Jump to content

Recommended Posts

Just now, CHⓇIS said:

Kala, τις τελευταιες προσπαθουν να μας πεισουν οτι ειναι ο καλυτερος προπονητης του κοσμου.... 

Ε ναι, ύστερα από το αρχικό μούδιασμα. 

Ντωμεταξύ ο άνθρωπος δεν έχει κάνει ούτε ζέσταμα. 

Ας κάνουν υπομονή λίγο ακόμη, Κυριακή βράδυ θα έχουμε ΟΛΟΙ μια πρώτη ιδέα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CHⓇIS said:

Το κρας τεστ πιστευω θα ναι στο βολο. 

Την Κυριακή λογικά ο ασούμε θα περάσει συνολικά τη σέντρα 3-4 φορές, οπότε ο Βόλος είναι μακριά ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το άρθρο του Καζαντζόγλου έχει την εξής αντίφαση:

Αφού δεν έχουν γίνει μετρήσεις πως ξέρουμε το πρόβλημα φυσικής κατάστασης; Ωστόσο δεν πιστεύω ότι το πετάει έτσι, μάλλον εμπειρικά μπορεί να διαπιστώθηκε πως υφίσταται κάποιο ζήτημα.

Εγώ πάντως είδα πρόβλημα φυσικής κατάστασης με τον Παναιτωλικό σε όλη την ομάδα. Γύρισαν όλοι πίσω και δεν μπορούσαν να βγάλουν ούτε μία άναρχη κόντρα μετά το 30ο λεπτό. Δεν έφταιγε μόνο η κόπωση του Σιμόες ή και του Λε Ταλεκ.

Αλλά αυτό που λέω μπορεί να είναι λάθος, να ήταν κάτι...στιγμιαίο. Θα τα δούμε όλα στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Ο Παράσχος θα παίξει το κλασικό μαζικό πούλμαν. Φέρτε δε στη σκέψη σας το ΑΕΚ-Απόλλων Σμύρνης 0-0 παραμονές σχεδόν Χριστουγέννων του 2017 όταν ο Ολυμπιακός στέφθηκε πρωταθλητής χειμώνα.

Τότε χάσαμε μία μεγάλη ευκαιρία και μας αδίκησε και προκλητικά η διαιτησία όπως θυμάμαι(ένα πέναλτι, ίσως και δύο), ωστόσο η ΑΕΚ δεν παρήγαγε φάσεις.

Ο Παράσχος είτε παίξει 3-5-2 είτε κάτι άλλο θα προσπαθήσει να μπλοκάρει την ΑΕΚ στο πρώτο τρίτο του δικού του γηπέδου και να κυνηγήσει στο δεύτερο ημίχρονο κάποια στιγμή κανά γκολ με κανα γρήγορο, δεν ξέρω αν παίζει ο Κλωναρίδης.

Εκτιμώ πως ο Γιαννίκης, όπως έκανε και ο Μιλόγεβιτς, θα θελήσει η ΑΕΚ να μπεί στο παιχνίδι ορμητικά για να κάνει ένα ή δύο γκολ γρήγορα. Αν δεν συμβεί αυτό το παιχνίδι θα αποκτήσει ακόμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον.

 

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου είναι η εξής: Πως γίνεται προπονητής που έχει προπονήσει ομάδες που έπαιξαν στα κόκκινα από Ιούνιο έως τον Μάιο με παιχνίδια τσου λου κ Γιουρόπα να έχει η ομάδα του θέμα φυσικής κατάστασης. Προσωπικά στον Παναιτωλικό είδα προκλητική αδιαφορία από κάποιους όπως το είδα κ στο τέλος με τον ΟΦΗ κ στην Τούμπα με τον ΠΑΟΚ. Εγώ θα ποντάρω ότι ο συμπαθής φυσιογνωμικά Βλάνταν είχε χάσει την μπάλα στα αποδυτήρια.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Και συμπληρώνω... ομάδα που πάτησε τον ΟΦΗ με 10 παίκτες. Αστειότητες, αλλού είναι το πρόβλημα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είχε ακουστεί και δεν είχε φανεί πρόβλημα στη φυσική κατάσταση. 

