δε, ειχε και Σεμεδο-Σωκρατη και εναν πολυ καλο τερματοφυλακα, τον Σα. Ετσι τους βοηθησαν, απο τα 21-22 που τους εφερε και τωρα εχουν ανεβασει την τιμη τους κατακορυφα. Αμα ειχες και εσυ παιχτες επιπεδου Σα-Σωκρατη-Σεμεδο στην αμυνα, ο Μισελεν θα ηταν μια χαρα.

 

Διαφωνώ. Αυτοτελώς παίζουν καλά. Καλύτεροι του Βράνιες δεν είναι αλλά ο Βράνιες στην ΑΕΚ ήρθε με 3 κατοστάρικα την πρώτη φορά.

Εγώ δεν πιστεύω τόσο στα αφηγήματα περί χημείας, τα οποία στέκουν δευτερευόντως.

Π.χ. αρκετές φορές έπαιξαν επιτυχώς Σισε-Μπα ως δίδυμο.

Επιπλέον αυτοτελώς π.χ. ο Μπουχαλάκης έπαιζε καλά και όταν ο Γκιγιέρμε δεν ήταν καλός(Τότεναμ) ενώ ήταν ο μόνος καλός με την Γουλβς στην Αγγλία στο πρώτο εικοσάλεπτο όταν ο Ολυμπιακός είχε ξεκινήσει καλά. Επίσης και με εμάς επί Καρέρα ήταν ο κορυφαίος στο 0-0 και είχε περάσει και τον Μάνταλο σε φάση που έγινε ευκαιρία. Τα ίδια και ο Μασούρας, όταν έλειπε ο Ολυμπιακός ήταν πιο κακός.

Απλώς αυτοί οι παίκτες είναι καλοδουλεμένοι, έχουν θετικά στοιχεία και ο προπονητής βγάζει το 100% από όλους τους παίκτες. Είδα χθες τον Ολυμπιακό, ο Οντενκούρου ή όπως λέγεται ήταν κακός. Μάλιστα χάλασε και μία φάση και του φώναζε ο Μασούρας που δεν του έδωσε την πάσα για να προκύψει ευκαιρία για γκο.

Από την άλλη ο Μασούρας καθάρισε την μπουγάδα και η όλη λειτουργία της ομάδας των ερυθρολεύκων που είχε καλές αλληλοκαλύψεις δίνοντας την κατοχή στον Αστέρα Τρίπολης.

Για αυτό επιμένω και στην ΑΕΚ έχουμε παραδείγματα, Σάντος, Φερέρ, Χιμένεθ, Καρέρα-Πογιετ, πως το χτίσιμο ξεκινά από τον προπονητή. Ο καλός παίκτης με μέτριο ή κακό προπονητή μπορεί να έχει μόνο κάποιες στιγμές ποιότητας. Δεν  περίμενα τον Μιλόγεβιτς μέχρι τώρα τόσο αναποτελεσματικό. Με Βελέζ και ΟΦΗ όμως είχα δει πράγματα που έδειχναν ανετοιμότητα για αυτό για χθες δεν υπολόγιζα σε διπλό αλλά ούτε στο 2-0, το έβλεπα για ισοπαλία.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bluesman said:

Εγώ ξέρω ότι ο Λουτσέσκου ξεφτίλισε τα αφηγήματα περί μπατζετΌπως το έκανε ο Καρέρα. Όχι ότι δεν παίζουν ρόλο. Π.χ. το πρωτάθλημα δεν θα το πάρει ο ΠΑΟΚ που θα κάνει και γκέλες. Άλλωστε Αστέρας Τρίπολης και Παναιτωλικός τον απείλησαν πολύ περισσότερο από την ΑΕΚ ενώ και τα Γιάννενα απειλήθηκαν λιγότερο. Θα το παρει ο Ολυμπιακός

