Jump to content

Recommended Posts

18 hours ago, Janjanin said:

Προσωπικά δεν με νοιάζει να ναι καλός, ελπίζω μόνο να έχει άστρο. Ο προπονητής πρέπει να έχει αποδείξει πως παίρνει τίτλους .

Ο Ρεχάγκελ ήταν χειρότερος προπονητής από τον Σάντος αλλά...

Ο Ρεχαγκελ ειναι το 50-60% της ιστοριας της Βερντερ Βρεμης,

εχει τα 2/4 πρωταθληματα που εχει παρει στην ιστορια της,

τα 2/6 κυπελλα Γερμανιας της ιστοριας της,

τα 3/3 σουπερ καπ Γερμανιας της ιστοριας της,

και τον μονο Ευρωπαικο τιτλο που εχει παρει η Βερντερ, το Κυπελλο Κυπελλουχων του 92'.

Μετα απο 14 χρονια στην Βερντερ, παει στην Μπαγιερν στην οποια δεν παιρνει τιποτα αλλα εχει 64% ποσοστο νικων,

στην οποια Μπαγιερν γαμωσταυριζεται με παικτες-διοικουντες-δημοσιογραφους και φευγει σαν "εχθρος."

Μετα απο την Μπαγιερν, πηγαινει στην Β' Κατηγορια της Γερμανιας στην Καιζερσλαουτερν,

που κανει το πρωτο θαυμα της καριερας του, την ανεβαζει και την πρωτη χρονια ως νεοφωτιστη κατακταει την Μπουντεσλιγκα.

Και μιλαμε για το 97', δεν ειναι καποια ιστορια του 50' που δεν γινοταν παιξεις ουτε σε ομαδα αλλης γειτονιας,

με γαλλο-βραζιλιανο-σλαβους παικταραδες ηταν οι Μπαγιερν-Ντορτμουντ.

Στην συνεχεια εκανε κατι που λογικα δεν εχει ξαναγινει στην ιστορια του ποδοσφαιρου με το Euro2004.

 

Ο Σαντος οκ, αξιολογος προπονητης, υψηλου επιπεδου για Ελληνικα δεδομενα, αλλα δεν μπαινει καν σε συγκριση με Οττο.

Τα πρωτα 10 χρονια της καριερας του τα περασε σε Εστοριλ και Εστρελα με 35% και 29% winrate αντιστοιχα,

μετα πηγε στην Πορτο για 3 χρονια οπου πηρε 1 πρωταθλημα, 2 κυπελλα και 2 σουπερκαπ (η καλυτερη περιοδος στην club καριερα του)

μετα ηρθε σε εμας για 1 χρονο στον οποιο 1 χρονο επιασε το καλυτερο winrate της καριερας του με 74% και 1 κυπελλο.

Και απο αυτο το κυπελλο περασαν 14 χρονια με -ατιτλα- περασματα απο,

Παναθηναικο,

Σπορτινγκ,

ΑΕΚ,

Μπενφικα,

την χρυσαυγιτο-γιαφκα της Τουμπας,

Εθνικη Ελλαδος,

μεχρι να παει το 2014 στην Εθνικη Πορτογαλιας και να κατακτησει το Euro2016, στην σημαντικοτερη στιγμη της καριερας του.

 

 

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Ο ένας μαθητευόμενος μάγος - φιλόσοφος (Δέδας) ... προσγειώθηκε σήμερα.

Άντε να δούμε αύριο τον άλλο μαθητευόμενο μάγο - φιλόσοφο .....

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Νονός said:

Ο ένας μαθητευόμενος μάγος - φιλόσοφος (Δέδας) ... προσγειώθηκε σήμερα.

Άντε να δούμε αύριο τον άλλο μαθητευόμενο μάγο - φιλόσοφο .....

Πως γινεται παντα εμεις να δινουμε τις ευκαιριες στους μαγους και ποτε να μην βγαζουν λαγο .... 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά σοβαρά συγκρίνουμε ρεχαγκελ με Σαντος? Ο ένας έκανε πράγματα μέσα στο γήπεδο που έπρεπε να δεις 5 φορές το ματς και πάλι δύσκολα τα καταλάβαινες και ο άλλος παίζει 4-3-3 με το ίδιο ακριβώς  τρόπο μέχρι να σβήσει ο ήλιος. Στην εθνική Πορτογαλίας βρήκε τη ποιότητα για να το εφαρμόσουν όπως πρέπει να πέτυχες. 

