Jump to content

Recommended Posts

2 hours ago, Bluesman said:

Είναι παράδοξο αλλά ο Γιαννίκης προβάλλεται με πολύ καλά σχόλια ακόμα περισσότερο από ουδέτερους δημοσιογράφους ή και αντιπάλους.

Χωρίς να είναι πρώην ποδοσφαιριστής ή να είχε παρουσία στην Ελλάδα άρα ούτε δίκτυο-κύκλωμα, άγνωστος μέχρι πρόπερσι, και από ΜΜΕ δίχως την αβάντα Μελισσανίδη. Ο Τσόχος και άλλοι δεν έχουν λόγο να κάνουν τάχα εξυπηρέτηση στην ΑΕΚ ούτε εξαρτώνται από τις διαθέσεις της τελευταίας.

Αυτό δεν σημαίνει ότι όσα λένε είναι θέσφατα, βέβαια ο καλός δημοσιογράφος Τσόχος θίγει εμφανώς τα ζητήματα στα οποία ο Γιαννίκης μπορεί να οδηγήσει και σε φιάσκο, ωστόσο είναι πασιφανές πως αρκετοί στον χώρο του ποδοσφαίρου έχουν δει ή μεταφέρει διάφορα πράγματα από τη δουλειά του Γιαννίκη που τα θεωρούν αρκούντως θετικά και ενδιαφέροντα.

Τα υπόλοιπα στο χορτάρι.

Ψοφάνε για next best thing Έλληνα όλοι αυτοί, και οποιος εχει κανει απλά συμπαθητική πορεία και είναι νέος αντιμετωπιζεται έτσι.Στο μεταξύ εμείς έχουμε καεί αρκετές φορές από τετοιους προπονητες.

Μην δίνεις σημασία.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bluesman said:

Είναι παράδοξο αλλά ο Γιαννίκης προβάλλεται με πολύ καλά σχόλια ακόμα περισσότερο από ουδέτερους δημοσιογράφους ή και αντιπάλους.

Χωρίς να είναι πρώην ποδοσφαιριστής ή να είχε παρουσία στην Ελλάδα άρα ούτε δίκτυο-κύκλωμα, άγνωστος μέχρι πρόπερσι, και από ΜΜΕ δίχως την αβάντα Μελισσανίδη. Ο Τσόχος και άλλοι δεν έχουν λόγο να κάνουν τάχα εξυπηρέτηση στην ΑΕΚ ούτε εξαρτώνται από τις διαθέσεις της τελευταίας.

Αυτό δεν σημαίνει ότι όσα λένε είναι θέσφατα, βέβαια ο καλός δημοσιογράφος Τσόχος θίγει εμφανώς τα ζητήματα στα οποία ο Γιαννίκης μπορεί να οδηγήσει και σε φιάσκο, ωστόσο είναι πασιφανές πως αρκετοί στον χώρο του ποδοσφαίρου έχουν δει ή μεταφέρει διάφορα πράγματα από τη δουλειά του Γιαννίκη που τα θεωρούν αρκούντως θετικά και ενδιαφέροντα.

Τα υπόλοιπα στο χορτάρι.

Το οτι πηγε το Γκαζέτα και του πήρε συνέντευξη πριν καν παιξει για Γιάννενα εμένα με προβληματίζει πάντως. Εχω την αίσθηση οτι κάποιοι, κάπως τον σπρώχνουν

Link to comment
Share on other sites

Όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος. Και τα ερωτηματικά σχετικά με τις δυνατότητες του νέου προπονητή σε ασφυκτικέε συνθήκες πίεσης παραμένουν μέχρι σήμερα άγνωστες. Οι θεωρητικές του γνώσεις χρειάζεται να γίνουν νίκες. Οι καλές εμφανίσεις στα παπάρια μου.

Μου θυμίζει λίγο εκείνο το βιβλίο που πουλούσαν παλιά που λέγονταν "Ποδόσφαιρο: Από την θεωρία, στην πράξη". Καλώς ήρθες Γιαννίκη. 