Ωστόσο όσοι μετρούσαν μπατζετ μας λένε ότι χθες ο Μπίσεσβαρ που ήταν στα αζήτητα της Κύπρου γλέντησε έναν σχετικά ακριβοπληρωμένο ημι-βασικό γάλλο μπακ. Δεν μας λένε όμως γιατί ο Χατζισαφί γλέντησε τον Ζίφκοβιτς και γιατί ο ΠΑΟΚ που η χθεσινή του ενδεκάδα με εξαίρεση έναν παίκτη ήταν χαμηλότερου κόστους, κέρδισε την ΑΕΚ. Ξαφνικά τα μπάτζετς δεν  παίζουν ρόλο; Ή υπάρχουν και πολλές άλλες παράμετροι;

Επιχειρήθηκε δε να μειωθεί ο Μισελεν με ένα κακό παιχνίδι με το αφήγημα της Β Γαλλίας όταν τρεις ερυθρόλευκοι έπαιζαν εκεί και πρωταγωνιστούν στον Ολυμπιακό. Αν ήταν τόσο καλοί δεν θα τους είχε πάρει η Λιόν που λεει ο λόγος;

Αν μία ομάδα δεν παρουσιάζεται στο 100% σε άτομα και σύνολο ή έστω στο 90%, η απόδοση των παικτών μειώνεται. Το είδαμε χθες και με τον Λιβάι Γκαρσία κλπ. Αν δεν παρουσιάζεται όπως έγραφα προφητικά, το -30 άντε να γίνει -20 από τον πρώτο. Τα έγραφα από καιρό, πως η ΑΕΚ θα βγει δεύτερη αν ο προπονητής πετύχει. Αν δεν πετύχει μπορεί να βγει και τέταρτη ακόμα και αν είχες π.χ. τον Εντσαμ.

Δεν περίμενα μέχρι στιγμής ο Μιλόγεβιτς να μη κάνει κάποιο μέτριο έργο. Ωστόσο δεν θα ακυρώσω μεταγραφές από ένα-δύο παιχνίδια.

Και αρέσει δεν αρέσει ο Λε Ταλεκ ήταν σχεδόν βασικός σε ομάδα της πρώτης οκτάδας του γαλλικού πρωταθλήματος, ο Μισελέν σίγουρα δεν έπαιζε στην...Β Γαλλίας. Μπορεί να μη πιάσουν όπως δεν έπιασε κάποτε ο Αρουαμπαρένα, αλλά τα συμπεράσματα θα βγουν στη συνέχεια για εμένα.

Συμφωνώ, δεν χρειάζεται να το πάμε στο άλλο άκρο, μια χαρά παίκτες είναι και ο λε ταλεκ και ο μισελεν, όπως και να το κάνουμε είναι μια καινούργια ομάδα,  χθες εκτος του σιμανσκι όλοι ήταν νέοι παίκτες δεν είναι εύκολο α γίνει ομάδα όλο αυτό σε ένα μήνα. 

Το ζήτημα είναι βασικά στο εάν μπορεί ο συγκεκριμένος προπονητής να μονταρει σωστά αυτήν την καινούργια ομάδα. Προσωπικά δεν μου άρεσε σαν επιλογή από την αρχή, και δυστυχώς μέχρι τώρα επιβεβαιώνει τους φόβους μου.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nikos said:

Πού «το πάω»; Φοβάσαι ότι το πάω μην κατηγορήσω τον αγαπημένο σου στην διοικηση; 

Μην στεναχωριέσαι  δεν ασχολούμαι με αυτόν.
Εκτος αν εσυ είσαι που  έχεις μονίμως  τετοιες ανησυχίες γιατί αυτό βλέπω ότι είναι το θέμα σου τελικά.

