Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Το γήπεδο θα απογειωθεί όταν ολοκληρωθούν και όλοι οι τριγύρω κοινόχρηστοι χώροι συμπεριλαμβανομένων και των κοινόχρηστων χωρών που προβλέπεται να δημιουργηθούν στο χώρο της Μπριτανια, δηλαδή στο απέναντι μέρος από την υπογειοποίηση. Τα χώματα που εναποτιθενται σε εκείνη την πλευρά είναι για ακριβώς αυτό το λόγο. Ακριβώς επειδή μέχρι την κοίτη του Γιαμπουρλα θα δημιουργηθουν τρία οικοδομικά τετράγωνα κοινόχρηστων χωρών, αυτά που βλέπετε στο σχέδιο με ΚΧ. Άρα και εκεί θα δημιουργηθεί μια αρκετά μεγάλη πλατεία, όχι μόνο μπροστά στο γήπεδο. Αυτά βέβαια επειδή απαιτούν χρόνο και χρήμα ισως δεν τα δούμε άμεσα αλλά πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας ότι το γήπεδο και ο περιβαλλοντας χωρος αυτού θα εξελίσσονται και τα επόμενα έτη. Επιπλέον γεφυράκια θα περνάνε πάνω από το ρεμα καταλήγοντας προς την οδό Λυκουργου. Και από εκεί θα συντομεύει ο δρομος προς Περισσό 

88D79CE9-8AA7-46EB-9F88-0E835D3CFAC6.jpeg

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Ένα κόσμημα θα γίνει η περιοχή και απορώ ειλικρινά με τα μυαλά που κουβαλάνε κάποιοι που δεν θέλανε το γήπεδο κιόλας.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Skepastos said:

Το γήπεδο θα απογειωθεί όταν ολοκληρωθούν και όλοι οι τριγύρω κοινόχρηστοι χώροι συμπεριλαμβανομένων και των κοινόχρηστων χωρών που προβλέπεται να δημιουργηθούν στο χώρο της Μπριτανια, δηλαδή στο απέναντι μέρος από την υπογειοποίηση. Τα χώματα που εναποτιθενται σε εκείνη την πλευρά είναι για ακριβώς αυτό το λόγο. Ακριβώς επειδή μέχρι την κοίτη του Γιαμπουρλα θα δημιουργηθουν τρία οικοδομικά τετράγωνα κοινόχρηστων χωρών, αυτά που βλέπετε στο σχέδιο με ΚΧ. Άρα και εκεί θα δημιουργηθεί μια αρκετά μεγάλη πλατεία, όχι μόνο μπροστά στο γήπεδο. Αυτά βέβαια επειδή απαιτούν χρόνο και χρήμα ισως δεν τα δούμε άμεσα αλλά πρέπει να έχουμε στο μυαλό μας ότι το γήπεδο και ο περιβαλλοντας χωρος αυτού θα εξελίσσονται και τα επόμενα έτη. Επιπλέον γεφυράκια θα περνάνε πάνω από το ρεμα καταλήγοντας προς την οδό Λυκουργου. Και από εκεί θα συντομεύει ο δρομος προς Περισσό 

88D79CE9-8AA7-46EB-9F88-0E835D3CFAC6.jpeg

 

Τεράστια δημοσίευση , ευχαριστούμε Σκεπαστέ!

Link to comment
Share on other sites

Ο τσίπης ρε μλκς με μια μπουλντόζα Playmobil πάει να στρώσει χλοοτάπητα σε ολόκληρο γήπεδο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

Ο τσίπης ρε μλκς με μια μπουλντόζα Playmobil πάει να στρώσει χλοοτάπητα σε ολόκληρο γήπεδο.

