Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Just now, Bukowski said:

Προσωπικα οποτε ακουω Καζαντζιδη με πιανουν τα νευρα μου. Απο παλια. Δεν ειναι θεμα ειδους μουσικου, δεν εχω πχ προβλημα με Στρατο, Τολη κλπ, αλλα με Στελιο ειδικα δεν την παλευω.

Είσαστε και συγχωριανοί που να πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πρέπει να ήταν μουνοπανακι αλλά έχει φωνάρα κ έχει πει τραγουδαρες.

Το μεγαλύτερο κακό βέβαια είχα ότι τον συμπαθεί ο αρχιδης οπότε γίνεται αυτόματα αντιπαθής. Ο μανταλος των τραγουδιστών.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Είσαστε και συγχωριανοί που να πάρει.

Αδιανοητη κλαψα, μια κατασταση θλιβερη. Οσο πορωσε ο Αραβιδης τους ΑΕΚτζηδες στα δυσκολα χρονια της επιστροφης, αλλο τοσο και ο Στελιος τους Ελληνες τα δυσκολα χρονια της ξενιτιας. Ενας ταλαντουχος Αραβιδης ηταν. Ναι. Αυτο ηταν. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BillR21 said:

 

Ο μανταλος των τραγουδιστών.

Κλαιω, δες τι εγραφα ταυτοχρονα

Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα πάντως από την καλλιτεχνική του αξία, άνθρωπος που πλήρωσε επαγγελματικό κόστος και ενδεχομένως και προσωπικό στην κόντρα του με τη λογική Μίνος, Μάτσας και κλειδωμένα λαρυγγια που έλεγε και μια ψυχή, δεν είναι να τον αντιμετωπίζεις μόνο από τη Ζιγκουαλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Ανεξάρτητα πάντως από την καλλιτεχνική του αξία, άνθρωπος που πλήρωσε επαγγελματικό κόστος και ενδεχομένως και προσωπικό στην κόντρα του με τη λογική Μίνος, Μάτσας και κλειδωμένα λαρυγγια που έλεγε και μια ψυχή, δεν είναι να τον αντιμετωπίζεις μόνο από τη Ζιγκουαλα.

Τα έβαλε με τα συμφέροντα τα εβραΐικα θες να πεις;

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MITSAKLAS said:

Επίσης, όσοι έχετε προλάβει τους παλιούς ενισχυτές, αυτούς με τις βελόνες,  ίσως να θυμάστε ότι σε κάθε τραγούδι του Στελλαρα, η βελόνα ήταν τέρμα κόκκινο και έπεφτε στην αρχή του χρώματος στα κενά μεταξύ των τραγουδιών.

Στα στούντιο ηχογραφήσεων ποτέ δεν τον γράφανε από το μικρόφωνο που είχε μπροστά του. Εν αγνοία του.

Τον γράφανε από δευτερεύοντα γιατί το κέντρικό γαμούσε την κονσόλα από την ένταση της φωνής.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Τα έβαλε με τα συμφέροντα τα εβραΐικα θες να πεις;

Τη συνεπή του στάση επισημαίνω.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα να μην θέλουμε να μπούμε με Καζαντζίδη στο καινούργιο γηπεδο και άλλο πραγμα να αμφισβητούμε τον Καζαντζίδη σαν καλλιτεχνικό μέγεθος, ασχέτως αν μας αρέσει ή όχι.

Να τα ξεμπερδεψουμε λιγο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Άλλο πράγμα να μην θέλουμε να μπούμε με Καζαντζίδη στο καινούργιο γηπεδο και άλλο πραγμα να αμφισβητούμε τον Καζαντζίδη σαν καλλιτεχνικό μέγεθος, ασχέτως αν μας αρέσει ή όχι.

Να τα ξεμπερδεψουμε λιγο.

Κι εγώ αν με ρωτήσεις, Στράτο γουστάρω πιο πολύ, αλλά ο άλλος ήταν φαινόμενο.

