Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Να κάνω μια πρόβλεψη / ευσεβείς πόθος όπως βλέπω τα βιντεάκια .

Να γίνει η 2η αγωνιστική με προσωρινή άδεια αφού τελειώσουν τα εξωτερικά ( όχι αναβαθμοί) σαν test event και χωρίς το κτήριο ( περιφραγμένο) και χωρίς κάποια αναψυκτήρια μέσα και κάποια σαλόνια σουιτών . Τα πολλή βασικά δλδ ίσα ίσα για τη προσωρινή άδεια . 

Μετά στη τελετή έναρξης να είναι έτοιμα οσα περισσότερα γίνεται ειδικά στα VIP για τους επισήμους που θα μαζευτούν και ουσιαστικά να είναι 100% έτοιμο μαζί με το κτήριο με τον Ιωνικό . 

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτός ο χαμός μπορεί να ολοκληρωθεί μέσα στα 25 μέρες τον Αύγουστο και με αργίες . 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κ το ράλι Ακρόπολις στο ΟΑΚΑ από 8/9 κ το δεύτερο εντός είναι 4/9.  Εκτός κ αν το πάνε Παρασκευή 2/9. Σαν σημείωση αυτό. Πάντως  κ εγώ πιστεύω μετά την διακοπή για τις εθνικές θα παίξουμε στα πάτρια. Ακόμη δεν έχει γίνει το test event με κόσμο το οποίο δεν μπορεί να είναι επίσημο ματς νομίζω. Λογικά θα το κάνει η ΑΕΚ Β κάποια στιγμή. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, billy21 said:

Υπάρχει κ το ράλι Ακρόπολις στο ΟΑΚΑ από 8/9 κ το δεύτερο εντός είναι 4/9.  Εκτός κ αν το πάνε Παρασκευή 2/9. Σαν σημείωση αυτό. Πάντως  κ εγώ πιστεύω μετά την διακοπή για τις εθνικές θα παίξουμε στα πάτρια. Ακόμη δεν έχει γίνει το test event με κόσμο το οποίο δεν μπορεί να είναι επίσημο ματς νομίζω. Λογικά θα το κάνει η ΑΕΚ Β κάποια στιγμή. 

Δεν θυμάμαι να έγινε κανένα τεστ even στο σεραφείδειο και απεξω ήταν λατομείο . Αν χρειαστεί θα γίνει πάντως δεν θα είναι πρόβλημα αυτό . Απο τη στιγμή που τις άδειες της δείνει ο πατούλης είναι υπόθεση ενός τηλεφώνου η προσωρινή , μην κολλάμε σε αυτά . Άλλωστε αυτά τα παίζει στα δάκτυλα της η Αγγελικούλα . Το θέμα είναι οι κερκίδες , τάπητας και η πρόσβαση να είναι οριακά οκ για να γίνει αγώνας . 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, AG21 said:

Δεν θυμάμαι να έγινε κανένα τεστ even στο σεραφείδειο και απεξω ήταν λατομείο . Αν χρειαστεί θα γίνει πάντως δεν θα είναι πρόβλημα αυτό . Απο τη στιγμή που τις άδειες της δείνει ο πατούλης είναι υπόθεση ενός τηλεφώνου η προσωρινή , μην κολλάμε σε αυτά . Άλλωστε αυτά τα παίζει στα δάκτυλα της η Αγγελικούλα . Το θέμα είναι οι κερκίδες , τάπητας και η πρόσβαση να είναι οριακά οκ για να γίνει αγώνας . 

Έγινε όταν παίχτηκε το πρώτο ματς με περιορισμένο αριθμό αν θυμάμαι καλά, απλά όντως ήταν επίσημο. Βέβαια άλλο να έχεις 1000 άτομα κ άλλο 30000 άτομα. Ίσως κ άλλη η διαδικασία. Τεράστια η ευθύνη. Επίσης φυσικά εμείς δεν έχουμε πληροφόρηση αν πέρασε πχ η πυροσβεστική κ είναι οκ τα συστήματα, αν ο υπέυθυνος για την αδειοδότηση απ την περιφέρεια έχει δώσει ελάχιστα στάνταρς λειτουργίας κλπ. Μακάρι φυσικά να τα καταφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, billy21 said:

Έγινε όταν παίχτηκε το πρώτο ματς με περιορισμένο αριθμό αν θυμάμαι καλά, απλά όντως ήταν επίσημο. Βέβαια άλλο να έχεις 1000 άτομα κ άλλο 30000 άτομα. Ίσως κ άλλη η διαδικασία. Τεράστια η ευθύνη. Επίσης φυσικά εμείς δεν έχουμε πληροφόρηση αν πέρασε πχ η πυροσβεστική κ είναι οκ τα συστήματα, αν ο υπέυθυνος για την αδειοδότηση απ την περιφέρεια έχει δώσει ελάχιστα στάνταρς λειτουργίας κλπ. Μακάρι φυσικά να τα καταφέρουν.

In Angelica we trust !!  ¨Αδεια δική της θα πάρει μέτα την οριστική αδειοδότηση . 

arkadi-310x220.jpg

Υ.Γ. Εγινε με περιορισμένο αριθμό γιατί το πέταλο δεν ήταν οκ . Αν χρειαστεί πάντως θα παίξει ενα φιλικό καμιά εβδομάδα πριν η ΑΕΚ Β φαντάζομαι . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ανησυχητικό θα έλεγα,για είσοδο στις 28/8. Η μια εταιρεία παράταση εως 12/9 κ η άλλη για αρχές του 23. Δεν σημαίνει βέβαια ότι ο χρόνος πρέπει να εξαντληθεί.