Αντίθετα έδειχνες να πατάς καλά. 

Προσωπικά είχα εντοπίσει εμμονές σε θέματα τακτικής και προσώπων. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πάντως δεν είχε ακουστεί και δεν είχε φανεί πρόβλημα στη φυσική κατάσταση. 

Αντίθετα έδειχνες να πατάς καλά. 

Προσωπικά είχα εντοπίσει εμμονές σε θέματα τακτικής και προσώπων. 

Αυτα τα αρθρα λειτουργουν προνοητικα, για να δικαιολογησουν τις οποιες γκελες προκυψουν. Σου λενε η ομαδα δεν επαιξε καλα με τον Χ Ατρομητο γιατι α) δεν βρισκεται στο επιθυμητο επιπεδο φυσικης καταστασης που την θελει ο Γιαννικης και β) ο Γιαννικης βρισκει αδυναμιες στο τακτικο κομματι (οι οποιες οφειλονται στον Μιλογεβιτς) αλλα δεν μπορει να τις βελτιωσει τωρα διοτι προεχει η φυσικη κατασταση. Επιλογη Μελ δεν μας λενε οτι ειναι ο Γιαννικης; Ε να μην εκτεθει απο τους πρωτους αγωνες, φροντιζουν να υπαρχουν μερικα ελαφρυντικα.

Επειτα θα αρχισουν τα "απο Δεκεμβριο θα φανει η δουλεια του Γιαννικη", κατα το "απο τον Απριλιο θα δειτε μια αλλη ΑΕΚ" του Χιμενεθ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο είχε χάσει το μυαλό του ο Μιλόγεβιτς. Το έβλεπες κ σαν απλή εικόνα κ στην τακτική του. Βέβαια στο Αγρίνιο ήταν παρεμβατικός. Πάντως δεν μπορώ να δω πως η ομάδα απέκτησε πρόβλημα φυσικής κατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως με ΟΦΗ, ΠΑΟΚ δεν φάνηκε ζήτημα.

Συμφωνώ με όσα γράφετε. Με τον Παναιτωλικό πιστεύω όμως πως η καθίζηση δεν ήταν τακτική ή ψυχολογική μετά το μισάωρο. Δεν μπορούσαμε να βγούμε από την περιοχή μετά το 30. Ίσως επειδή η ΑΕΚ πρέσαρε αδιάκοπα για 30 λεπτά, να έχει ρυθμιστεί έτσι το ζήτημα. Τα θέματα εκγύμνασης έχουν  πολλές παραλλαγές και λεπτομέρειες.

Από την άλλη παρά τις διαφωνίες μου με τον Καζαντζόγλου, δεν νομίζω ότι τα λέει έτσι απλά για να υπάρχει μετά άλλοθι ή δικαιολογία για τον Γιαννίκη.

 