Αλλά κι εγώ δε θέλω Αγιά Σοφιά με Ζιγκουαλες.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MITSAKLAS said:

Τη συνεπή του στάση επισημαίνω.

Που υπεγραφε συμβολαια και μετα ελεγε οτι με εκμεταλλευονται και το συμβολαιο αυτο ηταν πολυ εξυπνα στημενο; Η αληθεια ειναι πως τα επαιξε ολα στον τζογο ο Στελαρας καιντα εχασε. Και αλλοι της εποχης του υπεγραφαν με τους ιδιους που υπεγραφε και αυτος. Επισης απο καποια στιγμη και μετα δεν μπορουσε να δεχτει οτι οι καιροι αλλαξαν και επρεπε να εξελιχθει και αυτος αναλογα ή να παρκαρει σπιτι του οπως πολλοι της γενιας του. Αλλα για να κανεις στην ακρη πρεπει να χεις και 5 φραγκα. Αυτος δεν ειχε και του εφταιγαν ο Ματσας, ο Νικολοπουλος, οι συναδελφοι του που δεν εβαζαν πλατη στις ασυναρτησιες που εβγαινε κι ελεγε κλπ. Τραγικουλης γενικα.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Bukowski said:

Προσωπικα οποτε ακουω Καζαντζιδη με πιανουν τα νευρα μου. Απο παλια. Δεν ειναι θεμα ειδους μουσικου, δεν εχω πχ προβλημα με Στρατο, Τολη κλπ, αλλα με Στελιο ειδικα δεν την παλευω.

 

6 minutes ago, Bukowski said:

Αδιανοητη κλαψα, μια κατασταση θλιβερη. Οσο πορωσε ο Αραβιδης τους ΑΕΚτζηδες στα δυσκολα χρονια της επιστροφης, αλλο τοσο και ο Στελιος τους Ελληνες τα δυσκολα χρονια της ξενιτιας. Ενας ταλαντουχος Αραβιδης ηταν. Ναι. Αυτο ηταν. 

Αυτά ισχύουν και για -ας πούμε- το "Στην Ανατολή" του Μίκη (ολόκληρο τον δίσκο), για την "Καταχνιά" του Λεοντή, για το "Πέλαγο" και τον "Κυρ-Αντώνη" του Χατζιδάκι ή για την "Πολιτεία Α'" του Μίκη ?

Αν απαντήσεις γι αυτά έχω και επόμενο πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

Άλλο πράγμα να μην θέλουμε να μπούμε με Καζαντζίδη στο καινούργιο γηπεδο και άλλο πραγμα να αμφισβητούμε τον Καζαντζίδη σαν καλλιτεχνικό μέγεθος, ασχέτως αν μας αρέσει ή όχι.

Να τα ξεμπερδεψουμε λιγο.

Σιγα τον κλοουν

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νονός said:

 

Αυτά ισχύουν και για -ας πούμε- το "Στην Ανατολή" του Μίκη (ολόκληρο τον δίσκο), για την "Καταχνιά" του Λεοντή, για το "Πέλαγο" και τον "Κυρ-Αντώνη" του Χατζιδάκι ή για την "Πολιτεία Α'" του Μίκη ?

Αν απαντήσεις γι αυτά έχω και επόμενο πακέτο.

Ο Μικης ρε συ Νονε ηταν πολυδιαστατος τι συγκρινεις τωρα; Ειναι σαν να μου λες για τον Μανο, τα χτυποκαρδια και τις γατουλες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ο Μικης ρε συ Νονε ηταν πολυδιαστατος τι συγκρινεις τωρα; Ειναι σαν να μου λες για τον Μανο, τα χτυποκαρδια και τις γατουλες.

Μην μπερδεύεσαι Μπούκο μου, για τον Καζαντζίδη μιλάμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νονός said:

Μην μπερδεύεσαι Μπούκο μου, για τον Καζαντζίδη μιλάμε.