Δίκιο έχεις ,αυτό που είχε φιλοτεχνησει ο @Νονός ως σούπερ καπ των ΠκΟ μια χρονιά, είναι μεγαλύτερο από αυτό που ενεργεί μέσα στο γήπεδο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ιούλιο θα δούμε τον αγωνιστικό χώρο να πρασινίζει. Θα μπορεί να παιχτεί αγώνας, δεν εξετάζω αν το υπόλοιπο γήπεδο θα είναι έτοιμο-μακάρι-. Γεωπονική info-λολ-.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που ακούγονται και από αυτά που μαθαίνω, οι εργασίες έχουν επιταχυνθεί το τελευταίο διάστημα. Αρκετά η λίγο δεν ξέρω, αλλά εχουν γίνει πολλες εργασιες και στο εσωτερικό. Χωρίς να σημαίνει αυτό ότι μπαίνουμε το Σεπτέμβρη. Προσωπικά το έχω ψιλοαποκλείσει.

  • Δικεφαλάκι 3
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Από αυτά που ακούγονται και από αυτά που μαθαίνω, οι εργασίες έχουν επιταχυνθεί το τελευταίο διάστημα. Αρκετά η λίγο δεν ξέρω, αλλά εχουν γίνει πολλες εργασιες και στο εσωτερικό. Χωρίς να σημαίνει αυτό ότι μπαίνουμε το Σεπτέμβρη. Προσωπικά το έχω ψιλοαποκλείσει.

Από αυτά που διαβάζω δεξιά και αριστερά, πάμε για τέλος του 22.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι θα επισπεύσει τις διαδικασίες ο κωλογερος. Ο χρόνος εκτός γηπέδου έχει τελειώσει, χρειάζεται την αγια σοφια σε λειτουργία μπας και κοροϊδέψει λίγο ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

H εργολαβία της Cosmote δεν έχει ξεκινήσει ακόμη. Από την στιγμή που ξεκίνησαν κ οι αναβαθμοί, το γήπεδο αγωνιστικά θα είναι έτοιμο μέσα στον Ιούλιο, όλα εξαρτιώνται από το πόσο γρήγορα θα πάει η σύμβαση για το εσωτερικό ντύσιμο του γηπέδου. Η λογική λέει μέτα το Μουντιάλ θα παίζουμε εκεί 100%

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ για μετά το mundial το βλέπω .

Φιλικά στο μεταξύ , αδειοδότηση κτλ 

Πάντως το γήπεδο είναι τούμπανο 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, agelos said:

Από αυτά που διαβάζω δεξιά και αριστερά, πάμε για τέλος του 22.

Έτσι φαίνεται. Αν και οι πιθανες εκλογες, ενδέχεται να επιταχύνουν αρκετά το έργο. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, agelos said:

Από αυτά που διαβάζω δεξιά και αριστερά, πάμε για τέλος του 22.

Εγω απο 23 24 βλεπω. 

Ιδιως αν δν βγει ευρωπη

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CHⓇIS said:

Εγω απο 23 24 βλεπω. 

Ιδιως αν δν βγει ευρωπη

Δεν γίνεται ρε Κρις. Τελειωνουν τα κανονακια και θα γίνουν αίσχη. Τα εγκαινια θα «ανανεώσουν» την ανεκτικότητα μας. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Δεν γίνεται ρε Κρις. Τελειωνουν τα κανονακια και θα γίνουν αίσχη. Τα εγκαινια θα «ανανεώσουν» την ανεκτικότητα μας. 

Νταξ δν ξερω. Αλλα με κατι στατικοτητες κ ιστοριες η τοτεναμ μπηκε μετα απο 6 7 μηνες απ οτι ειχε ανακοινωσει. Θα μου πεις ελλαδα.... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια ότι σπάνε σκαλοπάτια για να προσθέσουν καθίσματα?

Θεέ και κύριε.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, agelos said:

Είναι αλήθεια ότι σπάνε σκαλοπάτια για να προσθέσουν καθίσματα?

Θεέ και κύριε.

Αυτό είναι normal αν γίνεται ( πιο πολύ είδα μια μετατροπή στα δημοσιογραφικά ) 

Αν δεις κατι καρεκλακια που έβαλαν κάπου , θα κλάψεις .

Ισοδύναμα με το βάλουν στο γκαράζ και απλά να λες είμαι μέσα στο γηπεδο 

Link to comment
Share on other sites

«Η Αγιά - Σοφιά θα λειτουργήσει στις 5 Αυγούστου»


Τι αναφέρει ρεπορτάζ του συνδρομητικού ηλεκτρονικού περιοδικού «Hotel and Restaurant Daily» για το επίσημο άνοιγμα του νέου γηπέδου της ΑΕΚ και ποια συμφωνία παρουσιάζεται πως έκλεισε (για το κομμάτι της εστίασης) η «κιτρινόμαυρη» ΠΑΕ.

