Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

34 minutes ago, baRon21 said:

Εγω περιμενω @Stylianopoulos να δω τι σκέφτονται εκει στο μπουρδελο στο Μαρούσι, τι θα σκεφτούν αυτα τα μυαλά.

Αληθεια, και εγω σωστό το βλεπω μετα απο ποσα χρονια να ξαναμπαινεις στον Ναό, να μην θες να μπαινεις με τα μπάζα λιγο πιο περα, χώματα και τσίγκους.

Αλλα επικοινώνησε το απο την αρχη.

Ποσες φορες ακομα θα μας ξεφτιλισεις;

Τωρα ετοιμάζει ο Τσαταλης πύρινο άρθρο να κράξει τον κοσμο που ειναι αχαριστος.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

Το ξερω πως ειναι τα δημοσαι εργα. Στην Θεσσαλονικη η Ιντρακατ εκανε τις υπογειοποιησεις στον περιφερειακο δυτικα και αντι για 2 χρονια που ελεγαν εκανε 4 . Γνωστα ολα αυτα. Και ακομα και με τους λογαριασμους θα επρεπε να πιεσει ο λαοπροβλητος και ο δημαρχος 

Ε, ναι. Εντωμεταξυ τι εργασίες έχουν μεινει να γίνουν εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Οι διαδικασίες που οδήγησαν την ΑΕΚ στην απόφαση να μεταφερθεί στη Ριζούπολη για τα δύο παιχνίδια με Βόλο και ΠΑΣ Γιάννινα.

Σε έναν ποδοσφαιρικό σύλλογο, σε μια εταιρεία, υπάρχει καθημερινά ανάγκη για πολλές σημαντικές αποφάσεις που καθορίζουν πολλά. Στην ΑΕΚ, μακράν η πιο δύσκολη απόφαση είναι αυτή που γνωστοποιήθηκε το μεσημέρι της Κυριακής και αφορά την προσωρινή μεταφορά της έδρας στη Ριζούπολη και τη διεξαγωγή εκεί των αγώνων με Βόλο και ΠΑΣ Γιάννινα, αντί της «OPAP Arena» που αναμένονταν. Ηταν μια διαδικασία που είχε πολλά επεισόδια, μέχρι το βράδυ της Παρασκευής, όταν και διαπιστώθηκε οριστικά, ότι δεν θα μπορούσε να γίνει παιχνίδι στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Εκείνος που αισθάνθηκε την πιο έντονη απογοήτευση και αρνούνταν να συμβιβαστεί μέχρι και την τελευταία στιγμή, ήταν ο Δημήτρης Μελισσανίδης. Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ λάμβανε συχνά εισηγήσεις, ότι δεν θα ήταν εφικτό να μπει η ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια κόντρα στο Βόλο, αλλά εκείνος δεν το δεχόταν. Προσπαθούσε με κάθε τρόπο να εντείνει τις προσπάθειες, ώστε η ΑΕΚ να πετύχει το στόχο της. Ωστόσο, όσο καλή διάθεση και εάν υπήρχε – τις τελευταίες ημέρες στο εργοτάξιο επικρατούσε…παράνοια, με τρομερούς ρυθμούς αν και βρισκόμαστε στον ιδιαίτερα δύσκολο Αύγουστο – αυτό δεν κατέστη δυνατό.

 

Η προσωρινή «μετακόμιση» της ΑΕΚ κρίθηκε τελικά από ζητήματα που δεν ήταν στη δική της αρμοδιότητα να δώσει λύσεις. Σε ό,τι αφορούσε την ίδια την ομάδα, είχε φτάσει σε ποσοστό ετοιμότητας 80%, αλλά δεν αρκούσε. Ισως μάλιστα, η απόφαση να συμπεριληφθεί και το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα στο «πακέτο» αγώνων που πάει στη Ριζούπολη, αφορά τον κίνδυνο η ΑΕΚ να υποθηκεύσει με τη χρησιμοποίηση της Νέας Φιλαδέλφειας το μέλλον της, ρισκάροντας να βρεθεί προ καταστάσεων που δεν θα μπορούσε να ελέγξει. Ετσι, η ΑΕΚ μεταφέρει την είσοδο στο «σπίτι» της στα εγκαίνια της 17ης Σεπτεμβρίου και αγωνιστικά στο ματς με τον Ιωνικό. 