Ειναι τωρα σαν να ρωτας τον Παπια να σου πει γτ δεν τρωει μπαμιες ρε συ. Δεν εξηγειται. Ετσι κι εγω, με τον Καζαντζιδη, δεν μπορω να τον ακουσω. ΟΚ εχει πει και τραγουδαρες και εχει συνεργαστει με κορυφαιους συνθετες αλλα κουβαλαει μια μιζερια απιστευτη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Ειναι τωρα σαν να ρωτας τον Παπια να σου πει γτ δεν τρωει μπαμιες ρε συ. Δεν εξηγειται. Ετσι κι εγω, με τον Καζαντζιδη, δεν μπορω να τον ακουσω. ΟΚ εχει πει και τραγουδαρες και εχει συνεργαστει με κορυφαιους συνθετες αλλα κουβαλαει μια μιζερια απιστευτη.

Σεβαστό, ούτε κι εγώ πολυακουω και ουτε θέλω να κάνουμε εγκαίνια με Καζαντζίδη στο γήπεδο αλλά άσχετα με την προσωπικότητα Καζαντζίδη, ο καλλιτέχνης Καζαντζίδης είναι τεράστιο μέγεθος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bukowski said:

Που υπεγραφε συμβολαια και μετα ελεγε οτι με εκμεταλλευονται και το συμβολαιο αυτο ηταν πολυ εξυπνα στημενο; Η αληθεια ειναι πως τα επαιξε ολα στον τζογο ο Στελαρας καιντα εχασε. Και αλλοι της εποχης του υπεγραφαν με τους ιδιους που υπεγραφε και αυτος. Επισης απο καποια στιγμη και μετα δεν μπορουσε να δεχτει οτι οι καιροι αλλαξαν και επρεπε να εξελιχθει και αυτος αναλογα ή να παρκαρει σπιτι του οπως πολλοι της γενιας του. Αλλα για να κανεις στην ακρη πρεπει να χεις και 5 φραγκα. Αυτος δεν ειχε και του εφταιγαν ο Ματσας, ο Νικολοπουλος, οι συναδελφοι του που δεν εβαζαν πλατη στις ασυναρτησιες που εβγαινε κι ελεγε κλπ. Τραγικουλης γενικα.

Βέβαια μάλλον λίγη σημασία έχει ότι κι έτσι όπως ήταν, με τους καιρούς ... αλλαγμένους και χωρίς να ... εξελιχθεί, μέχρι και κώλο έδινε ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ επιχειρηματίας για να τον βγάλει σε πάλκο ή σε γηπεδική συναυλία μιας και ήξερε ότι θα γινόταν ΚΡΟΙΣΟΣ αν τον έπειθε για κάτι τέτοιο.

Και μια χαρά "πάρκαρε σπίτι του" για τόσα χρόνια, μακριά από δίσκους και εμφανίσεις, και ενώ οποιονδήποτε άλλον θα τον είχε φάει η μαρμάγκα όταν ξαναγύρισε στη δισκογραφία πέσανε τα τσιμέντα.

Όσο για τον Νικολόπουλο (ναι ΑΕΚτζής, αλλά πουστράκι ολκής ...) ή δεν τα ξέρεις καλά ή τα ξεχνάς, Μπούκο μου.

Ο Καζαντζίδης έχει βαφτίσει τον γιό του Νικολόπουλου και ο Χρηστάκης περίμενε -όντας άκληρος ο Καζαντζίδης- να περάσουνε στον μικρό βαφτιστικό όλα τα ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ του Καζαντζίδη μετά θάνατον. Όταν ο Καζαντζίδης παντρεύτηκε την Βάσω που είχε απογόνους ψυλλιάστηκε ότι τα ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ "κάνανε φτερά", στράβωσε και τότε θυμήθηκε "δικά του" τραγούδια που καρπώθηκε ο Καζαντζίδης και άλλα τέτοια .... παντελονίστικα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μια χαρά το πάτε με τον Καζαντζίδη. Κακώς δεν έβαλε κ το πόστερ του σε μια απ τις κολώνες.