Όχι γιατι δεν είναι αγαπημένος μου αλλά δικός σου πρώην. Να θυμίσω και τα γραπτά υπάρχουν πως από το 2013 εδώ και στο AEK.com από το 2009 έγραφα πως ο Μελισσανίδης δεν είναι χώστης, συνήθως δάνειζε την ΑΕΚ. Σίγουρα του δίνω θετικό πρόσημο όπως έχω γράψει γιατί όταν ανέλαβε δεν περίμενα τα όποια αποτελέσματα έγιναν. Και του έχω ασκήσει έντονη κριτική περισσότερο δε για την τεχνογνωσία. Σε εκτιμώ και σε συμπαθώ αλλά εδώ κάνεις λάθος.

Συνήθως οι πρώην γίνονται και οι μεγαλύτεροι αντι έτσι δεν είναι; Ε λοιπόν εγώ ήμουν οπαδός της ομάδας 2004 όπως εσύ του Μελισσανίδη. Από το 2007 όμως έγινα αντίθετος. Και περισσότερο στους μετόχους, λιγότερο ως προς τον Ντέμη. Γιατί δεν επαληθεύτηκαν και οι δικές μου προσδοκίες από τους συγκεκριμένους. Για αυτό και περί Παππα-Νοτιάδων είμαι πιο αυστηρός στην κριτική μου.

 

Αλλά όχι δεν έλεγα ότι το πας εκεί.

Αλλά το πας στην λογική των μπάτζτετ όμως αποσπασματικά και αλα καρ. Π.χ. ο φθηνός Χατζισαφί με την ίδια λογική είναι παικταράς που έκανε μία χόρτα τον Ζίφκοβιτς. Για μένα όμως δεν είναι έτσι. Είχε παίκτη μπροστά που απασχολούσε τους αντιπάλους, ο Τσούμπερ, παρότι δεν ήταν καλός, και ο Λουτσέσκου είχε δώσει εντολή η δεξιά του πτέρυγα να είναι οπισθοχωρημένη για να δίνει βοήθειες και στο κέντρο της άμυνας. Όμως κατά την γνώμη μου και αυτό θα έπρεπε να τονίζεται.

Από την άλλη ο γάλλος που έκανε ένα κακό παιχνίδι ήταν μόνος αλλά σε κάθε περίπτωση δεν θα κριθεί από έναν αγώνα για μένα. Έχει ένα υπόβαθρο, έγινε μία έρευνα αγοράς, υπάρχει θέμα και με την προπονητική δουλειά και σε εύλογο χρονικό διάστημα θα βγάλω τα συμπεράσματα μου για το αν ένας παίκτης κάνει ή όχι. Ο Αρουαμπαρένα που ήρθε με γεμάτες χρονιές από μία πολύ καλή ομάδα δεν απέδωσε. Ο Αραούχο ο δεξιός μπακ που είχαμε είχε αποδώσει. Το ίδιο και ο Γκάλο που ήρθε από Παναιτωλικό και μικρομεσαίες ομάδες της Πορτογαλίας. Έτσι ο Μισελέν μπορεί να μην αποδώσει, θα ξεκαθαρίσει μέσα στο επόμενο π.χ. δίμηνο. Εγώ βέβαια είχα πει ότι ανασταλτικά δεν είναι και τέλειος ειδάλλως δεν θα ήταν στην Ελλάδα. Ή μπορεί να αποδειχθεί καλός για δεύτερος κλπ. Στους επόμενους αγώνες θα δούμε πως και τι θα κάνει και τα σχολιάζουμε όπως τώρα.

 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Bluesman said:

Όχι γιατι δεν είναι αγαπημένος μου αλλά δικός σου πρώην. Να θυμίσω και τα γραπτά υπάρχουν πως από το 2013 εδώ και στο AEK.com από το 2009 έγραφα πως ο Μελισσανίδης δεν είναι χώστης, συνήθως δάνειζε την ΑΕΚ. Σίγουρα του δίνω θετικό πρόσημο όπως έχω γράψει γιατί όταν ανέλαβε δεν περίμενα τα όποια αποτελέσματα έγιναν. Και του έχω ασκήσει έντονη κριτική περισσότερο δε για την τεχνογνωσία. Σε εκτιμώ και σε συμπαθώ αλλά εδώ κάνεις λάθος.