Link to comment
Share on other sites

Ο μοναδικός προπονητής που αισθάνθηκε κάποια στιγμή πίεση ήταν ο Δωνης,  οταν βαρουσε την κεφαλή του στα ντουβάρια. Ο Μανωλακης άφησε το νταμπλ να πάει με τη συμμορία στο γάμο του Γκουφυ. Ο Δελλας μας θεωρεί κάτι σκουλήκια που έχουν την τιμή να τους προπονεί Ο πρωταθλητής Ευρώπης, ο Καρντοσο ήρθε να βρει γκόμενο,  ο Μιλόσεβιτς ανοιξε μια πόρτα μπήκε και ως που να ρθει το δειλινό από την άλλη βγήκε. Ούτε μας ρώτησε   ούτε μπήκαμε εμείς στον κόπο 

Το "καλό " είναι ότι όλοι αυτοί μια μέρα μπορεί να ξανάρθουν. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, mobster21 said:

Όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος. Και τα ερωτηματικά σχετικά με τις δυνατότητες του νέου προπονητή σε ασφυκτικέε συνθήκες πίεσης παραμένουν μέχρι σήμερα άγνωστες. Οι θεωρητικές του γνώσεις χρειάζεται να γίνουν νίκες. Οι καλές εμφανίσεις στα παπάρια μου.

Μου θυμίζει λίγο εκείνο το βιβλίο που πουλούσαν παλιά που λέγονταν "Ποδόσφαιρο: Από την θεωρία, στην πράξη". Καλώς ήρθες Γιαννίκη. 

Για το Σεξ δεν ηταν το βιβλιο?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, aris2168 said:

Για το Σεξ δεν ηταν το βιβλιο?

Για το σεξ διαβάζει το άλλο:"όχι πια σεξ μόνο φίλοι"

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη συνέντευξη Τύπου του Αργύρη Γιαννίκη, ως νέος τεχνικός της ΑΕΚ, θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη (14/11) στις 14:00 το μεσημέρι στο χώρο εκδηλώσεων του προπονητικού κέντρου στα Σπάτα. Ο 41χρονος προπονητής θα δεχτεί τις ερωτήσεις των δημοσιογράφων και θα ανοίξει τα χαρτιά του. Η συνέντευξη Τύπου θα μεταδοθεί ζωντανά από το κανάλι της ΑΕΚ στο YouTube.

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσο περνανε οι ωρες με ψηνει περισσοτερο ο γιαννικης. 

Καταρχας ειναι νεος φιλοδοξος εργατικος. Δεν ειναι βαλκανιος κλεφτοκοτας.

Εχει κανει σπουδες στο ποδοσφαιρο αλλα εχει και ακαδημαικη μορφωση

Βρισκει καλο υλικο με αρκετους επαγγελματιες. Αγκαθι οι αιλινες..  να δουμε πως θα διαχειριστει τα τεμπελοχανεια.

Μπορει οντως να αποδειχθει ενας συγχρονος προπονητης που με το καταλληλο επιτελειο να προσφερει εργο.

Εγω ρεαλιστικα για φετος θελω να μαστε ανταγωνιστικοι. Να φανει οτι υπαρχει βελτιωση και οτι η ομαδα γινεται μπετον σε αποδυτηρια αλλα και στο γηπεδο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αργύρη κάτσε να διαβάσεις μέχρι το Σάββατο γιατί την Κυριακή έχει διαγώνισμα

146476753_855167531937676_6769515623406859651_n.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, chris manousopoulos said:

Παντως οσο περνανε οι ωρες με ψηνει περισσοτερο ο γιαννικης. 

Καταρχας ειναι νεος φιλοδοξος εργατικος. Δεν ειναι βαλκανιος κλεφτοκοτας.

Εχει κανει σπουδες στο ποδοσφαιρο αλλα εχει και ακαδημαικη μορφωση

Βρισκει καλο υλικο με αρκετους επαγγελματιες. Αγκαθι οι αιλινες..  να δουμε πως θα διαχειριστει τα τεμπελοχανεια.

Μπορει οντως να αποδειχθει ενας συγχρονος προπονητης που με το καταλληλο επιτελειο να προσφερει εργο.