Link to comment
Share on other sites

Να πω κ γω τη μλκ μου. Ειχαμε ετοιμο γιοβανοβιτς κ  πηραμε μιλογεβιτς.. Νομιζω οτι με γιοβα θα μασταν πολυ καλυτερα μ αυτο το ροστερ

Σορυ αργυρη που σου γαμησα το τοπικ.... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το ξενοδοχείο όλα κρίνονται από το αποτέλεσμα. Οκ όλοι μας ξέρουμε το λόγο που γίνεται αλλά αν οι παίκτες φερθούν επαγγελματικά - πράγμα δύσκολο - σαφώς είναι καλύτερο να μένουν σπίτια τους. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Όσο για το ξενοδοχείο όλα κρίνονται από το αποτέλεσμα. Οκ όλοι μας ξέρουμε το λόγο που γίνεται αλλά αν οι παίκτες φερθούν επαγγελματικά - πράγμα δύσκολο - σαφώς είναι καλύτερο να μένουν σπίτια τους. 

Για πες? 

Γλυτωνει φραγκα ο τιγρης η τπτ αλλο? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHⓇIS said:

Να πω κ γω τη μλκ μου. Ειχαμε ετοιμο γιοβανοβιτς κ  πηραμε μιλογεβιτς.. Νομιζω οτι με γιοβα θα μασταν πολυ καλυτερα μ αυτο το ροστερ

Σορυ αργυρη που σου γαμησα το τοπικ.... 

Ποτέ δεν ξέρεις. Ο βαζελος ουσιαστικά παίζει με χαμηλές προσδοκίες και χωρίς πίεση και αυτό όσο δεν υπάρχουν απαιτήσεις βοηθάει. Δεν ξέρουμε και ο γιοβανοβιτς με τη πίεση της ΑΕΚ τι θα έκανε. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

Για πες? 

Γλυτωνει φραγκα ο τιγρης η τπτ αλλο? 

Αλλιώς το είπα. Το λόγο που πάνε ξενοδοχείο οι ομάδες στη Ελλάδα και αλλού πριν τα εντός δλδ συγκέντρωση, ξενύχτια κτλ αλλά αν είσαι επαγγελματίας δεν τα χρειάζεσαι αυτά και ίσως στο ξενοδοχείο να είναι χειρότερα. 

Κοίτα δεν νομίζω άλλωστε ότι γλιτώνει λεφτα τουλάχιστον όχι πολλά αφού θα πάμε ξενοδοχείο έτσι και αλλιώς το μεσημέρι απλα δεν θα διανυχτερευσουν. Οκ θα είναι λιγότερα αλλά όχι καθόλου. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Ποτέ δεν ξέρεις. Ο βαζελος ουσιαστικά παίζει με χαμηλές προσδοκίες και χωρίς πίεση και αυτό όσο δεν υπάρχουν απαιτήσεις βοηθάει. Δεν ξέρουμε και ο γιοβανοβιτς με τη πίεση της ΑΕΚ τι θα έκανε. 

Εγω θυμαμαι οτι μ αυτον ο αποελ εθχε κανει καλυτερη πορεια κ απο γκαιη ευρωπη τσουλου. Αν θυμαμαι σωστα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Αλλιώς το είπα. Το λόγο που πάνε ξενοδοχείο. Συγκέντρωση ξενύχτια κτλ 

Κοίτα δεν νομίζω άλλωστε ότι γλιτώνει λεφτα αφού θα πάμε ξενοδοχείο έτσι και αλλιώς απλα δεν θα διανυχτερευσουν. Οκ θα είναι λιγότερα αλλά όχι καθόλου. 

Ναι ρε. Νομιζα οτι υπηρχε αλλος λογος επειδη ειπες οτι ολοι ξερουμε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHⓇIS said:

Εγω θυμαμαι οτι μ αυτον ο αποελ εθχε κανει καλυτερη πορεια κ απο γκαιη ευρωπη τσουλου. Αν θυμαμαι σωστα

Και ο Μιλόγεβιτς τα πήγε καλά στη Κύπρο. Οκ τώρα φαίνεται ότι ο γιοβανοβιτς ίσως ταίριαζε καλύτερα αλλά όταν ήρθε ο Σέρβος φαινόταν πιο ψημενος για ΑΕΚ πρωταθλητισμο γιαυτό λέω ότι δεν ξέρεις. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι και στο ξενοδοχειο αν θελει ο παικτης δεν μπορει να ξενυχτησει με play station ή με κινητο, λαπτοπ. Το μονο που γλιτωνεις ειναι τα ξυδια.