Συνήθως οι πρώην γίνονται και οι μεγαλύτεροι αντι έτσι δεν είναι; Ε λοιπόν εγώ ήμουν οπαδός της ομάδας 2004 όπως εσύ του Μελισσανίδη. Από το 2007 όμως έγινα αντίθετος. Και περισσότερο στους μετόχους, λιγότερο ως προς τον Ντέμη. Γιατί δεν επαληθεύτηκαν και οι δικές μου προσδοκίες από τους συγκεκριμένους. Για αυτό και περί Παππα-Νοτιάδων είμαι πιο αυστηρός στην κριτική μου.

 

Αλλά όχι δεν έλεγα ότι το πας εκεί.

Αλλά το πας στην λογική των μπάτζτετ όμως αποσπασματικά και αλα καρ. Π.χ. ο φθηνός Χατζισαφί με την ίδια λογική είναι παικταράς που έκανε μία χόρτα τον Ζίφκοβιτς. Για μένα όμως δεν είναι έτσι. Είχε παίκτη μπροστά που απασχολούσε τους αντιπάλους, ο Τσούμπερ, παρότι δεν ήταν καλός, και ο Λουτσέσκου είχε δώσει εντολή η δεξιά του πτέρυγα να είναι οπισθοχωρημένη για να δίνει βοήθειες και στο κέντρο της άμυνας. Όμως κατά την γνώμη μου και αυτό θα έπρεπε να τονίζεται.

Από την άλλη ο γάλλος που έκανε ένα κακό παιχνίδι ήταν μόνος αλλά σε κάθε περίπτωση δεν θα κριθεί από έναν αγώνα για μένα. Έχει ένα υπόβαθρο, έγινε μία έρευνα αγοράς, υπάρχει θέμα και με την προπονητική δουλειά και σε εύλογο χρονικό διάστημα θα βγάλω τα συμπεράσματα μου για το αν ένας παίκτης κάνει ή όχι. Ο Αρουαμπαρένα που ήρθε με γεμάτες χρονιές από μία πολύ καλή ομάδα δεν απέδωσε. Ο Αραούχο ο δεξιός μπακ που είχαμε είχε αποδώσει. Το ίδιο και ο Γκάλο που ήρθε από Παναιτωλικό και μικρομεσαίες ομάδες της Πορτογαλίας. Έτσι ο Μισελέν μπορεί να μην αποδώσει, θα ξεκαθαρίσει μέσα στο επόμενο π.χ. δίμηνο. Εγώ βέβαια είχα πει ότι ανασταλτικά δεν είναι και τέλειος ειδάλλως δεν θα ήταν στην Ελλάδα. Ή μπορεί να αποδειχθεί καλός για δεύτερος κλπ. Στους επόμενους αγώνες θα δούμε πως και τι θα κάνει και τα σχολιάζουμε όπως τώρα.

 

Καταρχην οταν μιλαω για την ΑΕΚ, ΔΕΝ "ΤΟ ΠΑΩ" ΠΟΥΘΕΝΑ.

Εσυ παλι θεωρω εγω οτι εχεις ενα αγχος μην την πουμε στον Μελισσανιδη οτι συμπεριφερεται σαν φτωχομπινες, αυτο βλεπω συνεχεια, οπότε ανακαλυπτεις και εχθρους σε αυτους που του τα χωνουν.

Τεσπα, ας το αφησουμε αυτο, αλλα εσυ πεταξες οτι το παω καπου, για αυτο και απαντησα.

Εν προκειμενω λοιπον, για την κουβεντα.

Δεν γινεται (και να θελω οπως νομιζεις) να το παω στα μπατζετ για παικτη που πληρωσες 1 μυριο να τον αγορασεις, δεν το καταλαβαινεις? Αυτον θα εβρισκα??