Ηθελε Σπάτα ο Μελισσανίδης, γιατί όχι στο ΟΑΚΑ

Ο Μελισσανίδης θα προτιμούσε για αγωνιστικούς λόγους να φιλοξενηθούν αυτά τα ματς της ΑΕΚ στα Σπάτα. Το ΟΑΚΑ δεν μπήκε ουσιαστικά στη συζήτηση, κυρίως λόγω της διεξαγωγής του Ράλι Ακρόπολις, αλλά και ό,τι η ΑΕΚ έψαχνε λύση για δύο ματς. Ετσι, προτιμήθηκε η λύση της Ριζούπολης, που γειτνιάζει με τη Νέα Φιλαδέλφεια. Πάντως, ήταν μια διαδικασία που αποφασίστηκε την Παρασκευή. Το επίσημο αίτημα στη Λίγκα θα γίνει τη Δευτέρα, ενώ είναι ενδεικτικό, ότι στην ΑΕΚ δεν είναι καν σε θέση να πουν ακόμη ποια διαδικασία θα ακολουθηθεί για το δικαίωμα εισόδου.

Στην ΑΕΚ αντιλαμβάνονται τη δυσαρέσκεια που προκαλείται στον κόσμο, αλλά εκτιμούν πως έλαβαν την πιο λογική απόφαση, καθώς δεν χρειάζεται για λίγες μέρες, να δημιουργηθούν ζητήματα που θα προκαλούσαν προβλήματα στην ομαλή λειτουργία του γηπέδου στη συνέχεια. Είναι μάλιστα ενδεικτικό, ότι για να ληφθεί η απόφαση, η ΑΕΚ δεν έφτασε απλά στο παρά πέντε, αλλά στο και πέντε της διαδικασίας.

Σταύρος Καζαντζόγλου

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Τώρα συγκρίνουμε πουτσες με βούρτσες; 

Ε άμα θέλει να παρουσιάζεται ως μέγας αεκαρχης με αυτούς πρέπει να συγκριθεί. Ειδάλλως έχουμε και  Ντέμη, ας διαλέξουμε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Ε, ναι. Εντωμεταξυ τι εργασίες έχουν μεινει να γίνουν εκεί;

Κανεις δεν ξερει και κανεις δεν λεει 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tarasfw said:

Ε άμα θέλει να παρουσιάζεται ως μέγας αεκαρχης με αυτούς πρέπει να συγκριθεί. Ειδάλλως το;έχει και ο Ντέμης, ας διαλέξουμε 

 Νομιζω έχουν τελειώσει οι συγκρισεις με τέτοια μεγεθη, εδώ και χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όταν αρχίσουν και την Καππαδοκίας θα την σκαλίζουν κάνα τριμηνο;

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε ξαναβγεί ο Βασιλόπουλος παίζει να μπαίναμε σε καμια τριετία από σημερα;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Ε, ναι. Εντωμεταξυ τι εργασίες έχουν μεινει να γίνουν εκεί;

Μεταφορά οστών από πρόσφυγες στο Αϊβαλί. Να τα κρεμάσει απέξω 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, tarasfw said:

Για αυτά τα θεματα ένας ήταν ο Μέγας Σωκράτης. Όλα στην ώρα τους, τέλεια και τζάμπα. Αυτός δεν είναι ούτε μια τρίχα από το νιμου της Ελένης 

Μην αποκλείουμε το ενδεχόμενο να ναι και το νιμου της Ελένης αυτοπροσωπως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Μην αποκλείουμε το ενδεχόμενο να ναι και το νιμου της Ελένης αυτοπροσωπως.

Σωστοοοοοος δεν έχω λαικ

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Araujo21 said:

(...)

Εκείνος που αισθάνθηκε την πιο έντονη απογοήτευση και αρνούνταν να συμβιβαστεί μέχρι και την τελευταία στιγμή, ήταν ο Δημήτρης Μελισσανίδης. Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ λάμβανε συχνά εισηγήσεις, ότι δεν θα ήταν εφικτό να μπει η ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια κόντρα στο Βόλο, αλλά εκείνος δεν το δεχόταν. Προσπαθούσε με κάθε τρόπο να εντείνει τις προσπάθειες, ώστε η ΑΕΚ να πετύχει το στόχο της. Ωστόσο, όσο καλή διάθεση και εάν υπήρχε – τις τελευταίες ημέρες στο εργοτάξιο επικρατούσε…παράνοια, με τρομερούς ρυθμούς αν και βρισκόμαστε στον ιδιαίτερα δύσκολο Αύγουστο – αυτό δεν κατέστη δυνατό.

(...)