παραταση συμβασης.png

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω οτι μιλάμε για κρίσιμες προμήθειες που θα μπλοκάρουν την αδειοδότηση και λειτουργία του γηπέδου . 

Link to comment
Share on other sites

btw δικαίωση @billy21 για το χλοοτάπητα . Αρχίζει όντως μια εβδομάδα μετά και φαίνεται χαλί και όχι χάλι . Ακόμα και το προβληματικό κομμάτι έφιαξε . Θέλει ακόμα με αυτό το ρυθμό 1-2 εβδομάδας για να είναι τούμπανο . 

και τα λέγκο πάνε σφαίρα φυσικά . 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, AG21 said:

btw δικαίωση @philly21 για το χλοοτάπητα . Αρχίζει όντως μια εβδομάδα μετά και φαίνεται χαλί και όχι χάλι . Ακόμα και το προβληματικό κομμάτι έφιαξε . Θέλει ακόμα με αυτό το ρυθμό 1-2 εβδομάδας για να είναι τούμπανο . 

και τα λέγκο πάνε σφαίρα φυσικά . 

@billy21 εννοεις;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Πιο ντεκαβλέ σύνθημα δεν υπάρχει από αυτό.

 

γνωμη μου 

Πιο πολυ την εικόνα φαντάστηκα  με τα χέρια.

Υπαρχουν καλυτερα οντως.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baRon21 said:

https://www.youtube.com/watch?v=sIvau0pyaAg

απλα αυτο με sold out αγια σοφια.

Τιποτα αλλο.

Αυτό το σύνθημα ολόκληρο δεν το ξέρουν πάνω από 1500 άτομα. Και γενικά τα τελευταία χρόνια υπάρχει μια τάση για συνθήματα με 50 στροφές και 200 στίχους. Σε ένα γήπεδο έδρα ωραία είναι τα συνθήματα που είναι σύντομα και μπορούν να τα πουν καμιά δεκαπενταρια χιλιάδες. Για παράδειγμα το " όλοι στο ναό έχουν για θεό το δικέφαλο" αν είχε έναν ακόμη στίχο θα ήταν γαμάτο για να το λέει όλο το γήπεδο με χέρια σηκωμένα. Επίσης το " έλα να νιώσεις πως είν' η ζωη....." Μπορεί να υποστηριχτεί. Τώρα το άλλο που λέει " κωλογαυροι ακούστε το καλά, πόσο μαλακες είστε στην 7, ρουφιάνοι στην 8, πουτανες στην 9, στη 10 στην 11 η μαμά , η νονά η γειτόνισσα.....κλπ" είναι ωραία για Σπόρτινγκ που είναι όλοι Ταλιμπάν 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολλές φορές σκέφτομαι 25000 να φωνάζουν με παλμό για ένα λεπτό " εδώ εδώ εδώ στα Φιλαδέλφεια, εδώ θα σας γαμησουμε τις μάνες κ τα αδέρφια" και ανατριχιαζω

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω. Κοφτά συνθήματα με ένταση και μια κερκίδα να απαντα στην άλλη. Του τύπου «στη Σκεπαστή μπροστά», με την άλλη κερκίδα να απαντα «Ένωση, οε οε οε» κλπ Η «εμπρός αετέ»-«Δικεφαλε» κλπ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομάδα ήταν ισοπεδωτική. Σε σημείο που σκόραρε δύο φορές στο ίδιο λεπτό (23') με Πέτρο Μάνταλο και Στήβεν Ζούμπερη.

Ο Αιώνιος Αρχηγός Πέτρος Μάνταλος διπλασίασε τα τέρματα του και έδειχνε να "τελειώνει" οριστικά το ματς στο 54'.

Κι εκεί, πετάχτηκε "σαν την ψωλή στο γάμο" αυτό το αρχιδάκι ο "Ιεχωβάς" ο Χάρι Πότερ και μείωσε αμέσως (στο ίδιο λεπτό) σε 3-1 "βάζοντας φωτιά στο ματς".

ΜΟΝΟ στην ΑΕΚ αυτά, κύριοι ......

0fc042eee8ae8942c73ec563424ebc10_875078.

Link to comment
Share on other sites

εγω γενικα σαν παλαιών αρχών..🤡... δε θελω το συνθημα να εμπεριεχει συνουσία μητρος..,

θα το λαλησω εννοειται αλλα πχ οταν ελθει η στροφη : ''και της μαμας σας το μουνι''

θα πω και της γιαγιά σας ή της θειά σας το μουνι..

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

εγω γενικα σαν παλαιών αρχών..🤡... δε θελω το συνθημα να εμπεριεχει συνουσία μητρος..,

θα το λαλησω εννοειται αλλα πχ οταν ελθει η στροφη : ''και της μαμας σας το μουνι''

θα πω και της γιαγιά σας ή της θειά σας το μουνι..

"Του παιδιού μου το παιδί είναι δυό φορές παιδί μου"

ΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

:lol::lol::lol:

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×