Ο Μισελεν μου φανηκε πολυ λιγος, οπως φανταζομαι σε οποιονδηποτε ηθελε να τον παρακολουθησει χωρις να σκεφτεται τους Μπακακηδες και τους αρδ. Και σε ολα τα ματς δεν εχω δει κατι ως τωρα, πλην του οτι ειναι αθλητικος και ανεβοκατεβαινει (ΔΕΝ φτανουν). Τα ιδια και χειροτερα κοβω να ειναι κι αυτος ο Λε Ταλεκ (αηδιαστικα αργος), που παντως υπο προυποθεσεις μπορει να βοηθησει (ισως και σαν στοπερ), ενω ο Μισελεν ειναι και αγουρος και αν δεν βελτιωθει δεν παει πουθενα πιστευω. Προφανως δεν ειναι ουτε Μπακαης ουτε Παουλινιο, ουτε Ντατσενκο, αλλα και παλι δεν αρκει.

Δεν γινεται γενικα για χθες να μην βγαλουμε κανεναν ανεπαρκη απο τους καινουργιους γιατι ΕΤΣΙ. Δεν φταιει για ολα ο Μιλογεβιτς, ουτε ο Λιβαι ας πουμε. ΚΑΠΟΙΟΙ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟΙ. Και λεω ποιους ειδα λιγους εγω, σορρυ κιολας δλδ.

Για τον "φθηνο" Χατζισαφι γιατι να τον αποθεωσω, δεν καταλαβα. Εγω εγραφα για το τι φταιει που χασαμε, οχι για το ποιος ηταν επαρκης. Βλεπεις λοιπον οτι το δικο σου μυαλο παει στο να δικαιολογησουμε τα μπατζετ και τα ροστερ?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

Για τον "φθηνο" Χατζισαφι γιατι να τον αποθεωσω, δεν καταλαβα. Εγω εγραφα για το τι φταιει που χασαμε, οχι για το ποιος ηταν επαρκης. Βλεπεις λοιπον οτι το δικο σου μυαλο παει στο να δικαιολογησουμε τα μπατζετ και τα ροστερ?

 

Η τελευταία παράγραφος δικαιώνει την τοποθέτηση μου. Είναι χαρακτηριστικό αυτό που γράφεται για τον Χατζισαφί και η όλη αντίφαση. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic

4 νίκες 19 ήττες στα τελευταία 3,5 χρόνια με τους βαζελο γαυρους ορκ. Μελισσανίδη ευχαριστώ. 

Εφήμερες χαρές 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

 

Δωσαμε 5,σαφως και εγινε αναβαθμιση αλλα να υπαρχει και ρεαλισμος.

Αυτό ακριβώς, κάναμε ένα καλοκαίρι τα αυτονόητα και την είδαμε ότι θα γαμήσουμε όλο το σύμπαν

Να προσγειωθούμε λίγο γιατί άλλοι τα αυτονόητα τα κάνουν χρόνια τώρα

Link to comment
Share on other sites

-3 ήδη από την κορυφή. Αν είχαμε κρατήσει την νίκη στο ηράκλειο, τώρα θα ήμασταν στο -1 και θα κοιτάγαμε μπροστά. Για να κάνεις πρωταθλητισμό χρειάζεται πάνω από όλα σταθερότητα και νίκες με μικρές και μεσαίες ομάδες. αν τα χεις αυτά, μια ήττα σε ντέρμπι, και μάλιστα εκτός έδρας δεν είναι και καταστροφή.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, AlexKR21 said:

Αυτό ακριβώς, κάναμε ένα καλοκαίρι τα αυτονόητα και την είδαμε ότι θα γαμήσουμε όλο το σύμπαν