Ο χρόνος κυλά αντίστροφα για την είσοδο της ΑΕΚ στο καινούργιο  γήπεδο της στη Νέα Φιλαδέλφεια.

 

Στο αγωνιώδες ερώτημα των φίλων της Ένωσης σχετικά με την ημερομηνία έναρξης λειτουργίας της «Αγιά – Σοφιάς OPAP Arena», έρχεται να...απαντήσει ρεπορτάζ (30/3) του συνδρομητικού ηλεκτρονικού περιοδικού Hotel and Restaurant Daily».

Σύμφωνα με το σχετικό δημοσίευμα… «το νέο γήπεδο της ΑΕΚ που έχει αρχίσει να παίρνει την τελική του μορφή αναμένεται να λειτουργήσει στις 5 Αυγούστου».

Μάλιστα το ίδιο ρεπορτάζ σημειώνει πως ο όμιλος εστιατορίων  «Nice n easy», αναλαμβάνει το κομμάτι της εστίασης (καφέ, μπαρ, κυλικεία) στο νέο γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια.

 

Αναλυτικά το πλήρες κείμενο του σχετικού δημοσιεύματος:

«Ο όμιλος εστιατορίων «Nice n easy» αναλαμβάνει την εστίαση στο νέο γήπεδο «Αγιά - Σοφιά OPAP Arena» της κιτρινόμαυρης ομάδας στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Ο όμιλος που παραμένει ο πρωτοπόρος στην κατηγορία healthy-gourmet στην Ελλάδα από το 2008, όταν άνοιξε το πρώτο “nice n easy” εστιατόριο στην Αθήνα, αναλαμβάνει όλη την εστίαση του ολοκαίνουργιου γηπέδου, που περιλαμβάνει ένα εστιατόριο 500 θέσεων, ένα cafe 300 θέσεων, 6 μπαρ και 18 κυλικεία.

hotel1.png?itok=3edKH2IT

Το νέο γήπεδο της ΑΕΚ που έχει αρχίσει να παίρνει την τελική του μορφή αναμένεται να λειτουργήσει στις 5 Αυγούστου.

Η κίνηση της συνεργασίας με τους εμπνευστές των Nice ’n’ Easy, τους επιχειρηματίες Δημήτρη Χριστοφορίδη, Χρήστο Αθανασιάδη και τον ηθοποιό Μάνο Γαβρά, δείχνει την έμφαση που δίνεται στο κομμάτι της εστίασης, επιλέγοντας έναν όμιλο που έχει συνδεθεί με τη βιωσιμότητα και το wellness, την πρωτοποριακή ελληνική μεσογειακή κουζίνα και τα εποχιακά πιάτα, βασισμένα στην «farm to table» φιλοσοφία.

Θυμίζουμε ότι εκτός των «Nice n easy» σε Κηφισιά, Μύκονο και Κολωνάκι, στο όμιλο ανήκουν το all day beach restaurant SantAnna στην Παράγκα, το Spala στη Χώρα της Μυκόνου, το greek mykonian «Μπούμπουλο» στον Πλατύ Γιαλό, το gourmet εστιατόριο Farm and Sea, στον Καλαφάτη, τo Ziglee και το Frankie επίσης στο Κολωνάκι, και το Exquisite Catering».

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Αυτό είναι normal αν γίνεται ( πιο πολύ είδα μια μετατροπή στα δημοσιογραφικά ) 

Αν δεις κατι καρεκλακια που έβαλαν κάπου , θα κλάψεις .

Ισοδύναμα με το βάλουν στο γκαράζ και απλά να λες είμαι μέσα στο γηπεδο 

Πάνε κ βάζουν καθίσματα  σε σημεία που βλέπεις το μισό γήπεδο γιατί δίπλα έχεις το πέδιλο κ την συνδετήρια δοκό του άνω διαζώματος🤣

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×