Υ.Γ. 17/9... Δεν θα πόνταρα ούτε ευρώ. 2 μήνες μετά στην διακοπή για το Μουντιάλ, all in.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που ισχύει ότι η νο1 επιθυμία κάθε επιχειρηματία θα ήταν να φέρει πίσω τον Καζαντζίδη, ισχύει και κάτι άλλο. Ότι ο Στέλιος πίστευε πως θα αποχωρήσει από τα κέντρα και θα διαλυθεί η νύχτα και πως θα σταματήσει την δισκογραφία και θα καταρρεύσει η μουσική βιομηχανία στην Ελλάδα. Ψευδαίσθηση μεγαλείου. Πώς πίστευε ο ΑΕΚτζης ότι θα πέσουμε Γ εθνική και θα διαλυθούν όλες οι ομάδες στην Α εθνική? Ένα τέτοιο πράγμα. Τίποτα από όλα αυτά δεν έγινε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bukowski said:

Ειναι τωρα σαν να ρωτας τον Παπια να σου πει γτ δεν τρωει μπαμιες ρε συ. Δεν εξηγειται. Ετσι κι εγω, με τον Καζαντζιδη, δεν μπορω να τον ακουσω. ΟΚ εχει πει και τραγουδαρες και εχει συνεργαστει με κορυφαιους συνθετες αλλα κουβαλαει μια μιζερια απιστευτη.

Το γούστο σου, όπως και κάθε άλλου, είναι απόλυτα ΣΕΒΑΣΤΟ.

Κανείς δεν θα σου επιβάλλει να σου αρέσει κάτι.

Αλλά αυτό με τη "μιζέρια" που κουβαλάει ο Καζαντζίδης ξέρεις τι μου θυμίζει ? Αυτούς που στο άκουσμα του ονόματος της Κάλλας, λένε "έλα μωρέ, μωρέ, μια που στριγγλίζει δεν είναι αυτή ?".

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, billy21 said:

Πάντως μια χαρά το πάτε με τον Καζαντζίδη. Κακώς δεν έβαλε κ το πόστερ του σε μια απ τις κολώνες.

Υ.Γ. 17/9... Δεν θα πόνταρα ούτε ευρώ. 2 μήνες μετά στην διακοπή για το Μουντιάλ, all in.

Το ιδανικο θα ηταν να εβαζε την φατσα του Καζαντζιδη στην οροφη του γηπεδου αν εκλεινε οπως στο γηπεδο της Σαλκε. Να διαβαζαμε απο τον ΚΚ "ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ! Η μορφη του Στελιου στον τρουλο της Αγιας Σοφιας".

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Το ιδανικο θα ηταν να εβαζε την φατσα του Καζαντζιδη στην οροφη του γηπεδου αν εκλεινε οπως στο γηπεδο της Σαλκε. Να διαβαζαμε απο τον ΚΚ "ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ! Η μορφη του Στελιου στον τρουλο της Αγιας Σοφιας".

Οτιδήποτε έχει κάνει ο Μελισσανίδης, γι αυτούς είναι ΕΠΟΣ ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ ΔΕΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο τιτανοτεραστιο φόρουμ.

Ανάλυση του Καζαντζίδη, της ψυχοσύνθεση του, της φωνής του, με πινελιές κι άγνωστες λεπτομέρειες από το Νονό.

Στη συνέχεια του τοπικ θα ακολουθήσουν συνταγές μαγειρικής από Ματζισαν και πάπια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Το ιδανικο θα ηταν να εβαζε την φατσα του Καζαντζιδη στην οροφη του γηπεδου αν εκλεινε οπως στο γηπεδο της Σαλκε. Να διαβαζαμε απο τον ΚΚ "ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ! Η μορφη του Στελιου στον τρουλο της Αγιας Σοφιας".

Έχω καλύτερο !

Μιας και μιλάμε για Μίμη - tech freak, ΟΛΟΓΡΑΜΜΑ του Στέλιου στη σέντρα του γηπέδου πριν το ξεκίνημα κάθε αγώνα και να ακούγεται στη διαπασών αυτό :

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×