Να προσγειωθούμε λίγο γιατί άλλοι τα αυτονόητα τα κάνουν χρόνια τώρα

Και δεν μιλαω μονο για το μπατζετ στις μεταγραφες και τα συμβολαια. π.χ ο αντιστοιχος δικος μας Αρνεσεν που ειχαν φερει οι βορειοι που ειχε μεταξυ των αλλων στο βιογραφικο μια πενταετια στο staff της Τσελσι ειναι ο Λυμπε που δεν βαζει παπακι στο e mail.Σκεψου τι γνωσεις αφησε ο ενας και τι ο αλλος φευγοντας.Υπαρχει αποσταση σε ολα τα επιπεδα και στη συνολικη λειτουργια των ΠΑΕ που πρεπει να καλυφθει για να παιρνεις και το μαξιμουμ απο τους ποδοσφαιριστες.Καποια στιγμη πρεπει να πληρωσεις και τιποτα περιεργους ξενους με γραβατες που εχουν δουλεψει σε μεγαλες ομαδες στο εξωτερικο ωστε να σου πουν τι κανεις λαθος και να σου δειξουν τη σωστη κατευθυνση.Η εναλλακτικη ειναι να περιμενεις να πεσουν οι αλλοι δυο στο επιπεδο σου ενω εσυ συνεχιζεις να γυρνας τη μανιβελα της λατερνας με ceo τον Κοσμα.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ο παοκ τα τελευταία χρόνια, έχει πάρει την θέση  την παναθηναικου, σαν δεύτερη δύναμη. Η ΑΕΚ του Μελισσανίδη, είναι η τρίτη δύναμη, ελλείψει τέταρτης,προς το παρόν, και ένα επίπεδο κάτω από τις δύο πρώτες.

Δυστυχως ετσι ειναι.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ο παοκ τα τελευταία χρόνια, έχει πάρει την θέση  την παναθηναικου, σαν δεύτερη δύναμη. Η ΑΕΚ του Μελισσανίδη, είναι η τρίτη δύναμη, ελλείψει τέταρτης,προς το παρόν, και ένα επίπεδο κάτω από τις δύο πρώτες.

οποτε παραμενουμε σταθερα η 3η ομαδα οπως ημασταν διαχρονικα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, George_D said:

οποτε παραμενουμε σταθερα η 3η ομαδα οπως ημασταν διαχρονικα.

Απλά όταν επέστρεψε ο Μελ. υπήρχε η εντύπωση ότι για κάποια χρόνια θα κυριαρχούσε η ΑΕΚ. Θυμάμαι ένα άρθρο, όχι σε οπαδικο έντυπο αλλά στον φίλαθλο το 2013,οπου έλεγε ότι από το 2015 που θα επιστρέφαμε στην α εθνική, μεχρι... το 2028 θα σαρωναμε τα πρωταθλήματα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Απλά όταν επέστρεψε ο Μελ. υπήρχε η εντύπωση ότι για κάποια χρόνια θα κυριαρχούσε η ΑΕΚ. Θυμάμαι ένα άρθρο, όχι σε οπαδικο έντυπο αλλά στον φίλαθλο το 2013,οπου έλεγε ότι από το 2015 που θα επιστρέφαμε στην α εθνική, μεχρι... το 2028 θα σαρωναμε τα πρωταθλήματα. 

ισως τα σαρωσουμε απο το 2023 ως το 2028. Απο την Αγια Σοφια και μετα δηλ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η αποψη μου

 

Στανκοβιτς

θετικος κι ας το εφαγε το πρωτο στην κλειστη. Εκει περιμενεις απο τον αμυντικο να διωξει και οχι να μαρκαρει σαν επιθετικος. Επιασε ενα πολυ δυσκολο κι επιασε (και σωστα εκανε κι ασχοληθηκε) και το οφσαιντ τετ α τετ του Μπισεσβαρ (θα μπορουσε να μην ειναι οφσαιντ, δεν το αφηνεις να μπει, κακως και οι αμυντικοι ετρεξαν χαλαρα)