Οσο για τα λεφτα δεν ειναι αποφαση Τιγρη αλλα Γιαννικη. Τι λεφτα να γλιτωσει?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Araujo21 said:

Ναι και στο ξενοδοχειο αν θελει ο παικτης δεν μπορει να ξενυχτησει με play station ή με κινητο, λαπτοπ. Το μονο που γλιτωνεις ειναι τα ξυδια.

Οσο για τα λεφτα δεν ειναι αποφαση Τιγρη αλλα Γιαννικη. Τι λεφτα να γλιτωσει?

Έτσι άσε που στο ξενοδοχείο μπορεί κάτι να σε ενοχλεί και να μην κοιμηθείς και τόσο καλά όσο θα κοιμόμουν η να πιάσεις τη παρλα με το συνκατοικο έτσι απλά ενώ στο σπίτι να κοιμηθείς φυσιολογικά αναμένοντας το ματς  γιαυτό λέω ότι έχει σχέση με πόσο επαγγελματίας είναι ο καθένας. Το κανουμε στην Ελλάδα και αλλού γιατί δεν εμπιστευομαστε τους παίκτες και σωστά. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Araujo21 said:

Ναι και στο ξενοδοχειο αν θελει ο παικτης δεν μπορει να ξενυχτησει με play station ή με κινητο, λαπτοπ. Το μονο που γλιτωνεις ειναι τα ξυδια.

Οσο για τα λεφτα δεν ειναι αποφαση Τιγρη αλλα Γιαννικη. Τι λεφτα να γλιτωσει?

Μπουκαλακι στα ρουχα

Αραουχα.... 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CHⓇIS said:

Μπουκαλακι στα ρουχα

Αραουχα.... 

καλα αυτο ειναι το πιο ευκολο. Και ο εφοδευων ο Δημητριαδης πινει και απο μια γυρα σε ολα τα δωματια 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Araujo21 said:

καλα αυτο ειναι το πιο ευκολο. Και ο εφοδευων ο Δημητριαδης πινει και απο μια γυρα σε ολα τα δωματια 

Ουισκιαδης..... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Araujo21 said:

καλα αυτο ειναι το πιο ευκολο. Και ο εφοδευων ο Δημητριαδης πινει και απο μια γυρα σε ολα τα δωματια 

Πιστεύω θα έκανα καλύτερη δουλειά από τον Μπίλαρο. Λέω να στείλω cv στην ΠΑΕ. Τα μπαρ της Βουδαπέστης εγγυούνται για την πάρτη μου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Πιστεύω θα έκανα καλύτερη δουλειά από τον Μπίλαρο. Λέω να στείλω cv στην ΠΑΕ. Τα μπαρ της Βουδαπέστης εγγυούνται για την πάρτη μου.

Ειμαι σιγουρος, το μονο που δεν ξερω αν θα τα καταφερεις με το αγιασμο. Φοβαμαι μην σε καιει οταν τον ριχνεις στα δοκαρια 😂

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpiRos said:

Πιστεύω θα έκανα καλύτερη δουλειά από τον Μπίλαρο. Λέω να στείλω cv στην ΠΑΕ. Τα μπαρ της Βουδαπέστης εγγυούνται για την πάρτη μου.

Παρε με βοηθο ρε μλκ. Η πες μια καλη κουβεντα. Πιστευω το χω.... 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, CHⓇIS said:

Παρε με βοηθο ρε μλκ. Η πες μια καλη κουβεντα. Πιστευω το χω.... 

Όπως και δήποτε. Θα φτιάξουμε τιμ κανονικό, κάτι αραουχηδες θα χεστούν πάνω τους τα γατάκια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αν ένας παίχτης δεν καταλαβαίνει ότι δεν πρέπει να ταλαιπωρηθεί με οποιονδήποτε τρόπο πριν τον αγώνα τότε απλά δεν κάνει για αυτό το επίπεδο. Ελάχιστοι παίχτες παγκοσμίως κατάφερναν και έπαιζαν χεσμένοι και ήταν και στους διακριθέντες. Το μόνο που πρέπει να έχει ο προπονητής είναι αρχιδια για να τους κόψει τη μπάλα στην ομάδα. Αυτό δεν σημαίνει ότι συμφωνω με την απόφαση. Κανονικά το προηγούμενο βράδυ αντί για ταινία πρέπει να γίνεται μια τελευταία ανάλυση του αντιπάλου σε αίθουσα του ξενοδοχείου. 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτό με την Ορολογία  <<ενεργοποίηση>> δεν μου κάθετε καλά. Εκτός του ότι δεν το καταλαβαίνω πως το εννοουν μου κάνει λες και θα πάρουν κάτι για να ενεργοποιηθουν. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D featured and pinned this topic
  • George_D locked and unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×