Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Just now, AG21 said:

Νομίζω πλέον είναι ένα μετά τα χρήματα μέσω ΑΜΚ που έβαλε η ΠΑΕ . 

Εγώ έχω ελπίδες ότι δεν θα πουλήσει αλλα θα μπεί κάποιος με ΑΜΚ στη ΠΑΕ ώστε με γήπεδο προπονητήριο και τακτοποιημένα όλα θα πέσουν τα λεφτά στην ομάδα . Αυτό είναι και το λογικό γιατί δεν γίνεται το ΜΚ της παε να είναι 10 εκ πχ και να ζητάς 70 εκ και αυτό είχε ζητήσει και απο τους μέτοχους αμέτοχος τότε . 

Θα δούμε. Πάντως πλέον εγώ φοβάμαι. Τον ξέρουμε πια τον Μελισσανίδη καλά, δεν θα χαρίσει ούτε δεκάλεπτο, οπότε ανησυχώ. Ανησυχώ μην πουλήσει την μια εταιρεία μόνο πχ. Για πολλά ανησυχώ, όσο η ΠΑΕ δεν εμφανίζεται μέτοχος πουθενά επίσημα στην άλλη εταιρεία. Έβαλα κ βάζω τον προβληματισμό μου, γιατί ο άνθρωπος είναι στριφνός, περίεργος ειδικά τώρα που πατάει τα 70+ κ μπορεί να τα γαμήσει όλα απλά κ μόνο γιατί ξύπνησε στραβά. Μακάρι να γίνουν όλα όπως πρέπει. Γιατί τα λεφτά της ομάδας κ των απλών ανθρώπων διαχειρίζεται στην ΔΙΚΕΦΑΛΟΣ ΑΕ, όχι τα δικά του- καταλαβαίνεις πως το λέω- .

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Μαφία. Υπαρχει ανυσυχια για την τύχη ενός έργου στο οποίο ο διαχειριστής δεν έχει βάλει σεντ. Όλα είναι από τον κόσμο, το κρατος και χορηγούς. 

Πού εχουμε μπλέξει; ποιος μας καταραστηκε; 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, tony_montana said:

Μαφία. Υπαρχει ανυσυχια για την τύχη ενός έργου στο οποίο ο διαχειριστής δεν έχει βάλει σεντ. Όλα είναι από τον κόσμο, το κρατος και χορηγούς. 

Πού εχουμε μπλέξει; ποιος μας καταραστηκε; 

'Εχει βάλει το αρχικό 1εκ και κάποιες οικονομικές βοήθειες που δεν ξέρουμε αν έγιναν μετοχές στη πορεία ( δεν έχουμε τέτοια δεδομένα ) 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
2 minutes ago, AG21 said:

'Εχει βάλει το αρχικό 1εκ και κάποιες οικονομικές βοήθειες που δεν ξέρουμε αν έγιναν μετοχές στη πορεία ( δεν έχουμε τέτοια δεδομένα ) 

Με 1 Μ, έστω, το παίζει διοικητικός ηγέτης και δίνει 2Μ στον Μανταλο ξέρω γω από ξένη τσέπη; 

Και βάζει στο payroll όλο το σκυλολοι των παλαιμαχων; 

Link to comment
Share on other sites

80 εκατομμύρια θα θέλει να πουλήσει .

Γενικά πιστεύω με τον Μελισσανίδη θα μπλέξουμε πολυ 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το Δημόσιο έχει παραχωρήσει μια μικρή έκταση στην ΕΡΑ που ανήκει το υπόλοιπο οικόπεδο για να γίνει το γήπεδο. Ξέρει κανείς αν η έκταση αυτή έχει παραχωρηθεί με τίτλους ιδιοκτησίας στην ΕΡΑ ή ανήκει στο Δημόσιο κ απλά το παραχώρησε για κάποια χρόνια ή για πάντα δεν ξέρω χωρίς τίτλους ιδιοκτησίας?

Link to comment
Share on other sites

Ή αν η έκταση αυτή είναι ανεξάρτητη του γηπέδου, κ απλα΄το δημόσιο έκρινε ότι πρέπει να "παραχωρηθρί" για να γίνουν τα συνοδά έργα.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, nikos said:

Όπως ελεγε κι ο Γιδοπουλος, τα μαγαζιά οσο όμορφα και να ´ναι, αν η τραγουδίστρια δεν είναι καλη, κλάφτα Χαράλαμπε.