Μισελεν

Κακιστη εμφανιση, φερει μεγαλη ευθυνη και στα 2 γκολ και γενικα ο Μπισεσβαρ τον εκανε γιο γιο, τον ξευτυλισε με οποιον τροπο υπηρχε. Δεν βρισκω δικαιολογια το οτι δεν τον βοηθησαν οι αλλοι, αν ηταν επαρκης δεν θα την χρειαζοταν και τοσο την βοηθεια (αν και κακως δεν βοηθηθηκε περισσσοτερο απο τον προπονητη οπως κυλαγε το ματς)

Χατζισαφι

Καλα τα πηγε, γενικα εχει ακουσει περισσοτερα απο οσα πρεπει λογω 2 φασεων στο πρωτο ημιχρονο με Ιωνικο 

Βρανιες 

Πολυ καλος κατ'εμε

Τζαβελλας

Μετριος, αλλα δεν θεωρω οτι εφταιγε καπου

Λε Ταλεκ

Τραγικος, δεν τον βοηθαει βεβαια και ο προπονητης που δεν φαινεται να μπορει να δει ουτε τα βασικα. Το εγραφα ολη την βδομαδα, μονο μυρωδιας δεν βλεπει οτι σε 4-2-3-1 δεν μπορει το παληκαρι.

Σιμανσκι

ετρεξε, προσπαθησε, αλλα μετριοτατη εμφανιση

Γκαρσια

προκλητικος στο ανασταλτικο κομματι, αλλα την μια ενεργεια διαφορας μπροστα την εκανε. Χρειαζεται κατσαδα.

Τσουμπερ

Πουλησε πολλες μπαλες, αλλα και παλι ηταν ο μονος που περιμενες να κανει κατι ιδιαιτερο. Και το εκανε στην φαση του Ανσαριφαρντ. Πρεπει να ξαναπαιξει το κεντρο σε σφιχτο 4-3-3 που πρεπει να ειναι το βασικο σου συστημα, αν καταφερει και το δει βεβαια αυτο ο μυρωδιας στον παγκο.

Γεβτιτς

Για διεκδικητης μιας θεσης ως αλλαγη μαζι με οτν Πετραρο. Τιποτε περισσοτερο και τιποτε λιγοτερο μεχρι στιγμης. Τα σουτ του ως τωρα ειναι τραγικα, αλλα εχει και 2 στοιχεια.

Αραουχο

Προσπαθησε πολυ, αλλα με αυτο το κεντρικο διδυμο περιμενα περισσοτερα

Σακχοφ

Καλουτσικος ηταν, εκανε ενα σημαντικο κοψιμο κι ενα πολυ ωραιο ανοιγμα στον Γκαρσια. Δεν φταιει κι αυτος που ο προπονητης δεν μπορει να δει τα βασικα και τον εβαλε διδυμο με τον Λε Ταλεκ στο 4-4-2

Ανσαριφαρντ

Εμετικος. Δεν παει πουθενα ετσι.

 

Τανκοβιτς, Σιμοες, Μοχαμαντι αγωνιστηκαν λιγο, ο τελευταιος παντως εκανε ωραια κινηση στο ακυρωθεν γκολ.

 

Μιλογεβιτς

Γελαει ο κοσμος με τον Σερβο ταβερνιαρη. Μπορει να μιλαγαμε εντελως διαφορετικα αν ειχες ξυπνιο προπονητη κι οχι αυτο το πραμα.

 

ΑΕΚ γενικα

θελει προπονητη ξυπνιο και ξε-μπαογκτζισμο στα μυαλα μεριδας του κοσμου που ειδαν μερικες μεταγραφες και νομιζαν οτι θα παρεις το νταμπλ και θα περασεις σαν σιφουνας απο τις Τουμπες.

θελει επισης συνεχεια στην ενισχυση στις επομενες μεταγραφικες περιοδους για να ερθει σιγα σιγα εκει που πρεπει.

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×