Εγω ρεαλιστικα για φετος θελω να μαστε ανταγωνιστικοι. Να φανει οτι υπαρχει βελτιωση και οτι η ομαδα γινεται μπετον σε αποδυτηρια αλλα και στο γηπεδο 

μακάρι Νικ

αλλά για να γίνει αυτό θέλει χρόνο και για να τον έχει θέλει αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mobster21 said:

Αργύρη κάτσε να διαβάσεις μέχρι το Σάββατο γιατί την Κυριακή έχει διαγώνισμα

146476753_855167531937676_6769515623406859651_n.jpg

To xo k go. Siga mhn to anoixa katholou..... 🤣

Link to comment
Share on other sites

245516962_2089176444580594_1049074569318

Αν αυτό δεν είναι ο ορισμός του "κουτσοί, στραβοί στον Άγιο Παντελεήμονα", τότε τι ?

Α, ρε ΑΕΚΑΡΑ μου, ΠΟΥ έχεις μπλέξει ........

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Νονός said:

245516962_2089176444580594_1049074569318

Αν αυτό δεν είναι ο ορισμός του "κουτσοί, στραβοί στον Άγιο Παντελεήμονα", τότε τι ?

Α, ρε ΑΕΚΑΡΑ μου, ΠΟΥ έχεις μπλέξει ........

Ένα φουρφούρι άνθισε στη γλάστρα μου! Πρωτομαγιά στο ΚΠΙΣΝ

Φουρφουρι Ναουμης  

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, mobster21 said:

Αργύρη κάτσε να διαβάσεις μέχρι το Σάββατο γιατί την Κυριακή έχει διαγώνισμα

146476753_855167531937676_6769515623406859651_n.jpg

Ειχα κάτι πιο απλό όταν ήμουν στο σχολείο, το χε γραψει ένας Άγγλος προπονητής ποδοσφαίρου, οκ γ εθνικής, και είχε βασικες τακτικές  ποδοσφαίρου, την εξελιξη τους, και  συμβουλές  για τους παίκτες ανάλογα με την θέση τους. Για παιδιά και εφήβους ήταν. 

Τα μόνα που θυμάμαι είναι: "αν είσαι κεντρικός αμυντικός και η μπάλα είναι κοντά στην περιοχή σου, άσε τα τσαλιμακια και διωξτην, όσο μακρύτερα μπορείς" και : "αν είσαι σεντερ φορ θυμήσου, αν δεν σουτάρεις, δεν θα σκοράρεις, οπότε άσε και εσύ τα τσαλιμακια χωρίς λόγο"  :)

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι Ανδρέα Ναούμη να βγαίνει στην ΕΡΑ-4 να λέει τα νέα της μπουντεσλίγκα και όχι μόνο στον συγχωρεμένο το Μότση πριν ξερω γω 25-30 χρόνια...

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kostas21 said:

Σίγουρα ήταν Άγγλος κ όχι ο Al Chetas Panagool? 

Αγγλος ήταν. Μεταφρασμένο ήταν. Το χωρίς "τσαλιμακια" σάλτσα είναι, δεν το έλεγε έτσι, προφανώς. Οκ για παιδιά ήταν το βιβλίο, αν και εκεί έμαθα για την εξέλιξη από το 2-3-5 στις πιο πρόσφατες τακτικές, με απλά λόγια.  Δεν είμαι σίγουρος μόνο αν ήταν γ εθνική ή.. γ τοπικό :) ή προπονητής σε καμία ομάδα εφήβων. 

Link to comment
Share on other sites

Για βάλτε και καμιά δική σας φωτογραφία να συγκρίνουμε ρε παιδιά, είστε λιγότερο γραφικοί από το Ναουμη; 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mporat said:

Για βάλτε και καμιά δική σας φωτογραφία να συγκρίνουμε ρε παιδιά, είστε λιγότερο γραφικοί από το Ναουμη; 

Οποτεδήποτε γουστάρεις μπορείς να έρθεις να μας βρεις, υπαρκτοί είμαστε και στο δρόμο και στα γήπεδα και όπου θες. Έλα να δούμε και τα δικά σου μούτρα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stavros 9-11 said:

Οποτεδήποτε γουστάρεις μπορείς να έρθεις να μας βρεις, υπαρκτοί είμαστε και στο δρόμο και στα γήπεδα και όπου θες. Έλα να δούμε και τα δικά σου μούτρα

Πλακιτσα έκανα

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορά το θέμα προπονητή, όσο δεν καθαρίζεις τα αποδυτήρια από τη σαπίλα, ο κάθε προπονητής θα ξεκινα με ντεζαβαντάζ. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D featured and pinned this topic
  • George_D locked and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×