Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Γιατί γκρινιάζετε βρε, στο Μοναστηράκι μεγαλύτερο κενό έχει μεταξύ συρμού και αποβάθρας.

Εκεί δλδ πως έχουν δώσει άδεια λειτουργίας? Ε?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baRon21 said:

"Πετρο μου παρε ενα γαλλικο να μου κρατησεις κοντρα στο παξιμαδι, δεν παιρνει στροφες το γαμηδι."

Δεν είμαι σίγουρος πως ο Πέτρος μπορεί να βοηθήσει ο,τιδήποτε να πάρει στροφές.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Και ένα ορειβατικό μπαστούνι για τους μεγαλύτερους. 

Μια χαρα ειναι. Δε λες που δεν εβαλε και καμια ταφρο γυρω γυρω να κολυμπαμε για να μπουμε κι οταν φτανουνε να μαστε σαν τους προσφυγες στις φωτογραφιες...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Janjanin said:

Δεν είμαι σίγουρος πως ο Πέτρος μπορεί να βοηθήσει ο,τιδήποτε να πάρει στροφές.

Ανεβαζω εγω καθε φορα που τον βλεπω.

Οπως θα παίρνω τις στροφές, εσυ αν θελεις κοίταζε μεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, aris2168 said:

Μια χαρα ειναι. Δε λες που δεν εβαλε και καμια ταφρο γυρω γυρω να κολυμπαμε για να μπουμε κι οταν φτανουνε να μαστε σαν τους προσφυγες στις φωτογραφιες...

Γιατί όχι; Δεν είχε πει ότι το νέο γήπεδο θα είναι διαδραστικό μνημείο της προσφυγιας; 

Link to comment
Share on other sites

Αμα χρειαστει θα μπουμε και απο τους πυλωνες.

Και οσοι δωσαν 1200 που σημαινει οτι τα χουν δεν πειραζει να ταλαιπωρηθουν λιγακι να γινουν αντρες.

Αλλωστε το γηπεδο θα ειναι αντρικο οσοι ειστε φλωροι να μην ερθετε η να πατε στο οακα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέσα είναι μια χαρά, και η απόσταση από τον αγωνιστικό χώρο, όντως δεν είναι τόσο μεγάλη. Απλά δεν θα φθάνει η χλεπα. 

IMG_20220815_182316_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπαίναμε με μαντραπηδα ρε ανάμεσα σε σιδεροβεργες φράχτες κ κενά που οδηγούσαν στην Μόρντορ .

Τώρα θα κωλωσουμε?

Καλά λέει ο @NIS 9-11 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μονο ο Νονος εμεινε πισω αλλα δεν πειραζει θα τον παρουμε στα χερια ειναι και ελαφρυς 😄

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν καμια βδομάδα στρωθουμε στη γυμναστική αυτά τα κενά τα περνάμε για πλάκα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μένει ένα μικρό κενακι αναμεσα στο πλαστικό γκαζόν και το κίτρινο Μπετον ή μου φάνηκε; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Συμβολικά είναι τα κενά και οι ατέλειες αχάριστοι.....οι πρόσφυγες περνούσαν τόσα εμπόδια για να φτάσουν στον προορισμό τους

Link to comment
Share on other sites

Ρε τομάρια ξετσίπωτα, ΝΙΩΣΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!

Τα 'χουμε πει ξανά και ξανά. Θέτε (πορτοκαλάδα) δε θέτε, θα μάθετε ΙΣΤΟΡΙΑ.

Κι από την άλλη, μπορεί το χαμάμ να τό 'φαγε το κουμαρτζήδικο αλλά το ΣΤΙΛΒΩΤΗΡΙΟ είναι εκεί, αγέρωχο και σας περιμένει.

Άμα δε λερώσετε το παπουτσάκι κατά τη μετάβαση στο γήπεδο, πως θα δουλέψει το μαγαζί ????

Τίγρη μου το εμπορικό σου δαιμόνιο, τελειωμό δεν έχει !!!

ΚάποτεΣ (όταν ο κόΖμος αγαπούσε την ΑΕΚ, δεν τονΕ πονούσανε τα ποδάρια του (@aris2168)  και δεν έψαχνε "ψύλλους στ' άχυρα") :

1963A.jpg

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της συζήτησης για το χαμάμ που έγιναν οπαπ βλέποντας βιντεάκια και σχέδια μπορώ μάλλον να βεβαιώσω αλλαγές εκτός του προποτζίδικου 

Το δεξιό μασαζίδικο μάλλον έχει πάει και αυτό στον ΟΠΑΠ . 

 

ScreenHunter 136.png

 

ScreenHunter 140.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω για μασατζιδικα 

Και να σας τριβει κ ίδιος,  μεχρι να βρει μασαντζουδες 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

κοπηκε ο διαδρομος είσοδος απο δεξιά και είσοδος έγινε απο τη κεντρική εσωτερική πλατεία του κτηρίου και έτσι μεγάλωσε η  μπουτίκ .

 

ScreenHunter 137.png

ScreenHunter 133.png

ScreenHunter 138.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

 

ΚάποτεΣ (όταν ο κόΖμος αγαπούσε την ΑΕΚ, δεν τονΕ πονούσανε τα ποδάρια του  και δεν έψαχνε "ψύλλους στ' άχυρα") :

 

καλημέρα Νονέ μου........

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, AG21 said:

κοπηκε ο διαδρομος είσοδος απο δεξιά και είσοδος έγινε απο τη κεντρική εσωτερική πλατεία του κτηρίου και έτσι μεγάλωσε η  μπουτίκ .

 

ScreenHunter 137.png

ScreenHunter 133.png

ScreenHunter 138.png

Ούτε το καφενείο θα γίνει?

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, gybe21 said:

Ούτε το καφενείο θα γίνει?

Το καφενείο , στιλβωτηριο γίνονται κανονικά και το κουρείο μάλλον (έκανα λάθος) αφού υπάρχει χώρος διαμπερές τριγύρο απο την εκκλησία ( μια πλευρά στιλβωτήριο μια κουρείο στο ίδιο χώρο μάλλον )  . Το καφενείο παραμένει μάλλον όπως είναι .  Το AEKtravel πιθανών πάει αλλού ( στο κτήριο της ΠΑΕ η σε άλλο χώρο ? )  . 

tsaggaradiko-750x482.jpg

 

ScreenHunter 144.png

 

ScreenHunter 142.png

ScreenHunter 143.png

https://www.pontosnews.gr/674043/athlitismos/aek-paradosiako-stilvotirio-tsagkaradiko-dipla-stin-agia-sofia/

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, GIANNHS said:

καλημέρα Νονέ μου........

Σε λίγο θα μας πείτε να αφήσουμε τα αμάξια και τα αιρκοντίσιονα και να τραβάμε με γαϊδούρια οπαδοί του ΒΥΖΑΝ

0000_0.webp

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ενώ κορυφώνεται ο πόλεμος οσο φθανουμε προς το τέλος μεταξυ των κινηματογραφιστών με εκατερωθεν υβρεις και εμμεσες απειλες .. απο τη μια πυροσβέστης Γκίκας Κιτρινομαυρος αετός  και από την άλλην Μικελάντζελο με Λουκα21 και ολίγη απο ΑΕΚόσκο και Τσαπόγα ..

 Ποια η γνωμη σας κύριοι του φορουμ μας .. ποιον εμπιστευεστε για την ενημερωση σας σχετικά με τα εργα στο νεο μας γηπεδο  ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×