ΥΓ. Όπως έχω ξαναγράψει, ο Μιλόγεβιτς είχε καλό βιογραφικό και άλλωστε δεν απέτυχε. Δεν πρόλαβε να γίνει, στο -2 έφυγε και δεν ξέρουμε αν γινόταν. Άλλωστε είδαμε την ΑΕΚ να έχει δύο όψεις σαν ένας νέος Ιανός. Θα έβγαινε συμπέρασμα στα επόμενα παιχνίδια. Ωστόσο φαίνεται πως υπήρχε ζήτημα εμπιστοσύνης αλλά και πίεσης. Σε κάθε περίπτωση, δεν μιλάμε για παραλαβή μίας αδούλευτης ομάδας.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο νέος προπονητής της ΑΕΚ πιστεύει σε ένα ποδόσφαιρο με ενεργητική πίεση ψηλά και άμεση μετάβαση από φάση επίθεσης σε άμυνα αλλά και το αντίθετο. Με αυτόματες πάσες με τη μία αλλά και εκμετάλλευση του κενού χώρου όταν ο παίκτης μπορεί να προχωρήσει. Αυτή φαίνεται ότι είναι από την πρώτη μέρα η στόχευση των ασκήσεων που γίνονται στα Σπάτα από τον Γιαννίκη και το επιτελείο. Ωστόσο είναι ακόμη αρχή και σίγουρα όλα αυτά δε συμβαίνουν από τη μία μέρα στην άλλη όμως επιτυγχάνονται με δουλειά καθώς κάθε προσέγγιση ελλοχεύει και τους κινδύνους της. Με το που ήρθε, πάντως, ο Γιαννίκης στα Σπάτα έδειξε με το "καλημέρα" ότι περιμένει πολλή δουλειά τους «κιτρινόμαυρους» παρότι βρήκε την ομάδα… λειψή λόγω των υποχρεώσεων των Εθνικών ομάδων. Από σήμερα με όλους τους παίκτες στη διάθεση του αρχίζει ουσιαστικά η εποχή του στην ΑΕΚ αλλά ήδη έχει δώσει το στίγμα του. Τέλος αξίζει να σημειωθεί πως οι προπονήσεις διαρκούν λιγότερο από μιάμιση ώρα όμως η ένταση τους και η ποικιλία των ασκήσεων τις κάνουν πολκύ "γεμάτες". Το ζητούμενο βέβαια που θα φανεί στο γήπεδο είναι να είναι και παραγωγικές.

 

 

 

https://www.aek365.org/a-816545/to-stigma-tou-giannikh-sti-prwte-proponhsei-tou-sthn-aek.htm

Link to comment
Share on other sites

Ο Μιλογεβις ηλθε με παλτουδιά..
κι εφυγε με ρομπα μουσελίνα....

Κωστας Τσιλης για Γιαννίκη :

''  Θα αγαπήσει Τσούμπερ, θα λατρέψει Αραούχο,

                                                                                 θα ψαχτεί με Λε Ταλέκ...''

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι ο λεταλεκ, την συγκεκριμενη στιγμη υπεραπαραιτητος κιολας εκτος κι αν ψηνομαστε τον πετρακη στην θεση του αφου παει προς το κεντρο ο τζσουμπερ

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά ματς της ΑΕΚ φέτος τα έχω χάσει, αλλά απ' όσα έχω δει ούτε εγώ καταλαβαίνω αυτήν την γκρίνια για τον Λε Ταλέκ για να μαι ειλικρινής

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Skepastos said:

Γιαννίκης τριεχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

https://www.aek365.org/a-816658/melissanidh-gia-giannikh-einai-proponhth-th-aek-me-orizonta-trietia.htm

Παει για ρεκορ απολυσης. Εχω πειστει ότι όταν λεει κατι τετοια προσπαθει να πεισει κυρίως τον εαυτό του. Αν στην 3η μερα εχει αμφιβολίες, ανοιχτε νεο τοπικ

Γιαννικη οταν φύγεις, Μανολο οταν έρθεις.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

Αρκετά ματς της ΑΕΚ φέτος τα έχω χάσει, αλλά απ' όσα έχω δει ούτε εγώ καταλαβαίνω αυτήν την γκρίνια για τον Λε Ταλέκ για να μαι ειλικρινής

Γιατί δεν θέλουμε να αποδεχτούμε ότι ο Σιμάνσκι κάνει ένα εξαιρετικό παιχνίδι και 5 απαράδεκτα. Ο Σιμάνσκι είναι το πρόβλημα στο κέντρο μέχρι στιγμής, οχι ο Λεταλέκ.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AlexKR21 said:

Αρκετά ματς της ΑΕΚ φέτος τα έχω χάσει, αλλά απ' όσα έχω δει ούτε εγώ καταλαβαίνω αυτήν την γκρίνια για τον Λε Ταλέκ για να μαι ειλικρινής

αργός και σε όλα τα ματς ο λόγος που χάνεις στο κέντρο... είναι πιο μέτριος και από τον μέτριο Σιμανσκι... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×