Σταύρος Καζαντζογλου

Little-Ms-Brown-Nose-Mug-Office-Ladies-Gift.jpg.32e9d3812a6e0c82e13067717f07554a.jpg

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ειμαστε ετοιμοι με ιωνικο εγω θα ειμαι σουπερ ευχαριστημενος αλλα δυσκολο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που θα γίνουν εγκαίνια στις 17/9 θα είναι έτοιμο και για τον ιωνικο.  Προλαβαίνουν και μια πρόβα με την ΑΕΚ Β. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Από τη στιγμή που θα γίνουν εγκαίνια στις 17/9 θα είναι έτοιμο και για τον ιωνικο.  Προλαβαίνουν και μια πρόβα με την ΑΕΚ Β. 

Μακαρι φιλε αλλα για ΑΕΚ μιλαμε παντα κραταμε και πισινη.

Εχουν 40 μερες αν οντως τσιτωσουν με τα εργα προλαβαινουν αλλα θα τσιτωσουν;

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Man Of Faith said:

Αν είχε ξαναβγεί ο Βασιλόπουλος παίζει να μπαίναμε σε καμια τριετία από σημερα;

Εύκολα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NIS 9-11 said:

Μακαρι φιλε αλλα για ΑΕΚ μιλαμε παντα κραταμε και πισινη.

Εχουν 40 μερες αν οντως τσιτωσουν με τα εργα προλαβαινουν αλλα θα τσιτωσουν;

Σε 40 ημέρες θα γίνει δουλειά 18 ημερών, εδώ θα είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NIS 9-11 said:

Αν ειμαστε ετοιμοι με ιωνικο εγω θα ειμαι σουπερ ευχαριστημενος αλλα δυσκολο.

Κι εγώ θα είμαι ευχαριστημένος, αν και είναι κοροϊδία γι αυτούς που πήραν διαρκειας αλλα ας πούμε οι περισσότεροι απ αυτούς γουστάρουν και Μανταλο οπότε δεν θα τους πειράξει, απλά κι εγώ το βλέπω λίγο δύσκολο έτσι όπως πανε τα έργα ενώ είχανε όλο τον χρόνο να είναι έτοιμοι, αντε βαρια να χανοτανε ένας αγώνας.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε την θετικη πλευρά. Με Βόλο ήταν πιο πιθανή η κηδεία από ο,τι με Ιωνικό.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον ο Μελισσανιδης... απογητευτηκε, σύμφωνα με τον Καζαντζογλου. Ενδιαφερουσα επιλογη λεξης. Δεν "το πήρε πάνω του" πχ.. Εχουμε ακομα δυο αναβολες αρα, σύμφωνα με την δική μου εμπειρία στα ΑΕΚορεπορταζ. Την επομενη φορα θα προβληματιστει και την μεθεπόμενη θα οργιστεί. Μετα θα μπουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Man Of Faith said:

Κι εγώ θα είμαι ευχαριστημένος, αν και είναι κοροϊδία γι αυτούς που πήραν διαρκειας αλλα ας πούμε οι περισσότεροι απ αυτούς γουστάρουν και Μανταλο οπότε δεν θα τους πειράξει, απλά κι εγώ το βλέπω λίγο δύσκολο έτσι όπως πανε τα έργα ενώ είχανε όλο τον χρόνο να είναι έτοιμοι, αντε βαρια να χανοτανε ένας αγώνας.

Δεν νομιζω να υπηρχε σοβαρος ανθρωπος που να πηρε διαρκειας και να πιστευε οτι θα παιξουμε απο το πρωτο παιχνιδι φιλαδελφεια.

Ολους μας πειραζει αλλα δεν θα πεθανουμε κιολας εδω περιμεναμε 19 χρονια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Δείτε την θετικη πλευρά. Με Βόλο ήταν πιο πιθανή η κηδεία από ο,τι με Ιωνικό.

Το σκεφτηκα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Προς το παρον ο Μελισσανιδης... απογητευτηκε

Λες να βγάλει μόνο κανονικά εισιτήρια στα ματς στην Ριζούπολη, για να μην... αδικήσει κανέναν κάτοχο διαρκείας? Επειδή... στεναχωρέθηκε το λέω.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NIS 9-11 said:

Δεν νομιζω να υπηρχε σοβαρος ανθρωπος που να πηρε διαρκειας και να πιστευε οτι θα παιξουμε απο το πρωτο παιχνιδι φιλαδελφεια.

Ναι ρε, αλλά δεν περίμενε ότι θα παίζει στην Ριζούπολη μέχρι να μπει κ θα είναι 50-50 το αν θα μπει στο γηπεδο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×