Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

1 hour ago, Man Of Faith said:

Και τι μπορούσε να γινει;

Διαστημόπλοιο στον οδδυ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kostas21 said:

να το πουμε στο Μπαρλο οταν εφτιαχνε την σκεπαστη , οτι 3 με 4κ καθισματα αν καθορισαν την πορεια του κλαμπ

 Υπάρχει ένα όριο θέσεων κατώτατο κ ένα όριο ανώτερο. Το όριο το θέτει η ζήτηση κ η αγορά. Την εποχή του Μπάρλου ήθελες γήπεδο πολύ μεγαλύτερο κ από αυτό που είχες. Υπήρχε ζήτηση. Κάποτε ακριβώς στην μετά Μπάρλου εποχή, στο ΟΑΚΑ πήγαιναιν 60 κ 70 χιλιάδες για να δουν ένα ματς με τον ΟΦΗ κ την Καβάλα. Τώρα αφαιρείς ένα μηδενικό. Προσαρμογή λέγεται. Αλλιώς φτιάχνεις ένα γήπεδο 50.000 θέσεων που θα σου τρώει για την συντήρηση από τα έσοδα καθώς δεν θα το γεμίζεις ποτέ πλήν κάποιων αγώνων στο τσου λου. Να μην πω ότι θα ήθελες αλλά πόσα μύρια για να το φτιάξεις. Άλλωστε αρκεί απλά να κοιτάξεις τους μ.ο. των εισιτηρίων. 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

οκ αφου ολοι ειναι ευχαριστημενοι, καλη καρδια

Απόλυτα ευχαριστημένος δεν θα είναι ποτέ κανείς Κώστα. Στην Ελλάδα είμαστε. ΑΕΚ είμαστε. Και το τέλειο να μας κάτσει, κάτι θα βρούμε να γκρινιάζουμε.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, billy21 said:

Για την ΑΕΚ του τσίπη είναι μεγάλο το γήπεδο. Για την ΑΕΚ του επόμενου μπορεί να είναι κ μικρό.  Αλλά δεν θα κρίνουν τα 3-4 χιλ παραπάνω καθίσματα την πορεία μας στο μέλλον. Αντίθετα αν δεν υπήρχε καν το γήπεδο για άλλα 20 χρόνια, θα μπορούσε να ήταν καθοριστική εξέλιξη για το μέλλον της ομάδας.

Διαφωνώ  και με τα δύο, αλλά απόψεις είναι. 3-4 χιλιάρικα με 3-4 σολντ αουτ τον χρόνο, απλά μαθηματικά. Στο άλλο, μεγάλη και σοβαρή ομάδα γίνεσαι και στο ΟΑΚΑ αν υπάρχει θέληση. Οικονομικά και αγωνιστικά μας πήγε πολύ πίσω το γήπεδο, ελπίζω να μην είναι ταφόπλακα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Οικονομικά μας πήγε πολύ πίσω το γήπεδο, ελπίζω να μην είναι ταφόπλακα.

Τα μεγέθη είναι διαχειρίσιμα πιστεύω αν ο ιδιοκτήτης δει την ομάδα σοβαρά. 

 

3 minutes ago, SpiRos said:

3-4 χιλιάρικα με 3-4 σολντ αουτ τον χρόνο, απλά μαθηματικά.

Σκοπός θα πρέπει να είναι τα διαρκείας στο νέο σου γήπεδο. Μην ξεχνάμε ότι ο κόσμος απαίτησε να γίνει το γήπεδο στα πάτρια. 4000 με 20 ευρώ είναι 80000 μεικτά. Μισό μύριο λέω εγώ το χρόνο καθαρά. Μια μεταγραφή. Δεκτό. Αλλά αλλιώς θα προσέρχεται ο κόσμος στη Φιλαδέλφεια κ αλλιώς πχ σε ένα γήπεδο στα Λιόσια ή δεν ξέρω που αλλού θα μπορούσε να γίνει. Θα το καλύψεις το χάσιμο από τα διαρκείας κ την γενικότερη προσέλευση. Αν βέβαια μιλήσουμε για γήπεδο 40000, τότε πάω πάσο.

 

5 minutes ago, SpiRos said:

Στο άλλο, μεγάλη και σοβαρή ομάδα γίνεσαι και στο ΟΑΚΑ αν υπάρχει θέληση

Στο ΟΑΚΑ ακόμη κ αν είσαι μεγάλη ομάδα, θα χάσεις σίγουρα στόχους. Δες πχ το 08 το ματς με τον Άρη. Θα το έχανες ποτέ αυτό το ματς στο δικό σου γήπεδο? Ή με τον Ιωνικό στο 05? Ποτέ. Ακόμη εκεί θα είμασταν.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, billy21 said:

Τα μεγέθη είναι διαχειρίσιμα πιστεύω αν ο ιδιοκτήτης δει την ομάδα σοβαρά. 

 

Σκοπός θα πρέπει να είναι τα διαρκείας στο νέο σου γήπεδο. Μην ξεχνάμε ότι ο κόσμος απαίτησε να γίνει το γήπεδο στα πάτρια. 4000 με 20 ευρώ είναι 80000 μεικτά. Μισό μύριο λέω εγώ το χρόνο καθαρά. Μια μεταγραφή. Δεκτό. Αλλά αλλιώς θα προσέρχεται ο κόσμος στη Φιλαδέλφεια κ αλλιώς πχ σε ένα γήπεδο στα Λιόσια ή δεν ξέρω που αλλού θα μπορούσε να γίνει. Θα το καλύψεις το χάσιμο από τα διαρκείας κ την γενικότερη προσέλευση. Αν βέβαια μιλήσουμε για γήπεδο 40000, τότε πάω πάσο.

 

Στο ΟΑΚΑ ακόμη κ αν είσαι μεγάλη ομάδα, θα χάσεις σίγουρα στόχους. Δες πχ το 08 το ματς με τον Άρη. Θα το έχανες ποτέ αυτό το ματς στο δικό σου γήπεδο? Ή με τον Ιωνικό στο 05? Ποτέ. Ακόμη εκεί θα είμασταν.

Δεν πρόκειται να την δει κανείς σοβαρά όπως το εννοείς.

Άλλο με τι συναισθήματα θα έρχεται και άλλο το οικονομικό. Τα συναισθήματα πάντως θα ξεθωριάσουν αν δεν έχεις καλή ομάδα και θα παίζεις πάλι με 5Κ κόσμο.

Διαφωνώ απόλυτα. Μια χαρά κηδεία μπορεί να γινόταν και στη ΝΦ (έχω δει αρκετές με τα μάτια μου) και κανένα γήπεδο δεν κόβει στόχους.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gybe21 said:

Αυτό είναι το γήπεδο της Μακαμπι που παίζουν οι γαύροι? 

30.690 

IMG_20220720_195153.jpg

30691.ξεχασες τον καζαντζιδη.... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα σκεπαστρα των παγκων ειναι λες και τα πηραν απο το γηπεδο του αθηναικου και τα περασαν ενα χερι μινιο

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μαγειρεύει η R για σήμερα το βράδυ στα Φιλαδέλφειας μέρη. Από της 8 και μετά θα δούμε βιντεάκια 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Kapetane21 said:

Κάτι μαγειρεύει η R για σήμερα το βράδυ στα Φιλαδέλφειας μέρη. Από της 8 και μετά θα δούμε βιντεάκια 

Κάτι πήρε το μάτι μου στο Fb, είχε αρκετό λαο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×