Τι ομάδα θα κατεβάσεις τα Χριστούγεννα που σε βλέπω να τελειώνεις ρε καημένε; Θες να είναι άδειο μετά από 10 αγωνες; 
 

Ή νομίζεις ότι θα ασχολείται ο κόσμος να ανταγωνίζεσαι τον Αλαφούζο και τον Καρυπιδη για την 3η θέση; 

Σαν να έχεις το μέγαρο μουσικής και να τραγουδάει κανένας  παράφωνος με υπόκρουση μουσική ορχήστρας για κλάματα.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σαν να έχεις το μέγαρο μουσικής και να τραγουδάει κανένας  παράφωνος με υπόκρουση μουσική ορχήστρας για κλάματα.  

ε, ναι. ποσες φορες θα πανε δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό θα υπάρχει το κουρείο/βυρσοδεψειο/πρωκτοραφείο για το σταθερό εγγυημένο εισόδημα. Σκάτα στα τσιμέντα φωτιά σε όλα

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σαν να έχεις το μέγαρο μουσικής και να τραγουδάει κανένας  παράφωνος με υπόκρουση μουσική ορχήστρας για κλάματα.  

Ο παριος έχει τραγουδήσει πάνω από 10 φορές 

Εχει παίξει και η μπάντα του ελληνικού στρατού  

Και είχαν περισσότερο κόσμο από την κρατική

Πάμε στην επόμενη γραμμή τώρα 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Duck_Season said:

Ο παριος έχει τραγουδήσει πάνω από 10 φορές 

Εχει παίξει και η μπάντα του ελληνικού στρατού  

Και είχαν περισσότερο κόσμο από την κρατική

Πάμε στην επόμενη γραμμή τώρα 

Φαντάσου να είχε τραγουδήσει και ο Σφακιανάκης. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Φαντάσου να είχε τραγουδήσει και ο Σφακιανάκης. 

Εχει τραγουδήσει η Φωτεινή Δάρρα 

Από τα μεγαλύτερα τρολ, μαζί με τον Σαββόπουλο 

Έχω ρέντα σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

μπραβο Τσακιρη για το συγκεκριμενο, γιατι εχουν αρχισει και πονανε τα μυαλα μας πλεον

Υγ4: Επίσης πάλι παράκληση: αφήστε το γήπεδο έξω από κάθε αγωνιστική στραβή ρε… Ήμαρτον ντε! Όποτε χάνει η ΑΕΚ «ναι ρε αλλά μπήκαν τα καθίσματα», ή «ναι αλλά να το γήπεδο όμορφο χιονισμένο» και άλλα τέτοια ΗΛΙΘΙΑ σχόλια τη στιγμή που έστω και με αυτά τα χάλια τα αγωνιστικά δικοί μας άνθρωποι και αδέρφια δεν θα το δουν ποτέ! Σταματήστε το ειλικρινά… Δεν έχουν σχέση το ένα με το άλλο πέρα από τη τελική κρίση όταν ‘χει δώσει το club αλλού ο Μελισσανίδης και θα κάνετε ταμείο!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Το γραφω, το ξαναγραφω: ας δουμε την συμβαση παραχωρησης πρωτα και μετα τα τσιμπουκια στον εργολαβο.

Οχι,εμεις εκει,κοντρα στην λογικη και υπερ της διαφορετικότητας.

Και εικονισμα και υμνοι και πιπες και κωλο στον μεγαλο τιμονιερη,προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την διαφορετικότητα δεν το χω ζήσει στις εξέδρες. Δεν έχω ακούσει τον διπλανό μου να λέει "άδικο το πέναλτι που πηραμε, κακώς που πανηγυρίζουμε"  και κάποιον να του απαντάει "σωστά τα λες φίλε μου, εμείς δεν είμαστε σαν τους άλλους" Νομίζω ότι περισσότερο αφορά μια εικόνα για τον κόσμο της ΑΕΚ που έχει δημιουργηθεί στο ίντερνετ. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αυτό με την διαφορετικότητα δεν το χω ζήσει στις εξέδρες. Δεν έχω ακούσει τον διπλανό μου να λέει "άδικο το πέναλτι που πηραμε, κακώς που πανηγυρίζουμε"  και κάποιον να του απαντάει "σωστά τα λες φίλε μου, εμείς δεν είμαστε σαν τους άλλους" Νομίζω ότι περισσότερο αφορά μια εικόνα για τον κόσμο της ΑΕΚ που έχει δημιουργηθεί στο ίντερνετ. 

Μια χαρα διαφορετικοτητα εχουμε.

Αρδ ,οργανωμενοι ,παλαιμαχοι και πολυς κοσμος ,πιπιλαει την καραμελα "μας φτιαχνει γηπεδο και προπονητικο" πριν καν δουμε το παραχωρητηριο.Ορισμενοι  δε,με ανακοινωσεις οπως εχω βαλει στο νημα του μεγαλου τιμονιερη.

Συγκρινε το τι γινεται ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ οταν δεν παει καλα η ομαδα τους και τί συμβαινει με μας.

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, AG21 said:

Μπριτάννια

 

 

Ποιος ο λόγος να παρουσιάζεται το κτήριο της Brittania? Υπάρχει περίπτωση να αξιοποιηθεί?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tony_montana said:

Μια χαρα διαφορετικοτητα εχουμε.

Αρδ ,οργανωμενοι ,παλαιμαχοι και πολυς κοσμος ,πιπιλαει την καραμελα "μας φτιαχνει γηπεδο και προπονητικο" πριν καν δουμε το παραχωρητηριο.Ορισμενοι  δε,με ανακοινωσεις οπως εχω βαλει στο νημα του μεγαλου τιμονιερη.

Συγκρινε το τι γινεται ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ οταν δεν παει καλα η ομαδα τους και τί συμβαινει με μας.

 

Πάντως αν οι αρδ και οι οργανωμένοι πληρώνονται και οι παλαίμαχοι έχουν βολευθεί από τον τίγρη,  για να τα λένε και να τα γράφουν αυτά, τότε δεν είναι θέμα  διαφορετικότητας αλλά διαφθοράς. 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
54 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πάντως αν οι αρδ και οι οργανωμένοι πληρώνονται και οι παλαίμαχοι έχουν βολευθεί από τον τίγρη,  για να τα λένε και να τα γράφουν αυτά, τότε δεν είναι θέμα  διαφορετικότητας αλλά διαφθοράς. 

Προσωπικα,ειναι θεμα διαφθορας και υπογειων συναλλαγων ,για προσωπικα συμφεροντα και οχι της ομαδας.

 

Link to comment
Share on other sites

Για την δόμηση κι επέκταση των χυσοδοχείων βλέπω ούτε άδειες χρειάζονται ούτε τίποτα.

Διαστημόπλοιο στον ΟΔΔΥ ή Χυσοδοχείο στη ΝΦ οι προεδράρες μας. 

Ευλογημένοι...

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2022 at 7:31 PM, AG21 said:

Μπριτάννια

 

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι έχει κριθεί διατηρητέο όσο και αν αυτό  φαίνεται κουλό, ως δείγμα βιομηχανικού πολιτισμού ή κάτι τέτοιο. Αν ισχύει ότι δεν μπορεί να γκρεμιστεί θα μπορούσε να ανακαινιστει και να φιλοξενηθούν εκεί τα τμήματα της Ερασιτεχνικής αντί για το κτίριο του Μελ. κοντά στο γήπεδο του Απόλλωνα. Βέβαια για να γίνει αυτό, θα χρειαζοντουσαν χρήματα, οπότε μάλλον δεν θα γίνει ποτέ, αφού ούτε η Ερασιτεχνική τα έχει ούτε κανείς θα της τα δώσει. 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει και εγώ . Σε ποιον ανοίκει ξέρουμε ? Παλιότερα είχαμε ακούσει η Πειραιώς αλλά οι τράπεζες μπροσπαθουν να τα δίνουν τα ακίνητα και ίσως έχει αλλάξει ιδιοκτησία . Κάποιοι έλεγαν ότι ανοίκει στο μελ όπως και αλλά τριγυρο στη ΝΦ αλλά αυτό θα φανεί . 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×